MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 21

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 98  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

BALIKÇI DAVASI 6 AĞUSTOS`TA 30.07.2008

    

Sürgün gönderildiği Şanlıurfa`da, kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadele ile tanınan Hasan Balıkçı`nın hain bir saldırı sonucu aramızdan ayrılmasının üzerinden 5.5 yıl geçti. Balıkçı`yı öldürenler kadar azmettirenler ve bu olayın arkasındaki sorumluların cezalandırılması talebiyle sürdürülen hukuki mücadele kapsamında duruşma 6 Ağustos 2008 tarihinde Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde yapılacak. Duruşmaya EMO merkez ve şubelerden kitlesel katılım sağlanacak.

CUMHURİYET ENERJİ'NİN 3. SAYISI YAYIMLANDI 29.03.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası'nın (EMO) Cumhuriyet Gazetesi ile ortak künye altında çıkardığı Cumhuriyet Enerji Dergisi'nin 3. sayısı 25 Mart 2008 Salı günü yayımlandı. Derginin bu sayısında, nükleer, doğalgaz, rüzgar, yerli kömür, ithal kömür konularında güncel gelişmeleri aktaran yazılar yer alıyor. Akdeniz'de petrol arama ile İran'la doğalgaz anlaşması konularını işleyen jeopolitik yazıların yanı sıra "elektrik hizmetinin piyasalaştırılması, doğal tekel ve rekabet kavramlarını" temel düzeyde sorgulayan bir makaleye yer veriliyor. Yap-işlet santrallarıyla ilgili işlemler nedeniyle bürokratlar hakkında açılan tazminat davalarına ilişkin bir yazıyı da bu sayıda bulacaksınız.

YILDIRIMDAN KORUNMA KONUSUNDA AÇILAN YETKİ DAVASINI EMO KAZANDI 29.03.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından, yıldırımdan korunma konusunda fizik mühendislerine yetki veren yönetmelik düzenlemesine karşı açılan dava yerinde bulunularak, yürütmeyi durdurma kararı verildi.

YAPI DENETİMİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ 05 ŞUBAT 2008 TARİHLİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI 07.02.2008

    

YAPI DENETİMİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ 05 ŞUBAT 2008 TARİHLİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ. HABERİN DEVAMINDA YÖNETMELİK METNİNİ BULABİLİRSİNİZ.

8.DÖNEM KOMİSYON ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞTURULDU 07.02.2008

    

8.Dönem Komisyon Çalışma Grupları Üyelerin Talepleri Doğrultusunda Belirlenmiştir. (Bilgisayar Mühendisliği Komisyonu için çalışmalar sürmekte olup çalışma grubu daha sonra ilan edilecektir).

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK DEĞİŞTİ 19.01.2008

    

12/6/2002 tarihli ve 2002/4390 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılarak, yerine 19.12.2007 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan yeni yönetmelik yürürlüğe girmiştir.

EMO ANTALYA ŞUBESİ 8. OLAĞAN GENEL KURULU VE SEÇİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 01.01.2008

    

YÖNETİM KURULU (ASIL)
Ayhan DOLANAY
Cemal KAFA
Fahri TEPE
Şükrü ÖZEN
Mahmut ÜNVER
Zeki KAYA
İlhan METİN


YÖNETİM KURULU (YEDEK)
Halil ALAÇAM
Özlem TEMEL
Savaş GÖKGÖZ
Caner KARAKULAK
Emel GÜNER
Atilla SEZER
Engin MIHOĞLU

GELENEKSEL EMO GECESİ 13.12.2007

    

Şubemiz’in Meslekte 25. yılını dolduran üyelere “Onur Belgesi” ve 40. yılını dolduran üyelere de “Plaket”lerinin sunulacağı Geleneksel EMO Gecesi.


Yer : WOW Kremlin Place Otel – Kundu / ANTALYA
Giriş Tarihi : 15 Aralık 2007 Cumartesi Saat: 10.00
Çıkış Tarihi : 16 Aralık 2007 Pazar Saat: 12.00

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI II. SMM SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 14.11.2007

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası adına Antalya Şubesi tarafından düzenlenen “II.SMM SEMPOZYUMU”, 10-11 Kasım 2007 tarihlerinde Antalya’da, Club Hotel Sera toplantı salonunda 650 üyemizin katılımıyla gerçekleştirilmştir. Sempozyuma, belirlenen altı bildiri konu başlığının tümünü kapsayacak şekilde, toplam onyedi adet bildiri gönderilmiştir. Ayrıca sempozyumda, “SMM Hizmet Alanlarına EMO Birimlerinin Bakışı ve Uygulamalar” konulu bir de forum düzenlenmiştir.

ÖNÜMÜZ KARANLIK (AKDENİZ GAZETESİ) 05.11.2007

    

Yazın sona ermesiyle birlikte elektrik krizi şimdilik sona erdi. Ancak gelecek yaz Antalya'yı daha karanlık günler bekliyor. Kentin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisi hala sağlanamadı,sorunlara çözüm buşunamadı. Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Ayhan Dolanay , yeni enerji nakil hattı çalışmasının başlangıç aşamasında olduğunu söyledi.

YAPI DENETİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 05.11.2007

    

4708 sayılı Yapı Denetim yasasının uygulamasında yaşanan sorunlarla yapı denetimci meslektaslarımızın karşılaştıkları güçlerin görüşüldüğü toplantı 30.10.2007 tarihinde 40 üyenin katılımı ile Şube binamızda gerçekleştirildi.

EMO ANTALYA ŞUBESİ ÇANAKKALE GEZİSİ 05.11.2007

    


Çanakkale gezisi iki günlük olup 120 üyenin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Gezi kapsamında Çanakkale,Şehitlik,Gelibolu Yarımadası,Ayvalık ve Assos Bölgeleri gezilmiştir.

ÖZGÜR - DEMOKRATİK VE EŞİTLİKÇİ BİR TÜRKİYE İÇİN 3 KASIMDA ANKARA DAYIZ 01.11.2007

    

Ülkeyi yönetenler, halkın ihtiyaçlarını ve beklentilerini göz ardı ederek kendi küçük hesapları ve çıkarları doğrultusunda bir Türkiye inşa etmeye çalışıyorlar. Anayasa tartışmalarından, sosyal alandaki düzenlemelere, tezkere görüşmelerinden bütçe hazırlıklarına kadar tüm uygulamalar halktan ve toplumun örgütlü kesimlerinden esirgenerek hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bizler, geleceğimizi şekillendirecek uygulamaların bize rağmen hayata geçirilmesine izin vermeyeceğiz. “Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi bir Türkiye” talebimizi herkese duyuracağız. 3 Kasım’da, Türkiye’nin özgürlükten, demokrasiden, eşitlikten, barıştan ve emekten yana aydınlık insanları bir kez daha alanlarda olacağız!

EMO ANTALYA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

EMO NOVAMED GREVCİLERİNİ UNUTMADI. 29.10.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Serbest Bölge'de bir yılı aşkındır grev yapan Novamed işçilerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı

YANLIŞ POLİTİKA ELEKTRİK SIKINTISI YARATIYOR (GERÇEK GAZETESİ) 21.09.2007

    

Antalyada sıksık yaşanan elektrik sıkıntılarının yatırım yanlışlığından kaynaklandığını belirten Elektrik Mühendisleri odası (EMO) Antalya Şube Başkanı Ayhan Dolanay Antalya‘ya yapılması düşünülen Doğalgaz Çevrem Santrali‘nin de yanlış yatırım olduğunu söyledi.

YANLIŞ ENERJİ PEŞİNDELER 21.09.2007

    

EMO Antalya Şubesi Başkanı Eyhan Dolanay, son zamanlarda Antalya gündeminden hiç düşmeyen enerji sorunları konusunda ülkeyi yönetenler yanlış enerji peşinde koşuyorlar. Tüketim yapılan yerde üretim yapılması şart değildir. Antalya tüm kaynaklarını kullansa ve üretim kapatisesini yüzde 100'e çıkarmış olsa dahi,tüketimi karşılayamaz dedi

İHALEYE BİR DAVA DAHA! 18.09.2007

    

Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu Genel Sekreteri Abit Küçükarslan,Meltem Mahallesi'ndeki spor kompleksinin yerine stadyum yapılmaması için ihaleni iptali istemiyle dava açmaya hazırlandıklarını bildirdi

AĞAÇLAR KESİLMESİN-25.07.2007 31.07.2007

    

Meslek Odaları ve Sivil Toplum Örgütleri ;Hafif Raylı Sistem Projesi kapsamında Kepez Hayvanat Bahçesi girişinde devam eden ağaç kesimlerinin durudurulması konusunda girişimlerde bulundu.

ELEKTRİK PİYASASI ÇÖKÜYOR, KAMU İŞ BAŞINA 31.07.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası olarak yaptığımız uyarıların dikkate alınmaması bugün ülkeyi elektrik kesintileriyle karşı karşıya bırakmış, ülkenin özellikle turizm bölgelerinde elektrik kesintileri dolaştırılmaya başlanmıştır. Son 5 yıldır yürürlükte olan serbest piyasa mantığı çökmüştür. Yeni Meclis acilen 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nu feshetmelidir. Kamunun derhal bir kriz yönetimi oluşturarak, inisiyatifi ele alması, acil yatırım programı oluşturması gerekmektedir.

ANTALYA ŞUBESİ ALANYA TEMSİLCİLİĞİ ÜYELERİNİN KATILIMI İLE KÜLTÜREL ETKİNLİK DÜZENLENDİ.08.07.2007 13.07.2007

    

Alanya Dim çayında Alanya Temsilciliği üyelerinin katılımı ile kürtürel etkinlik 08.07.2007 tarihinde gerçekleştirildi.

 


TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


AKDENİZ EDAŞ DOĞU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ`NE ZİYARET

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.