MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 104  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

PROJE VE YAPI DENETÇİLERİ SORUNLARI FORUMU 13 NİSAN`DA TARİHİNDE YAPILDI 15.04.2019

    

Şubemiz tarafından Yapı Denetçilerinin sorunları başlıklı forum 13 Nisan 2019 Cumartesi günü Perpa Eğitim ve Konferans Salonunumuzda gerçekleştirildi. Çok sayıda üyemizin katılım gösterdiği forum EMO İstanbul Şube YK üyesi Erhan Karaçay`ın YK adına yaptığı konuşma ile başladı. Yapı Denetim Komisyonu Başkanı İsmail Öztürk ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Karadağ tarafından yapılan bilgilendirmeler sonrası üyeler Yapı Denetim alanında yaşadıkları sorunlara ilişkin düşüncelerini paylaştı. Forum etkinliği birçok soru ve önerilerin kayıt altına alınmasının ardından sona erdi.

ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR ŞUBEMİZDE BAŞLADI 15.04.2019

    

Şubemiz tarafından Koç Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Direk danışmanlığında; Oğuzcan Karabulut idaresinde `Çağdaş Etik Sorunlar` konulu programlar 12 Nisan 2019 tarihinde Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde başladı. Sokrates`in Savunması ile başlayan program `Aristoteles, Nikhomakhos‘a Etik, Kitap I` konusu ile 19 Nisan 2019 günü Şubemizde yapılacaktır.

1 MAYIS 2019 İLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI YAPILDI 11.04.2019

    

DİSK-KESK-TMMOB-TTB`nin ortak 1 Mayıs 2019 programı 10 Nisan 2019 tarihinde DİSK Genel Merkezinde yapılan basın toplantısı ile duyuruldu.

EMO BİLİMSEL DERGİ TR DİZİN`DE 11.04.2019

    

Elektronik, bilgisayar, elektrik, kontrol ve biyomedikal mühendisliği alanlarında makalelerin yayımlandığı hakemli dergimiz EMO Bilimsel Dergi, 2017 ve 2018 yılında yayımlanmış olan tüm sayılarıyla beraber ULAKBİM TR Dizin’de yer almaya başladı.

GÜNLÜK KULLANIMDA ENERJİ TASARRUFU HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI NİĞDE KIZ YURDUNDA YAPILDI 11.04.2019

    

Şubemiz tarafından İstanbul Fatih`te bulunan Niğde Kız Yurdunda, enerjinin verimli kullanılması ve enerji tasarrufu hakkında bilgilendirme toplantısı 10 Nisan 2019 tarihinde yapıldı. Şubemiz Enerji Komisyonu üyesi Erkan Solmaz`ın katılımıyla yapılan bilgilendirme toplantısında, günlük kullanımda enerji tasarrufu konuları anlatıldı.

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ PANELİ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİNDE YAPILDI 09.04.2019

    

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kurulu yürütücülüğünde `Doç. Dr. Uğur Müngen Anısına` İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Paneli 6 Nisan 2019 Cumartesi İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinde yapıldı.

EROL CELEPSOY ARTI TV KANALINA SEÇİM SONRASI YAPILAN ELEKTRİK ZAMMI KONUSUNDA GÖRÜŞ BİLDİRDİ 05.04.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy Artı TV kanalına 3 Nisan 2019 günü telefonla bağlanarak, Elektrik Üretim A.Ş`nin (EÜAŞ) 1 Nisan`dan itibaren dağıtım şirketlerine yapılan enerji satışınında, aktif elektrik enerji toptan satış tarifesine %37 zam yapması konusunda açıklamalarda bulundu. Erol Celepsoy bu zam bedelinin tüketiciye Mayıs-Haziran aylarında yansıyabileceğini ifade etti.

BİNA VE TESİS YÖNETİM ÇÖZÜMLERİ FUARI BAŞLADI 03.04.2019

    

Bina ve Tesis Yönetim Çözümleri, Hizmetleri, Ekipmanları Fuar ve Kongresi 3 Nisan 2019 Çarşamba günü Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde başladı. Fuar alanında EMO İstanbul Şubemize ve MMO İstanbul Şubesine ait standlar yan yana yer alıyor.

ELEKTRİK 15 YILDA YÜZDE 240 ZAMLANDI - 31 MART 2019 FOX TV 02.04.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Yazman Üyesi F. Kemal Özoğuz 31 Mart 2019 tarihinde FOX TV kanalına elektrikte tanzim satış ve artan elektrik birim fiyatları hakkında görüş bildirdi.

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ SEMİNERİ BEYLİKDÜZÜ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 29.03.2019

    

Ücretsiz teknik seminerlerimiz kapsamında Geçiş Kontrol Sistemleri semineri 28 Mart 2019 günü Beylikdüzü Temsilciliğimizde yapıldı. Elektrik Mühendisi Engin Özer tarafından verilen seminere 15 üyemiz katıldı. Seminer notlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

JAPON KUKLASI OYUNUNUN İKİNCİ GÖSTERİMİ CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI 26.03.2019

    

EMO İstanbul Şubesi Temel Tiyatro Atölyesi ilk gösterimini 3 Mart 2019 günü yaptığı, Dario Fo’nun yazdığı Japon Kuklası oyununun ikinci gösterimini 24 Mart 2019 günü Caddebostan Kültür Merkezinde yaptı. Şubemiz Yönetim Kurulu üye ve yöneticilerinin de katıldığı oyunu 80 kişi izledi. Oyun sonunda izleyenler atölye oyuncularını selamlamak üzere iki kez sahneye davet ederek memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

YÖNETİM KURULUMUZUN ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ VE EEMKON 2019 KAPSAMINDA BULUŞMASI 22.03.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin, çalışma alanında bulunan üniversitelerin ilgili meslek disiplinlerinin bölüm başkanları ile düzenlediği buluşma etkinliği, 20 Mart 2019 günü İTÜ Maçka Sosyal Tesislerinde yapıldı. Etkinliğe 23 üniversiteden Dekan, Bölüm başkanı ve Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 46 kişinin yanı sıra, Şubemiz üye ve yöneticilerinin yanı sıra EEMKON 2019 Kongre Yürütme üyeleri de katıldı.

MUSTAFA BULUT’U ANMA TÖRENİ VE NÜKLEER SÖYLEŞİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 22.03.2019

    

18 Mart 2018 tarihinde aramızdan ayrılan; Şubemizin 30 yılı aşkın tarihi içinde önemli bir yer tutmuş, uzun yıllar büyük bir mütevazılık ve fedakârlıkla Oda çalışmalarında görev almış, 34., 39. ve 40. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, EMO Genel Kurul Delegeliği, Danışma Kurulu üyeliği ve çeşitli komisyon üyeliğinde bulunmuş, bütün zor zamanlarda herkesin omuzbaşında durmuş Mustafa Bulut`u, anma toplantısı 18 Mart 2019 tarihinde Şubemizde yapıldı.

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARININ 7.Sİ SAĞLIK TESİSLERİNDE RADYASYON GÜVENLİĞİ KONULU OTURUM İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 22.03.2019

    

EMO İstanbul Şubesi olarak düzenlediğimiz Biyomedikal Mühendisliği Toplantılarının 7. oturumu Sağlık Tesislerinde Radyasyon Güvenliği konusu ile 19 Mart 2019 tarihinde Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı.

REÇBER KABLO FABRİKASINA TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ 19.03.2019

    

Şubemiz öğrenci komisyonu EMO-Genç tarafından Reçber Kablo firmasının Çorlu bulunan fabrikasına 8 Mart 2019 Cuma günü teknik gezi düzenlendi. 15 öğrenci üyemizle beraber Şube Teknik görevlimiz Enes Yılmazer`in katıldığı gezide üretim aşamaları gezilerek bilgilendirme yapıldı.

WIN FUARLARINDA ŞUBEMİZ SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ 19.03.2019

    

WIN EURASIA Fuarı 360 Derece İmalat Sanayi konusu ile 14-17 Mart 2019 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Fuar süresince EMO İstanbul Şube standımız katılan ziyaretçilere Elektrik Mühendisleri Odası ve 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenecek EEMKON 2019 hakkında bilgiler verildi.

ELEKTRİK PANOLARI VE ELEKTRİK TABLOLARI EĞİTİMİ ŞİŞLİ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 18.03.2019

    

Şubemiz Mühendislik Geliştirme seminerleri kapsamında Elektrik Panoları ve Elektrik Tabloları Eğitimi 16 Mart 2019 Cumartesi günü EMO Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda yapıldı. Elektrik Mühendisi Yavuz Şerbetçi tarafından verilen seminerde pano dairelerinin m2`lerinin belirlenmesi, büyüme hızı, yangın yönetmeliğinde belirlenen tanımlar ve panolarda alınacak tedbirler ve tahsis edilen pano dairesi yerlerinin havalandırılmasında dikkat edilecek hususlar anlatıldı.

ASANSÖRLERE İLİŞKİN MUHTELİF TEHLİKELER VE GÜVENLİ ASANSÖR İŞLETMECİLİĞİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 18.03.2019

    

Asansörlere İlişkin Muhtelif Tehlikeler ve Güvenli Asansör İşletmeciliği` semineri 16 Mart 2019 Cumartesi günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. 41. Dönem Asansör ve Elektro Mekanik Taşıyıcılar Komisyonu üyesi Selim Dağdoğan tarafından verilen seminerde güvenli asansör işletmeciliği ve asansörlere ilişkin muhtelif tehlikeler anlatıldı.

SESLENDİRME VE ACİL ANONS BEYLİKDÜZÜ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 18.03.2019

    

Ücretsiz teknik seminerlerimiz kapsamında Seslendirme ve Acil Anons semineri 14 Mart Perşembe günü EMO Beylikdüzü Temsilciliğinde 25 üyemizin katılımıyla yapıldı. Seminer notlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

ENERJİ TARİFELERİ,O.G.BAĞLANTI GÖRÜŞLERİ,UYGULAMALI TRAFO PROJELERİ SEMİNERİ ŞİŞLİ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 18.03.2019

    

Ücretsiz teknik seminerlerimiz kapsamında üniversitelerin son sınıflarında okuyan EMO-Genç ve yeni mezun üyelerimize yönelik `Enerji Tarifeleri, O.G. Bağlantı Görüşleri, Uygulamalı Trafo Projeleri Semineri 13 Mart 2019 günü EMO Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda yapıldı. Elektrik Mühendisi Servet Biliş tarafından verilen semineri üyelerimiz ilgiyle izlediler.

 


ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR`IN İKİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

22.04.2019
 


Çok Okunanlar


AYDINLATMA SEMİNERLERİ-5: NESNELERİN İNTERNETİ, KONUTLAR VE YENİ NESİL AYDINLATMA ÇÖZÜMLERİ

ÜCRETLİ ÇALIŞAN VE İŞSİZ MÜHENDİSLER BULUŞUYOR

ENERJİ SÖYLEŞİSİ: ENERJİ DEPOLAMA PAZARI VE ŞEBEKE DÜZEYİNDE ENERJİ DEPOLAMA TEKNİKLERİ

ENERJİ SÖYLEŞİSİ: ENDÜSTRİYEL TESİSLERDEKİ ENERJİ SİSTEMLERİNE VERİMLİLİK ANLAMINDA GENEL BAKIŞ

KADIKÖY TARİH VE KÜLTÜR GEZİSİ 27 NİSAN`DA YAPILDI

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ GES SEMİNERİ ŞİŞLİ(PERPA) TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI

AYDINLATMA SEMİNERLERİNİN BEŞİNCİSİ NESNELERİN İNTERNETİ KONUSU İLE ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

1 MAYIS’TA YÜZ BİNLERLE ALANDAYDIK

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ`NDE GENÇ MESLEKTAŞ ADAYLARIMIZLA BULUŞTUK

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: SOMA İÇİN ADALET İSTİYORUZ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri