MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 409

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurullarında uzun yıllar Üye ve Başkan Yardımcısı olarak görev alan Alpaslan Güzeliş’i aramızdan ayrılışının yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.
 

Ülkemizin en önemli bilgi ve iletişim teknolojileri uzmanlarından biri olan Alpaslan Güzeliş, uzun yıllar boyunca EMO çalışmalarına, bilimsel ve teknik etkinliklerin yürütme kurullarında, komisyonlarda ve Şube yönetim kurullarında aktif görevler alarak katkı sağladı. Devlet Planlama Teşkilatı`nın sekizinci beş yıllık kalkınma planın kapsamında 2001 yılında görev yapan Haberleşme Özel İhtisas Komisyonu üyesi olarak ülke kalkınması yön veren politikaların oluşturulmasında da emeği bulunan Güzeliş, resim ve edebiyata meraklı çok yönlü kişiliğiyle tanınıyordu.

1994 ve 1996 yılları arasındaki 20. Çalışma Döneminde EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Güzeliş, 1996 ve 1998 yılları arasında ise 21. Çalışma Döneminde Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Yönetim Kurulu`nda görev almadığı dönemlerde telekomünikasyon başta olmak üzere çeşitli komisyonlarda yer alarak EMO çalışmalarına katkı sağlamayı sürdüren Güzeliş, 2014-2015 yılları arasındaki 30. Çalışma Dönemi`nde de Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2016-2018 yıllarında görev yapan EMO 45. Dönem Bilgi ve İletişim Teknolojileri Komisyonu`nun hazırladığı "Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yoksulluğu" başlıklı rapora önemli katkıları olan Alpaslan Güzeliş, EMO İzmir Şubesi`nin "Geleceğin Teknolojileri" üst başlığı altından her iki yılda bir gerçekleştirdiği konferans dizisinin de fikir babasıdır. Hastalığının ağırlaştığı son konferansın hazırlık çalışmalarında yer alamayan Güzeliş, 2017 yılında düzenlenen ve yoğun ilgi gören "Turing`den Geleceğe Yapay Zeka" başlıklı konferansın organizasyonunda aktif rol almıştır.

Alpaslan Güzeliş Kimdir?
İstanbul`da 1955 yılında doğan Güzeliş, çocukluğu kaymakam olan babasının görev yeri değişiklikleri nedeniyle Anadolu`nun küçük ilçelerinde geçirdi. Eğitimini 1978 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi`nin Elektrik Mühendisi olarak mezun olmasıyla tamamlayan Güzeliş, İstanbul`da Profilo Televizyon Fabrikası`nda meslek hayatına başladı. 1980`e gelindiğinde İzmir`e taşınan Güzeliş, Tariş Pamuk Yağı Kombinasında çalışma hayatına devam etti. PTT İzmir Telefon Başmüdürlüğü`ndeki görevine ise 1983 yılında başlayan Güzeliş, PTT ve sonrasında kurumun bölünmesiyle oluşturulan Türk Telekom`da mühendis, baş mühendis, grup başmühendisi ve müdür unvanlarıyla görev yaptı. Devlet Planlama Teşkilatı`nın 2001 yılında sekizinci beş yıllık kalkınma plana yönelik kuruduğu Haberleşme Özel İhtisas Komisyonu`nda görevlendirildi. Türk Telekom`un özelleştirilmesinin ardından 2005 yılında emekli olan Güzeliş, EMO`da yürüttüğü çalışmalarla telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri alanın gelişmesine katkılarını sürdürdü. EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurullarında 1996-1998 ve 2014-2015 yılları arasında başkan yardımcılığı görevini iki dönem üstlenen Güzeliş, 1994-1996 yılları arasında ise Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. EMO`nun bilimsel etkinliklerine ve komisyon çalışmalarına sağladığı özverileri katkılarıyla bilinen Güzeliş, aynı zamanda resim ve şiire ilgi duyan çok yönlü kişiliğiyle de tanınıyordu. Dergiler ve internet siteleri için çok sayıda öykü, deneme ve şiir kaleme alan Güzeliş, EMO İzmir Şubesi tarafından yayımlanan "Telgraftan İnternete Telekomünikasyon" adlı kitabın da yazarıdır. Telekomcular Derneği tarafından "2010`un kitabı" ödülünü alan eserinin yanı sıra Güzeliş`in EMO İzmir Şubesi Haber Bülteni`nden çok sayıda teknik makalesi yayımlanmıştır. Uzun süredir tedavi gördüğü hastalığına 14 Temmuz 2019 tarihinde yenik düşen Güzeliş, 15 Temmuz 2019 tarihinde Bostanlı Beşikçioğlu Camii`nden düzenlenen törenin ardından sonsuzluğa uğurlandı.KALICI YAZ SAATİ UYGULAMASINDAN ACİLEN VAZGEÇİLMELİ (ANKA)

15.05.2024
 


Çok Okunanlar


SÖYLEŞİ: 31 MART YEREL SEÇİMLERİ SONRASI YENİ TOPLUMSAL DİNAMİKLER

YENİ GÖÇ YASASI VE ALMANYA`DA MÜHENDİSLİK SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ - VİDEO HABER

SEMİNER: OTOMASYONUN GELECEĞİ

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: VDE`DE ÇALIŞMA / VDE`DEKİ İŞ OLANAKLARI

SCHNEIDER ELEKTRİK FABRİKASINA TEKNİK GEZİ DUYURUSU

TEKNİK GEZİ : WIN EURASIA FUARI

SEMİNER: YENİ NESİL SF6 GAZSIZ (SF6 FREE) OG HÜCRELERİ VE GÜNCEL TEDAŞ ŞARTNAMELERİ - AYDIN

NİHAT ÖZGÜL`Ü ANIYORUZ

KALICI YAZ SAATİ UYGULAMASINDAN ACİLEN VAZGEÇİLMELİ (ANKA)

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

Okunma Sayısı: 942


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.