MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 5  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB D.BAKIR İL KOORDİNASYON KURULUNDAN AÇIKLAMA:YSK`YI ASLİ GÖREVİNE ÇAĞIRIYORUZ.. 12.04.2019

    

Aralarında Şubemizin de bileşeni olarak yer aldığı TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonrasında seçilen KHK`lı adaylara mazbata verilmemesine ilişkin 12 Nisan 2019 tarihinde saat 12:30 da İMO D.Bakır Şubede bir basın açıklaması yapıldı.Haberin devamı için tıklayınız..

ŞUBEMİZ 20. DÖNEM 2. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI. 09.03.2019

    

Elektrik Mühendileri Odası Diyarbakır Şubesi 20. Dönemi 2. Danışma Kurulu toplantısı 09 Mart 2019 tarihinde Şube seminer salonunda yapıldı.Toplantıda; Oda çalışmaları, Şube faaliyetleri ve çalışmaları, Şube idari ve mali durumu, örgütesel çalışmalar ve üye ilişkileri ele alınarak değerlendirildi..

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ BULUŞMASI.. 28.02.2019

    

TMMOB Diyarbakır İKK Kadın Komisyonu tarafından Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında 3 Mart 2019 Pazar günü Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde 10:30-13:30 saatleri arasında düzenlenecek Kahvaltı ve Müzik dinletisi ile TMMOB Kadınları Buluşması gereçekleştirilecek..

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI SORUNLARI YEREL ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.. 25.02.2019

    

Şubemizin de bileşeni olarak yer aldığı TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından 24 Şubat Pazar günü sat 13:00‘te TMMOB Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi‘nde `İş Güvenliği Uzmanları Sorunları` yerel çalıştayı düzenlendi..Yazının devamı için tıklayınız.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI ZİYARETİ 13.02.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Heyeti, 12 Şubat 2019 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ı ziyaret ederek, EMO’nun yetki ve sorumlulukları ile meslek alanımıza yönelik uygulamalar ve yönetmeliklerden kaynaklı bazı sorunlar ve çözüm için yapılması gerekenlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

TMMOB YEREL YÖNETİMLER SEÇİM BİLDİRGESİ YAYINLANDI 08.02.2019

    

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel yönetimler seçimine yönelik olarak birliğimizin görüş ve önerilerini içeren TMMOB Yerel Yönetimler Seçim Bildirgesi yayınlandı..TMMOB Yerel Yönetimler Seçim bildirgesini okumak için yazının devamını tıklayınız.

ARTIK TÜM ÜYELERİMİZ EUR-ING BELGESİ ALMAK İÇİN BAŞVURABİLECEK! 08.02.2019

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) üyesi olduğu FEANI (European Federation of National Engineering Associations - Avrupa Ulusal Mühendislik Birlikleri Federasyonu) tarafından verilen Eur-Ing (Avrupa Mühendisliği) Belgesi başvuru kriterlerinde önemli değişikliklere gidildi.Yazının devamı için tıklayınız..

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYONU TARAFINDAN ÖYKÜ ARİN VE TÜM LÖSEMİ HASTALARI İÇİN KAMPANYA.. 07.02.2019

    

Şubemizin de bileşeni olarak yer aldığı TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından Öykü Arin ve tüm lösemi hastaları için kan verme kampanyası başlatıldı.Kampanya kapsamında, 07 Şubat 2019 tarihinde Diyarbakır Ofis Çeysa Plaza karşısında Kızılay kan alma otobüsünde üyeler kan vermeye davet edildi..Kampanyaya TMMOB Diyarbakır İKK bileşeni yönetici ve temsilcilerinin yanısıra üyelerimizle katılım sağlanıyor..

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU TOPLANTISINA KATILDIK.. 13.01.2019

    

Sekretaryası Elektrik Mühendisleri Odası tarafından yürütülen TMMOB 12. Enerji Sempozyumunun 1. Düzenleme Kurulu toplantısı 12 Ocak 2019 tarihinde EMO Hizmet binasında yapıldı. TMMOB 12. Enerji Sempzoyumu 1.Düzenleme Kurulu toplantısına Şubemiz Kurul üyeleriyle birlikte katılım sağladık..

KRİZE KARŞI EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE VE HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ! 13.12.2018

    

TMMOB tarafından başlatılan “Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz!” başlıklı kampanya kapsamında, taleplerimizi içeren pankart Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Hizmet binasına asıldı.

YALNIZ SİNOP SANTRALI PROJESİNDEN DEĞİL, TÜM NÜKLEER SANTRAL PROJELERİNDEN VAZGEÇİN! 12.12.2018

    

EMO Yönetim Kurulu, Japonya’nın Sinop Nükleer Santralı Projesi’nden vazgeçmeyi değerlendirdiğine ilişkin haberler üzerine bir açıklama yaparak, sadece Sinop değil, Türkiye’de kurulmak istenen tüm nükleer santral projelerinden vazgeçilmesini istedi. Nükleer santralların “tehlikeli, pahalı ve dışa bağımlı olduğuna” işaret edilen açıklamada, Türkiye’nin elektrik enerjisi gereksinimi açısından geçerli hiçbir nedeni olmamasına rağmen bu santralların yapılmak istenmesindeki ısrarı anlamanın mümkün olmadığı belirtildi.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ ÖNCESİNDE MİLLETVEKİLLERİNE MEKTUP 06.12.2018

    

10 Aralık 2018 tarihinde başlayacak olan 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu üzerine görüşmeler öncesinde TMMOB tarafından milletvekillerine mektup gönderildi.Yazının devamı için tıklayınız..

ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜ İPTALİNE TMMOB ÜYELERİNDEN FAKS EYLEMİ 29.11.2018

    

TMMOB’ye bağlı Odaların binlerce mühendis, mimar, şehir plancısı üyesi, TMMOB ve SGK arasında imzalanmış ve sonrasında SGK tarafından hukuksuz bir biçimde tek taraflı fes edilmiş asgari ücret protokolü`nün yeniden uygulamaya girmesi konusunda SGK’ya faks çekiyor. Türkiye`nin her yerinden TMMOB üyesi binlerce mühendis, mimar ve şehir plancısı`nın SGK`yı göreve davet eden yazısı için tıklayınız.

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ ULUSLARARASI TOPLULUKLARINA DAYANIŞMA ÇAĞRISI 27.11.2018

    

Olağanüstü Hal kapsamında Türkiye’de işsizliğe zorlanan ve sivil ölüme maruz bırakılan mühendis, mimar ve şehir plancıları ile dayanışma çağrısında bulunuyoruz.yazının devamı için tıklayınız..

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 21.11.2018

    

MO Kadın Komisyonu tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında 24 Kasım 2018 tarihinde bir dizi atölye çalışması gerçekleştirilecektir.

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ 20.11.2018

    

Elektrik, elektronik, biyomedikal ve kontrol mühendisliği hizmetlerinde 2019 yılında uygulanacak en az ücretler ile ilgili kurallar belirlenerek kitap olarak yayımlandı. En az ücret tanımlarının yanı sıra, yönetmelikler, tip sözleşmeler, yönerge ve çizelgeler ile ölçüm raporlarına yer verilen kitaba, EMO’nun İnternet sayfasından ulaşılabilir.

YARGIDAN ASANSÖR AVAN PROJESİNDE İMZA ZORUNLULUĞUNA ONAY 16.11.2018

    

Danıştay 6. Dairesi, ruhsata ekli asansör avan projesinde makine mühendisi ile birlikte elektrik mühendisinin de imzası olması gerektiği görüşüyle, elektrik mühendisinin imzası olmadan düzenlenen yapı ruhsatlarını hukuka aykırı bularak iptal eden mahkeme kararlarını onadı. Böylece asansör avan projelerinin hazırlanması sürecinde meslektaşlarımızın sahip olduğu hak ve yetkiler yargı kararıyla da tescillenmiş oldu.

10 EKİM KATLİAMI FİRARİ SANIKLARININ DURUŞMASI YAPILDI 09.11.2018

    

10 Ekim Ankara Katliamı’nın firari sanıkları için yapılan duruşmada, soruşturma ve kovuşturma sürecindeki eksiklikler ve ağır ihmallere dikkat çekilirken, istihbarat raporlarına rağmen katliamın soruşturulmayan diğer suç ortakları da yargılanmadıkça adaletin gerçekleşmeyeceği vurgulandı. Olayda sorumluluğu olan kamu görevlileri hakkında yapılan yeni suç duyurusu taleplerinin ise reddedildiği duruşma, 18 Nisan 2019 tarihine ertelendi.

ANKARA 6. İDARE MAHKEMESİ’NDEN İPTAL KARARI 03.11.2018

    

Ankara 6. İdare Mahkemesi, EMO Ankara Şubesi’nden bir üyenin açmış olduğu dava neticesinde EMO 45. Olağan Genel Kurulu’nda alınan A Tipi Muayene Kuruluşu ve Personel Belgelendirme Kuruluşu olma (PBK) kararlarını iptal etti.

EMO’DAN YÖK’E ZİYARET 01.11.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) heyeti, 31 Ekim 2018 tarihinde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu’nu ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. EMO’nun mesleki alanlarındaki yükseköğretimin durumu, eğitim kalitesi, altyapı ve kontenjan sorunları ile çözüm önerilerinin ele alındığı ziyarette, konuyla ilgili bir rapor hazırlanarak YÖK ile paylaşılmasına karar verildi.

 

Çok Okunanlar


FİRMA TANITIM TOPLANTISI/BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

EMO BATMAN TEMSİLCİLİĞİ ZİYARET EDİLEREK DENETLENDİ..

EMO ŞIRNAK İL TEMSİLCİLİĞİ ZİYARET EDİLEREK DENETLENDİ..

ŞEBEKE VE DAĞITIM HATLARI KONULU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ..

SCHNEİDER ELEKTRİK FİRMA TANITIMI/BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VAN`DA YAPILACAK..

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri