|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ÜCRETSİZ E-KİTAP ERİŞİMİ 03.07.2020 |
| |
| Salgın sürecinde meslektaşlarımızın bilgiye erişimini sağlamak amacıyla şubemiz talebi doğrultusunda Oda Yönetim Kurulu tarafından ücretsiz erişime açılan e-kitaplara linkte yer alan anketi doldurarak erişebilirsiniz |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TBMM`YE ÇAĞRIMIZDIR! 01.06.2020 |
| |
| Salgın nedeniyle verilen aranın ardından yeniden toplanacak Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin, meslek örgütlerinin yasalarıyla değil, ülkenin gerçek ve yakıcı sorunlarıyla ilgilenmesi için TMMOB, TTB, TÜRMOB ve TDB tarafından 1 Haziran 2020 tarihinde ortak çağrı yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBE VE TEMSİLCİLİK ÇALIŞMA GÜN VE SAATLERİ DEĞİŞMİŞTİR 17.05.2020 |
| |
| 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle Şubemiz ve Temsilciliklerimiz çalışma saat ve günleri değiştirilmiştir. Üyelerimiz işlemlerini uye.emo.org.tr adresi üzerinden online olarak yapabilir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
`KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN VE HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` BROŞÜRÜ YAYINLANDI 11.05.2020 |
| |
| Meslektaşlarımızın haklarının korunmasında olduğu kadar, toplumun genel çıkarlarının savunulmasında da önemli bir yeri olan TMMOB`nin taşıdığı toplumsal role ilişkin hazırladığımız `KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN ve HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` broşürümüz yayınlandı. Broşürün tamamına haberimizin altında yer alan dosya ekinden ulaşabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SİZİ MERAK EDİYORUZ 11.05.2020 |
| |
| Ücretli çalışan ve işsiz üyelerimiz: iletişim bilgileri güncel olmayanların güncellenmesi, odamızın sağlayacağı dayanışmaya ihtiyaç duyan meslektaşlarımıza ulaşılması önceliğiyle hazırlanan `Sizi Merak Ediyoruz` anketimizi doldurmak için haberimizde yer alan linke tıklayabilirsiniz. Kendi işinde çalışan, SMM, Yapı Denetim Sektöründe çalışan üyelerimiz için ayrıca anketimiz yayınlanacaktır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MESLEKTAŞ DAYANIŞMASI AĞI 07.04.2020 |
| |
| Covid_19 salgını sürecinde üyelerimizin talep ve ihtiyaçlarını iletabilecekleri Meslektaş Dayanışması oluşturuldu.
Meslektaş Dayanışması ile dayanisma@emo.org.tr ve 0549 832 58 15 numaralı telefon hattı üzerinden iletişim kurulabilmektedir. EMO İstanbul Şubesi Meslektaş Dayanışma Ağı için ise dayanisma.istanbul@emo.org.tr ve 0542 80 80 345 numaralı WhatsApp hattı üzerinden irtibat sağlanabilmektedir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BORÇLAR NEDENİYLE ELEKTRİK VE İNTERNET KESİLMESİN, KESİLENLER AÇILSIN; KAYIPLAR HAZİNE TARAFINDAN KARŞILANSIN! 24.03.2020 |
| |
| Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu’nca, ölümcül Koronavirüs salgını nedeniyle yapılan açıklamada, halkın yaşamsal ihtiyaçlarını dikkate alan tedbirler alınması gerektiği belirtilerek, elektrik, su, doğalgaz ve İnternet bedellerinin kriz sonrasına kadar ertelenmesi istendi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
HALKIN SESİNE KULAK VERİN,YAŞAMSAL TALEPLERİ KARŞILAYIN!
23.03.2020 |
| |
| TMMOB, DİSK, KESK ve TTB tarafından Covid-19 Koronavirüs salgını altındaki ülkemizde yapılabileceklere ilişkin 23 Mart 2020 tarihinde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamanın tam metni şöyle: |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
İŞLEMLERİNİZ İÇİN EMOP`U KULLANABİLİRSİNİZ 20.03.2020 |
| |
| Sağlığınız ve güvenliğiniz için işlemlerinizi aşağıda yer alan uye.emo.org.tr adresinden online olarak yapabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TMMOB YAPI RUHSAT FORMLARINDA HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI 13.03.2020 |
| |
| TMMOB`nin açtığı dava sonucu; Bakanlık, Yapı Ruhsatlarını yeniden düzenleyerek formlarda imza hanelerine ve ruhsat formlarının meslek odalarına gönderilmesi kuralına yeniden yer verildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
NKP KONGRESİ ERTELENDİ 09.03.2020 |
| |
| Ankara`da 22 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Kongresi, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ertelenmiştir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN 07.03.2020 |
| |
| Şantiyelerde, ofislerde, proje bürolarında, hayatın her alanında tüm engellemelere rağmen yaşamı var eden kadın meslektaşlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlu olsun...
YAŞASIN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO İSTANBUL ŞUBESİ 42. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURUL VE SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞİRİLDİ 26.02.2020 |
| |
| EMO İstanbul Şubesi 42. Dönem Olağan Genel Kurulu 22 Şubat 2020 Cumartesi günü Perpa Konferans Salonu’nda, 23 Şubat 2020 Pazar günü ise Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi’nde Seçimler gerçekleştirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO İSTANBUL ŞUBE SEÇİMLERİ SONA ERDİ 24.02.2020 |
| |
| EMO İstanbul Şubesi 42. Dönem İstanbul Seçimlerini kazanan liste aşağıdaki gibidir. Tüm üyelerimize genel kurul sürecine katılımları için teşekkür ederiz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
41. DÖNEM EMO İSTANBUL ŞUBE ÇALIŞMA RAPORU YAYINLANDI 20.02.2020 |
| |
| TMMOB EMO İstanbul Şubesi 41. Dönem Çalışma Raporu (2018-2020) yayınlandı.
41. Dönem Çalışma Raporunun basılı halini şubemizden temin edebilir veya haber dosya ekinde pdf olarak indirebilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO İSTANBUL ŞUBESİ 42. GENEL KURUL ÇAĞRISI 19.02.2020 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_1.png) | EMO İstanbul Şubesi`nin 42. Olağan Genel Kurulu 22 Şubat 2020 Cumartesi günü 10.00-18.00 saatleri arasında ‘‘Perpa Ticaret Merkezi A Blok Konferans Salonu, Kat:14 Okmeydanı/Şişli- İstanbul` adresinde toplanacak ve Seçimler 23 Şubat 2020 Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında ‘‘Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi`nde` (Maçka Cad. No:8 Şişli-İstanbul) adresinde yapılacaktır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
HAZİRUN LİSTELERİ HAKKINDA 06.02.2020 |
| |
| TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 42. Olağan Genel Kurulu ve Seçimlerinde oy kullanma hakkı bulunan üye adlarını içeren hazirun listeleri 08-09-10 Şubat 2020 (Cumartesi-Pazar-Pazartesi) günleri 09:00-17:00 saatleri arasında Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Ergenekon Mah. Cumhuriyet Cad. No:173/1 Şişli, İstanbul adresinde askıya çıkarılacaktır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİK ÜRETİM SİSTEMLERİ KONULU SEMİNER 06.02.2020 |
| |
| Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Sistemleri konulu seminer Kerem Çilli tarafından 15.02.2020 Cumartesi saat 13:00-15:00 arasında Şubemiz Eğitim salonunda -Harbiye-yapılacaktır.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ 42.OLAĞAN GENEL KURULU 05.02.2020 |
| |
| Şubemizin 42.Olağan Genel Kurulu aşağıda belirtilen yer ve saatte hazırlanan gündem ile yapılacaktır. Başarılı ve üretken bir Genel Kurul için katılımlarınızı bekleriz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBE BAŞKANIMIZ EROL CELEPSOY FOX TV`YE AÇIKLAMALARDA BULUNDU 23.01.2020 |
| |
| Fox Tv`ye konuşan Şubemiz YK Başkanı Başkanı Erol Celepsoy, Elektrik Pahalılığına dair açıklamalarda bulundu. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |