MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 409

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

BİNLERCE EMEKÇİ GÜNDOĞDU MEYDANI’NDA HAYKIRDI… YAŞASIN 1 MAYIS 
İzmir’de binlerce işçi ve emekçi 1 Mayıs’ı kutlamak için alanlara çıktı. Sabah saatlerinde başlayan yürüyüşlerde iş cinayetlerinin son bulması, vergide adalet ve insanca geçinebilecek bir ücret talep edildi. Gündoğdu Meydanı’nda toplanan binlerce Taksim yasağını protesto ederek, “emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın ve laikliğin” hâkim olduğu bir gelecek için mücadele çağrısı yaptı.
 

 İzmir`de 1 Mayıs mitingi için sendikalar, meslek örgütleri, siyasi partiler ve kitle örgütleri sabah saatlerinden itibaren dört ana noktada toplandı. DİSK Basmane`de, TÜRK-İŞ Alsancak Liman`ında, KESK Cumhuriyet Meydanı tarafında, TTB ve İzmir Barosu, Kıbrıs Şehitleri Caddesi`nde toplanarak Gündoğdu Meydanı`na yürüdü.  Aralarından EMO İzmir Şubesi üyelerin de mimar, mühendis ve şehir plancıları İzmir Mimarlık Merkezi önünde TMMOB pankartı altında toplanarak, Gündoğdu Meydanı`na sloganlarla doğru yürüdü. 

Kortejlerde sık sık Taksim yasağına ve saldırılara yönelik olarak, "Her yer Taksim, her yer direniş" sloganı atıldı. Sendikaların büyük oranda Gündoğdu Meydanı`na girmesinin ardından, 1 Mayıs marşı hep bir ağızdan söylendi. "Vergi diliminde adalet istiyoruz. Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınsın", "Sözleşmeli köleliğe ve taşeronlaşmaya son", "Savaşa değil halka bütçe", "Katil ABD İsrail Filistin`den defol", "Asgari ücret güncellensin", "Sadaka değil toplu sözleşme", "Çalışma saatleri düşürülsün", "Kadro hakkımız söke söke alırız", "Kıdem tazminatıma dokunma" sloganları atıldı. 

Tertip komitesi adına ortak açıklama metnini Türk-İş Ege Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak okudu. "1 Mayıs`ı kutlamak için ülkenin dört bir yanından Taksim` e çıkanlara selam olsun diyoruz" denilen açıklamada, "Ücretli çalışanların geçim ve yaşam şartlarının her geçen gün zorlaşırken, daha yılın ilk aylarında vergi oranlarının yükseldiğini, asgari ücret artışlarının enflasyon karşısında kısa bir sürede etkisini kaybetti" ifadelerine yer verildi. Kayıt dışı istihdama dikkat çekilerek, "Başta kadın emekçiler olmak üzere, tüm emekçilere daha güvencesiz bir çalışma yaşamı dayatılmaktadır. Ülkemiz her alanda güvencesizler cumhuriyeti haline gelmiştir" ifadeleri kullanıldı. Emekçiler başta olmak üzere tüm insanlığın sermaye düzenine karşı mücadele etmesi gerektiği vurgulanarak, şöyle denildi:  

"2024, 1 Mayıs`ında Anayasa`mızda tanımlanan demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin işler hale gelmesi için; eşitlik, demokrasi ve adalet için mücadelemizi inatla, ısrarla ve kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Gelecek, işçi sınıfının ve tüm emekçilerin ellerinde yükselecektir. Bizler sadece işçilerin değil, tüm emekçilerin, kadınların, çocukların ve ötekileştirilen tüm kesimlerin, doğanın ve tüm canlıların haklarını sonuna kadar savunacağız. Ve insan onuruna yaraşır koşullarda yaşayabilmek için azim ve kararlılıkla kavgamızı sürdüreceğiz."

Sendikal hak ve özgürlüklerin engellenmediği, ekonomik krizlerin, salgınların, depremlerin, afetlerin faturasının halkımıza ve emekçilere kesilmediği bir ülke için mücadele vurgusu yapılan açıklamada, "Emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın, laikliğin hâkim olduğu bir gelecek ve ülke için mücadeleye devam edeceğiz" vurgusuna yer verildi. Binlerce emekçiyi bir araya getiren miting, Moğollar Grubu`nun konser vermesiyle tamamlandı.KALICI YAZ SAATİ UYGULAMASINDAN ACİLEN VAZGEÇİLMELİ (ANKA)

15.05.2024
 


Çok Okunanlar


SÖYLEŞİ: 31 MART YEREL SEÇİMLERİ SONRASI YENİ TOPLUMSAL DİNAMİKLER

YENİ GÖÇ YASASI VE ALMANYA`DA MÜHENDİSLİK SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ - VİDEO HABER

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: VDE`DE ÇALIŞMA / VDE`DEKİ İŞ OLANAKLARI

SCHNEIDER ELEKTRİK FABRİKASINA TEKNİK GEZİ DUYURUSU

SEMİNER: YENİ NESİL SF6 GAZSIZ (SF6 FREE) OG HÜCRELERİ VE GÜNCEL TEDAŞ ŞARTNAMELERİ - AYDIN

NİHAT ÖZGÜL`Ü ANIYORUZ

URLA BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

ŞUBE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TEMSİLCİLİK ZİYARETLERİ : AYDIN, DİDİM, SÖKE, KUŞADASI, NAZİLLİ

SCHNEİDER ELECTRİC FABRİKASINA TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 22


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.