MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 402

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 76  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KARANLIKTA UYANANLARIN ÜLKESİ: TÜRKİYE (VOA TÜRKÇE) 21.12.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Tamer`in kalıcı yaz saati uygulamasına yönelik değerlendirmeleri VOA Türkçe Servisi`nin haberine yansıdı. Uygulamanın enerji tüketimini düşürmediğine dikkat çekilen haberde, nüfusun yoğun olduğu bölgeler gözetilerek saatlerin ekonomik ve toplumsal önceliklere göre ayarlanması gerektiği vurgulandı.

ODADAN KALICI SAAT ÇIKIŞI: EN ÇOK İZMİR ETKİLENİYOR! (EGEDESONSOZ.COM) 08.11.2022

    

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Tamer, kalıcı saat uygulamasının en çok İzmir`in etkilendiğini söyleyerek `İzmir‘de Iğdır yakınlarında geçen zaman dilim kullanılmaya başlandı. Bu durum, İzmir‘de yerel saat ile uygulanan saat arasında 72 dakikalık bir fark oluşmasına neden olmaktadır. Ülkenin gerek nüfus gerekse de üretim ve ekonomi merkezinin çok büyük bölümü için de benzer bir etki söz konusudur ve bu büyüklükteki bir zaman farkının günlük hayatı etkilemesi kaçınılmazdır` ifadelerin kullandı.

O ZİNCİR KIRILMADAN ELEKTRİK FİYATI DÜŞMEZ (YENİ ASYA) 22.02.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kumlu Başkanı Özgür Tamer, EPDK`nin açıklamasıyla kamuoyunda, şirketlerin sadece yüzde 2.38 kâr ettiğine yönelik yanlış bir algı oluştuğuna vurgu yaparak, `Neredeyse hepsinin elektrik üretim santralı var, oradan da kâr elde ediyorlar. Bir tür kâr zinciri kurmuş durumdalar. Kendi kendilerine kestikleri faturaların toplamı, sonuç olarak vatandaşın faturasına ekleniyor. Bu zinciri kırmadan, elektrik maliyetleri makul seviyelere gerilemez` diye konuştu.

SAADET ZİNCİRİ KIRILMADAN ELEKTRİK FİYATLARI DÜŞMEZ (HABERTUAR.COM) 21.02.2022

    

Elektrikte; dağıtım, görevli tedarik ve taşeron şirketlerinden kâr zinciri kurdular. Tek iple oynatılan kuklalar aynı kasayı dolduruyor. Elektrik şirketleri, perakende enerji bedelinin yanı sıra, dağıtım bedelinden elde ettikleri gelirden de bilmediğimiz bir oranda kâr ediyorlar. Şebeke yatırımları ve bakım onarımları da kendi şirketlerine ihale ederek, ayrıca kâr elde ediyorlar.

SAADET ZİNCİRİ KIRILMADAN ELEKTRİK FİYATLARI DÜŞMEZ (GAZETE DUVAR) 21.02.2022

    

Elektrikte; dağıtım, görevli tedarik ve taşeron şirketlerinden kâr zinciri kurdular. Tek iple oynatılan kuklalar aynı kasayı dolduruyor. Elektrik şirketleri, perakende enerji bedelinin yanı sıra, dağıtım bedelinden elde ettikleri gelirden de bilmediğimiz bir oranda kâr ediyorlar. Şebeke yatırımları ve bakım onarımları da kendi şirketlerine ihale ederek, ayrıca kâr elde ediyorlar.

MAĞDURİYETİMİZ ARTIK GİDERİLSİN (EGE TELGRAF) 16.02.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada elektrik şirketlerinin özelleştirilmesi gündeme alındı.

EMO: TARİFE VE SAYAÇ OYUNLARINA SON VERİLSİN (9 EYLÜL) 16.02.2022

    

EMO İzmir Şubesi`nden yapılan açıklamada, üç zamanlı tarifeyi kullananların indirimden yararlanamadığına dikkat çekilerek, `Sayaç okuma ve tarife oyunlarına son verilsin` sözleriyle tepki gösterildi.

EMO`DAN TEPKİ: SAYAÇ OKUMA VE TARİFE OYUNLARINA SON VERİLSİN (HABEREKSPRES.COM.TR) 15.02.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, yüksek elektrik faturaları ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada üç zamanlı tarifeyi kullanan abonelerin indirimli tarifeden faydalanamadığı belirtildi.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ: SAYAÇ OKUMA OYUNLARINA SON VERİLSİN! (EGEDESONSOZ.COM) 15.02.2022

    

Elektrik faturalarına yapılan zamların geri çekilmesi çağrısında bulunan Elektrik Mühendisleri Odası “Sayaç okuma ve tarife oyunlarına son verilsin” açıklamasında bulundu.

EMO İZMİR ŞUBESİ: TARİFE OYUNLARINA SON VERİLSİN, MAĞDURİYET GİDERİLSİN (EVRENSEL.NET) 15.02.2022

    

Elektrik tarifeleri ve sayaç okumalarına ilişkin açıklama yapan EMO İzmir Şubesi, “Tarife oyunlarına son verilsin, mağduriyet giderilsin” dedi.

EMO İZMİR ŞUBESİ: SAYAÇ OKUMA VE TARİFE OYUNLARINA SON VERİLSİN (HABER.SOL.ORG.TR) 15.02.2022

    

EMO İzmir Şubesi’nden yapılan açıklamada, `Sayaç okuma gibi bedellerin faturada gizlenmesi ile başlayan sürecinde sonunda bugün faturalarda artık dağıtım bedeline bile yer verilmemektedir` denildi.

ÇOK ZAMANLI TARİFE YÜZDE 100 ÇARPIYOR (EVRENSEL) 13.02.2022

    

Çok zamanlı tarife yüzde 100 çarpıyor Gelen tepkiler üzerine kademeli fiyat uygulaması 210 kilovatsaate çıkarılırken, `çok zamanlı` tarife kullanan vatandaşlar yüzde 100`ün üzerinde zamlı fiyatlarla çarpılmaya devam ediyor.

DÜŞÜK FATURA İÇİN TEK ZAMANLI TARİFE (ŞOK) 13.02.2022

    

Birçok abonenin hangi tarifeyi kullandığını bile bilmediğini söyleyen Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şube Başkanı Özgür Tamer, vatandaşlara `Acilen tek zamanlı kullanım tarifesine geçin` çağrısını yaptı.

ÇOK ZAMANLI TARİFE FATURAYI KABARTIYOR (YENİ ÇAĞ) 12.02.2022

    

Yılbaşından bu yana geçerli olan `kademeli tarife` ile elektrik faturaları iyice kabaran yurttaş, bu kez EPDK`nın açıkladığı `tek zamanlı` ve `çok zamanlı` tarifeler nedeniyle sıkıntıya girdi. `Çok zamanlı` tarifede kalan abonenin, aynı miktarda enerji için çok daha fazla para ödeyeceği öne sürüldü.

ELEKTRİKTE `TEK ZAMANLI KULLANIM TARİFESİNE GEÇİN` UYARISI (KARATEKİN) 12.02.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Özgür Tamer, elektrikte `acilen tek zamanlı kullanım tarifesine geçin` çağrısı yaptı.

EMO`DAN ELEKTRİK FATURALARINA KARŞI UYARI (İSTİKLAL) 12.02.2022

    

`Kademeli tarife` ile birlikte yüklü gelen elektrik faturalarını ödeyemez hale gelen vatandaş, bu kez EPDK`nın açıkladığı `tek zamanlı` ve `çok zamanlı` tarifeler nedeniyle adeta çarpıldı. `Çok zamanlı` tarifede kalan abonenin, aynı miktarda enerji için çok daha fazla para ödeyeceği belirtildi.

AB FOSİL YAKITLI ARAÇLARI YASAKLARKEN TÜRKİYE NE YAPACAK? (VOA TÜRKÇE) 05.02.2022

    

Avrupa yollarında karbon salınımını düşüren elektrikli ve hibrit (elektrik ve benzinli yakıt teknolojisini bir arada bulunduran) çevre dostu taşıtların sayısı giderek artarken Türkiye’de bu araçların pazar payı 2021’de de düşük kaldı. Avrupa ülkeleri karbon salınımını azaltmak amacıyla mazot ve benzinle çalışan fosil yakıtlı araçların kullanımını sonlandırmaya hazırlanıyor. Avrupa Birliği’nde (AB) 2035`e kadar bu araçların satışının sona erdirilmesi gündemdeyken kıta genelinde elektrikli araçlara geçişte dünya lideri konumunda olan Norveç’in hedefi ise 2025.

EMO İZMİR ŞUBESİ`NDE 34. DÖNEM ÇALIŞMALARI BAŞLADI (İLKSES) 27.01.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi 34. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri, önceki gün yaptıkları ilk toplantıda görev dağılımı yaptılar.

EMO: ENERJİ KRİZİ ELEKTRİĞE SIÇRAMASIN! (HABER EKSPRES) 22.01.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi 34. Dönem Yönetim Kurulu, gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla sanayide ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgazda yüzde 40 oranında kesintiye gidileceğini hatırlatarak, elektrikte arz güvenliği için önlem alınması çağrısı yaptı.

SIKINTI BÜYÜK (YENİ BAKIŞ) 22.01.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi 34. Dönem Yönetim Kurulu, sanayide ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgazda yüzde 40 oranında kesintiye gidileceğim hatırlatarak, elektrikte arz güvenliği için önlem alınması çağrısı yaptı.

 


ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2023
 


Çok Okunanlar


İZMİR KÜLTÜR TURU-5 DUYURUSU

ONLINE SEMINAR: NEW REQUIREMENTS FOR HOUSEHOLD REFRIGERATION APPLİANCES

SAYI 402: VII. ELEKTRİK TESİSLERİ ULUSAL KONGRE VE SERGİSİ

EMO-GENÇ ÜYE TOPLANTISI

2024 YILI ÜCRET TANIMLARI BELİRLENDİ

MÜHENDİSLİK VE BİLİM DÜNYASI İZMİR’DE BULUŞTU

YENİ TEKNOLOJİLER ETUK 2023’DE SERGİLENDİ

GENÇ MÜHENDİSLER BULUŞTU

MODÜLER KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI SEMİNERİ

YÜRÜYÜŞ: HERKES İÇİN ADALET

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.