MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 406

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İZMİR `DİJİTALLEŞME` BULUŞMASINA HAZIRLANIYOR


BASIN AÇIKLAMASI


 
VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından “Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme” ana temasıyla, 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenleniyor. Ülke genelinde mühendis ve teknik elemanın katılacağı mühendislik buluşması kapsamında 4 büyük sempozyum ve özel etkinlikler gerçekleştirilecek. Konuya ilişkin basın bültenine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 


 ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İZMİR ŞUBESİ BASIN BÜLTENİ

VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi    

İZMİR "DİJİTALLEŞME" BULUŞMASINA HAZIRLANIYOR

VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından "Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme" ana temasıyla, 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde düzenleniyor. Ülke genelinde mühendis ve teknik elemanın katılacağı mühendislik buluşması kapsamında 4 büyük sempozyum ve özel etkinlikler gerçekleştirilecek.

Kongre kapsamında X. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu, V. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu, IV. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu`nun yanı sıra "SMM Forumu" ve "Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları" başlıklı iki özel etkinlik düzenlenecek. Binlerce mühendis ve teknik elemanı buluşturacak Kongre, bilim insanları, üreticiler, tasarımcılar ve uygulayıcıları ile kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirecek. Bilimsel bildirilerin yanı sıra, uzman mühendisler tarafından gerçekleştirilecek uygulama ve proje sunumlarıyla, ülkemizin mühendislik birikiminin paylaşılmasına katkı sağlanacak. Alanlarında uzmanlıkları ve saygınlıklarıyla tanınan 15 uluslararası konuşmacının da katılım sağladığı Kongre, dünya genelinde oluşan deneyimlerin ülkemize aktarılmasında da köprü işlevi görecek. Kongre çalışmalarına İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Murat Aşkar`ın "Hayat Boyu Dijitalleşme" başlıklı açılış sunumuyla başlayacak.    

Ulusal Aydınlatma Sempozyumu
Kongre kapsamında Aydınlatma Türk Milli Komitesi`nin desteğiyle onuncusu düzenlenen Ulusal Aydınlatma Sempozyumu kapsamında 19 bildiri ve 5 proje sunumu gerçekleştirilecek. "Aydınlatmada Dijitalleşme ve Etkileri" ana teması altında düzenlenen sempozyumda, "Şehir İçi Sokak Aydınlatmalarında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri" başlığı altına bir panel de düzenlenecek.

Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu
Kongre kapsamında beşinci kez gerçekleştirilecek olan Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu`nda ise dijitalleşmenin akıllı binalar başta olmak üzere yapılara yansıması irdelenecek. Toplamda 27 bildirinin sunulacağı sempozyumda, uluslararası katılımcılar 3 sunumla sempozyuma katkı sağlayacak.

Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu
Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu`nda ise ilk olarak "Enerji Depolama Sistemlerinde Mevzuat, Mevcut Durum ve Yeni Teknolojiler" başlıklı panel düzenlenecek. Sempozyum kapsamında 8`i uluslararası olmak 55 teknik ve bilimsel bildiri sunumu 4 güne yayılan program çerçevesinde gerçekleştirilecek. Endüstriyel tesislerdeki dijital dönüşümün masaya yatırılacağı sempozyumda, endüstriyel tesislerde bakım teknolojilerine ilişkin oturumlar düzenlenecek. Robotik otomasyon uygulamalarının bakımına ilişkin de bildirilerin yer alacağı oturumlarda, elektrik santralları, rafineriler gibi tesislerinde yürütülen bakım faaliyetlerine ilişkin sunumlar gerçekleştirilecek. Akıllı şebekelerde talep yönetimi, siber güvenlik, dağıtık üretim birimlerinin şebekeye etkilerin konularının ön plana çıktığı sempozyumda, giderek yaygınlaşan elektrikli araçlar ve şarj istasyonlarının şebekeye etkileri de irdelenecek.

Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu
Kongre kapsamında ilk kez düzenlenecek olan Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu`nda ise 17 bildiri sunumunun yanında "Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği ve Değişiklik Çalışmaları" başlıklı bir de panel düzenlenecek. EMO`nun uluslararası standartlara uygun olarak güncellenmesi için uzun yıllardır girişimlerini sürdürdüğü yönetmeliğe ilişkin konunun tüm taraflarının katılacağı panelde, uygulayıcı kurumların temsilcileri de yer alacak. Patlayıcı ortamlarda (ATEX) alınması gereken önlemelere ilişkin sunumların ön plana çıktığı sempozyumda, kullanılması gereken teçhizat ve koruyucu sistemlerin yanında, patlayıcı ortam içeren tesislerde çalışan personelin eğitimine yönelik de bilgiler aktarılacak.

Kongre kapsamında Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) Hizmetlerini yürüten EMO üyelerine yönelik olarak "Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Uygulamaları ve Dağıtım Bölgelerinde Yaşanan Sorunlar" başlıklı forumun yanı sıra, "Endüstri 4.0 Çözüm ve Dijitalleşme" başlıklı özel bir etkinlik de düzenlenecek. Endüstri 4.0 kapsamında yaşanan gelişmelerin elektrik şebekelerine etkilerinin irdeleneceği oturumun ön plana çıktığı özel etkinlikte, 14 konuşmacı yer alacak.

Yeni Teknolojiler Sergilenecek
Kongre ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek sergiye ise ulusal ve uluslararası ölçekli 57 firma yeni teknoloji ve hizmetleriyle katılım sağlayacak. Alanda faaliyet gösteren firmalar ile mühendisler ve diğer profesyoneller arasında iletişim olanağı yaratan sergide, güç kalitesi, otomasyon, AG-OG şalt malzemeleri, jeneratör, kesintisiz güç kaynakları, transformatör, kablo, güneş enerjisi ve exproof sistemleri, aydınlatma, otomasyon, yangın ve güvenlik ekipmanlarından, veri merkezi ve bina kontrol sistemlerine varıncaya kadar geniş bir ürün yelpazesi yer alacak. Bilim dünyası, mühendisler ve sektör profesyonellerini buluşturacak kongre ve sergide, yeni teknolojiler ilişkin katılımcılar 4 gün boyunca bilgilendirilecek.


Dinleyici ve ziyaretçi olarak katılım ücretsiz olduğu etkinlik için http://www.elektriktesisatkongresi.org adresinden online kayıt yaptırılabiliyor. 


Elektrik Mühendisleri Odası
İzmir Şubesi
4 Ekim 2019

 35. DÖNEM KURULLARI BELİRLENDİ

04.02.2024
 


Çok Okunanlar


EMO-GENÇ TEKNİK GEZİSİ

ADALET NÖBETİNE ÇAĞRI: #GEZİYEOZGURLUK

EMO-GENÇ ÜYELERİ TEKNİK GEZİYE KATILDI

KINIK`TA TERMİK SANTRALE İHTİYAÇ YOK!

PCB TASARIM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ`NÜN SAHİBİ MÜCELLA YAPICI OLDU

BAKAN BAYRAKTAR`IN TERMİK SANTRAL VAADİNE TMMOB`DAN TEPKİ: İHTİYAÇ YOK! (EGEPOSTASİ.COM)

EMO: MEVZUAT YAMA TUTMUYOR (DOKUZ EYLÜL)

YAŞANMA İHTİMALİ OLMAYAN ARTIŞ ÜZERİNDEN ORMANLARI YOK ETMEYİN! (YENİ GÜN)

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI`NDAN BAKANA TEPKİ: `KINIK`TA TERMİK SANTRALE İHTİYAÇ YOK` (SOL.ORG.TR)

Okunma Sayısı: 57


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.