EMO İzmir Şubesi 34. Dönem Danışma Kurulu 3. Toplantısı 23 Şubat 2023 tarihinde yüzyüze ve çevrimiçi (hibrit) olarak Şubemizde gerçekleştirildi. Şube Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Tamer`in açılış konuşması ile başlayan toplantı deprem gündemli yapıldı.
48 üyemizin katıldığı toplantıda, katılımcılar tarafından, çadırlarda tesisat kurulumu için bir kılavuz hazırlanması, çadır ve konteynerlarda yapılan tesisat hatalarını sahada denetleyip düzeltilmesi ya da raporlanması için de ekip kurulması, mümkün olan durumlarda panoların hazır montajlı gönderilerek sahadaki iş yükünün azaltılması gerektiği ifade edildi. Trafoların sismik olarak test edilmesi ve trafo köşklerinin depreme dayanımının teknik analizinin yapılmasının önemli olduğu belirtilen toplantı; Şubemizde afet konusunda çalışma ve hazırlık yapacak bir komisyon kurulması önerisiyle tamamlandı.
|