MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 377

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 137  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

“EMEK VE MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN! 23.08.2021

    

TMMOB, DİSK, KESK ve TTB yayınladıkları ortak açıklamayla; Devlet Denetleme Kurulu’nun (DDK) yetkilerinin genişletilerek, demokratik kitle örgütlerinin baskı altına alınmaya çalışılmasına tepki gösterdi. Emek ve meslek örgütlerinin yasada yer almayan “keyfi bir ceza hukukuna” tabi kılınmak istendiğinin vurgulandığı açıklamada, Anayasal hak ve özgürlüklerin altı çizildi.

ÖNLEM ALINMAMASI FELAKET HABERCİSİDİR! 18.08.2021

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyonu Kurulu (İKK), Konak, Karabağlar belediyeleri ile İzmir, Konak, Karabağlar, Karşıyaka kent konseylerinin katılımıyla 17 Ağustos depreminin 22. yıl dönümünde anma etkinliği düzenledi. Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklamasıyla başlayan meşaleli yürüyüş sonunda denize karanfil bırakıldı.

17 AĞUSTOS‘U UNUTMA: MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ 17.08.2021

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyonu Kurulu (İKK), 17 Ağustos depreminin 22. yıl dönümünde bugün (17 Ağustos 2021) saat 19:30’da anma etkinliği düzenliyor. Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünden başlayacak meşaleli yürüyüş ile denize karanfil bırakılarak, basın açıklaması gerçekleştirilecektir.

BİLİMİN, TEKNİĞİN VE DOĞANIN SESİNE KULAK VERİN! 17.08.2021

    

TMMOB, yakın tarihimizin en büyük yıkımlarından birisi olan 17 Ağustos 1999 Depremi`nin yıl dönümünde basın açıklaması yaparak, yıllar sonra yaşanan çok daha küçük şiddetteki İzmir depreminde bile can kayıpları yaşandığına dikkat çekilerek, “bilimin, tekniğin ve doğanın sesine kulak verin” çağrısı yenilendi.

17 AĞUSTOS’UN 22. YILINDA: DAHA BÜYÜK ACILARI ENGELLEYELİM! 16.08.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası, 17 Ağustos Depremi’nin yıl dönümünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Aradan 22 yıl geçmesine rağmen sistematik bir `risk yönetim sistemi` inşa edilmediğine vurgu yapılan açıklamada, imar affından yararlanan tüm yapılar mühendislik hizmeti almamış varsayılarak, kamusal denetime tabi tutulması istendi.

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ BAŞVURULARI BAŞLADI 16.08.2021

    

TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı için kayıt almaya başladı. Ankara, Yenimahalle’de bulunan Öğrenci Evi’ne, üniversitelerin mühendislik, mimarlık ve şehir plancılığı bölümlerinde öğrenimi gören öğrenciler ile TMMOB üyesi mühendis, mimar, şehir plancılarının yükseköğrenim gören çocukları başvurabiliyor. Detaylı bilgileri ve online başvuru bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TEİAŞ’IN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI DAVA AÇILDI 15.08.2021

    

TMMOB, Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin (TEİAŞ) özeleştirmesine ilişkin kararı yargıya taşıdı. Arz ve şebeke güvenliği açısından TEİAŞ’ın yürüttüğü kamu hizmetlerinin önemine vurgu yapılarak, kararın kamu yararı ve hizmet gereklerine aykırı olduğu belirtilerek, iptali istendi.

KRİZ YÖNETİLEMEYİNCE YANGINLAR AFETE DÖNÜŞTÜ 15.08.2021

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun (İKK) 13 Ağustos 2021 tarihinde düzenlediği basın toplantısında, orman yangını tehlikesinin sürdüğüne dikkat çekilerek, alabilecek önlemler kamuoyuyla paylaşıldı. Krizin yönetilememesinin orman yangınlarını afete dönüştürdüğüne vurgu yapılan basın toplantısında, iklim kriziyle birlikte insanlığın hayatta kalma eşiğine doğru ilerlediğine dikkat çekildi.

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ’NİN 76. YILINDA NÜKLEER ACI DİNMEDİ! 06.08.2021

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atılmasının 76. yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, ülkemizde ABD’ye ait olanlar başta olmak üzere, tüm dünyadaki nükleer silahların imha edilmesi çağrısı yaptı. Gelecek kuşaklara “Yurtta Barış Dünyada Barış” ilkesi çerçevesinden nükleer santrallardan ve silahlardan arındırılmış bir dünya bırakmak istediklerine vurgu yapılan açıklamada, “Japon halkının 76 yıldır dinmeyen acısını paylaşıyoruz” denildi.

375. SAYI : GELECEĞİMİZ YANIYOR 06.08.2021

    

EMO İzmir Şubesi Bülteninin Ağustos 2021 tarihli 375. sayısı `Geleceğimiz Yanıyor` kapağıyla yayımlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.

TMMOB 46. OLAĞAN GENEL KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ 02.08.2021

    

TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi`nde 31 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen TMMOB 46. Olağan Genel Kurulu Sonuç Bildirgesi yayımlandı

YÖNETİM ZAFİYETİ KESİNTİ GETİRDİ 02.08.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği basın açıklamasında, yurt çapında yaşanan elektrik kesintilerine dikkat çekilerek, yüksek kurulu güç kapasitesine rağmen üretim-tüketim dengesinin sağlanamamasının yönetimin beceriksizliğinden kaynaklandığı vurgulandı. TEİAŞ’ın özelleştirilmesi halinde elektrik sisteminde yeni çökmelerin kaçınılmaz olacağı uyarısı yapıldı.

“GELECEĞİMİZ YANIYOR, ENGEL OLALIM!” 30.07.2021

    

TMMOB, Türkiye`nin farklı yerlerinde yaşanan ve yeterli ekipmanla müdahale edilemediği için söndürülemeyen orman yangınlarına ilişkin gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Türk Hava Kurumu`na ait uçakların satışı için açılan ihalelerin iptal edilmesi, yangın söndürme uçaklarının modernize edilerek, sayılarının artırılması çağırısı yaptı.

“TEİAŞ ÜLKEMİZİN ŞALTERİDİR, İNDİRTMEYECEĞİZ!” 30.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin (TEİAŞ) özelleştirme kapsamına alınması üzerine `TEİAŞ Ülkemizin Şalteridir, Şalteri İndirtmeyeceğiz!` başlıklı bir yayımlandı. Arz güvenliği açısından TEİAŞ’ın önemine vurgu yapılan raporda, neden özelleştirilemeyeceğini gerekçeleriyle birlikte ortaya koydu. Enerji alanındaki özelleştirme ve piyasalaştırma uygulamalarının yıkıcı etkilerine yer verilen raporda, “kamusal planlama” anlayışıyla kamulaştırma çağrısı yapıldı.

ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİNİN YETKİLERİNE DANIŞTAY ONAYI 16.07.2021

    

Danıştay Altıncı Dairesi, Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ne ilişkin açılan davada, elektronik mühendislerine yer vermeyerek yetkilerini kısıtlayan maddelerini iptal etti. Kararla birlikte Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) belgelerine sahip elektronik mühendislerinin “iç tesisat projeleri” ve “asansör uygulama projeleri” gerçekleştirebilmesinin önü açıldı.

ALPASLAN GÜZELİŞ ANISINA SÖYLEŞİ : İZMİR`DE TELEKOMLU YILLAR 08.07.2021

    

İki yıl önce 14 Temmuz 2019 tarihinde aramızdan ayrılan değerli meslek büyüğümüz Alpaslan Güzeliş anısına 14 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 19.00`da Şubemizde İzmir`de Telekomlu Yıllar başlıklı söyleşi düzenlenecektir.

DEMOKRASİ İÇİN NEFES MİTİNGİ 08.07.2021

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu`nun da bileşenleri arasında yer aldığı İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından 8 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 18.00`de Gündoğdu Meydanı`nda `Demokrasi için Bir Nefes` mitingi düzenlenecektir. Temel hak ve özgürlüklere yönelik baskılara karşı karşı tepki göstermek için düzenlenecek mitingde Bajar müzik grubunun konseri de gerçekleştirilecektir.

374. SAYI : TEİAŞ ÖZELLEŞTİRİLEMEZ 08.07.2021

    

EMO İzmir Şubesi Bülteninin Temmuz 2021 tarihli 374. sayısı `TEİAŞ Özelleştirilemez` kapağıyla yayımlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.

EYÜP SABRİ AKSÜT’Ü ANIYORUZ 06.07.2021

    

Birikimli kişiliği, paylaşımcı ve örgütsel tavrı ile Elektrik Mühendisleri Odası’nın çalışmalarına katkı veren, dostumuz, mücadele arkadaşımız, Elektrik Mühendisi E. Sabri Aksüt’ü aramızdan ayrılışının 14. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

ŞUBEMİZ İLE GDZ ELEKTRİK ORTAK TOPLANTISI 05.07.2021

    

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H.Avni Gündüz, Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Demir, SMM Komisyonu Başkanı M.Emin Özger ve SMM Komisyonu Üyesi Mümtaz Ayça ile GDZ Elektrik Operasyonlar Direktörü Sefa Pişkinleblebici, Müşteri Hizmetleri Direktörü Fatih Güldalı, Tüketici Hizmetleri Müdürü Şirvan Erinanç ve Bağlantı Yöneticisi M.Kürşat Uysal `ın katılımı ile Şubemizde 23 Haziran 2021 tarihinde ortak toplantı gerçekleştirildi.

 


EMO, MMO VE ESM UYARDI: ENERJİ ZAMLARINI YENİLERİ İZLEYECEK

02.07.2021
 


Çok Okunanlar


ÜYELİK ÖDENTİSİ BORÇLARININ YAPILANDIRMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 30 EYLÜL 2021

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU PROGRAMI YAYINLANDI

İZMİR YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENİYOR

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU, SMM KOMİSYONU ORTAK TOPLANTISI

DÖNEMİN 3`ÜNCÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİLLETVEKİLLERİ ARSLAN VE SERTER, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

DAYANIŞMA GÜNÜNDE MÜCADELE VURGUSU

ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.