MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 406

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 9  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

"EPHESSUS BRASS", "ÇOCUK KOROSU" VE "TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ" 16.06.2010

    

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından halka açık ve ücretsiz olarak; 17 Haziran 2010 Perşembe günü Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde Saat 21:00'da "Ephessus Brass" Konseri,
19 Haziran 2010 Cumartesi günü İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde Saat 20:30'da "Çocuk Korosu" Konseri,
22 Haziran 2010 Salı günü Bostanlı Rekreasyon Alanı'nda Saat 21:00'da "Türk Sanat Müziği Korosu" Konseri gerçekleştirilecektir. Etkinliklere tüm İzmirliler davetlidir.

EMO ÜYELERİNE ÖZEL FOTOĞRAF EĞİTİM SEMİNERLERİ 02.06.2010

    

Şubemiz ve Çizgeli Kedi Görsel Kültür Merkezi işbirliğiyle EMO Üyelerine Özel Fotoğraf Eğitim Seminerleri gerçekleştirilecektir. Temel Fotoğraf Bilgileri Semineri ve Temel Photoshop Semineri olmak üzere iki farklı grupta düzenlenmesi planlanan seminerlere ilişkin ayrıntılı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır.

NİHAT ÖZGÜL'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ 26.05.2010

    

Şubemiz 19. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş Elektrik Yüksek Mühendisi Nihat ÖZGÜL'ü aramızdan ayrılışının 17. yılında saygıyla anıyoruz.

ASANSÖR SEMPOZYUMU LOGO YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI 12.05.2010

    

“Asansör Sempozyumu Logo Yarışması” seçici kurulu 05.05.2010 Çarşamba günü Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesinde toplanmıştır. Yarışmaya gönderilen 250 adet tasarımın değerlendirilmesi sonucunda birincilik ödülü ve iki adet mansiyon aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ : Burçin Karaduman Rumuz: EBUBE3
MANSİYON : Refiye Danış Rumuz : CMLCGL289
MANSİYON : Gülgün Bahar Rumuz : GLGNTSRM2

MAHKEME İŞLETME SORUMLUSU İLE YAPILAN HİZMET SÖZLEŞMESİNİN VARLIĞININ VE DEVAM ETTİĞİNİN GEDİZ A.Ş TARAFINDAN ARANMASI GEREKTİĞİNE ESASTAN KARAR VERDİ 12.05.2010

    

Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş'nin yüksek gerilim abonesi olan firmalarda, Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Yetkilendirme Belgesine sahip Elektrik Mühendisi ile yapılan hizmet sözleşmesinin varlığının ve devam ettiğinin aranması, İşletme Sorumlusu Elektrik Mühendisi ile imzalanan bir sözleşme bulunmadığında abonenin elektriklerinin kesilmesi gerektiği görüşü ile Şubemizce açılan davada Mahkeme daha önce Yürütmenin Durdurulması yönünde karar vermiş, Gediz A.Ş'nin Bölge İdare Mahkemesine yapmış olduğu itiraz 2009/1247 sayılı karar ile reddedilmişti. İzmir Elektrik Teknisyenleri Odasının da Elektrik Mühendisi ile imzalanan hizmet sözleşmesinin varlığının aranmasına gerek olmadığı iddiası ile Gediz A.Ş yanında müdahil olarak katıldığı davada Mahkeme 31.03.2010 tarih ve 2009/305 E ve 2010/404 K sayılı karar ile de davalı Gediz A.Ş. tarafından, yüksek gerilim abonelerinde Elektrik Mühendisi İşletme Sorumlusu ile düzenlenen İşletme Sorumluluğu Hizmet Sözleşmesinin aranması gerektiğine karar verilmiştir. Gediz A.Ş. tarafından karar aleyhine temyiz yoluna başvurulmuştur.

ASANSÖR SEMPOZYUMU 2010 PROGRAMI AÇIKLANDI 11.05.2010

    

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE 15.04.2010

    

Yapı Ruhsatı alınmasına yönelik olarak üretilen elektrik uygulama projelerinin belediyelerce onayı sırasında belediye meclis kararları gerekçe gösterilerek elektrik mühendisi proje müellifi veya fenni mesulünden değişik meblağlarda “kayıt ücreti” adı altında bir bedel talep edildiği yönünde bilgiler edinilmektedir. Belediyeler tarafından yasalarla tarif edilmemiş bir şekilde bir bedel talep edilmesi, bedelin tahsil edilmemesi halinde gerek proje sorumlusunun gerekse fenni sorumlunun hizmetinin yerine getirilmesinin engellenmesine yönelik uygulamalar açıkça ilgili mevzuatla çelişmektedir. Üyelerimizin hizmetlerini yerine getirmeleri sırasında karşılaştıkları benzer yaptırımları Şubemize bildirmeleri halinde gerekli girişimlerde bulunulacaktır.

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ÜYELERİMİZ İÇİN EGE ÜNİVERSİTESİNDE AÇILACAK DERS PROĞRAMI DUYURUSU 08.04.2010

    

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Şubemiz ortak çalışmasıyla Elektrik Elektronik Mühendisi üyelerimize yönelik olarak 1 kV Üstü ve 1 kV Altı Tesisler Elektrik SMM ve YG Elektrik Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimlerine katılım koşullarını sağlamak üzere Yüksek Gerilim Tekniği ve Enerji Dağıtım Dersleri 12 Nisan - 22 Mayıs 2010 tarihleri arasında açılacaktır

EMO İZMİR ŞUBESİ ÇALIŞMA SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK 07.04.2010

    

12 Nisan 2010 Pazartesi gününden itibaren EMO İzmir Şubesi çalışma saatleri 09.00-12.30, 13.30-18.00 olarak uygulanmaya başlanacaktır.

GEDİZ EDAŞ'TA ÖZELLEŞTİRMEYİ DURDURACAĞIZ 06.04.2010

    

GEDİZ EDAŞ'ın özelleştirilmesine karşı Şubemiz, TES-İş 1 ve 2 no'lu Şubeler, ESM İzmir Şubesi, Enerji-Sen Ege Bölge Şubesi tarafından halkı ve GEDİZ EDAŞ çalışanlarını özelleştirme sonrası yaşanacak hak kayıplarına ilişkin bilgilendirme broşürleri hazırlandı.

İHALE İLANI 02.04.2010

    

İzmir Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı 2010 Mali Yılı Telefon Şebeke Altyapı Onarımı ihale ilanı yazımız ekinde yer almaktadır.

ÜYELERİMİZE DUYURU 02.04.2010

    

2009 yılında İşletme Sorumluluğu hizmeti üstlenen bazı üyelerimizin Gediz EDAŞ İl Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmaların yapılmaması sonucunda kimi işletmelerin işletme sorumlusu elektrik mühendisi bulundurmadıkları, dolayısıyla bu üyelerimizin 2010 yılı için işletme sorumluluğu hizmet sözleşmelerinin yenilenmediği anlaşılmıştır. Şube Yönetim Kurulumuz, Gediz EDAŞ İl Müdürlüğü tarafından YG abonesi trafolu tesislerde işletme sorumlusu elektrik mühendisi bulunup bulunulmadığının denetlenmemesi nedeniyle sözleşmesi fesh edilen ya da yenilenmeyen üyelerimize hukuksal destek verilmesini benimsemiştir.

ASANSÖR SEMPOZYUMU LOGO YARIŞMASI 18.03.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubelerinin ortak düzenlediği Asansör Sempozyumu‘nun ulusal düzeyde tanıtımında kullanılacak logo tasarımın sanatsal bir yaklaşımla, akılda kalıcı ve işlevsel kullanımına olanak sağlayacak şekilde tasarlanıp, oluşturulması için "Asansör Sempozyumu Logo Yarışması" düzenlenmiştir.

EMOGENÇ STAJ BAŞVURU FORMU 18.02.2010

    

Formu doldurduktan sonra izmir.orgutlenme@emo.org.tr adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.

EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ ETKİNLİKLERİ 30.12.2009

    

Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen Toplumsal Eğitim ve Bilinçlendirme etkinlikleri kapsamında her ayın ikinci salı ve çarşamba günleri söyleşi ve seminerler düzenlenmektedir.

2010 YILI EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTABI YAYINLANDI 28.12.2009

    

Odamızca yayımlanan 2010 yılı En Az Ücret Tanımları kitabı ilk çıkartma ve yenileme yapan SMM üyelerimize ücretsiz olarak verilecektir. Dileyen üyelerimiz anılan kitabı Şubemizden ve bağlı temsilciliklerden temin edebilecekleri gibi ücretsiz olarak internet sayfamızdan indirebilirler. Adres : http://www.emo.org.tr/yayinlar/kitap_goster.php?kodu=52

SMM ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE 28.12.2009

    

SMM belgesi ilk çıkarma veya yenileme aşamasında üyelerimizden istenen belgeler arasında yer alan “Ticaret Sicili Memurluğu’ndan ortaklık paylarını gösteren yazı”nın yerine Şube Yönetim Kurulumuzun önerisi Oda Yönetim Kurulu kararı ile üyemizin anlaşmalı olduğu Serbest Muhasebeci’den veya Mali Müşavirden alacağı ortaklık paylarını gösteren ve Serbest Muhasebeci’nin/Mali Müşavir’in imzasının ve kaşesinin olduğu; altında “Yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu kabul ve beyan ederim” ibaresinin yer aldığı internet çıktısının da kabul edilmesine karar verilmiştir.

2010 YILI ASGARİ NET ÜCRET DEĞİŞİKLİĞİ 02.12.2009

    

EMO Yönetim Kurulu'nun 21.11.2009 tarih ve 41/51 sayılı oturumunda serbest çalışan elektrik, elektronik, bilgisayar ve biyomedikal mühendislerinin alabileceği asgari net ücret 2010 yılı için 1650 (binaltıyüzelli) TL/ay olarak belirlenmiştir.

2010 YILI SMM-BT BELGELERİ DUYURUSU 26.11.2009

    

SMM-BT Hizmet Belgelerini yenilemek üzere 2010 yılı için Odamızca istenen belgeler ve SMM-BT belge ücretleri aşağıdadır. Yönetim Kurulumuzun 21.11.2009 tarih ve 41/51 sayılı oturumunda alınan karar gereğince SMM -BT Belge ücretlerine 2010 yılında zam yapılmamıştır.

İZMİR ÜÇ BOYUTLU KENT REHBERİ 20.11.2009

    

İzmir Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından yeni anakent sınırları içerisindeki 21 ilçe için hazırlanan ve sürekli güncellenen "İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi". İzmir Büyükşehir Belediyesi yetki alanındaki tüm binalar ve kullanım amaçları, iş yeri adları, resmi/özel kurum (sağlık, eğitim, vb.) bilgileri, eczane ve nöbetçi eczaneler, ulaşım noktaları, önemli tarihi binalar ve bilgileri, kültür ve turizm tesisleri ile bina ve yolların fotoğraflarına ulaşılabilmektedir. Kamu kurumlarının yanı sıra özel kurum ve kuruluşların da gerkesinimi olan bilgiler açısından güncel bir veri tabanına sahiptir.

 


35. DÖNEM KURULLARI BELİRLENDİ

04.02.2024
 


Çok Okunanlar


EMO-GENÇ TEKNİK GEZİSİ

ADALET NÖBETİNE ÇAĞRI: #GEZİYEOZGURLUK

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARDA ZAMAN VE SENKRONİZASYON

EMO-GENÇ ÜYELERİ TEKNİK GEZİYE KATILDI

KINIK`TA TERMİK SANTRALE İHTİYAÇ YOK!

PCB TASARIM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ`NÜN SAHİBİ MÜCELLA YAPICI OLDU

BAKAN BAYRAKTAR`IN TERMİK SANTRAL VAADİNE TMMOB`DAN TEPKİ: İHTİYAÇ YOK! (EGEPOSTASİ.COM)

EMO: MEVZUAT YAMA TUTMUYOR (DOKUZ EYLÜL)

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI`NDAN BAKANA TEPKİ: `KINIK`TA TERMİK SANTRALE İHTİYAÇ YOK` (SOL.ORG.TR)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.