MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 410

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

MÜHENDİSLİK VE BİLİM DÜNYASI İZMİR’DE BULUŞUYOR 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına EMO İzmir Şubesi’nin düzenlediği Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi için geri sayım başladı. EMO’nun 2009 yılından bu yana düzenlediği Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi’nin yedincisi 1-2-3 Kasım 2023 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Etkinliğe ilişkin basın bültenine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

 ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İZMİR ŞUBESİ BASIN BÜLTENİ 

Cumhuriyetin 100. yılında Büyük Mühendislik Buluşması…

MÜHENDİSLİK VE BİLİM DÜNYASI İZMİR`DE BULUŞUYOR


Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına EMO İzmir Şubesi`nin düzenlediği Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi için geri sayım başladı. EMO`nun 2009 yılından bu yana düzenlediği Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi`nin yedincisi 1-2-3 Kasım 2023 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde gerçekleştiriliyor. 

Ülke genelinde binlerce mühendis ve teknik elemanı Cumhuriyetin 100. yılında buluşturacak olan kongre kapsamında düzenlenecek olan XI. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu ise 2 Kasım 2023 Perşembe günü gerçekleştirilecek. "Enerji Sektöründe Dijitalleşme", "Elektrikli Araçlar ve Şarj Teknolojileri", "Fotovoltaik Sistemler", "Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri", "Enerji Mevzuatı", "Enerjide Depolama", "Yapı Elektronik Sistemleri", "Yıldırımdan Korunma", "Karbon Nötr Bina", "Ulusal Yeşil Sertifikası", "Neredeyse Sıfır Enerjili Binalar", "Hidrojen Depolama Teknolojileri", "Endüstriyel Bakım Teknolojileri", "Yapay Zeka ile Kestirimci Bakım", "Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik", "Sanal Gerçeklik Tabanlı Mesleki Eğitim", "Kesinti Yönetiminde Dijitalleşme", "Akıllı Şebekelerde Enerji Verimliliği" gibi konuların yanı sıra etkinlikte, telekomünikasyonun geleceği ise beşinci ve altıncı nesil şebekelerin masaya yatırılacağı oturumda irdelenecek.

Teorik bilgilerin yanı sıra uygulama bilgisi ve deneyim aktarma köprüsü işlevlerini de üstelenen kongrede, yerli ve yabancı uzmanlar da bilgi ve deneyimleri paylaşılacak. Kongrede Türkçe ve İngilizce olarak 3 salonda 150`ye yakın sunum gerçekleştirilecek. Alanlarında uluslararası tanınırlığa sahip meslektaşlarımız, üç gün boyunca deneyimlerini "PV Sistemlerin Kalite Güvencesi", "Solar Enerji Sistemlerinde Dijitalizasyon", "Hidrojen Depolama Teknolojileri", "Güç Sisteminin Dayanıklılığı", "Batarya ve Akü Test Yöntemleri", "Akustik Ölçüm Tekniği ile Kısmi Deşarj Tespit ve Sınıflandırılması", "Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Testleri" başlıkları altındaki sunumlarıyla aktaracaklar. Can güvenliğinin yakından ilgilen "Artık Akımla Çalışan Devre Kesicilere" ilişkin ise iki konuğumuz katılımcıları bilgilendirecektir. Akademisyenleri, bilim dünyasını ve mühendisleri buluşturacak 3 günlük etkinlik boyunca ulusal ve uluslararası firmalar da Kongre ile eşzamanlı düzenlenecek sergide yeni teknolojileri ve hizmetlerine ilişkin katılımcılara bilgi sunacak. Son olarak 2019 yılında gerçekleştirilen ve kamu kurum ve kuruluşlarından, üniversitelerden, elektrik, elektronik, inşaat başta olmak üzere taahhüt, sanayi sektörlerinden kayıtlı yaklaşık 6000 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, yerli ve yabancı özel çağrılı konuşmacıların yer aldığı bildiri oturumları, özel oturumlar, paneller ve söyleşiler gerçekleştirilmişti. Katılımcılar, yalnızca akademik, teorik bildirilerin yanı sıra uygulayıcı mühendislerin bildirilerini ve firmaların projelerine ilişkin sunumlarını da içeren bir bilgi ve deneyim paylaşımı platformunun parçası olmuşlardır. 

Yeni Teknolojiler Sergilenecek

Ülkemizde bilim ve mühendisliğin gelişimine kolektif bir katkı sağlamayı hedefleyen Kongre kapsamındaki 1647 metrekarelik olanda gerçekleştirilecek sergiye ulusal ve uluslararası ölçekte 59 firma, kurum ve kuruluş katılım sağlamaktadır. Firmaların geliştirdiği yeni teknolojiler ve çözümler ile ülkemizin dört bir yanında etkinliğe gelen nitelikli katılımcıların buluşturulması hedeflemektedir. Alanda faaliyet gösteren firmalar ile mühendisler ve diğer profesyoneller arasında iletişim olanağı yaratan sergide, güç kalitesi, otomasyon, AG-OG şalt malzemeleri, jeneratör, kesintisiz güç kaynakları, transformatör, kablo, güneş enerjisi ve exproof sistemleri, aydınlatma, otomasyon, yangın ve güvenlik ekipmanlarından, veri merkezi ve bina kontrol sistemlerine varıncaya kadar geniş bir ürün yelpazesi yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca sergi alanında "Cumhuriyetin 100. Yılında Elektrik" başlığı altında düzenlenen bir fotoğraf sergisi de gezme şansı da yakalayacaklar. 

Bilim dünyası, mühendisler ve sektör profesyonellerini buluşturacak kongre ve sergide, yeni teknolojiler ilişkin katılımcılar 3 gün boyunca bilgilendirilecek. Yıllar itibariyle zenginleşen içeriği ve katılım sayısındaki niteliksel artışla VII. Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi, mühendislik ve bilim dünyasını 1-3 Kasım 2023 tarihlerinde İzmir`de buluşmaya çağırıyor. 


ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

İZMİR ŞUBESİ

25 Ekim 2023


 100

  

https://etuk.org.tr/etuk-mobil-uygulama-yayinda/

ETUK mobil uygulamamazı indirerek, kayıt olanilir ve  çalışmalara daha verimli bir şekilde katılabilirsiniz.


 

 

 ALSANCAK FACİASI CANLI YAYININDA DEĞERLENDİRİLDİ (SON MÜHÜR, 16.07.2024)

16.07.2024
 


Çok Okunanlar


SAYI 410: DAĞITIM ŞEBEKESİ ÇÖKÜYOR

GEZİ NÖBETİNİN 800. GÜNÜ İÇİN ÇAĞRI: #GEZİYEOZGURLUK

ADALET NÖBETİNE ÇAĞRI: #GEZİYEOZGURLUK

ELEKTRİK PİYASASINDA TOPLAYICILIK FAALİYETİNE İLİŞKİN GELİŞMELER SEMİNERİ- VİDEO HABER

ÖZELLEŞTİRME CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR (TELE 1)

ÖZELLEŞTİRME VE BÜYÜK İHMAL CAN ALDI (ULUSAL KANAL, 14.07.2024)

ELEKTRİK AKIMI KAZASI (DW TÜRKÇE)

MUHAMMET DEMİR, CNN TÜRK`ÜN SORULARINI YANITLADI (CNN TÜRK, 14.07.2024)

`ÖZELLEŞTİRMELER CAN ALMAYA BAŞLADI` AÇIKLAMASI NOW TV EKRANLARINA YANSIDI (NOW, 14.07.2024)

MUHAMMET DEMİR, TVNET`İN SORULARINI YANITLADI (TV NET, 14.07.2024)

Okunma Sayısı: 163


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.