MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 377

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

20 MART 20.00'DE IRAK İŞGALİ PROTESTO EDİLDİ 
Irak'ın ABD tarafından işgalinin 4. yılı; Irak'a ilk bombanın atıldığı tarih olan 20 Mart saat 20.00'de tüm yurtta protesto edildi. İzmir'de Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde yapılan basın açıklamasında meşaleler, sloganlar ve alkışlarla savaşın bitmesi taleplerini belirttiler. TMMOB İzmir İKK Sekreteri Kamil Okyay Sındır'ın yaptığı açıklamada şunlar dile getirildi.
 

IRAK‘TA İŞGALE VE SAVAŞA HAYIR

"DÖN EVİNE BUSH"

Kapitalist küreselleşmenin dünya halklarını düşürdüğü duruma bakın: Bir yanda bizim gibi ülkelere entegrasyon için uyum yasaları, öte yanda Irak‘ta olduğu gibi savaş ve işgal. Milyonlarca insanın acısı haline gelen bu savaş ve işgal üzerinden para kazanan küresel şirketler kapitalizmin ana yapılarıdır. Küreselleşme, tekellerin aşırı kâra dayanan sermaye birikimi için savaşların her daim var olması, gerginlik ve korku kültürü yaratılarak halkların tahakküm altına alınmaya çalışılması, çevrenin hiçbir canlı düşünülmeden sorumsuzca kullanılması ve dünya kaynaklarının ve dünya değerlerinin yağmalanmasıdır. Bu nedenle, kapitalizmin egemenliği gerçek oldukça savaş bizden uzak olmayacaktır.

Tarih 20 Mart 2003.. Amerika Birleşik Devletleri‘nin Irak‘ın geleceğini gökyüzünde yaktığı ışıklarla kararttığı bir gün olarak tarihe geçer...

Amerika kitle imha silahlarının varlığını ve Irak‘ın kendisini tehdit ettiğini öne sürmüş, iddia ettiği kitle imha silahlarına dair tek bir kanıt bulunamamasına rağmen IRAK‘ı İŞGAL etmiştir. Bu müdahaleye de "operasyon" adı vermiş, "demokrasi ve özgürlük ihracı" yaftası ile boyayarak dünya kamuoyu ne olduğunu anlayamadan denizaşırı bu ülkeyi işgal etmiştir.

Tarih 20 Mart 2007... Tarihi bir dönem yaşıyoruz. Irak işgal edileli dört yıl oldu ve dünya halkları bu haksız işgali hala durduramadı. Evrenin efendisi ABD‘nin Irak‘ta giriştigi işgalin dördüncü yılında da kargaşa ve çözümsüzlük ortamı tüm ülkede hükmünü sürdürüyor. İşgalci güçler ve yerli işbirlikçileri tarafından her gün Irak halkının üzerine bombalar yağdırıyor. Gelişigüzel alınan insanlar işkencelerden geçiriliyor. Her gün yüzlerce Iraklının yüreği susturuluyor. Her gün onlarca Iraklı çocuk, Iraklı kadın, Iraklı genç yok ediliyor. Ama Iraklı direniyor! ABD ve işbirlikçileri işgalin şiddetini artırıyor. ABD Irak‘ta yenildikçe saldırganlaşıyor, saldırdıkça yeniliyor; ama Irak halkını, Irak direnişini teslim alamayacak. Yapacağı tek şey: Kan dökmek! Tıpkı Felluce‘de olduğu gibi, tıpkı Samara‘da olduğu gibi, tıpkı Necef‘te olduğu gibi, tıpkı Bağdat‘ta olduğu gibi. Ama ne Felluce ne Samara ne Necef ne Bağdat katliamları Irak direnişini söndürmeye yetmedi. Irak‘ta ABD emperyalizminin ve yerli işbirlikçilerinin yarattığı ortamı hepimiz biliyoruz.

Bu insanlık suçudur!

Bu katliamdır!

Bu savaş suçudur!

Bu hastaneleri bombalamaktır!

Bu bebekleri öldürmektir!

Bu insanlığa yapılan işkencedir!

ABD emperyalizminin Irak‘taki en büyük başarısı 650 binin üzerinde Iraklıyı öldürmektir! 650 bin Iraklı kardeşimiz öldü. Dünyanın bir ucundan gelip Bağdat‘ı işgal ederek, günlerce, aylarca bombalayarak, bir litre petrol için yaptılar bunu. Bilinmektedir ki, Irak‘a özgürlük ve demokrasi getireceğini söyleyen işgalciler Irak‘ta binlerce insanı katlettiler. Bölgede yaklaşık 2 milyon Iraklı iç göçe maruz kaldı. Ayrıca 2 milyon Iraklı da başka ülkelere kaçmak zorunda kaldı. Öte yandan Amerikan halkı da bu savaştan çok yoğun bir şekilde etkilendi ve etkilenmektedir.

Emperyalizmin bir başka uygulaması da Irak‘ta işgal rejiminin ürünü olarak oluşan derin istikrarsızlıktır. Irak‘ta her gün intihar bombacıları, iç çatışma ve şiddet dolu bir hayat sürüyor. Bundan dört yıl önce Irak‘a refah, demokrasi ve insan hakları ihraç edeceğini açıklayan ABD emperyalizminin işgalinin yarattığı manzaranın insanlıkla hiçbir ilgisi yoktur. Irak‘a özgürlük ve demokrasi götüreceğini söyleyen işgalci güçlerin, bu ülkeye götürdükleri tek şey kan ve gözyaşı olmuştur. Irak‘ta bugün ölenlerin çoğu çocuklar ve kadınlardır. Çünkü işgal Irak‘ta hukuksuzluğu olağan kılmıştır. Bölgede hukukun gücü değil, gücün hukuku hüküm sürmektedir. Bu durumdan aşağıda imzası olan kurumlar olarak utanç duymakta ve bu vahşete son verilmesi için dünya halklarının sessiz kalmamasını dilemekteyiz. İnsanın insana bu denli hoyrat ve açımasız yaklaşımı, emperyalizmin ve vahşi kapitalizmin son örneğidir.

Ortadoğu‘da, kan ve göz yaşı her geçen gün daha da artarak devam ediyor. Bir insanlık tarihi yok ediliyor. Irak etnik ve mezhepsel parçalanmaya doğru hızla gidiyor. Irak petrollerinin paylaşımı yasalarla meşru hale getiriliyor. Demokrasi ve özgürlükten söz eden yok artık.

ABD 20 Mart 2003‘te Irak‘ta ve Ortadoğu‘da insanlığı yok etme adına saat 20:00‘de insanlık suçu için düğmeye basmıştır.

Ortadoğu‘da barışın, özgürlüğün, demokrasinin, insanlığın ve bağımsızlığın hakim olması için herkese görev düşmektedir. Irak‘ta, Afganistan‘da, Filistin‘de ve Lübnan‘da savaş ve işgale karşı durmak bir insanlık görevidir, bir insanlık onurudur.

Aşağıda imzası bulunan bizler;

• ABD‘nin Ortadoğu‘dan çekilmesi,

• Irak‘ta süren işgalin son bulması,

• Savaşın ve ölümlerin durdurulması için

Türkiye‘de ve dünyadaki savaş ve işgal karşıtları ile birlikte, bugün bu saatte barış ve özgürlük güçlerimizi dünya halkı ile birleştiriyor, meşalelerimiz, düdüklerimiz ve ıslıklarımızla Irak Halkının yanında oldugumuzu bir kez daha haykırıyor ve SAVAŞA DUR, BİR SES VER, BİR IŞIK YAK diyoruz.

Kahrolsun emperyalizm, yaşasın barış, demokrasi ve özgürlük...

DEVRİMCİ İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU

KAMU EMEKÇİLERİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU 

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ 

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ 

TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ 

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ 

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİLER VE MALİ MUŞAVİRLER ODASI 

İSTANBUL BAROSU 

İSTANBUL VETERİNER HEKİMLERİ ODASI

ANKARA SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

İZMİR SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLER ODASIEMO, MMO VE ESM UYARDI: ENERJİ ZAMLARINI YENİLERİ İZLEYECEK

02.07.2021
 


Çok Okunanlar


ÜYELİK ÖDENTİSİ BORÇLARININ YAPILANDIRMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 30 EYLÜL 2021

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU PROGRAMI YAYINLANDI

İZMİR YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENİYOR

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU, SMM KOMİSYONU ORTAK TOPLANTISI

DÖNEMİN 3`ÜNCÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİLLETVEKİLLERİ ARSLAN VE SERTER, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

DAYANIŞMA GÜNÜNDE MÜCADELE VURGUSU

ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 1899


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.