MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 377

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLENİYOR 
Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu ve Sergisi’ni, 30 Eylül-1 Ekim 2021 tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenliyoruz. Yangın ve deprem alanlarındaki uzmanları bir araya getirecek iki günlük etkinlikte, 2 panel, 39 bildiri sunumu gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında düzenlenecek sergide ise afetlere yönelik geliştirilen yeni teknolojilerin tanıtımı gerçekleştirilecek.
 

Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi ile Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi`nin birlikte düzenlendiği Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu, 30 Eylül-1 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

Daha önce 2018 ve 2019 yıllarında "Yangın Semineri" adı altında iki kez düzenlenen etkinlik, bu yıl uluslararası katılımla ve deprem konularını da kapsayacak şekilde düzenleniyor. Daha önce de İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı`nın işbirliği ile düzenlenen etkinlik, yangın alanında uzmanlaşmış mühendislerin yanı sıra akademisyenleri ve itfaiyecileri bir araya getirmişti.   

Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde düzenlenecek iki günlük etkinlikte, "yangın" ana başlığı altında 26, "deprem" ana başlığı altında ise 13 bildiri sunumu yapılacak. Uluslararası katılımımla düzenlenecek etkinlik, ülkemizde sık sık afete dönüşen deprem ve yangılara ilişkin güncel bilgilerin paylaşılmasının yanı sıra, alınabilecek önlemlere ilişkin geliştirilen son teknolojilere ilişkin bilgilerin aktarılmasını hedefliyor. Yangın ve deprem konularında uzmanlaşmış kamu kuruluşları yanı sıra, özel sektör temsilcileri de bir araya getirecek olan etkinlik kapsamında düzenlenecek 2 panelde ise bilgi ve deneyim paylaşılmasını hedefliyor. 

Etkinliğin kamuoyuna duyurulması amacıyla 24 Ağustos 2021 tarihinde basın toplantısı düzenlendi. Aralarında EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Avni Gündüz`ün de bulunduğu meslek örgütlerinin temsilcileri basın mensuplarına bilgi vererek, etkinliği tanıttı. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde düzenlenen basın toplantısında ilk sözü alan MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yalçın, geçmiş yıllarda "seminer" adı altına düzenlenen etkinliklere yoğun ilgi gösterilmesi nedeniyle, kapsamı genişleterek sempozyuma düzenlenmesine karar verildiğini kaydetti. İzmir`de yaşanan depremin ardından bu konunun da deprem başlığı altından sempozyuma eklendiğini belirtti.    

Yalçın`ın ardından söz alan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse ise bu yıl daha fazla konunun tartışmaya açılacağını ifade ederek, etkinliğin öğrenmek, takip etmek isteyen tüm kesimleri ve uzmanları bir araya getireceğini kaydederek, şu bilgileri verdi: 

"Sempozyumda 26 yangın, 13 deprem sunumu ve 2 panel gerçekleşecek. Katılımcıların hem bilgilenmesini, hem teknolojik gelişmeleri takip etmesini sağlarken bir yandan da ihtiyaçları dâhilinde gerekli görüşmeleri gerçekleştirme zemini olması hedeflenen sergiye, yangın ve deprem alanında çalışan kamu kurumları ve özel sektörden katılım olmasını hedeflenmektedir" diye konuştu. Sempozyumda temel olarak yangın önleme, denetleme, eğitim ve söndürme konuları ile deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler üzerinde çalışma yürüten akademisyenlerin sunumlarıyla zenginleşeceğini belirten Derse, alanında uzman kişilerin sunumlarıyla uygulama bilgilerini ve deneyimlerini de katılımcılara aktaracağına vurgu yaptı.


Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu`na ilişkin bilgilere http://yanginsempozyumu.org  adresinden ulaşabilirsiniz.


 Etkinlik kapsamında düzenlenen sergiye katılım sağlamak isteyen firma, kurum ve kuruluşlar aşağıdaki dosyalara bölümünde yer alan sergi sözleşmesini inceleyebilirler.  

 

 

 

Dosyalar

Sergi Sözleşmesi (264 KB)

(87 KB)ELEKTRİK SİSTEM TASARIMINDA HESAPLAMA VE BIM MODELLEME SEMİNERİ // VİDEO HABER

20.10.2021
 


Çok Okunanlar


ÜYELİK ÖDENTİSİ BORÇLARININ YAPILANDIRMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 30 EYLÜL 2021

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİK SİSTEM TASARIMINDA HESAPLAMA VE BIM MODELLEME

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU PROGRAMI YAYINLANDI

İZMİR YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENİYOR

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU, SMM KOMİSYONU ORTAK TOPLANTISI

DÖNEMİN 3`ÜNCÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİLLETVEKİLLERİ ARSLAN VE SERTER, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 51


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.