MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 6  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI DİYARBAKIR`DA YAPILDI. 15.09.2019

    

TMMOB 12. Enerji Sempozyumu Yürütme Kurulu toplantısı 14 Eylül 2019 tarihi Cumartesi günü saat 15:00 te Şubemiz hizmet yerinde yapıldı.Toplantıda; Sempozyum programı, yeri ve organizasyonlarına ilişkin hususlar ele alınarak değerlendirildi.

EMO`DAN ANKET ÇALIŞMASI: KRİZ MÜHENDİSLERİ NASIL ETKİLİYOR? 07.09.2019

    

EMO, ekonomik krizin meslek alanlarımız ve mühendislere etkilerini araştırmak üzere bir anket çalışması başlattı. EMO üyelerinin katılabileceği anketle iş bulma ve çalışma hayatında karşılaşılan zorluklar, kriz koşullarının yaşam standartlarına yansımaları, krizden erkeklere oranla daha çok etkilenen kadın mühendislerin yaşadıkları ve genç nüfusta giderek yükselen işsizlik karşısında yeni mezun mühendislerin durumu mercek altına alınacak. Ayrıntılı bilgi ve ankete, yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLANDI.. 01.09.2019

    

TMMOB-DİSK-KESK-TTB nin de aralarında yer aldığı kentteki demokratik ve sivil toplum kuruluşları tarafından 1 Eylül Dünya Barış günü Diyarbakır’ da düzenlenen miting ile kutlandı.Mitinge şubemiz üyeleri ile birlikte katılım sağladı.

“KAYYUM REJİMİ” KABUL EDİLEMEZ! 20.08.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası 46. Dönem Yönetim Kurulu, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına ilişkin bir basın açıklaması yaptı. İktidarın seçimlerde kaybettiğini, “kayyum rejimi” getirerek tekrar kazanmaya çalışmasının kabul edilemeyeceği belirtilen açıklamada, bu karardan derhal vazgeçilmesi istendi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KAYYIM UYGULAMALARI KABUL EDİLEMEZ! BELEDİYE EŞBAŞKANLARI GÖREVLERİNE İADE EDİLSİN! 20.08.2019

    

Aralarında TMMOB Diyarbakır bileşenlerinin de bulunduğu Kentteki demokratik ve sivil toplum kuruluşları tarafından ;Diyarbakır,Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmalarına ilişkin 20 ağustos 2019 tarihinde bir basın açıklaması yapıldı.basın açıklamasının metnine yazının devamından ulaşabilirsiniz..

YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR!.. 09.08.2019

    

Hiroşima’ya atom bombası atılmasının 74. yıldönümü nedeniyle basın toplantısı düzenleyen Nükleer Karşıtı Platform (NKP), nükleer silahlanma ve nükleer santrallara karşı mücadele çağrısı yaparak tüm dünyaya, TBMM’ye ve hükümete “İnsan eliyle yaratılan ölümleri durdurmak elimizde…” diye seslendi. NKP, savaşlara son verilmesini, nükleer silahların imha edilmesini, nükleer silah geliştirmeye son verilmesini ve nükleer santralların kapatılmasını istedi. NKP’nin açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ 2019-2020 DÖNEMİ KAYIT BAŞVURULARI BAŞLADI 08.08.2019

    

TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için başvuru ve kayıtları başladı. Başvuru için tıklayınız...

DİYARBAKIR İSİG MECLİSİNDEN AÇIKLAMA:İŞ KAZALARI VE İŞ CİNAYETLERİ KADERİMİZ DEĞİLDİR! YOKSULLUK, IRGATLIK KADER DEĞİLDİR. 31.07.2019

    

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu`nun da aralarında yer aldığı Diyarbakır İSİG meclisi (İKK) tarafından Mevsimlik tarım işçilerine dayatılan güvencesiz ve güvenliksiz çalışma koşulları,yaşanan ölümler ve iş kazalarına ilişkin 31 Temmuz 2019 tarihinde bir basın açıklaması yapıldı.Basın metni için tıklayınız..

TMMOB DİYARBAKIR İKK`DAN AÇIKLAMA: KENT ORMANI KARARI DURDURULSUN.. 25.07.2019

    

Şubemizin de aralarında yer aldığı TMMOB D.Bakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından 25 temmuz 2019 tarihinde yapılan basın açıklamasında, Bakanlığın Kent Ormanı`na yönelik aldığı `Yapı Rezerv Alanı` kararının durdurulması istendi.Basın açıklamasını okumak için tıklayınız..

ODTÜ KAVAKLIK’A POLİS MÜDAHALESİ KABUL EDİLEMEZ! 08.07.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, ODTÜ Kavaklık’ta ağaçların kesilerek yurt binası yapılmak istenmesine karşı direnen öğrencilere yönelik polis müdahalesine tepki gösterdi. EMO, öğrencilerin ve çoğu öğretim üyesinin de karşı çıktığı yurt projesinin bir an önce iptal edilerek, sosyal ve ekolojik bütünlüğü gözeten planlama ile öğrencilerin sağlıklı, mutlu yaşayacakları, yönetimi bizzat ODTܒlülere ait yurt binaları inşa edilmesini istedi. Basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SİVAS KATLİAMI`NIN ACISI HALA YÜREĞİMİZDE… 03.07.2019

    

Unutmadık, unutmayacağız! 2 Temmuz Sivas Katliamı’nı 26. yılında bir kez daha lanetliyoruz! Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu`nun, 2 Temmuz Sivas Katliamı`nın yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SEÇİM BİTTİ ARTIK ZAM VAKTİ 01.07.2019

    

Elektrik fiyatlarına yapılan yüzde 15 zamla 4 kişilik bir ailenin asgari aylık faturası 142 TL’ye çıktı. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu`nun zamla ilgili basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

YAPI RUHSATLARINDAN ISLAK İMZAYI KALDIRAN STANDARDIN YÜRÜTMESİ DURDURULDU 26.06.2019

    

Danıştay 6. Dairesi, yapı ruhsatlarından “yapı sahibinin, müteahhidinin, şantiye şefinin, denetçilerin ve proje müelliflerinin ıslak imzalarını” kaldıran TS 8737 Yapı Ruhsatı Standardı ve standarda ilişkin tebliğin 2. maddesinin yürütmesini durdurdu. Mahkeme kararında, “yapılaşmaya ilişkin sürecin can ve mal güvenliği açısından hayati olduğu dikkate alındığında, fenni mesullerin, şantiye şeflerinin ve proje müelliflerinin yapı ruhsatlarında imzalarının bulunmasının son derece önemli olduğu” vurgulandı.

TMMOB 6. AMED YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENDİ 17.06.2019

    

Şubemizin de bileşeni olduğu TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından 16 Haziran 2019 tarihinde Maden Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde TMMOB 6. Amed Yerel Kadın Kurultayı düzenlendi..

OHAL KHK`LARI İLE İHRAÇ EDİLEN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.. 16.06.2019

    

Şubemizin de bileşeni olduğu TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde `OHAL KHK`ları ile İhraç edilen Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Sorunları` Çalıştayı düzenlendi.

DİYARBAKIR`DA STK`LAR TARAFINDAN DİYARBAKIR İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MECLİSİ KURULDU.. 11.06.2019

    

Diyarbakır`da TMMOB-KESK-DİSK-TTB tarafından 11 Haziran 2019 tarihinde Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesinde düzenlenen basın açıklaması ile Diyarbakır İşçi Sağlığı ve Güvenliği Meclisinin kuruluşu ilan edildi..Basın açıklaması metnine yazının devamında ulaşabilirsiniz..

BAŞKA HASANKEYF YOK, ILISU BARAJI’NDAN VAZGEÇİN 10.06.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Hasankeyf’i sular altında bırakacak olan Ilısu Barajı Projesi’nin derhal durdurulmasını isteyen bir mesaj yayımlayarak, binlerce yıl boyunca eşsiz uygarlıklara ev sahipliği yapan Hasankeyf üzerindeki tehdidin artık son bulması gerektiğini bildirdi.Haberin devamı için tıklayınız..

TMMOB 45. DÖNEM 3. DANIŞMA KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI 28.05.2019

    

TMMOB 45. Dönem 3. Danışma Kurulu, 25 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul’da toplanmıştır. Toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından 650’yi aşkın yöneticimiz katıldı. Danışma Kurulumuz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinin hukuksuz biçimde iptal edilmesi üzerine, yaşanan gelişmeleri tarihe not düşmek ve demokrasiye sahip çıkmak adına aşağıdaki sonuç bildirisinin kamuoyu ile paylaşılmasını oy birliğiyle kabul etmiştir.

TMMOB 45. DÖNEM 3. DANIŞMA KURULU`MUZ İSTANBUL`DA TOPLANDI 27.05.2019

    

Birliğimizin 45. Dönem 3. Danışma Kurulu toplantısı 25 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Perpa Konferans Salonu`nda gerçekleştirildi. 650`yi aşkın üyemizin katıldığı toplantıda YSK`nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini iptal kararı eleştirilirken, demokrasiye ve halk iradesine sahip çıkma çağrısı yapıldı.

AMED EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU: İNSANLIĞIN ORTAK MİRASI DİYARBAKIR SURLARINA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM, KORUYALIM VE İNSANLIĞA ARMAĞAN EDELİM 14.05.2019

    

TMMOB D.Bakır İl Koordinasyonu bileşenlerinin de aralarında yer aldığı Amed Emek ve Demokrasi Platformu tarafından 13 Mayıs 2019 tarihinde TMMOB Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesinde, Diyarbakır Surlarına sahip çıkılmasına ilişkin bir basın açıklaması düzenlenmiştir.Haberin devamı için tıklayınız..

 

Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri