MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 106  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

12 YAŞINDAKİ ONUR BAĞLAN`IN ÖLÜMÜNDE İHMAL VAR. 21.06.2019

    

12 yaşındaki Onur Bağlan`ın parkta oynarken ihmal sonucu, aydınlatma direğindeki elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmesine dair EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri Mustafa Aydın`ın Habertürk Televizyonuna verdiği röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

PROF.DR.MİTHAT İDEMEN TARAFINDAN VERİLEN SEMİNER İTÜ`DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 21.06.2019

    

`Genellestirilmis Fonksiyon Kavramı ve Teorik Fiziğin Temel Denklemleri` başlıklı seminer, Prof.Dr.Mithat İdemen tarafından gerçekleştirildi.

TS 8737 YAPI RUHSATI STANDARDININ YÜRÜTMESİ DURDURULDU 20.06.2019

    

TS 8737 Yapı Ruhsatı Standardının yürütmesi mahkeme tarafından durduruldu. TMMOB tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına karşı açılan davada, Danıştay Dairesince, deprem kuşağında yer alan Ülkemiz açısından sağlıklı bir çevre ile can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesininin önemi vurgulandı.

BİYODİNAMİK AYDINLATMA SEMİNERİ EMO İSTANBUL ŞUBE`DE DÜZENLENECEKTİR 17.06.2019

    

BİYODİNAMİK AYDINLATMA SEMİNERİ 20 HAZİRAN 2019 TARİHİNDE SAAT:19:00`DA ŞUBEMİZDE DÜZENLENECEKTİR.

HAVUZLAR İÇİN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI 10.06.2019

    

Çeşme Alaçatı’da bir sitede havuzun bakımını ve temizliğini yapan iki işçinin motor dairesinde elektrik akımına kapılarak, hayatını kaybetmesi üzerine Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi yazılı bir açıklama yaparak, denetim eksiğine dikkat çekti. Havuzlar için acil önlem alınması çağrısı yapılan açıklamada, “Elektrik çarpmalarına karşı tüm elektriksel donanım ve cihazlar için doğrudan veya dolaylı temasa karşı koruma önlemleri alınmalıdır” denildi.

TAKSİM DAYANIŞMASI ÇAĞRISI 31.05.2019

    

Gezi Direnişinin 6. Yılında Taksim Dayanışmasının çağrısıyla 31 Mayıs Cuma günü, saat 19.00’da Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi önünde buluşuyoruz.

ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMLERİ KONULU ENERJİ SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 23.05.2019

    

Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde gerçekleşen etkinlik Doç. Dr. Muhsin Mazman tarafından Nazım Hikmet`e ait bir şiirin okunması ile başladı. Mazman sunumunda elektrik enerjisinin depolanması ihtiyacının sebeplerini açıklarken, enerji depolama sistemlerinin sınıflandırılması ve yenilenebilir enerjinin depolanma sistemlerine değindi. Sunum Mazman tarafından dünya enerji rezervlerine dönük verdiği bilgilerle devam etti.

ÜYEMİZ A. CEM YAZICI`YI KAYBETTİK 22.05.2019

    

Uzunca yıllar şubemizde Şişli temsilciliği yapmış olan 9901 sicil numaralı üyemiz A. Cem Yazıcı Antalya`da yaşanan üzücü olay sonucu hayatını kaybetti. 20 Mayıs 2019 günü yapılan cenaze töreninde EMO Merkez Yönetim Kurulu , Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleri ve üyelerimiz ile dostları yer aldı. EMO İstanbul Şubesi olarak üyemiz A. Cem Yazıcı`nın ailesine, sevenlerine ve tüm EMO camiasına başsağlığı diliyoruz.

ENERJİ SÖYLEŞİSİ: ENERJİ DEPOLAMA PAZARI VE ŞEBEKE DÜZEYİNDE ENERJİ DEPOLAMA TEKNİKLERİ 22.05.2019

    

22 Mayıs 2019 tarihinde Doç. Dr. Muhsin Mazman`ın katılımıyla yapılacak olan sunumun başlığı; `Enerji depolama sistemlerinin mevcut durumu, pazarı ve gelecek beklentileri; yenilenebilir enerji ve şebeke uygulamaları`

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 21.05.2019

    

20 Mayıs`ta gerçekleştirilen Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mezuniyet Törenine şube yönetim kurulu üyemiz F. Kemal Özoğuz ve Odamız Onur Kurulu Yedek Üyesi Sıddıka Özel Katıldı. Bölümlerini dereceyle bitiren Muhammet Yaser Yağan, Mustafa Osman ve Yaser Duygu Atalay`a şubemiz tarafından plaket verildi.

`KIDEM TAZMİNATI, BES VE EKONOMİK KRİZ` ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 21.05.2019

    

Kıdem Tazminatı, BES, Ekonomik kriz başlıklı etkinliğimiz M. Hakan Koçak`ın katılımıyla 18 Mayıs 2019 günü gerçekleşti. Kıdem tazminatı ve BES uygulamalarının kısa tarihi ile başlayan etkinlik konuşmaların ardından soru ve cavap şeklinde devam etti.

ÜCRETLİ ÇALIŞAN VE İŞSİZ MÜHENDİSLER BULUŞUYOR 15.05.2019

    

BES ve Kıdem Tazminatı Fonunu tartışmak üzere 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü buluşuyoruz. Yeniden gündeme gelen BES ve Kıdem Tazminatı Fonunun mühendislerin çalışma hayatına etkilerini tartışmak üzere Sosyolog M. Hakan Koçak`ın katılımıyla 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 14.00`da Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde bir araya geliyoruz.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: SOMA İÇİN ADALET İSTİYORUZ 14.05.2019

    

DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin çağrısıyla Kadıköy İskele Meydanı’nda 2014 yılında Soma’da 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği katliamın 5’inci yıldönümünde basın açıklaması gerçekleştirdik.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ`NDE GENÇ MESLEKTAŞ ADAYLARIMIZLA BULUŞTUK 10.05.2019

    

İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından 10 Mayıs 2019 Cuma günü düzenlenen etkinlikte, öğrenciler ile meslek odaları bir araya geldi. Çok sayıda öğrencinin EMO Genç`e üye olduğu etkinliğe şubemiz adına yönetim kurulu üyesi Beyza Metin katıldı.

SAMSUN’DA “19 MAYIS 1919’DAN 6 MAYIS 1972’YE” PANELİ YAPILDI 09.05.2019

    

1997 yılında Samsun`da yapılan Koordinasyon Kurulu toplantısı dönüşünde geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamını yitiren EMO Adana Şube 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tevfik Okumuş, Yazman ve Şube Müdürü İbrahim Atalı, Sayman Celal Polat ile EMO Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Aysan anısına 5 Mayıs 2019`da Samsun`da panel düzenledi. Panele Şubemiz YK Başkanı Erol Celepsoy ve YK üyelerimiz F. Kemal Özoğuz, Erhan Karaçay ve Mazlum Kaplan katılım sağladı.

ENERJİ SÖYLEŞİMİZ EĞİTİM MERKEZİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 09.05.2019

    

Şubemizin düzenlediği Endüstriyel tesislerdeki enerji sistemlerine verimlilik anlamında genel bakış başlıklı Enerji Söyleşisi 08 Mayıs 2019 Çarşamba günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde Elektrik Mühendisi Levent Kılıç`ın katılımıyla gerçekleşti.

İTÜ MEZUNLARI, AİLELERİ VE ŞUBEMİZ GELENEKSEL İTÜ GÜNÜ`NDE BULUŞTU. 06.05.2019

    

İTÜ mezunlarını ve ailelerini bir araya getiren geleneksel “İTÜ Günü” etkinlikleri, bu yıl 4-5 Mayıs 2019’da yapıldı. Etkinliğe Şubemiz adına Y.K. Sayman Üyemiz Mustafa Aydın katıldı.

NURİ CINGILLIOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK. 05.05.2019

    

Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 06-10 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen Bilim Fuarı ve Kariyer Günleri`ne Şubemiz Sayman Üyesi Mustafa Aydın katıldı.

AYDINLATMA SEMİNERLERİNİN BEŞİNCİSİ NESNELERİN İNTERNETİ KONUSU İLE ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 03.05.2019

    

Şubemiz tarafından düzenlenen Aydınlatma Seminerlerinin beşincisi Nesnelerin İnterneti, Konutlar ve Yeni Nesil Aydınlatma Çözümleri konusuyla Dr. Emre Erkin sunumuyla gerçekleştirildi.

ENERJİ SÖYLEŞİSİ: ENDÜSTRİYEL TESİSLERDEKİ ENERJİ SİSTEMLERİNE VERİMLİLİK ANLAMINDA GENEL BAKIŞ 03.05.2019

    

Şubemizin düzenleyeceği Enerji Söyleşisi ,`` Endüstriyel tesislerdeki enerji sistemlerine verimlilik anlamında genel bakış`` konusu ile 08 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 19.00`da Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapılacaktır. Elektrik Mühendisi Levent Kılıç tarafından yapılacak söyleşi bilgileri ve ayrıntıları duyurumuzun devamındadır.

 


ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR`IN İKİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

22.04.2019
 


Çok Okunanlar


BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE ELEKTROMANYETİK KİRLİLİK HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.