MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 22

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 109  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ELEKTRİĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM. VATANDAŞLARIMIZ İÇİN PAHALI ELEKTRİK , ÇALIŞANLAR İÇİN İŞSİZLİK DEMEK OLAN ÖZELLEŞTİRMELERE KARŞI ÇIKALIM. 23.11.2010

    

EMO Antalya Şube Başkanı İlhan METİN - Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri (ESM) Sendikası Antalya Şube Başkanı Fikret BAYAR 24.11.2010 tarihinde `Elektrik dağıtım hizmetinin ve Antalya, Burdur, Isparta illerini kapsayan AKDENİZ EDAŞ‘ın özelleştirilmesine` ilişkin yazılı bir basın açıklamasında bulundular. Basın açıklamasında `Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi ve ESM Antalya Şubesi olarak sürecin başından beri bir KAMU hizmeti olan ELEKTRİK DAĞITIM hizmetinin özelleştirilemeyeceği söylemimizde ne kadar haklı olduğumuz her geçen gün, her yeni özelleşen dağıtım bölgelerinde kanıtlanmaktadır. EMO ve ESM olarak bu yaşanan talan düzeninin sonlanması adına yasal takipçiliğimizi her alanda sürdüreceğiz ve hukuk mücadelemize de dün olduğu gibi bundan sonra da sonuç alınana kadar kararlılıkla devam edeceğiz. KAMU hizmeti olan elektrik dağıtım hizmetinin merkezi ve özerk bir yapı içerisinde KAMU yararına ve KAMU tarafından yapılmasının gerekliliğini her platformda savunacak, sürecin yasal takipçisi olacağız. Özellikle KEPEZ ELEKTRİK TAŞ`ın devri sonucunda AKDENİZ EDAŞ’a geçen mühendis ve teknisyenler ile diğer çalışanlar kapsam dışı daimi işçi statüsünde çalışırlarken özelleştirme sonucunda güvence ve statüleri belli olmayan bir duruma düşeceklerdir. Kapsam dışı çalışanlarla ilgili yasal düzenleme acilen yapılarak açıklığa kavuşturulup , mağduriyetleri giderilmelidir.` Şeklinde ifade edildi. Basın açıklamasının tam metnine ayrıntılar bölümünden ulaşabilirsiniz.

REAKTİF GÜÇ KOMPANZASYONU VE ENERJİ YÖNETİMİ SEMİNERİ YAPILDI. 22.11.2010

    

EMO Antalya Şubesi ve Entes Elektronik Cihazlar İmalat ve Ticaret A.Ş ortak organizasyonu ile 11 Kasım 2010 Perşembe günü Saat 13.30-17.00 arasında The Marmara Otel’de gerçekleştirilen ve Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCܒnün bir konuşma yaptığı;Şebeke analizörleri haberleşme elemanları/ Konvertörler, bilgisayar haberleşme yazılımı, reaktif güç kompanzasyonu ve harmonikler, koruma ve kontrol cihazları konularında bilgilerin aktarıldığı seminere çeşitli firma ve kurumlarda çalışan üyelerimiz katılım sağladı.

ŞUBEMİZİN GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 22.11.2010

    

Geleneksel bayramlaşma töreni bayramın son günü (19.11.2010) Şubemizde üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.Yönetim Kurulumuz bayramlaşmaya katılan tüm üyelerimizin bayramını kutladı ve daha nice bayramlar birlikte olma temennilerinde bulundu.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE YASAL MEVZUTLAR İLE KOSGEB DESTEKLERİ HAKKINDA KOSGEB VE EMO ANTALYA ŞUBESİNİN KATILIMI İLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 12.11.2010

    

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü nezdinde, KOSGEB ve EMO Antalya Şubesinin katılımı ile ülke ekonomisi ve sanayi de önemli bir yer tutan enerji tüketimi konusunda bilinç oluşturmak, malî yükü azaltmak, enerji verimliliği ve yasal mevzuatlar ile KOSGEB destekleri hakkında bilgi vermek amacıyla 11.11.2010 Perşembe günü saat 14:00 da, konuşmacı olarak EMO Antalya Şube Başkanı İlhan METİN, ANTALYA OSB Bölge Müdürü Süleyman DEMİRTAŞ, KOSGEB ANTALYA İL Müdürü Ahmet TÜTÜNCÜ, Elk.Müh ALPAY KOZOK’un yer aldığı ve Antalya OSB sanayicileri ve teknik müdürlerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya ilişkin değerlendirmelere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BURDUR İL TEMSİLCİLİĞİ'NDE YAPI DENETİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ 11.11.2010

    

7 Ağustos 2010 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Yapı Denetim Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" gereği 1 Ocak 2011 tarihi itibariyle Yapı Denetim Kanunu 81 ilde uygulanmaya başlanacak olması nedeni ile Yapı denetimi ile ilgili üyelerimizin bilgilendirilmesi amacıyla 10.11.2010 Çarşamba günü Burdur İl Temsilciliği üyelerimize yönelik Makine Mühendisleri Odası’nın Burdur İl Temsilciliği’nde seminer gerçekleştirildi.Şube Yapı Denetim Komisyon Başkanı Coşkun GÖRGÜLÜ tarafından verilen seminerde; İzmit depreminden sonra başlayan yapı denetim uygulamaları, 595, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu, çıkan yönetmelikler ve uygulamadaki değişiklikler, denetçi olma şartları, denetçilerin sorumlulukları, cezai müeyyedeler,istifa süreci, EMO’nun Yapı Denetimdeki rolü ve yasaya ilişkin TMMOB‘nin görüşü gibi konularda hazırlanan sunum ayrıntılı olarak katılan üyelere anlatıldı.Soru-cevap bölümünün ardından seminer sonlandırıldı.

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANDIK 10.11.2010

    

“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Yüce Önderimiz Atatürk`ü, ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 72`inci yılında özlemle anıyoruz.”

ŞUBEMİZDE BİLİRKİŞİLİK/KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 08.11.2010

    

Açılış konuşmasını Şube Yazmanı Murat SÖNMEZ'in yaptığı 04-06 Kasım 2010 tarihlerinde Şubemizde MİSEM kapsamında Bilirkişilik/Kamulaştırma Bilirkişiliği Semineri 24 üyemizin katılımıyla düzenlendi.3 günlük seminerde ilk gün; TMMOB, EMO, MİSEM Yasa ve Yönetmelikler, Bilirkişi ve Etik konularında Sırdaş KARABOĞA, Bilirkişilikte Hukuksal Sorumluluklar konusunda Av. Erhan TUNÇ, 2. ve 3. Gün ise Bilirkişilik ile ilgili mevzuatlar, Kamulaştırma Davalarında Bilirkişilik, Taşınmazın Değerlendirilmesi ve Esasları, Ceza ve Usul Mahkemelerinin Talepleri, Hasar Tespit Davalarında Bilirkişilik, Bedel ve Değer Tespit Davalarında Bilirkişilik, Kaçak ve Usulsüz Elektrik Kullanımlarında Bilirkişilik, Elektrik ile ilgili İş Kazaları, Hasarlar ve Yangınlarda Bilirkişilik, Rapor Yazımı, Kamulaştırmanın Sosyal ve Ekonomik Etkileri konularında Sırdaş KARABOĞA’nın sunumu ile eğitim sonunda yapılan sınavla 3 günlük seminer tamamlandı.

KOVADA II HES’E TEKNİK GEZİ. 08.11.2010

    

07.11.2010 Pazar günü Isparta’ya bağlı Kovada Çayı üzerinde bulunan 51,2 MW kurulu gücü bulunan KOVADA II HES’e üyelerimizin katılımı ile teknik gezi düzenlendi.Teknik gezinin ardından, Isparta Sütçüler ilçesine 10 km. uzaklıkta bulunan, 1989 yılında tabiat parkı olarak tescil edilen, Değirmendere Çayı vadisi içinden geçerek Karacaören Baraj Gölü’ne dökülen, yaklaşık uzunluğu 10 km. ve tarihi ve doğal güzellikleri nedeniyle yörenin eşsiz bir köşesi olan Yazılı Kanyon Tabiat Parkı’nda doğa yürüyüşü ile gezi son buldu.

EMO HES`LERİ YERİNDE İNCELEDİ 08.11.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Genel Merkezi, EMO Enerji Çalışma Grubu üyeleri ve 14 şubeden temsilciler ile Çevre Mühendisleri Odası ve Meteoroloji Mühendisleri Odası`ndan katılımlarla oluşturulan yaklaşık 60 kişilik heyet, 29-31 Ekim 2010 tarihleri arasında Karadeniz`de yapılan ve yapılmak istenen hidroelektrik santrallarını yerinde inceledi.

ANTALYA YAPEX FUARINDAYDIK. 01.11.2010

    

Yapı ve İnşaat Sektörünün 28-31 Ekim'de Antalya'da buluştuğu Antalya Expo Center’da düzenlenen Yapex Yapı Fuarında, EMO Antalya Şubesi olarak EMO yayınlarıyla tanıtım standımızda yer aldık.Fuar boyunca üyelerimizin, EMO-Genç ve halkımızın yoğun ilgisi ile karşılaşıldığı Fuarın 3. gününde EMO Antalya Şubesi olarak Fuar alanında uzmanlık alanlarımızdan hareketle, kent ve kentlinin sorunlarını tartışmak,bilgilendirmek üzere görüş ve çözüm önerilerini halk ve üyelerimizle paylaşıldığı üyelerimize ve halkımıza yönelik 4 sunum gerçekleştirildi. İlk sunum üyemiz M. Alpay KOZOK tarafından "Enerji ihtiyacının giderek arttığı son dönemlerde enerji verimliliğinin önemi, yürürlüğe girmiş olan enerji verimliliği kanunu ve bina enerji performans yönetmeliği detayları", Şube Yapı Denetim Komisyonu Başkanı Coşkun GÖRGÜLÜ tarafından "Yapı Denetim Kanunu ve Yapı Denetim Uygulamaları", Şube Teknik Görevlisi Şaban TAT tarafından "Temiz Enerji Kaynaklarından biri olan Güneş Enerjisi uygulama alanları, ilimiz ve ülkemizin enerji potansiyeli, sistemin verimliği", Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ de "Bina,sanayi ve endüstri tesislerinde kullanılmakta olan asansörlerin güvenliliğinin ve emniyetinin sağlanmasının gerekliliği" konularında sunum gerçekleştirildi.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLUYORUZ. 27.10.2010

    

Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Her 29 Ekim’de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle; 87. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.

KADIN ÜYELERİMİZLE BİRARAYA GELİNDİ. 25.10.2010

    

23 Ekim 2010 Cumartesi günü Şube seminer salonunda 18 kadın üyemizle Kadın üye toplantısında bir araya gelindi. Açılış konuşmasında Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN; 9. dönem çalışmaları hakkında bilgilendirmesinden sonra Şube Kadın Mühendisler Komisyonu’nun ve kadın üyelerimizin her taleplerini gerçekleştirmeye çalıştıklarını bundan da mutluluk duyduklarını ifade etti.Şube Kadın Komisyonu Başkanı Zeynep KOCA yaptığı konuşmada ise; EMO örgütlülüğü içinde kadın üyelerimizin etkin ve üretken olarak yer almasını sağlamak ve yaratılacak sinerjiyi toplumun diğer katmanlarına yaymak için her zaman dayanışma ve birlik içerisinde olmanın önemine dikkat çekerek, desteklerinden dolayı Şube Başkanı İlhan METİN’e ve Şube Yönetim Kurulu’na teşekkürlerini iletti.Daha sonra kadın üyelerimize yönelik Psikolog Pelin U. GÜLER’in “Etkili İletişim” konulu sunumu ile toplantı sona erdi.

EMO'DA ASANSÖR ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ. 20.10.2010

    

EMO Yönetim Kurulu'nun 31 Temmuz 2010 tarihinde aldığı karar doğrultusunda, EMO'nun asansör konusunda “A Tipi Muayene Kuruluşu” olma çalışmaları ile ilgili olarak çalıştay ,16 Ekim 2010 tarihinde, EMO Genel Merkez Hizmet Binası'nda Asansör Daimi Komisyonu ve her Şubeden Temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.Şubemizden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Kücü, Şubemiz Asansör Komisyonu üyeleri M.Bahadır Demir, Hakkı Taçkın ve Adil Şenol katıldı. Çalıştayda, 01 Ocak 2012 tarihinde itibaren Asansör Periyodik Denetimleri konusunda A Tipi Muayene Kuruluşlarının görevlendirilmesi nedeniyle EMO‘nun bu alanda yer alıp almaması noktasında şubelerden gelen temsilciler görüşlerini sundu. Şubemiz, meslek alanımızla doğrudan ilgili olan ve asansör sektörünün her aşamasında; tasarımda, üretimde, satışında, montajında, satış sonrası hizmette (koruyucu bakım – arıza hizmeti) meslektaşlarımızın olduğu dile getirdi. Şimdiye kadar Belediyelerle yapılan protokollerle asansör denetiminde odamızın yer aldığı vurgulandı. Kamusal bir görev bu denetimlerde EMO’nun 2012 yılından sonra da bu süreçten kopmadan kamu yararı ekseninde hizmet üretmeye devam etmesi gerektiği ifade edildi.

İLHAN METİN, 5 YILDIR BEKLETİLEN ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ’NE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİNİ RADYO MÜJDE FM’DE DEĞERLENDİRDİ. 16.10.2010

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, 15.10.2010 tarihinde 101.5 frekansından yayın yapan Radyo Müjde FM’de programa canlı telefon bağlantısı ile katılarak 5 yıldır bekletilen Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği’ne ilişkin soruları yanıtladı.METİN konuşmasında, Okul alışveriş merkezi, otel hastane gibi toplu yaşam alanlarında ve konutlarda çıkan yangınlar ve elektrik kazası sonucu meydana gelen yaralanma ve can kayıplarının önlenmesi için, EMO tarafından 5 yılı aşkın bir süredir Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında bekletilen Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği‘nin bir an önce yürürlüğe konulması gerektiğini ve "Bugüne kadar yaşanmış olaylardan ve yönetmeliğin bu haliyle kalması durumunda yaşanması olası facialardan tek tek kişi ya da kurumlar değil, gerekli standartların yaşama geçirilmesini sağlamayan yetkililer de sorumludur" uyarısını vurguladı.İlhan METİN, tüm yapılarımızın Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğine uygun ve Elektrik Mühendislerince yapılmış, denetlenmiş ve işletiliyor olması can ve mal kayıplarının önlenmesi açısından son derece önemli ve gerekli olduğunu ifade etti.

İŞYERİ TEMSİLCİLERİMİZLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 16.10.2010

    

Şube Yönetim Kurulumuz ile Şubemize bağlı işyeri temsilcilerinin katıldığı toplantı 15 EKİM 2010 tarihinde gerçekleştirildi.Açılışını Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN’in yaptığı toplantı da, EMO Yönetim Kurulunun 31.07.2010 tarih ve 42/11 sayılı toplantısında kabul edilerek yürürlüğe giren “EMO İşyeri Temsilcilikleri Yönergesi” hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra 9.Çalışma Dönemi içerisinde şimdiye dek yapılan çalışmalar ve önümüzdeki süreçte yapılacak etkinlikler, örgütlenme çalışmaları, Şube çalışmaları hakkında bilgilendirme ve işyerinde yaşanan sorunlar gündemli konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Üye olmayan meslektaşlarımızın Odaya üye olmaları konusunda çalışma yapılması, Şubemizin özelleştirme sonrasında meslektaşlarımızın haklarının korunması için yapılan çalışmalar hakkında İşyeri Temsilcilerine bilgilendirmede bulunuldu.

CEBİT 2010 FUARINDAYDIK 12.10.2010

    

Dünyanın dört bir yanındaki aralarında Almanya, Fransa, İspanya, İngiltere, Azerbaycan, Tayvan, Belçika ve Güney Kore başta olmak üzere 16 kadar ülke, 1.066 katılımcı firma ve bölgeden 131 bini aşkın ziyaretçiyi İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde bir araya getiren CeBIT Eurasia Fuarı sona erdi. Fuarı ziyaret eden EMO Antalya Şubesi Üyeleri ve EMO-Genç üyeleri , 08 Ekim gecesi Şube önünden hareket eden otobüs ile 09 Ekim 2010 tarihinde fuarı gezdiler ve aynı gece de Antalya’ya döndüler..

İBRAHİM KÜCÜ TRT ANTALYA RADYOSU’NDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU. 08.10.2010

    

Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ, 08.10.2010 tarihinde 100.6 frekansından yayın yapan TRT Antalya Radyo’sunda “Akdeniz’den” adlı programa canlı yayın konuğu olarak katıldı.EMO meslek örgütümüz hakkında kısa bilgilendirmeden sonra, binaların yapım esnasındaki asansör seçimi, asansör kazaları ve denetimleri ile ilgili soruları yanıtladı.KÜCÜ, geçen hafta Antalya'da bir kişinin kolunun asansör ile duvar arasında sıkışmasıyla meydana gelen üzücü bir kaza yaşandığını hatırlatarak, bu tür kazaların zamanında alınacak önlemlerle, uyarılarla önüne geçilebileceğini bildirdi.Mevcut asansörlerin %65‘lik bölümünün yürürlükteki standart ve yönetmeliklerin belirlediği kriterlere uygun olmadığını, asansörün sadece işlerliğinin devam ettirilmesi düşüncesiyle bina sahibinin veya yöneticisinin istekleri doğrultusunda, firmanın kabiliyeti ve görüşüne göre gelişi güzel modernizasyona tabi tutulduğunu bu yüzden, eski asansörlere yönelik yapılacak iyileştirme çalışmalarının çerçevesini Sanayi Bakanlığı‘nın bir an önce gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca asansörlerin emniyet şartlarının geliştirilmesi, ancak EN 81-80 Standardı / SNEL( mevcut asansörler için emniyet normu) normunun zorunlu olmasına bağlı olduğunu ve standarda bahsi geçen 74 tehlikenin düzeltilmesi gerektiğini söyledi.Bina sahiplerinin, asansör kazalarının önüne geçmek, can kayıplarına zemin hazırlamamak için, her ay yürürlülükteki asansör bakım yönetmenliğine uygun olarak asansörlerin koruyucu bakımlarının yaptırmasının prosedür olmadığını, zorunlu olduğunu ve denetimlerin yapılması gerektiğini vurgulayan İbrahim KÜCÜ, Asansör Denetim Merkezi’nden ve kontrolleri yapılan asansörlere ilişkin görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

İBRAHİM KÜCÜ, ASANSÖR KAZALARINA VE DENETİMLERİNE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİNİ UMUT RADYO’DA DEĞERLENDİRDİ. 07.10.2010

    

Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ, 06.10.2010 tarihinde 107.6 frekansından yayın yapan Umut Radyo’da Zübeyde KARTALMIŞ’ın hazırlayıp sunduğu “Hayata Dair” programına canlı yayın konuğu olarak katılarak Asansör kazaları ve denetimleri ile ilgili soruları yanıtladı.KÜCÜ, geçen hafta Antalya'da bir kişinin kolunun asansör ile duvar arasında sıkışmasıyla meydana gelen üzücü bir kaza yaşandığını hatırlatarak, bu tür kazaların zamanında alınacak önlemlerle önüne geçilebileceğini bildirdi.Ülkemizde şu an yaklaşık 250 bin civarında asansör olduğunu, bu asansörlerin %65‘lik bölümü yürürlükteki standart ve yönetmeliklerin belirlediği kriterlere uygun olmadığını ve eski asansörlere yönelik yapılacak iyileştirme çalışmalarının çerçevesini Sanayi Bakanlığı‘nın bir an önce gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulayan KÜCÜ, ayrıca asansörlerin emniyet şartlarının geliştirilmesi, ancak SNEL normunun zorunlu olmasına bağlı olduğunu ve SNEL; 74 tehlikeye işaret ettiğini ifade etti.İbrahim KÜCÜ, geçtiğimiz aylarda ilimizde, mevcut asansörlerin denetlenmesine yönelik Muratpaşa Belediyesi, Elektrik Mühendisleri Odası ve Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubelerinin birlikte kurduğu Asansör Denetim Merkezi’nden ve kontrolleri yapılan Asansör denetimlerine ilişkin görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

ŞUBEMİZ'İN OLAĞAN 2. DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 04.10.2010

    

02.10.2010 tarihinde 42. Dönem Denetleme Kurulu olağan 2. denetlemelerini Şubemizde gerçekleştirdi.

YAŞANAN ÜZÜCÜ ASANSÖR KAZASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 04.10.2010

    

01.10.2010 tarihinde Cumhuriyet Mahallesi Tonguç Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanda yaşanan üzücü asansör kazasına ilişkin Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN bir basın açıklamasında bulundu.Basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


`GES VE ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMLERİ` SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“YENİ NESİL PARAFUDR TEKNOLOJİLERİ, TEK HAT ŞEMASINDA YERLİ SEMBOLLER, ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN TAZMİNAT SORUMLULUĞU, NÖTR-TOPRAK REGÜLATÖRܔ SEMİNER

TEKNİK SEMİNER: YENİ NESİL PARAFUDR TEKNOLOJİLERİ, TEK HAT ŞEMASINDA YERLİ SEMBOLLER, ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN TAZMİNAT SORUMLULUĞU, NÖTR-TOPRAK REGÜLATÖRÜ

BURDUR VE ISPARTA TEMSİLCİLİKLERİMİZİN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANTALYA`DA ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE GELECEĞİ

AKDENİZ MÜHENDİSLİK GÜNLERİ ÇALIŞTAYI – “AKDENİZ SU HAVZASI VE SUYUN GELECEĞİ”

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ZİYARET EDİLDİ

ŞUBEMİZİN OLAĞAN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ`NDE EMO-GENÇ BULUŞMASI!

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.