MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 24

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 118  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ŞUBEMİZ`İN OLAĞAN 5. DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 24.10.2011

    

22 Ekim 2011 tarihinde 42. Dönem Denetleme Kurulu olağan 5. denetlemelerini Şubemizde gerçekleştirdi ve Şubemizin denetlemesi başarıyla tamamlandı.

AÜ ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ 21.10.2011

    

2011-2012 eğitim-öğretim yılına başlayan Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencileri ile 20 Ekim 2011 Perşembe günü Şubemiz’ de tanışma toplantı gerçekleştirildi.Şube Başkanı İlhan METİN öğrencilere, EMO-GENÇ ve EMO’ nun tanımından ve amaçlarından bahsederek EMO-Genç komisyonunda görev alarak çalışmalara katılmalarının gerek EMO örgütlülüğü ve gerekse mesleki anlamda önemine değindi. Metin, Üniversite hayatı süresinde her konuda Şubemiz ile iletişim halinde olmalarının ve taleplerini iletmelerinin, mühendis olarak çalışma hayatlarında da bu birlikteliğin devam etmesinin gerekliliğini vurguladı.

ANTALYA MESLEK ODALARI EŞGÜDÜM KURULU TERÖRÜ LANETLE KINADI 19.10.2011

    

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu Hakkari’de meydana gelen terör olayları ile ilgili 19 Ekim 2011 Çarşamba günü Antalya Kışlahan Oteli önünde basın açıklaması yaptı. Antalya Meslek Odaları olarak terör saldırılarını şiddetle ve nefretle kınıyor, aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygı ile eğiliyor, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

İLHAN METİN KANAL VIP TV’ DE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU 12.10.2011

    

Şube Başkanı İlhan METİN 11 Ekim 2011 Salı günü kanal VIP TV’ de, Elektrik Dağıtım Özelleştirmeleri, elektrikte kayıp-kaçak, Yenilenebilir enerji kaynakları, güneş enerjisi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği taslağı konularında görüşlerini kamu oyuyla paylaştı.

EMO-GENÇ TANITIM STANDI AÇILDI 12.10.2011

    

2011-2012 eğitim-öğretim yılına başlayan Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümü öğrencilerine yönelik 11-12 Ekim 2011tarihlerinde EMO ve EMO-Genç tanıtım masası oluşturuldu. Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi`nde açılan stantda öğrencilere EMO, EMO-Genç ve EMO Antalya Şubesi çalışmaları ayrıca elektrik-elektronik mühendisliği çalışma alanları hakkında bilgilendirme yapıldı.

CEBİT BİLİŞİM 2011 FUARI`NA KATILDIK 10.10.2011

    

EMO Antalya Şubesi Üyeleri ve AÜ ve SDÜ EMO-Genç üyeleri 6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilen, Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia fuarını ziyaret etti. 4 gün boyunca 121.349 ziyaretçi ve 1078 firmanın katıldığı fuara, üyelerimiz 08 Ekim gecesi Şube önünden hareket eden otobüs ile 09 Ekim 2010 tarihinde fuarı gezdiler ve aynı gece de Antalya’ya döndüler.

ON BİNLER “8 EKİM MİTİNGİ”NDE BULUŞTU 10.10.2011

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısını yaptığı , `Tüm temel haklarımız için insanca yaşam , Eşit, Özgür, Demokratik Bir Türkiye!` mitingi Şube Yönetim Kurulumuz, üyelerimiz, Türkiye’nin dört bir yanından gelen mühendis, mimar ve şehir plancıların ve yurttaşların katılımı ile 8 Ekim’de Ankara‘da gerçekleşti.08 Ekim 2011 Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren TMMOB’ye bağlı 23 odanın pankartları altında Ankara Tren Garı’nda toplanmaya başlayan mühendis, mimar ve şehir plancıları, Odamızın üyeleri ve öğrenci üyelerimiz de mitinge destek vererek sorunlarını bir kez daha yüksek sesle dile getirmişler ve taşıdıkları dövizlerle meslek alanları üzerinden Türkiye’nin sorunlarına dikkat çektiler.

İŞYERİ TEMSİLCİLERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 07.10.2011

    

Şubemiz İş Yeri Temsilcileri toplantısının dördüncüsü 08 Ekim 2011 Perşembe tarihinde saat:18:000’da Şubemizde gerçekleştirildi. Toplantıya İş Yeri Temsilcilerimizden; Murat YARDIMSEVER (Büyükşehir Belediyesi), Ahmet ŞAFAK (İller Bankası), Erol YALÇIN (Türk Telekom A.Ş.), Bayram ÇİFCİ (Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.), Kadir BAŞÇİÇEK (Akdeniz Üniversitesi), Onur BIYIKLI (TEİAŞ 19. İletim Tesis Müdürlüğü) katılırken Şubemizden;Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, Şube Yönetim Kurulu Yazmanı Murat SÖNMEZ ve Şube Yönetim Kurulu Saymanı Aygün ÖZEN yer aldılar.Şube Başkanı İlhan METİN’ in açılış konuşmasında 9. Çalışma Dönemi içerisinde yapılan MİSEM eğitimleri, Şubemiz ve firmalar işbirliği neticesinde düzenlenen teknik bilgilendirme eğitimleri, sosyal etkinliklerden ve diğer Şube çalışmaları hakkında bilgilendirmenin ardından, üye olmayanların Oda üyesi olmasına yönelik ve üyelerimizim emo uzantılı e-mail adresi kullanmalarına yönelik çalışmaların önemine değinerek, 08 Ekim 2011 Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan “Emek, Barış, Demokrasi, Bağımsızlık Mitingi” hakkında bilgilendirme bulundu.İş Yeri Temsilcilerimiz, Temsilciliklerinde çalışan üyelerimizin genel olarak Şube çalışmalarında memnun olduklarını ifade ettikleri toplantı talep ve temenniler ile tamamlandı.

HASTANELERE, OKULLARA, KIRSALA KATMERLİ ZAM 03.10.2011

    

EMO Yönetim Kurulu 1 Ekim 2011 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile elektrik zamlarını değerlendirdi. Okul, hastane, sosyal ve kültürel alanlar için uygulanan tarifeye konutlara yapılan zammın neredeyse 2 katı zam yapıldığının belirtildiği açıklamada, yeni elektrik tarifesiyle kamu yararına uygulanan tüm sübvansiyonlara son verildiği kaydedildi. “Buna karşın özelleştirilen dağıtım şirketlerine yeni kaynaklar yaratılırken, henüz devredilmemiş dağıtım kuruluşlarının ihalesine girip ihale bedelini ödemekte zorlanan şirketlere vatandaşlardan tahsil edilecek tarife garantisiyle kredi bulma olanağı sağlanmaya çalışılıyor” denilen açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

YENİ ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 29.09.2011

    

Şubemize 2010 ve 2011 yıllarında kayıt yaptıran Odamızın yeni üyeleri ile 28 Eylül 2011 Çarşamba günü saat 18.00’da Şubemiz’de bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Odamıza yeni kayıt olmuş üyelerimizin yanı sıra EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ, EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Murat SÖNMEZ, EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Aygün ÖZEN ve EMO Antalya Şubesi Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Sefa ŞENGÖK katıldılar.Metin toplantıda, yeni üyelere Şube çalışmaları, eğitimler, sosyal etkinlikler konusunda bilgiler vermesinin ardından TMMOB ve EMO örgütlülüğü hakkında genel bilgiler aktardı. Yeni üyelerimiz, iş bulma sürecinde yaşadıkları sıkıntılar aktarırken, bu sıkıntıların çözümü ve iş bulma süreçlerinde Şubenin yaptığı yardımlardan, bu yönde ki çalışmalardan ayrıca sosyal ve mesleki alanlarda yapılan faaliyetlerden memnun olduklarını ifade ettiler.Toplantı dilek ve temenniler ile tamamlandı.

8 EKİM’DE `SOKAK MECLİSİNE ÇAĞRI` 28.09.2011

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, `Tüm temel haklarımız için insanca yaşamı savunuyor, Eşit, Özgür, Demokratik Bir Türkiye İstiyoruz!` başlığı ile 8 Ekim’de Ankara‘da toplanacak `Sokak Meclisi`ne çağrı amacıyla 27 Eylül 2011 Salı günü basın açıklaması Antalya Kışlahan Oteli önünde TMMOB Antalya İKK Sekreteri Vahap Tuncer tarafından yapıldı.

LED TÜP ÜRÜNLERİN SEÇİMİ, GÜVENLİ VE ETKİN KULLANIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 26.09.2011

    

Şubemiz seminer salonunda 24 Eylül 2011 Cumartesi günü saat:13:30`da açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN’ in yaptığı Şubemiz ve Odsel Elektronik ve Berkmen Aydınlatma işbirliği ile LED tüp ürünlerin seçimi, güvenli ve etkin kullanımı hakkında detaylı teknik bilgilerin paylaşıldığı seminer Şubemizde düzenlendi.56 Üyemizin katıldığı seminer de; Genel Aydınlatmada LED Tüp uygulamaları, Floresan armatürler ve LED Tüplere uygunluğu, LED Tüp tercihinde dikkat edilmesi gereken teknik hususlar, LED Tüplerle ilgili uluslararası ve TSE mevzuatları, LED Aydınlatma Armatürü verimlilik hesapları ve yatırım amortisman modelleri konuları Elektrik-Elektronik Mühendisi Can ÇAYCI tarafından üyelerimize sunuldu.

ÜYELERİMİZLE DEMRE ÜÇAĞIZ’DA MAVİ YOLCULUK 26.09.2011

    

25 Eylül 2011 Pazar günü üyelerimiz ve ailelerinin’ de katıldığı yaklaşık 100 kişilik bir grupla Antalya`ya 170 km olan Demre Üçağız Köyü’ nden başlayan Akvaryum Koyu, Tersane Koyu, Batık Şehir, Korsan Mağara, Gökkaya Koyu, Burç Koyu ve Simena (Kale Köyü) tarihi kalıntılar ve doğal güzelliklerin arasında yapılan yat turunda bir araya geldik. İki yatla çıktığımız gezinti, koylarda verilen yüzme ve dinlenme molası ile eğlenceli saatlerin yaşandığı mavi yolculuk tamamlandı.

PARLAYICI VE PATLAYICI ORTAMLARDA GÜVENLİK SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ 26.09.2011

    

Elektrik, Jeoloji, Kimya, Maden, Petrol ve Çevre mühendisleri odalarının ortaklaşa düzenlediği Parlayıcı ve Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik (ATEX) Sempozyumu 22-24 Eylül 2011 tarihlerinde Ankara’da yapıldı. EMO`nun sekretaryasını yürüttüğü sempozyumun açılışında, Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Murat Yapıcı, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, MKE’den Ahmet Erol Abdullahoğlu, TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Günan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu konuştu.

ÜYE ZİYARETLERİ 23.09.2011

    

Şube YK Başkanı İlhan METİN, Şube YK Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ, Şube YK Yazmanı Murat SÖNMEZ , Şube YK yedek üyesi Sefa ŞENGÖK ve Şube Örgütlenme Sekreteri İbrahim SEYDAN 22 Eylül 2011 tarihinde, Aksa Enerji Üretim A.Ş.’nin Antalya Santral Müdürü Ahmet ŞAHBAZ’ı, Anteks Dokuma’da görev yapan Ayhan HAZIR ve Uğur Ali ÖLMEZ’i ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Antalya Enerji Üretim A.Ş.’nin Santral Müdürü Mehmet GIREP’i makamlarında ziyaret ettiler.Ziyarette Şube etkinlikleri, oda üye ilişkileri, meslek alanlarımız konularında değerlendirmelerde ve görüş alışverişinde bulundular.

19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI 19.09.2011

    

TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu tarafından, TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü nedeni ile “Mesleğimize ve Örgütümüze Sahip Çıkıyoruz “ teması ile 19 Eylül 2011 tarihinde saat:11:00 Şubemiz, diğer meslek odaları, sendikalar, sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile kitlesel basın açıklaması gerçekleştirildi. Ortak basın bildirisini TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Vahap TUNCER’in okuduğu basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ŞUBEMİZ PERSONELİNİN NİKAH TÖRENİ 18.09.2011

    

Personelimiz Nihat Ozan YOLCULAR ve Başak OĞUZ 17 Eylül 2011 Cumartesi tarihinde Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN’in nikah şahitliğini yaptığı düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler. Çifte ömür boyu mutluluklar dileriz.

ŞUBEMİZ`DE ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 12.09.2011

    

Açılış konuşmasını Şube Yazmanı Murat SÖNMEZ`in yaptığı, MİSEM kapsamında 08-11 Eylül 2011 tarihlerinde Elektrik SMM Eğitimi 17 üyemizin katılımıyla Şubemizde düzenlendi.Eğitimin birinci,ikinci günü Elk. Müh. Musa ÇEÇEN, TMMOB, EMO, SMM nedir, Yönetmelikler, Tedaş Uygulamaları, 1 kV Altı İç Tesisat Proje hazırlama, zayıf akım sistemleri, üçüncü ve dördüncü günü Elektrik Mühendisi Belgin TÜRKAY yangın algılama sistemleri, kompanzasyon, harmonikler ve enerji kalitesi, OG sistemleri, Elektrik tesislerinde dolaylı dokunmaya karşı koruma ve yüksek gerilim tesislerinde güvenlik ve topraklama konularında, yine birinci gün Mali Müşavir Zülküf DEMİR mali sorumluluklar ve Av. Erhan TUNÇ hukuki sorumluluklar konularında bilgi aktardı.

GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ 05.09.2011

    

Her bayramın son günü Şubemizde düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreninde bu yıl da üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.Yönetim Kurulumuz bayramlaşmaya katılan tüm üyelerimizin bayramını kutladı ve daha nice bayramlar birlikte olma temennilerinde bulunuldu.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI`NI KUTLUYORUZ 30.08.2011

    

30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan büyük zafer, Türk milletinin eşsiz destanlarından biridir. Bu zaferde sadece düşman mağlup edilmemiş, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti`nin temelleri atılmıştır. Aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımız bu zaferle, bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini, bayrağımızın gönderden indirilemeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Bu çok anlamlı Zaferin 89. yıldönümünde, Büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı saygı, minnet, şükran ve rahmetle bir kez daha anıyor, Türk milletinin Zafer bayramını kutluyoruz.

 


TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


2023 YILI GELENEKSEL EMO GECEMİZDE BULUŞALIM!

TEKNİK SEMİNER: YENİ NESİL ENERJİ İZLEME SİTEMLERİ-NANOCAD VE WSCAD TEKNİK ÇİZİM PROGRAMLARI

10 KASIM ÇELENK TÖRENİ

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN ANTALYA ŞUBE’YE ZİYARET

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

TMMOB 8. KADIN KURULTAYI

TEMSİLCİLİKLERİMİZİN OLAĞAN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANTALYA KENT SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

GAZETECİ VE TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ ŞUBEMİZE ZİYARETTE BULUNDU

TMMOB ANTALYA İKK KENT SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.