MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 7  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB D.BAKIR İL KOORDİNASYON KURULU:`SUYUN METALAŞTIRILMASI KABUL EDİLEMEZ` 10.01.2020

    

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyonu (İKK) tarafından 10 Ocak 2020 tarihinde EMO D.Bakır Şube`de Diyarbakır`da son dönemde suya yapılan fahiş zamlarla ilgili bir basın açıklaması yapıldı.`Suyun temel ihtiyaç maddesi olması nedeniyle Sosyal Devlet gereği olarak belli bir oranda ücretsiz verilmesini söylüyor ve savunuyoruz` denilen basın açıklamasının tam metnine yazının devamından ulaşabilirsiniz..

GENEL ÜYE TOPLANTISI YAPILDI. 28.12.2019

    

28 Aralık 2019 tarihinde 14:00 te Şubemizde Genel Üye toplantısı yapıldı.Toplantıda; Oda-Üye ilişkileri ve örgütlülüğü, Oda/Şube faaliyetleri, üye sorunları ve çözüm önerileri ile Şubemiz 21. Olağan Genel Kurulu ve 21. Dönem Şube çalışmaları gibi konular değerlendirilerek katılımcı üyelerin görüş, düşünce ve önerileri alındı.

BASIN AÇIKLAMASI.. 24.12.2019

    

Yerel ve ulusal medya organlarında 21-22 Aralık 2019 tarihlerinde yayımlanan gerçeğe aykırı habere karşılık Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Yönetim Kurulumuz tarafından 24 Aralık 2019 tarihinde saat 12.30 da Şube Hizmet binasında bir basın açıklaması yapıldı.Basın açıklamasında `Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) yetkilileri tarafından yerel ve ulusal medya organlarına amacını aşan beyanatlar vererek çarpıtıcı, inandırıcılığı olmayan, gerçekten uzak ve spekülatif haberlerin oluşmasına zemin hazırlamıştır` denildi.Basın açıklamasının devamı için tıklayınız.

ŞUBEMİZ 20. DÖNEM 3. DANIŞMA KURULU TOPLANDI. 23.12.2019

    

Şubemiz 20. Dönem 3. Danışma Kurulu toplantısı 21 Aralık 2019 tarihinde saat 13.30 da Şubemizde Şubemiz 21. Olağan Genel Kurul gündemiyle yapıldı.

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU TAMAMLANDI.. 09.12.2019

    

TMMOB 12. Enerji Sempozyumu, “Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış” başlığı ile 5-7 Aralık`ta Diyarbakır’da yapıldı. Sempozyuma yurtiçinden ve yurtdışından olmak üzere katılan 40’ı aşkın konuşmacı, akademisyen, düşünür, yazar, siyasetçi, aktivist, teknik uzman, “Dünya’da ve Türkiye’de Enerji Görünümü, Enerji Politikaları, Enerjide Dönüşüm, Enerjinin Toplumsal Maliyeti, Enerjide Demokratik Yönetim, Enerji ve Ekoloji” başlıkları ile 3 panel, 3 özel oturum ve 3 oturumda tartıştılar. Tüm katılımcıların düşüncelerini açıklayabildiği, çözüm önerilerine katkı sağladığı Forum ile sona eren sempozyuma 600’den fazla izleyici katıldı.

TMMOB 12.ENERJİ SEMPOZYUMU 3.GÜN PROGRAMIYLA DEVAM EDİYOR.. 07.12.2019

    

TMMOB 12. Enerji Sempozyumu 3.gününde `ENERJİ ve EKOLOJİ` oturumuyla başladı.Çevre mühendisleri Odası ikinci başkanı Zeneti Bayrı Önal‘ın başkanlığını yaptığı oturumda ; İnşaat mühendisleri Odasından Ahmet Göksoy, Hdp milletvekili Murat Çepni ,Chp milletvekili Ahmet Akın, Amed kent konseyi Genel sekreteri Güner Yanlıç,Aktivist Yıldız Tahtacı konuşmalarını yaptılar. Haberin devamı için tıklayınız..

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU DEVAM EDİYOR.. 06.12.2019

    

TMMOB 12. Enerji Sempozyumu `Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış` başlığı ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından EMO Diyarbakır Şubesinin ev sahipliğinde Diyarbakır`da düzenlenmeye devam ediyor..Haberin devamı için tıklayınız..

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU DİYARBAKIR`DA DÜZENLENİYOR... 05.12.2019

    

TMMOB 12. Enerji Sempozyumu `Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış` başlığı ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından EMO Diyarbakır Şubesinin ev sahipliğinde Diyarbakır`da düzenleniyor..Haberin devamı için tıklayınız..

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU İÇİN BASIN TOPLANTISI YAPILDI.. 02.12.2019

    

05-06--07 Aralık 2019 tarihlerinde Diyarbakır`da düzenlenecek olan TMMOB 12. Enerji Sempozyumu hazırlık çalışmaları kapsamında 02 Aralık 2019 tarihinde saat 10:00 da Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube’sinde yerel ve ulusal basın yayın kuruluşları ile bir basın toplantısı yapıldı. Haberin devamı için tıklayınız..

KATLEDİLİŞİNİN 4. YILDÖNÜMÜNDE TAHİR ELÇİ’Yİ SAYGIYLA ANIYORUZ... 28.11.2019

    

28 Kasım 2015 tarihinde Diyarbakır Suriçi’nde Dört Ayaklı Minare önünde çatışmaların son bulması ve barışın tesisi için basın açıklaması yaparken katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’yi 4. ölüm yıldönümünde saygıyla anıyoruz…Katillerin bir an önce bulunması ve adaletin tecelli etmesini bekliyoruz..Barış savunucusu ve demokrasi şehidi Tahir Elçi’yi unutmayacak, mücadelesinin yakın takipçisi olacağız..

HASAN BALIKÇI’YI SAYGIYLA ANIYORUZ 19.10.2019

    

Kaçak elektrik kullanımı ile mücadele ederken hain bir saldırıda yaşamını yitiren Üyemiz Hasan Balıkçı’yı, aramızdan ayrılışının 17. yıldönümünde saygıyla anıyoruz. Hayatı boyunca yolsuzluklara, talana ve her türlü karanlık ilişkiye karşı duran Hasan Balıkçı’nın yaktığı ışık, bizlere rehberlik ediyor. Onun dürüst, namuslu ve ödünsüz tavrının genç nesillere örnek olması için 2 yılda bir verdiğimiz EMO Hasan Balıkçı Onur Ödülü ile anısını yaşatıyoruz.

EMO 46. DÖNEM 5. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI 13.10.2019

    

EMO 46. Dönem 5. Koordinasyon Kurulu, 12 Ekim 2019 tarihinde Mersin’de toplanarak, güncel gelişmeler ve önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmaları değerlendirdi.

10 EKİM`İ UNUTMAYACAĞIZ..10 EKİM`İM YILDÖNÜMÜNDE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ VE BARIŞ SAVUNUCULARINI ANIYORUZ.. 10.10.2019

    

Ankara Tren Garı önünde 103 devrimci demokrat ve barış savunucusunun hayatını kaybettiği, 500`ü aşkın kişinin de yaralandığı 10 Ekim Katliamının yıl dönümünde devrim şehitlerini ve bu katliamda yaralanan barış savunucularını saygıyla anıyoruz..Bu anlamlı günde Şubemizin de aralarında yer aldığı Amed Emek ve Demokrasi Platformu tarafından belirlenen bir programla Diyarbakır’da anma etkinlikleri yapılacaktır..Anma etkinlik programı için yazının devamını okuyunuz..

ELEKTRİKTE ZAMLAR HIZ KESMİYOR 01.10.2019

    

Elektrik fiyatlarına 1 Ekim 2019’dan geçerli olmak üzere yüzde 14.9 oranında zam yapıldı. Temmuz ayında yapılan yüzde 15 zamla birlikte bu yıl içinde yapılan zam yüzde 32’ye ulaştı. Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 230 kilovatsaat asgari tüketim tutarı üzerinden yaptığı hesaplamaya göre 4 kişilik bir ailenin aylık elektrik faturası 142 liradan 163 liraya çıktı. Yeni zamlarla ilgili basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

19 EYLÜL MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ 19.09.2019

    

TMMOB tarihinde önemli bir yeri olan 19 Eylül 1979 iş bırakma eyleminin 40. yıldönümünde alanlara çıkıyoruz. 19 Eylül Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü nedeniyle ülke genelinde yapılacak etkinlik programına, haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI DİYARBAKIR`DA YAPILDI. 15.09.2019

    

TMMOB 12. Enerji Sempozyumu Yürütme Kurulu toplantısı 14 Eylül 2019 tarihi Cumartesi günü saat 15:00 te Şubemiz hizmet yerinde yapıldı.Toplantıda; Sempozyum programı, yeri ve organizasyonlarına ilişkin hususlar ele alınarak değerlendirildi.

EMO YÖNETİM KURULU DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI 15.09.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına tepki olarak başlatılan ve 27. gününe giren Demokrasi Nöbeti`ne katıldı.

EMO`DAN ANKET ÇALIŞMASI: KRİZ MÜHENDİSLERİ NASIL ETKİLİYOR? 07.09.2019

    

EMO, ekonomik krizin meslek alanlarımız ve mühendislere etkilerini araştırmak üzere bir anket çalışması başlattı. EMO üyelerinin katılabileceği anketle iş bulma ve çalışma hayatında karşılaşılan zorluklar, kriz koşullarının yaşam standartlarına yansımaları, krizden erkeklere oranla daha çok etkilenen kadın mühendislerin yaşadıkları ve genç nüfusta giderek yükselen işsizlik karşısında yeni mezun mühendislerin durumu mercek altına alınacak. Ayrıntılı bilgi ve ankete, yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLANDI.. 01.09.2019

    

TMMOB-DİSK-KESK-TTB nin de aralarında yer aldığı kentteki demokratik ve sivil toplum kuruluşları tarafından 1 Eylül Dünya Barış günü Diyarbakır’ da düzenlenen miting ile kutlandı.Mitinge şubemiz üyeleri ile birlikte katılım sağladı.

“KAYYUM REJİMİ” KABUL EDİLEMEZ! 20.08.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası 46. Dönem Yönetim Kurulu, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına ilişkin bir basın açıklaması yaptı. İktidarın seçimlerde kaybettiğini, “kayyum rejimi” getirerek tekrar kazanmaya çalışmasının kabul edilemeyeceği belirtilen açıklamada, bu karardan derhal vazgeçilmesi istendi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 

Çok Okunanlar


ACI KAYBIMIZ – MİHDİ YARBA’YI YİTİRDİK

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri