MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 377

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

BALÇOVA VE KARABAĞLAR BELEDİYELERİ ZİYARET EDİLDİ


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, Balçova ve Karabağlar belediyelerini ziyaret etti. Elektrik iç tesisat projelerinin onay süreçleri değerlendirildiği toplantılarda, Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) hizmetlerini yürüten üyelerin yaşadıkları sorunlara yönelik çözüm önerileri ve projelere ilişkin dijital onay süreçleri değerlendirildi.
 

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Demir, Şube Müdürü Barış Aydın ve SMM Komisyonu Üyesi Mümtaz Ayça, Balçova Belediyesi`ni 8 Eylül 2021 tarihinde ziyaret ederek, İmar ve Şehircilik Müdürü Burak Acar ve EMO üyesi Fen İşleri Müdürü Evren Özdoğan ile görüştü. Balçova Belediyesi`nin ilçe genelinde yürüttüğü çalışmaların yanı sıra EMO İzmir Şubesi`nin faaliyetlerine ilişkin de bilgi aktarılan toplantıda, işbirliği yapılabilecek konulara ilişkin fikir alış verişinde bulunuldu. EMO İzmir Şubesi SMM Komisyonu`nun elektrik iç tesisat projelerinin onay süreçlerinde belediyelerle yaşanan sorunlara yönelik değerlendirmesi ve kararlarına ilişkin bilgi verilen toplantıda, onay aşamasında Türk Telekom onayı istenmemesine yönelik talep dile getirildi. Proje onay süreçlerinin kolaylaştırılması ve yeni teknolojilerin kullanımına yönelik görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, elektronik imza desteğiyle projelerin dijital onay sürecine tabii tutulabileceği ifade edildi. Diğer belediyeler ve onay kuruluşlarının gerçekleştirdiği hazırlık çalışmalarına ilişkin bilgi verildi. Kamu kurumlarında mühendislik hizmetlerine yönelik olarak ağırlık olarak "denetim" çalışmaları yürüten meslektaşlarının önemine değinilen toplantıda, ülke kalkınması için daha fazla mühendisin istihdam edilmesinin önemine vurgu yapılarak, Balçova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü`nün kadrolarının elektrik mühendisi istihdam edilerek, güçlendirilmesi önerildi. 

Karabağlar Belediyesi ise 10 Eylül 2021 tarihinde EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, Şube Müdürü Barış Aydın ve SMM Komisyonu Üyesi Mümtaz Ayça tarafından ziyaret edildi. Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Deniz Dayangaç ile gerçekleştirilen toplantıda, belediyenin ve Şube`nin gerçekleştirdiği çalışmalara ilişkin karşılıklı bilgilendirmelerde bulunuldu. EMO İzmir Şubesi SMM Komisyonu`nun kararları ve görüşlerinin aktarıldığı toplantıda, SMM hizmetlerini yürüten üyelerin karşılaştıkları sorunlara ve eksiklere ilişkin çözüm önerileri aktarıldı. 

Karabağlar Belediye`sinin projelerinin elektronik imza desteği onaylanmasını da içeren e-ruhsat çalışmalarına ilişkin bilgi alınan toplantıda, 7 aydır süren çalışmalar kapsamında hazırlanan yazılımın kademeli bir biçimde devreye alınacağı ifade edildi. Önümüzdeki günlerde sistem üzerinden ön onay işlemlerinin başlatılacağının bildirildiği toplantıda, sistemin sağlıklı ve verimli olarak geliştirilebilmesi için ilgili meslek odalarından görüş alınmasının faydalı olacağı vurgulandı. Karabağlar Belediyesi ve EMO İzmir Şubesi`nin işbirliği yapabileceği konu başlıklarının da masaya yatırıldığı toplantıda, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile koordinasyon başta olmak üzere, çalışmalara her türlü katkının sunulabileceği vurgulandı. ELEKTRİK SİSTEM TASARIMINDA HESAPLAMA VE BIM MODELLEME SEMİNERİ // VİDEO HABER

20.10.2021
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİK SİSTEM TASARIMINDA HESAPLAMA VE BIM MODELLEME

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU PROGRAMI YAYINLANDI

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU, SMM KOMİSYONU ORTAK TOPLANTISI

MİLLETVEKİLLERİ ARSLAN VE SERTER, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

EFELER BELEDİYE BAŞKANI ZİYARET EDİLDİ

EMO-GENÇ, ÜNİVERSİTELERDE TANITIM MASASI AÇTI

EMO İZMİR ŞUBESİ, KOSBİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Okunma Sayısı: 36


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.