MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 368

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 131  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO İZMİR ŞUBESİ DANIŞMA KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI 05.01.2021

    

EMO İzmir Şubesi Danışma Kurulu 2. Toplantısı 13 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Covid-19 Pandemisi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ve Şube Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu’nun yönettiği Danışma Kurulu toplantısına 46 üyemiz katılım sağladı. Toplantı gündeminde Oda-Şube çalışmaları, mali durum ve dilek öneriler yer aldı.

ÇEVRİMİÇİ MİSEM EĞİTİMLERİ OCAK 2021 PROGRAMI 04.01.2021

    

Şubemiz, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MISEM) kapsamındaki eğitimleri, Ocak 2021 döneminde de çevrimiçi olarak düzenlemeye devam ediyor. “YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu”, “Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama”, “Elektrik SMM”, “Güneş Enerjisi Sistemleri Tesisatı”, “Aydınlatma Temelleri ve Uygulamaları”, “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar” eğitimler online katılımla düzenlenecektir. Eğitim takvimine ve detaylı bilgilerin yer aldığı bağlantılara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

“ODA KURULUŞ YILDÖNÜMܔ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ 03.01.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin, Odanın kuruluş yıl dönümlerinde gerçekleştirdiği “Oda Kuruluş Yıldönümü” etkinliği bu yıl, salgın nedeniyle, Youtube kanalı üzerinden canlı yayınla gerçekleştirildi. Çevrimiçi etkinlik kapsamında meslekte 60., 50., 40. ve 25. yılını tamamlayan üyelere ilişkin sunum yapılırken, Olten Quartet’in katılımıyla yeni yıl konseri de düzenlendi. Dayanışma mesajlarının verildiği etkinlikte, kalkınma mücadelesini tüm üyelerin katkılarıyla sürdürüldüğü vurgulandı.

YENİ YIL `MÜJDESİ` YİNE ZAM OLDU 01.01.2021

    

Ocak 2021’de yürürlüğe giren elektrik tarifesinde bir önceki tarifeye göre; abone gruplarına yüzde 6.2 oranında zam yapıldığını açıklayan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, asgari yaşam koşullarında aylık tüketimi 230 kWh olan dört kişilik bir ailenin elektrik faturası 20 TL’lik artışla 183.4 TL’ye yükseldiğini açıkladı. Dağıtım bedeline yapılan yüksek oranlı zamla birlikte faturadaki payının yüzde 30’u aştığına işaret edilen açıklamada, konut faturalardaki yıllık zam oranın ise yüzde 12.3 olduğu belirtildi.

YENİ YIL MESAJI - MUTLU YILLAR 31.12.2020

    

Bilimin rehber edinildiği, doğanın, yaşamın ve emeğin korunduğu, barış, eşitlik ve adaletin egemen olduğu bir gelecek dileğiyle, yeni yılınızı kutlarız.

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ. 31.12.2020

    

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’ni ziyaret ederek, EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu ile görüştü. Toplantıda, Çiğli Belediyesi’nin yapı ruhsatlarına yönelik işlemlerini kolaylaştırmak için yürüttüğü e-ruhsat projesine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

ODA KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİĞİ - OLTEN QUARTET KONSERİ - VİDEO KAYDI 30.12.2020

    

Odamızın Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliği, 30 Aralık 2020 Çarşamba günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Meslekte 60., 50., 40. ve 25. yılını tamamlayan üyelerimize ilişkin sunum yapılan etkinlikte, Olten Quartet’in katılımıyla yeni yıl konseri düzenlendi. Etkinliğin video kaydını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİM İHTİYAÇLARI DEVLET TARAFINDAN KARŞILANSIN 28.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, salgını nedeniyle eğitimin uzaktan yapılmasının vatandaşlar arasında dijital ve eğitimsel uçurumu büyüttüğüne vurgu yaparak, öğrencilerin cihaz ve İnternet erişimi ihtiyaçlarının Evrensel Hizmet Fonu’ndaki kaynaklar kullanılarak karşılanması istendi. Açıklamada cihazlardan ve İnternet erişiminden alınan Özel Tüketim, Özel İletişim ve katma değer vergilerinin sıfırlanması istendi.

HASAN İBRAHİM ÜNSAL`I KAYBETTİK. 27.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 25. Dönem Yönetim Kurulu ve EMO İzmir Şubesi 12. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Hasan İbrahim Ünsal, yaşamını yitirmiştir. Ünsal’ın ailesine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz.

ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİK: GELENEKSEL EMO GECESİ - OLTEN QUARTET KONSERİ 25.12.2020

    

Odamızın kuruluş yıl dönümlerinde gerçekleştirdiğimiz “Geleneksel EMO Gecesi” etkinliğimiz bu yıl salgın koşulları nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenecektir. 30 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 20:00’da başlayacak etkinlik kapsamında, meslekte 60., 50.,40. ve 25. yılını tamamlayan üyelerimize ilişkin sunum yapılmasının ardından, Olten Quartet’in katılımıyla yeni yıl konseri düzenlenecektir. Şubemizin Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak etkinliğe katılım bilgilerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 66 YAŞINDA 25.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın kuruluş yıl dönümünde gerçekleştirilen basın açıklamasında, “66. yılı bilimi, tekniği esas alan mesleki birikimimiz; eşitlik, özgürlük, demokrasi temelinde ilerici ve halkçı bakış açımızla kutluyoruz” denildi. EMO’nun meslektaşlarının hak ve çıkarlarını ülkenin çıkarlarıyla birlikte koruma ilkesiyle faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapılan açıklamada, “Bilimi, tekniği ülkenin, halkın hizmetine sunmak adına dün olduğu gibi bugün de mücadele etme kararlılığındayız” vurgusuna yapıldı.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YALIN YÖNETİM FELSEFESİ 23.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Genç Mühendisler Komisyonu tarafından düzenlenen ve Ferkut Özdemir`in konuşmacı olarak katılacağı `Yalın Yönetim Felsefesi` başlıklı çevrimiçi seminer, 3 Ocak 2021 Pazar günü saat 17:00`de gerçekleştirilecektir.

367. SAYI: EMO 66 YILDIR MESLEK VE TOPLUM YARARINA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR 19.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni’nin Aralık 2020 tarihli 367. sayısı “EMO 66 Yıldır Meslek ve Toplum Yararına Çalışmalarını Sürdürüyor` kapağıyla yayımlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.

TÜRKİYE ENERJİDE ZAM ŞAMPİYONU (BİRGÜN) 16.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) enerji endeksi üzerinde gerçekleştirdiği çalışmanın sonuçları ve EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu’nun değerlendirmeleri BirGün Gazetesi’nin 16 Aralık 2020 tarihinde yayımlandı. `Türkiye Enerjide Zam Şampiyonu` başlıklı haberde, koronavirüs salgının yaşandığı 2020‘nin ilk 10 ayında enerji fiyatları OECD genelinde yüzde 7,3 düşerken, Türkiye‘de yüzde 11,5 artmasına dikkat çekildi.

TMMOB, FAY YASASI TEKLİFİNİ DESTEKLEMİYOR 16.12.2020

    

TBMM’ye sunulan “fay zonları heyelan, kaya düşmesi, çığ, su baskını gibi afetlere uğramış veya uğrayabilir alanlar üzerine herhangi bir yapı inşa edilemez” ifadelerinin yer aldığı yasa teklifini desteklemediğini açıklayan TMMOB, temel sorunun mevzuat eksikliği olmadığı, asıl sorunun merkezi ve yerel yönetimlerin mevzuatı uygulamamasından kaynaklandığını vurguladı.

TÜRKİYE ENERJİDE ZAM ŞAMPİYONU (TELE 1) VİDEO 16.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) enerji endeksi üzerinde gerçekleştirdiği çalışmanın sonuçları 16 Aralık 2020 tarihinde Tele 1 ekranlarına yansıdı. “Türkiye Enerjide Zam Şampiyonu” başlıklı haberde, koronavirüs salgının yaşandığı 2020‘nin ilk 10 ayında enerji fiyatları OECD genelinde yüzde 7,3 düşerken, Türkiye’de yüzde 11,5 artmasına dikkat çekildi. Haberin ilgili bölümünü yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: MÜHENDİSLİK FAALİYETLERİNDE VERGİLENDİRME 11.12.2020

    

“Mühendislik Faaliyetlerinde Vergilendirme” başlığı altında düzenlediğimiz ücretsiz çevrimiçi seminer, EMO İzmir Şubesi Mali Danışmanı, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Nurettin Akbaş’ın sunumuyla 17 Aralık 2020 Perşembe günü saat 14:00’da düzenlenecektir. Etkinliğe katılmak isteyenler, kayıt bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirler.

GENÇ MÜHENDİSLER KOMİSYONU ANKET ÇALIŞMASI 09.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Genç Mühendisler Komisyonu’nun çalışmalarına yön vermek amacıyla 35 yaş altıdaki üyelerimize yönelik eğilim ve beklenti belirleme anketi düzenlenmektedir. Ankete katılım sağlamak isteyen üyelerimiz form bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirler.

ÜYE ÖDENTİ YÜKÜMLÜLÜĞÜ HATIRLATMASI 07.12.2020

    

EMO Genel Kurulu ve Yönetim Kurulu kararları gereği geçmiş dönem de dahil olmak üzere üye ödenti yükümlükleri 1 Ocak 2021’dan itibaren aylık 25.00 TL olarak uygulanacaktır. Üyelerimizin bu tarihten önce yükümlülüklerin aylık 18.00 TL üzerinden yerine getirebilirler. Konuya ilişkin ayrıntılara ve ödemeye yöntemlerine ilişkin bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BÖLGESEL AZALTMA KATSAYILARI DUYURUSU 30.11.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi sınırları içinde kalan İzmir, Aydın ve Manisa illerinde en az ücret uygulaması kapsamında uygulanan bölgesel azaltma katsayılarına ilişkin detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE ŞARJ TEKNOLOJİLERİ VİDEO KAYDI

18.02.2021
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: MOTOR YOL VERME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE ŞARJ TEKNOLOJİLERİ

RÜZGAR ENERJİSİ SANTRALİNE TEKNİK GEZİLER BAŞLADI

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU HAZIRLIKLARI

369. SAYI: İLETİŞİM HAKKI VERGİLERLE KISITLANMASIN

SMM ÜYE TOPLANTISI YAPILDI

YEKDEM’DE TL’YE DÖNÜŞ YETMEZ, SUİSTİMAL DE BİTMELİ

YAYLALARIN RANTA AÇILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.