MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 387

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <  1 / 1  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

PATLAYICI ORTAMLARDA ELEKTRİK TESİSATLARI VE PERİYODİK KONTROLÜ SEMİNERİ VİDEO HABER 10.08.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin, Murat Yapıcı`nın katılımıyla düzenlediği `Patlayıcı Ortamlarda Elektrik Tesisatları ve Periyodik Kontrolü` başlıklı çevrimiçi seminer düzenleniyor. Semineri yazımızın devamından canlı olarak izleyebilirsiniz.

SAYI 387: ÇİP KRİZİ YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR 06.08.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni’nin Ağustos 2022 tarihli 387. sayısı “Çip Krizi Yaşamı Olumsuz Etkiliyor” kapağıyla yayımlandı. Bülteni yazımızın devamında yer alan bağlantılar üzerinden okuyabilirsiniz.

KAMU SAYAÇ KRİZİNE MÜDAHALE ETMELİ 05.08.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, sayaç temini sorunları nedeniyle elektrik aboneliği işlemlerinin sekteye uğradığına dikkat çekerek, dağıtım şebekesine üzerindeki kamu denetimin artırılması çağrısı yaptı. Hizmet sürekliliğini bile sağlayamadığına vurgu yapılan açıklamada, kamu tarafından sayaçlara ilişkin tüm bölgeler için ihtiyaç tespiti yapılarak, stok ve planlı tedarik süreci için hazırlık çalışmalarına başlanması gerektiği bildirildi.

EGE BÖLGESİ’NİN KARANLIKTA KALACAĞI İDDİALARI DOĞRU DEĞİL! 05.08.2022

    

“Yeniköy, Kemerköy ve Yatağan Termik Santrallarının Ülke Geneli ve Ege Bölgesi Açısından Elektrik Üretimdeki ve Enterkonnekte Sistem İçindeki Yerleri” başlıklı ortak bir rapor hazırlayan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Makina Mühendisleri Odası (MMO), bu santralların üretimlerini durdurması durumunda Ege Bölgesi’nde büyük çaplı elektrik kesintileri olacağı iddialarını yalanladı.

RANTI DEĞİL, BİLİM VE ODTÜ ORMANI’NI SAVUNUYORUZ 01.08.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, ODTÜ Ormanı`ndan geçmesi planlanan yol projesi için belediyenin iş makineleri ile ODTÜ arazisine girmesine karşı açıklama yaptı. Projenin uygulanmasıyla ODTÜ Ormanı’nın kaybedileceğine dikkat çekilen açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a iş makinalarını ODTÜ Ormanı’ndan çekme çağrısı yapıldı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ! 28.07.2022

    

Danıştay 10. Dairesi, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine ilişkin Cumhurbaşkanı kararının iptali istemini 2’ye karşı 3 oyla reddetti. Kararın ardından açıklama yapan EMO Kadın Komisyonu, kararının siyasi olduğunu vurgulayarak, mevcut düzenlemelerin kadınları korumadığına dikkat çekti. Sözleşmenin yeniden yürürlüğe gireceğine ilişkin umudun dile getirildiği açıklamada, “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” denildi.

MÜHENDİSLER İÇİN 2022 YILI ASGARİ ÜCRETİ 11.200 TL YÜKSELTİLDİ 25.07.2022

    

TMMOB Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca ücretli çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Asgari Ücreti 2022 yılı Temmuz ayı itibarı ile brüt 11.200 TL olarak güncellendi. Belgeli çalışma koşulların tabi veya deneyim aranan şantiye şefliği, sorumlu müdürlük, iş güvenliği uzmanlığı, yapı denetim elemanı, daimi nezaretçi gibi hizmetlerde çalışan mühendis, mimar, şehir plancılarının ücretleri ise asgari ücretinin üzerinde belirlenecek.

EN AZ ÜCRETLER VE MESLEKİ DENETİM BEDELLERİ HK. DUYURU 04.07.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, 48/12 sayılı toplantısında, 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere en az ücretlerinin belirlenmesinde her yapı sınıfı için Oda Katsayısının (OK) aşağıdaki gibi uygulanmasına karar verilmiştir:

HAVUZLAR İÇİN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI 30.06.2022

    

Her yaz havuzlarda yaşanan elektrik kaynaklı ölümcül kazalara ilişkin basın açıklaması gerçekleştiren Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, denetim ve mevzuat eksiklerine dikkat çekti. Acil önlem alınması çağrısı yapılan açıklamada, uluslararası standartlara uygun olarak havuzlardaki tüm elektriksel donanım ve cihazlar için doğrudan veya dolaylı temasa karşı koruma önlemleri alınması gerektiğine vurgu yapıldı. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK PİYASASI DİKİŞ TUTMUYOR 28.06.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, bugün (28 Haziran 2022) gerçekleştirdiği açıklamada, ağırlıklı olarak ithal kaynak kullanan özel sektör santrallarına verilen yıllık kapasite teşviği ile aylık 230 Kwh’lık tüketim için konutlara kesilen 11,8 milyon faturanın ödenebileceğini açıkladı. Üretim yapmayan şirketlere de düzenli kaynak aktarılmaya devam edildiğine dikkat çekilen açıklamada, Kamulaştırma İdaresi Başkanlığı kurulması çağrısına yer verildi.

OECD VERİLERİ ZAM GEREKÇELERİNİ YALANLIYOR 23.06.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) OECD verilerini esas alarak yaptığı çalışma, enerji zamlarının yurtdışında oluşan maliyet artışlarından kaynaklandığı ve yurttaşlara yansımasının düşük seviyede tutulduğuna yönelik iddialarının doğru olmadığını ortaya koydu. Diğer OECD ülkelerindeki tüketicilerin daha az etkilenmediği görülürken, enerji krizinin yaşandığı Temmuz 2021-Nisan 2022 arasındaki dönemde Türkiye’de OECD ortalamasının 4 katı daha fazla zam yapıldığı saptandı.

 


PATLAYICI ORTAMLARDA ELEKTRİK TESİSATLARI VE PERİYODİK KONTROLÜ SEMİNERİ VİDEO HABER

10.08.2022
 


Çok Okunanlar


ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: PATLAYICI ORTAMLARDA ELEKTRİK TESİSATLARI VE PERİYODİK KONTROLÜ

ADALET NÖBETİNDE 100. GÜN: #GEZİYEÖZGÜRLÜK

TURNUSOL TV`DE ENERJİ KRİZİ TARTIŞILIYOR

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.