MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 82

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 124  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SÖYLEŞİ-FİLM GÖSTERİMİ: NÜKLEER GERÇEKLER-NÜKLEER YALANLAR 12.02.2007

    

NKP İstanbul bileşenlerinin düzenlediği ‘Nükleer Yalanlar, Nükleer Gerçekler’ başlıklı etkinlik 10 Şubat 2007 günü EMO İstanbul Şubesinde gerçekleşti. Etkinliğe Şubemiz üyesi ve İstanbul NKP üyesi yaklaşık 40 kişi katıldı. ‘Yaklaşan Felaket’ adlı film gösterimiyle başlayan etkinlik, Elektrik Y. Mühendisi Ünal Erdoğan’ın söyleşisiyle devam etti. Ünal Erdoğan’ın ara vermeksizin üç saate yakın süren söyleşisi, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Soru cevap bölümü sonrasın da, EMO İstanbul Şube Başkanı Erol Celepsoy’un EMO yayınlarından ‘Geçmişten Bugünlere’ kitabını Ünal Erdoğan’a armağanıyla sona erdi.

EMO’DAN, EPDK’YA YARGI KARARI UYARISI 05.02.2007

    

EPDK'ya yargı kararlarını uygulaması için uyarı yazısı gönderen Elektrik Mühendisleri Odası, konuya ilişkin yaptığı yazılı basın açıklamasında Bursa Çınarcık-Uluabat Kuvvet Tüneli ve Hidroelektrik Santralı’nın 40 yıl süreyle işletmesinin Akenerji Elektrik Üretim A.Ş’ye verilmesi işlemi ile ilgili alınan yürütmeyi durdurma kararının gereğinin yerine getirilmesini istedi.

ELEKTRONİK SANAYİİMİZ-GEÇMİŞTEN BUGÜNLERE 05.02.2007

    

Untitled Document Elektronik Sanayiimizin geçmişten bugünlere gelişini anlatan, 2 yıldır çalışmaları sürdürülen ve 2 cilt olarak hazırlanan Geçmişten Bugunlere isimli kitabımız yayınlandı. Yurdakul Ceyhun tarafından derlenen calışmada Elektronik Sanayiinde çalışan, ilk AR-GE merkezlerini kuran, yöneten ve yoğun emek harcayan 82 kişiyle görüşüldü. İlgili yayını Şubemizden temin edebilirsiniz. Kitapla ilgili bilgilere ulaşmak için http://www.emo.org.tr/yayinlar/kitap_listele.php
linkine tıklayabilirsiniz.

MİSEM GELİŞTİRME YEMEĞİ 05.02.2007

    

MİSEM çalışmalarını güçlendirmek ve üyelerimize daha nitelikli bir eğitim hizmeti sunmak için üniversitelerden öğretim üyeleriyle yemekli bir toplantı 2 Şubat 2007 günü İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Tesislerinde yapılmıştır. Toplantıya İstanbul’daki çeşitli üniversitelerden 18 ğretim üyesi ve EMO camiasından 12 kişi katılmıştır. Yemekte genel olarak MİSEM tanıtılmış ve öğretim üyelerinin görüşleri alınmıştır.

ŞUBEMİZ BAŞKANI EROL CELEPSOY YÖN FM'DE 01.02.2007

    

Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy, 2 Şubat 2007 Cuma günü Saat: 15:00-16:00 arasında YÖN FM'de (96.6) yayınlanan POLİTEKNİK Programı'na katıldı. Programda, Enerji, Özelleştirme ve Enerjine Sahip Çık Kampanyası bütün boyutlarıyla ele alındı.

EMO PERPA'DA TEMSİLCİLİK AÇIYOR 01.02.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin Perpa temsilciliği yakında açılacak. A Blok yönetimi ile yapılan görüşmeler sonucu, EMO Perpa temsilciliği elektrik sektörünün yoğun olarak bulunduğu A Blok 11. katta hizmet verecek. Ayrıca EMO’ya A Blok yönetimi tarafından 1. katta Araştırma ve geliştirme amaçlı kullanılacak bir yer de tahsis edildi. 1 Şubat 2007 günü yapılan sözleşme Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Perpa A Blok Yönetim kurulu Başkanı Mehmet İpekçi arasında imzalandı.

MİSEM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI İSTANBUL'DA YAPILDI. 01.02.2007

    

Emo 40. Dönem MİSEM (Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi) 2. Koordinasyon kurulu 13 ocak 2007 tarihinde EMO ıstanbul Subesi egitim salonunda 11 şubeden 35 katılımcıyla toplanmıştır.

ŞUBAT-HAZİRAN 2007 DÖNEMİ EĞİTİM PROGRAMIMIZ 31.01.2007

    

Ücretli ve ücretsiz seminer programı

İSTANBUL NKP TOPLANDI 30.01.2007

    

İstanbul NKP bileşenleri 27 Ocak 2007 günü, EMO İstanbul Şubesi’nde toplandı. EMO İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Tahir Çiçekçi’nin yönettiği toplantıya, Mimarlar (Aynur Savaş Uluğtuğ), Çevre(Alper Haşim Kenet), Harita (Süleyman Bekiroğlu), Ziraat (Nuray Işık) Mühendisleri Odası İstanbul Şubeleri, Yapı Yol Sen (Metin Uğumlu), Petrol – İş (Rıza Köse) Sendikaları, İstanbul Tabibler Odası (Nergis Erdoğan), GİT Dergisi (Timur Danış), Yeşiller (ender Eren), Küçükçekmece Sinoplular Derneği (adnan Çakar, Fatoş Sezer) temsilcileri katıldı. Toplantı, daha önce belirlenen İstanbul NKP Yürütme Kurulu’nun görev ve sorumluluklarının tanımlanması, Yürütme Kurulu’nda yer alacak kurumların belirlenmesi gündemiyle gerçekleşti.

ŞUBEMİZ TEMSİLCİLİKLER TOPLANTISI YAPILDI 30.01.2007

    

27 Ocak 2007 günü Şubemiz Temsilcilikler toplantısı yapıldı. Tus Uygulaması, Temsilcilik Çalışma Raporlarının Görüşülmesi ve Şube Çalışmalarının değerlendirilmesi gündemiyle yapılan toplantıya, Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleri yanında, Kırklareli, Kadıköy, Edirne, Lüleburgaz ve Çorlu temsilcilerimiz hazır bulundu.

DOKTORLARIN EYLEMİNE TMMOB DESTEĞİ 30.01.2007

    

Doktorlar, hükümetin bugün (30 Ocak 2007) Meclis gündemine getireceği Torba Yasa Tasarısı’na karşı, iş yavaşlatma eylemi yaptılar. İstanbul Tabibleri Odası'nın Okmeydanı SSK önünde öğlen saatlerinde yaptığı basın açıklamasına TMMOB adına Şubemiz Başkan Yardımcısı Tahir Çiçekçi katıldı.

DİNK’İN KATLEDİLMESİNİ NEFRETLE KINIYORUZ 22.01.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası 19 Ocak 2007 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile Gazeteci-yazar Hrant Dink'in katledilmesini kınadı. EMO Yönetim Kurulu'nun basın açıklamasının tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

EROL CELEPSOY İYİBİLGİ.COM'DA: BU İHALELER ADAMI ÇARPAR 15.01.2007

    

2006'nın en önemli özelleştirme kalemlerinden biri olarak sayılan elektrik dağıtım bölgelerinin özel sektöre devri yılan hikayesine döndü. İhaleler sürekli erteleniyor. Peki neden? Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Erol Celepsoy ile konuştuk...

ENERJİNE SAHİP ÇIK KAMPANYASI GENİŞLİYOR İSTANBUL'DA İKİ PANEL YAPILDI 15.01.2007

    

Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy, 13 ve 14 Ocak 2007 günlerinde Enerjine Sahip Çık Kampanyası çerçevesinde iki ayrı panele katıldı. Elektrik Dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesinin konu edildiği panelin birincisi 13 Ocak 2007 günü Enerji Sen Genel merkezi'nde gerçekleştirildi. Enerji Sen Genel Başkanı Yunus Akyıldırım ve Erol Celepsoy'un panelist olarak katıldığı etkinlikte Şubemiz Başkanı Odamızın 'Türkiye Karanlıkta Kalmasın, Elektrik Özelleştirilemez" kampasının içeriğini anlatarak, elektrik enerjisi alanında yaşanan özelleştirme politikalarının gerçek yüzünü ortaya serdi. Görsel bir sunumla özelleştirmelerin sonuçlarını, bu uygulamaların halkımıza ve ülkemize malolacağı zararları çarpıcı rakamlarla anlatan Celepsoy, herkesi "Enerjisine Sahip Çıkmaya" çağırdı.

ŞUBEMİZ BAŞKANI NTV'DE 12.01.2007

    

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, elektrik üretiminde dış kaynak bağımlılığının azaltılarak, üretim ve yatırımın kamu tarafından yapılması gerektiğini söyledi. Hükümetin enerji politikasını da eleştiren Celepsoy, özel sektöre bağlı elektrik üretiminin kamuya ve halka pahalı elektrik olarak geri döneceğini ileri sürdü.

BASIN AÇIKLAMASI:SEÇİM KAYGISI ELEKTRİK DAĞITIM ÖZELLEŞTİRMELERİNİN ERTELENMESİNE YOL AÇTI 11.01.2007

    

Elektrik Dağıtım Özelleştirmelerinin ertelenmesi konusundaki değerlendirmelerimizi iletmek ve Odamızın açtığı ‘Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma” kampanyası hakkında bilgilendirmek 11 Ocak 2007 günü Şubemizde basın toplantısı yapıldı. Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy tarafından okunan basın toplantısı ektedir.

ŞUBEMİZ BAŞKANI BİANET'TE 28.12.2006

    

İran doğalgazı kesti. Doç. Dr. Uyar "Ekonomik ve temiz olan rüzgardan yararlanılabilmesi için yenilenebilir enerji yasası çıkmalı" dedi. EMO'dan Celepsoy'a göre dışa bağımlılık ve özelleştirmenin sonucuyla bundan böyle krizlerle daha sık karşılaşacağız.

ENERJİDE ARZ-TALEP ÇALIŞTAYI İSTANBUL TOPLANTISI 25.12.2006

    

Enerjide Arz-Talep Çalıştayı 2. toplantısı 23 Aralık 2006 günü İstanbul'da Şubemiz Tülin Aydın Eğitim Merkezi'nde yapıldı.

2007 YILINDA ÖDENECEK AİDATLAR HAKKINDA 21.12.2006

    

2007 yılı aidatları

PARDUS 2007 SÜRÜMÜ ÇIKTI 20.12.2006

    

TÜBİTAK’ın geliştirdiği ulusal işletim sistemi Pardus’un son sürümü Pardus 2007, bugün (18 Aralık 2006) saat 11:00’de yayınlandı. Tam Türkçe desteğine sahip özgür yazılım Pardus’u www.pardus.org.tr adresinden ücretsiz indirilebilirsiniz.

 


TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


ETMD GELENEKSEL YAZA MERHABA BULUŞMASI

ÇMO İSTANBUL ŞUBESİ`NİN DÜZENLEDİĞİ ÇMO`NUN 32. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİĞİNE KATILDIK

HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.