MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 409

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

WENERGY EXPO İKİNCİ KEZ KAPILARINI AÇTI 
2. Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı (Wenergy Expo), bugün (9 Mayıs 2024) Gaziemir Fuar İzmir’de kapılarını ziyaretçilere açtı. Aralarında Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nde bulunduğu çok sayıda kuruluşun desteğiyle düzenlenen Wenergy Expo, çalışmalarını 11 Mayıs 2024 tarihine kadar sürdürecek. EMO İzmir Şubesi’nin etkinlik kapsamında düzenleyeceği Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sempozyumu ise yarın (10 Mayıs 2024) gerçekleştirilecek.
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ, BİFAŞ ve EFOR Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen 2. Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı (Wenergy Expo) Fuar İzmir`de kapılarını ziyaretçilere açtı. Aralarında Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nde bulunduğu çok sayıda kuruluşun desteğiyle düzenlenen Wenergy Expo, çalışmalarını 11 Mayıs 2024 tarihine kadar sürdürecek. Wenergy Expo kapsamında EMO İzmir Şubesi`nin düzenleyeceği Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sempozyumu ise 10 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Sempozyum kapsamında "Yenilenebilir Enerji Sektöründe Dijitalleşme", "Fotovoltaik Enerji Sistemleri: Yeni Nesil Uygulamalar ve Çözümler" ve "Elektrikli Araçlar ve Enerji Depolama Teknolojileri" başlıklı oturumlar düzenlenecek. 

Uluslararası katılımcıları buluşturan fuar, sektörün kamu, yatırımcı, sanayici ve tedarikçileri bir araya getirdi. Fuarın açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ege İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Altan İnanç, oda ve meslek kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

"İlk Gelmesi Gereken Şehir İzmir`dir"

Fuarın açılış konuşmasını yapan Başkan Dr. Cemil Tugay, "İzmir pek çok fuara ev sahipliği yapıyor ve her geçen gün daha fazla fuara ev sahipliği yapacağına inanıyorum. Buradaki gücümüzü, odalarımızdan ve tüm şehrimizdeki paydaşlarımızdan alıyoruz. Onların kuvvetli isteği ve desteği bu yolda yürümeyi kolaylaştırıyor. İzmir`i fuarlar şehri yapma yolunda gösterilen bu gayrete minnettarım.  Biz de İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ ailesi olarak bu fuarlara ev sahipliği yapmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Yenilenebilir enerji fuarını, ayrı bir yere koymamız gerekiyor. Temalı fuarların sayısının artmasını ve kapsamının genişletilmesi gerektiğini düşünüyorum. İklim krizi, hiçbirimizin göz ardı etmemesi gereken bir sorun. Mücadele etmek öncelikli amaçlarımızdan olmalı. Karbon emisyonuna en fazla yol açan şey, üretim ve tüketim süreçlerinde enerjiyle bağlantılı konuların etkisinin olmasıdır. Bugüne kadar fosil yakıtlardan elde ettiğimiz enerjiyi, karbon ayak izi olmayan yeni enerji üretim kaynaklarından sağlamamız gerekiyor" diye konuştu. İzmir`in enerji üretimindeki olanaklarına dikkat çeken Tugay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İzmir denize açılan bir şehir, dağları olan bir şehir. Güneş enerjisinden kolayca yararlanabileceğimiz bir şehir. Bu açıdan rüzgâr enerjisi ve güneş enerjisine dönük yatırım olanaklarının fazla olduğunu biliyoruz.  Jeotermal açısından da zengin kaynaklara sahibiz. Dünyada pek çok ülkede bulunmayan olanaklara sahip olmayı bir şans olarak görmeli ve yatırım seçeneklerini değerlendirmeliyiz. Ülkemizde hala enerji üretim metotlarına baktığımızda, yenilenebilir enerji üretim payı beklentilerimizin çok altında. Bunun için çok daha hızlı bir gelişim gösterme gerekliliği ortada. İzmir`in Avrupa Birliği`nin İklim Nötr ve Akıllı Şehirler Misyonu`na 377 şehir arasından Türkiye`de seçilen iki kentten birisi olması itibariyle kentimiz önemli bir potansiyele sahip." 

Hem yerel yönetimler, hem de kentteki ilgili kişi ve kuruluşları bir araya getirip bu konuda daha fazla çalışma yapmak gerektiğine değinen Tugay, "Neticede yenilenebilir enerji fuarını Türkiye`de kim yapsın denilse belki de akla ilk gelmesi gereken şehir İzmir`dir. Bu sene ikincisini düzenlediğimiz bu fuarın, önümüzdeki yıl uluslararası boyutta üçüncüsünü yapacağız. Şehrimize ve ülkemize yapılan yenilenebilir enerji yatırımlarıyla bu fuarın da en hızlı şekilde büyümesi için biz de üzerimize düşeni yapacağız" dedi.

"Milli Meseleye Dönüştü"

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise yeşil dönüşümün önemine dikkat çekerek "İzmir bu konuda çok şanslı. Çünkü gelecek vadeden tüm sektörler, geçmişten bugüne kadar her zaman İzmir`de ön plana çıktı. İzmir ilklerin şehri olduğu gibi sanayide de, pek çok sektörde de ön planda. Kuzey aksımızda enerji ile ilgili üretim yapan çok sayıda yerli ve yabancı firmaya ev sahipliği yapıyoruz. İklim krizinin etkilerini her ortamda görüyoruz. Bugün krizlere açık yeni dünya düzeninde enerji arz güvenliğinin milli bir meseleye dönüştüğünü de her ülke ifade ediyor. Ülkemizde yenilenebilir enerji yatırımlarını teşvik eden sistemler mevcut. Sanayimizin enerji ihtiyacının temelinde fosil yakıtlar ön plana çıkıyor. Daha hızlı somut teşviklere ihtiyaç var. Yenilenebilir enerji konusunda daha fazla yatırım ve desteğe ihtiyacımız var. Yenilenebilir enerji ekipmanlarında yan sanayi ürünlerini de üretebilecek kapasiteye sahibiz" diye konuştu. 

 2. Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı (Wenergy Expo)

9-11 Mayıs 2024 

Ayrıntılı Bilgi: https://wenergy.com.tr/tr 

Wenergy Expo

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sempozyumu

10 Mayıs 2024

Fuar İzmir, Gaziemir

A Hall Seminer Salonu 

Konum Sempozyum Programı: 

https://www.emo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=144920&sube=7 Ücretsiz Fuar Davetiyesi: 

https://online.izmirfair.com.tr/fair/?id=4281&l=1  KALICI YAZ SAATİ UYGULAMASINDAN ACİLEN VAZGEÇİLMELİ (ANKA)

15.05.2024
 


Çok Okunanlar


SÖYLEŞİ: 31 MART YEREL SEÇİMLERİ SONRASI YENİ TOPLUMSAL DİNAMİKLER

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: VDE`DE ÇALIŞMA / VDE`DEKİ İŞ OLANAKLARI

SCHNEIDER ELEKTRİK FABRİKASINA TEKNİK GEZİ DUYURUSU

SEMİNER: YENİ NESİL SF6 GAZSIZ (SF6 FREE) OG HÜCRELERİ VE GÜNCEL TEDAŞ ŞARTNAMELERİ - AYDIN

SEMİNER: YENİ NESİL SF6 GAZSIZ (SF6 FREE) OG HÜCRELERİ VE GÜNCEL TEDAŞ ŞARTNAMELERİ - MANİSA

MUTLU BAYRAMLAR

ŞUBE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TEMSİLCİLİK ZİYARETLERİ : AYDIN, DİDİM, SÖKE, KUŞADASI, NAZİLLİ

SCHNEİDER ELECTRİC FABRİKASINA TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI ZİYARETİ

Okunma Sayısı: 85


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.