MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 6  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YAPI RUHSATLARINDAN ISLAK İMZAYI KALDIRAN STANDARDIN YÜRÜTMESİ DURDURULDU «Yeni» 26.06.2019

    

Danıştay 6. Dairesi, yapı ruhsatlarından “yapı sahibinin, müteahhidinin, şantiye şefinin, denetçilerin ve proje müelliflerinin ıslak imzalarını” kaldıran TS 8737 Yapı Ruhsatı Standardı ve standarda ilişkin tebliğin 2. maddesinin yürütmesini durdurdu. Mahkeme kararında, “yapılaşmaya ilişkin sürecin can ve mal güvenliği açısından hayati olduğu dikkate alındığında, fenni mesullerin, şantiye şeflerinin ve proje müelliflerinin yapı ruhsatlarında imzalarının bulunmasının son derece önemli olduğu” vurgulandı.

OHAL KHK`LARI İLE İHRAÇ EDİLEN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEKTİR.. 11.06.2019

    

Şubemizin de bileşeni olduğu TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde `OHAL KHK`ları ile İhraç edilen Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Sorunları` Çalıştayı düzenlenecektir.Yazının devamı için tıklayınız..

DİYARBAKIR`DA STK`LAR TARAFINDAN DİYARBAKIR İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MECLİSİ KURULDU.. 11.06.2019

    

Diyarbakır`da TMMOB-KESK-DİSK-TTB tarafından 11 Haziran 2019 tarihinde Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesinde düzenlenen basın açıklaması ile Diyarbakır İşçi Sağlığı ve Güvenliği Meclisinin kuruluşu ilan edildi..Basın açıklaması metnine yazının devamında ulaşabilirsiniz..

TMMOB 6. AMED YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENECEK.. 11.06.2019

    

Şubemizin de bileşeni olduğu TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından 16 Haziran 2019 tarihinde Maden Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde TMMOB 6. Amed Yerel Kadın Kurultayı düzenlenecektir.6. Amed Yerel Kadın Kurultayına tüm kadın üyelerimiz davetlidir.Yazının devamı için tıklayınız..

BAŞKA HASANKEYF YOK, ILISU BARAJI’NDAN VAZGEÇİN 10.06.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Hasankeyf’i sular altında bırakacak olan Ilısu Barajı Projesi’nin derhal durdurulmasını isteyen bir mesaj yayımlayarak, binlerce yıl boyunca eşsiz uygarlıklara ev sahipliği yapan Hasankeyf üzerindeki tehdidin artık son bulması gerektiğini bildirdi.Haberin devamı için tıklayınız..

TMMOB 45. DÖNEM 3. DANIŞMA KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI 28.05.2019

    

TMMOB 45. Dönem 3. Danışma Kurulu, 25 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul’da toplanmıştır. Toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından 650’yi aşkın yöneticimiz katıldı. Danışma Kurulumuz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinin hukuksuz biçimde iptal edilmesi üzerine, yaşanan gelişmeleri tarihe not düşmek ve demokrasiye sahip çıkmak adına aşağıdaki sonuç bildirisinin kamuoyu ile paylaşılmasını oy birliğiyle kabul etmiştir.

TMMOB 45. DÖNEM 3. DANIŞMA KURULU`MUZ İSTANBUL`DA TOPLANDI 27.05.2019

    

Birliğimizin 45. Dönem 3. Danışma Kurulu toplantısı 25 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Perpa Konferans Salonu`nda gerçekleştirildi. 650`yi aşkın üyemizin katıldığı toplantıda YSK`nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini iptal kararı eleştirilirken, demokrasiye ve halk iradesine sahip çıkma çağrısı yapıldı.

AMED EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU: İNSANLIĞIN ORTAK MİRASI DİYARBAKIR SURLARINA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM, KORUYALIM VE İNSANLIĞA ARMAĞAN EDELİM 14.05.2019

    

TMMOB D.Bakır İl Koordinasyonu bileşenlerinin de aralarında yer aldığı Amed Emek ve Demokrasi Platformu tarafından 13 Mayıs 2019 tarihinde TMMOB Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesinde, Diyarbakır Surlarına sahip çıkılmasına ilişkin bir basın açıklaması düzenlenmiştir.Haberin devamı için tıklayınız..

KAMUOYUNA DUYURU: AKKUYU’DA ÇATLAK İDDİASI… 07.05.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Akkuyu Nükleer Santralı inşaatında reaktörün oturacağı temelin bazı bölümlerinde çatlak oluştuğu ve bu bölümlerin yeniden yapıldığına ilişkin haberler üzerine konuyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na yazı yazarak bilgi talebinde bulundu.

EMO 46. DÖNEM. 4. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI 06.05.2019

    

EMO 46. Dönem 4. Koordinasyon Kurulu, 4 Mayıs Cumartesi günü Samsun’da toplanarak, güncel gelişmeler ve önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmaları değerlendirdi.Haberin devamı için tıklayınız..

EMO’DAN TTB’YE DESTEK 06.05.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” başlıklı açıklamaları nedeniyle 2016-2018 dönemi Merkez Konseyi’nden 11 üyesine hapis cezası verilen Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) destek olmak amacıyla Samsun’da Tabip Odası’nı ziyaret etti.

TMMOB ENERJİ SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI 04.05.2019

    

TMMOB Enerji Sempozyumu Yürütme Kurulu, 2 Mayıs 2019 tarihinde Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Genel Merkezi’nde toplanarak, sempozyum taslak programı üzerinde değerlendirmeler yaptı.Yürütme Kurulu toplantısına Şubemiz kurul üyeleri ile katılım sağlandı.Haberin devamı için tıklayınız..

1 MAYIS BİRLİK MÜCADELE DAYANIŞMA GÜNÜNDE ALANLARDAYDIK.. 30.04.2019

    

1 Mayıs Birlik Mücadele Dayanışma günü TMMOB-DİSK-KESK-TTB tarafından 1 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00 te Diyarbakır İstasyon meydanında düzenlenen miting ile kutlandı..TMMOB Diyarbakır Oda ve bileşenleri ile üyeleri 1 Mayıs 2019 tarihinde saat 12:30 da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve kongre merkezi önünde toplanarak alana kortej halinde yürüyerek geçti.1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma günü miting ve kutlamalarına Şubemiz üyeleri ile kitlesel olarak katılım sağladık..

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULUNDAN DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ZİYARET 25.04.2019

    

Aralarında Şubemizin de bulunduğu TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu`ndan (İKK) oluşan bir heyet tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına 24 Nisan 2019 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirildi.Şubemiz Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyarette, yeni dönemde seçilen Eşbaşkanlara belediye çalışmalarında başarılar dilendi...

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU GÖBEKLİTEPE GEZİSİ... 24.04.2019

    

Şubemizin de aralarında yer aldığı TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından 23 Nisan 2019 tarihinde Salı günü tarihi Şanlıurfa Göbeklitepe`ye gezi düzenlendi.Geziye çok sayıda Şubemiz üyeleri de katılım sağladılar..

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULUNDAN AÇIKLAMA:KİRLİ ELLERİNİZİ ANNELERİMİZDEN ÇEKİN.. 21.04.2019

    

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından,19 Nisan 2019 tarihinde Kocaeli iline bağlı Gebze M tipi kadın tutukluların bulunduğu cezaevi önünde oturmak isteyen barış annelerine yapılan saldırılara ilişkin 20 Nisan 2019 tarihinde TMMOB Maden Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde bir basın açıklaması yapıldı..

TMMOB D.BAKIR İL KOORDİNASYON KURULUNDAN AÇIKLAMA:YSK`YI ASLİ GÖREVİNE ÇAĞIRIYORUZ.. 12.04.2019

    

Aralarında Şubemizin de bileşeni olarak yer aldığı TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonrasında seçilen KHK`lı adaylara mazbata verilmemesine ilişkin 12 Nisan 2019 tarihinde saat 12:30 da İMO D.Bakır Şubede bir basın açıklaması yapıldı.Haberin devamı için tıklayınız..

ŞUBEMİZ 20. DÖNEM 2. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI. 09.03.2019

    

Elektrik Mühendileri Odası Diyarbakır Şubesi 20. Dönemi 2. Danışma Kurulu toplantısı 09 Mart 2019 tarihinde Şube seminer salonunda yapıldı.Toplantıda; Oda çalışmaları, Şube faaliyetleri ve çalışmaları, Şube idari ve mali durumu, örgütesel çalışmalar ve üye ilişkileri ele alınarak değerlendirildi..

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ BULUŞMASI.. 28.02.2019

    

TMMOB Diyarbakır İKK Kadın Komisyonu tarafından Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında 3 Mart 2019 Pazar günü Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde 10:30-13:30 saatleri arasında düzenlenecek Kahvaltı ve Müzik dinletisi ile TMMOB Kadınları Buluşması gereçekleştirilecek..

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI SORUNLARI YEREL ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.. 25.02.2019

    

Şubemizin de bileşeni olarak yer aldığı TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından 24 Şubat Pazar günü sat 13:00‘te TMMOB Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi‘nde `İş Güvenliği Uzmanları Sorunları` yerel çalıştayı düzenlendi..Yazının devamı için tıklayınız.

 

Çok Okunanlar


YG ENERJİ SİSTEMLERİNDE KORUMA, KONTROL VE TESİSATLARI KONULU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ..

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri