|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BASIN AÇIKLAMASI:SEÇİM KAYGISI ELEKTRİK DAĞITIM ÖZELLEŞTİRMELERİNİN ERTELENMESİNE YOL AÇTI 11.01.2007 |
| |
| Elektrik Dağıtım Özelleştirmelerinin ertelenmesi konusundaki değerlendirmelerimizi iletmek ve Odamızın açtığı ‘Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma” kampanyası hakkında bilgilendirmek 11 Ocak 2007 günü Şubemizde basın toplantısı yapıldı. Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy tarafından okunan basın toplantısı ektedir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ BAŞKANI BİANET'TE 28.12.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | İran doğalgazı kesti. Doç. Dr. Uyar "Ekonomik ve temiz olan rüzgardan yararlanılabilmesi için yenilenebilir enerji yasası çıkmalı" dedi. EMO'dan Celepsoy'a göre dışa bağımlılık ve özelleştirmenin sonucuyla bundan böyle krizlerle daha sık karşılaşacağız. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ENERJİDE ARZ-TALEP ÇALIŞTAYI İSTANBUL TOPLANTISI 25.12.2006 |
| |
| Enerjide Arz-Talep Çalıştayı 2. toplantısı 23 Aralık 2006 günü İstanbul'da Şubemiz Tülin Aydın Eğitim Merkezi'nde yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
2007 YILINDA ÖDENECEK AİDATLAR HAKKINDA 21.12.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | 2007 yılı aidatları |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
PARDUS 2007 SÜRÜMÜ ÇIKTI 20.12.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | TÜBİTAK’ın geliştirdiği ulusal işletim sistemi Pardus’un son sürümü Pardus 2007, bugün (18 Aralık 2006) saat 11:00’de yayınlandı. Tam Türkçe desteğine sahip özgür yazılım Pardus’u www.pardus.org.tr adresinden ücretsiz indirilebilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
123. ÖLÜMÜ DURDURUN: 3 KAPI 3 KİLİT AÇILSIN 19.12.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | F tipi cezaevleriyle gündeme gelen tecrit, 6 yılda 122 insanın cezaevi koşullarının düzeltilmesi talebiyle açlık grevlerinde ölmelerine neden oldu. Tecrit koşulları F tipi cezaevleri ile adalet sistemi içerisinde bir kanser hücresi olarak var olmaya devam etmektedir. Tecride karşı başlattığı ölüm orucunda Avukat Behiç Aşçı ölüm sınırına gelmiştir. Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Barosu avukatlarından Behiç Aşçı, İstanbul'daki evinde tecridin kaldırılması için 5 Nisan 2006 tarihinde başladığı ölüm orucunu halen sürdürmektedir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KESK'İN 2007 BÜTÇESİNE KARŞI YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASINA ODALARIMIZ DA DESTEK VERDİ 14.12.2006 |
| |
| KESK'in 2007 Bütçesi'ne karşı ülke düzeyinde yaptığı 14 Aralık 2006 günlü iş yavaşlatma eylemiyle ilgili yapılan basın açıklamasına odalarımız da destek verdi. Öğlen saatlerinde Saraçhane Parkı'nda yapılan basın açıklamasına KESK'E bağlı sendika üyelerinin yanında işçi sendikaları, meslek odaları ve siyasi parti üyeleri de destek verdi. DİSK Başkanı Süleyman Çelebi ve TMMOB 2. Başkanı Hüseyin Yeşil'in birer kısa konuşma yaptığı basın açıklamasına şubemiz üye ve yöneticileri de katıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELECO’2006 KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI 07.12.2006 |
| |
| Bursa Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Sempozyumu ve Fuarı (ELECO’2006) 6 –10 Aralık 2006 tarihleri arasında Bursa - TÜYAP da yapılıyor. Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Sempozyumun açılışı yapıldı.EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler sempozyum açılış konuşmasında, Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknoloji üretiminde treni kaçırmak üzere olduğunu ifade ederek, siyasi karar vericilerin üniversite eğitimine nasıl baktıklarının sorgulanması gerektiğini vurguladı. TMMOB II. Başkanı Hüseyin Yeşil ise TMMOB’nin üniversite eğitimine büyük önem verdiğini kaydederek, “Gecekondu Üniversite istemiyoruz” diye konuştu.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ALAETTİN ANAHTARCI MEZARI BAŞINDA ANILDI 04.12.2006 |
| |
| 1 Aralık 2002 tarihinde kaybettiğimiz EMO’nun çınarlarından Alaettin Anahtarcı Çanakkale Karabiga’daki mezarı başında anıldı.
EMO Genel Merkez, İstanbul Şube ve diğer şubelerden arkadaşlarıyla birlikte yakınlarının katıldığı törende TMMOB 2. Başkanı Hüseyin Yeşil, Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy, EMO Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler birer konuşma yaparak, Alaettin anahtarcı’nın kişiliğinden, çalışmalarından ve EMO’ya yaptığı katkılardan sözettiler ve Alaettin Anahtarcı’nın herkesi kucaklayan kişiliğini, ülkesi ve mesleği için yürüttüğü çalışmaları sürdüreceklerini ve yaşatacaklarını belirttiler.
Erol Celepsoy konuşmasında; “Sevgili Alaettin arkadaş, senin zamanında da ülkenin enerji sorunu vardı. Şimdi de var. EMO olarak bir çaba içerisindeyiz. Seni özledik” dedi.
Daha sonra söz alan Selçuk Esen, A. Tarık Uzunkaya, duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
NÜKLEER SANTRALLERE DUR DEMEK TOPLANAN 100 BİN İMZA 24 KASIM CUMA GÜNÜ TBMM'YE VERİLDİ 27.11.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Nükleer Karşıtı Platform, TBMM önünde kitlesel basın açıklaması yaptı. TBMM'deki nükleer santral kurulumuna ilişkin yasa tasarısının geri çekilmesi istenen basın açıklamasına, CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı da destek verdi. Basın açıklaması metninin EMO Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Cengiz Göltaş tarafından okunmasının ardından, 6 kişilik heyet CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz'u ziyaret etti. Heyet daha sonra TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Soner Aksoy'u ziyaret ederek, toplanan imzaları sundu.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EROL CELEPSOY SKY TÜRK'DE İDİ 21.11.2006 |
| |
| Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy, 20 Kasım sabahı SKY Türk'ün İstanbul'un altyapı sorunları üzerine yaptığı programa telefonla bağlanarak görüşlerini belirtti. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ULUSAL TV'DE ENERJİ PROGRAMI 21.11.2006 |
| |
| Ulusal TV, 21 Kasım sabahı yayınladığı Tam İsabet programında elektrik enerjisi ile ilgili konuları ele aldı. Programa katılan Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy, Elektrik enerjisinin durumu, son zamlar ve dağıtım hatlarının özelleştirilmesi konularında Odamız görüşlerini kamuoyuna aktardı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ BAŞKANI EROL CELEPSOY KANAL A'DA ENERJİ TASARRUFU VE ÖZELLEŞTİRME ÜZERİNE PROGRAMA KATILDI 18.11.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy, 15 Kasım 2006 günü Kanal A televizyonunda Enerji tasarrufu ve elektrik sektöründeki özelleştirme programıyla ile ilgili düşüncelerini kamuoyuna aktardı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK-ELEKRONİK-BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİKLERİ EĞİTİM 3. ULUSAL SEMPOZYUMU CNN TÜRK'DE 10.11.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | ![](http://emo.org.tr/resimler/bizden/2653_16_54_04.jpg) 12 Kasım 2006 günü Saat: 20:00'de CNN Türk Pozitif Eğitim programında Odamız adına Şubemizin düzenlediği Elektrik-Elektronik-Bilgisayar Mühendislikleri Eğitimi 3. Ulusal Sempozyumu yer alacaktır. Abbas Güçlü'nün sunduğu programa; Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Kuntman, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aydoğan Özdemir, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. F. Acar Savacı ve çeşitli üniversitelerin mühendislik öğrencileri katılacaktır.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
K. TÜLİN AYDIN (BAKIR) ANILDI 22.10.2006 |
| |
| 7 yıl önce kaybettiğimiz Şubemiz Yönetim Kurulu eski üyesi ve çalışanı Kadriye Tülin Aydın (Bakır) 23 Ekim 2006 günü Halıcıoğlu Tokmaktepe'deki mezarı başında anıldı.
Şubemiz binası önünde buluşan üye ve yöneticilerimiz Tülin Aydın’ın mezarı başında Aydın’ın yakınlarıyla bir araya geldiler. Tülin Aydın’ın şahsında tüm mücadele insanları için yapılan saygı duruşundan sonra ilk konuşmayı Şubemiz Başkan Yardımcısı Tahir Çiçekci yaptı. Çiçekci’nin Tülin Aydın’ın kişiliği ve mücadelesi ile ilgili yaptığı konuşmadan sonra, Tülin’in yakınları da onun çok sevdiği Nazım Hikmet’in “Yaşamın Anlamı” şiirini okudular. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ÜYEMİZ TAMER ALTAN'I KAYBETTİK 18.10.2006 |
| |
| 3754 Oda sicil numaralı üyemiz Tamer Altan vefat etmiştir. Naaşı 19 Ekim Perşembe günü öğle namazından sonra Suadiye Cami'nden kaldırılacaktır. Ailesine, yakınlarına ve meslektaşlarımıza sabır ve başsağlığı diliyoruz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TMMOB MİTİNGİ"NDE 15 BİN KİŞİLİK BÜYÜK BULUŞMA 16.10.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) |
TMMOB üyesi mimar, mühendis ve şehir plancılar, "mesleğimize ve ülkemize sahip çıkıyoruz" çağrısıyla Ankara Sıhhiye Meydanı'nda buluştu. Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı miting, TMMOB tarihinin de en kalabalık mitingi oldu.
MİTİNG FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
HASAN BALIKÇI ANISINA “YALNIZ DEĞİLSİN" KİTABI
14 EKİM 2006 HASAN BALIKÇI'YI ANMA ETKİNLİĞİ 12.10.2006 |
| |
| Kaçak elektrik kullanımıyla mücadelenin simge ismi haline gelen ve bu uğurda yaşamını yitiren Elektrik Mühendisleri Odası üyesi Hasan Balıkçı'yı unutmadık, unutturmayacağız. 14 Ekim günü Balıkçı anısına yayınlanan “Yalnız Değilsin" adlı kitabın tanıtımı ve Balıkçı'nın eşi Sengül Balıkçı’nın resim sergisi düzenleniyor. Etkinlik ve “Yalnız Değilsin" adlı kitaba ilişkin ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
14 EKİM TMMOB MİTİNGİ BASIN AÇIKLAMASI (İSTANBUL) 12.10.2006 |
| |
| 14 Ekim TMMOB Mitingi ile İstanbul'da Taksim Gezi Parkı'nda basın açıklaması yapılarak mitinge çağrı yapıldı. 12 Ekim 2006 günü Saat: 12:00'de Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı'nın sunduğu basın açıklaması onlarca üye ve yöneticimizin katılımıyla yapıldı. Basın açıklamasından sonra Taksim Meydanı'ndan Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'ne kadar yüründü. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
PROJE YARIŞMASI 2006 ÖDÜLLERİ DAĞITILDI 10.10.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) |
Şubemiz tarafından ikincisi yapılan Bitirme Projeleri Yarışması ödül töreni 6 Ekim 2006 günü Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Yarışmada dereceye girenlere para ödülü ve plaket verildi.Ayrıca derceye girenlerin projeleri çeşitli yayın organlarında yer aldı.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |