MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 390

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 153  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

GENÇ MÜHENDİSLER KAHVALTI BULUŞMASI 02.11.2022

    

Yeni mezun genç mühendislerle mesleki dayanışmayı artırmak ve Oda - üye ilişkisini güçlendirmek amacıyla 16 Ekim 2022 tarihinde kahvaltı buluşması gerçekleştirildi. Deneyimli meslektaşlarımızın meslek yaşamlarından bilgilerini de paylaştığı buluşmada; yeni mezun üyelerimizle fikir alışverişi, Oda üyeliğinin önemi, çalışma yaşamına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN! 29.10.2022

    

Demokratik, laik ve çağdaş yaşamın temeli Cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkma kararlılığıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, esenlikler diliyoruz.

SENARYO AYNI: BİRLİĞİMİZİ İŞLEVSİZLEŞTİRMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ 28.10.2022

    

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ`ın `TTB ve TMMOB yasalarının değiştirilmesine yönelik hazırlık yapıldığına` yönelik açıklamalarına TMMOB aynı gün tepki gösterdi. TMMOB’dan yapılan açıklamada meslek odalarının etkisizleştirmeye yönelik hazırlıkların 20 yıldır iktidarın gündeminde olduğunu vurgu yapılarak, TMMOB’un Anayasa’nın 135. Maddesinde verilen görevleri yerine getirdiği için hedef haline getirilmek istendiği ifade edildi.

İZMİR KÜLTÜR TURU-2 DUYURUSU 26.10.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 5 Kasım 2022 Cumartesi günü, Araştırmacı-Yazar Abdülkadir Hazman eşliğinde Kültür Turu düzenlenecektir. `Kadifekale, Yangın Kulesi, Yusuf Dede, Roma Tiyatrosu, Altınordu Spor Kulübü, Emir Sultan, Dönertaş Sebili, Agora veya Aya Vukolos Kilisesi` güzergâhında gerçekleştirilecek olan tur için yazımızın devamında yer alan bağlantıdan kayıt yaptırabilirsiniz.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA VE ELEKTROMANYETİK UYGUNLUK 21.10.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin, Mert Güven`in katılımıyla düzenlediği `Elektrik Tesislerinde Topraklama ve Elektromanyetik Uygunluk` başlıklı çevrimiçi seminer, 26 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 14:00`de gerçekleştirilecektir. Seminere, EMO İzmir Şubesi`nin Youtube kanalı üzerinden canlı katılım sağlayabilirsiniz.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA VE ELEKTROMANYETİK UYGUNLUK - VİDEO HABER 21.10.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin, Mert Güven`in katılımıyla düzenlediği `Elektrik Tesislerinde Topraklama ve Elektromanyetik Uygunluk` başlıklı çevrimiçi seminer, 26 Ekim 2022 tarihinde düzenlendi. Seminerin bant kaydını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE BAKIM SİSTEMLERİ YÖNETİMİ - VİDEO HABER 19.10.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin, Murat Ateş`in katılımıyla düzenlediği `Endüstriyel Tesislerde Bakım Sistemleri Yönetimi` başlıklı çevrimiçi seminer, 19 Ekim 2022 tarihinde düzenlendi. Semineri, yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

TMMOB TARİHİ, MÜCADELE VE GÜNCEL SORUMLULUKLAR SÖYLEŞİSİ 18.10.2022

    

TMMOB Mühendislik, Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında ‘‘TMMOB Tarihi, Mücadele ve Güncel Sorumluluklar Söyleşisi‘‘ 20 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak TMMOB Youtube kanalında saat 20.00‘de gerçekleştirilecektir.

YOLSUZLUKLA MÜCADELENİN SİMGE İSMİ HASAN BALIKÇI’YI SAYGIYLA ANIYORUZ 18.10.2022

    

Kaçak elektrik kullanımına karşı mücadele ederken 18 Ekim 2002 tarihinde kiralık katiller tarafından öldürülen üyemiz Hasan Balıkçı’yı aramızdan ayrılışının 20. yılında özlem ve saygıyla anıyoruz. Dünya Dürüstlük Ödülü sahibi üyemiz Hasan Balıkçı’nın onurlu mücadelesini devam ettirecek ve emin ellerde gelecek nesillere taşıyacağız…

TEST VE ÖLÇÜM TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ 17.10.2022

    

Şubemizin, Erman Can Güler ve Ömer Celep`in katılımıyla düzenlediği `Test ve Ölçüm Teknolojileri` başlıklı seminer, 12 Ekim 2022 tarihinde EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi`nde gerçekleştirildi.

GEÇMİŞ OLSUN BARTIN
BAĞIMSIZ BİLİRKİŞİ HEYETİ OLUŞTURULSUN
17.10.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu’nun, Bartın Amasra’da bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu Müessesesinde meydana gelen kaza haberin duyulmasının hemen ardından gerçekleştirdiği açıklamada, “trafo patlaması” açıklamalarının kriz yönetimindeki zaafı ortaya çıkardığı vurgulanarak ihmallerin ve güvenlik sistemlerine ilişkin denetimlerin bağımsız bir bilirkişi heyeti tarafından araştırılması çağrısı yapıldı.

YÜREĞİMİZ YANDI
TMMOB SORUMLULARI ORTAYA ÇIKARACAK!
17.10.2022

    

Bartın Amasra’ya yaşanan “grizu patlamasının` ardından açıklama yapan TMMOB, ‘kaza’, ‘fıtrat’ ve ‘kader’ vurgularına tepki göstererek, “Madenci kardeşlerimizi göz göre göre ölüme yollayanlar bu cinayetin sorumlusudur” denildi. Madenlerin vahşi bir sömürü ve rant kaynağı olarak kullanıldığına dikkat çekilerek, TMMOB’un bölgede incelemelerinin sürdüğü ve hazırlanacak raporla tüm sorumluları ortaya çıkarılarak, kamuoyuyla paylaşılacağı vurgulandı.

GRİZU PATLAMALARI ÖNLENEBİLİR!
ŞEFFAFLIK ÇAĞRISI
17.10.2022

    

Maden Mühendisleri Odası, Amasra Taşkömürü İşletmesi’nde yaşanan facia sonrası gerçekleştirdiği açıklamada, madencilik bilimi ve teknolojisinin grizu patlamalarını önleyecek birikime sahip olduğuna vurgu yapılarak, “Bu tip kazalar önlenebilir niteliktedir” denildi. Odanın kurduğu inceleme heyetinin gaz izleme sistemi verilerine ulaşamadığına dikkat çekilen açıklamada, bu tip kazaların tekrar etmemesi için verilerin şeffaf olarak paylaşılarak, gerçek nedenlerin ortaya çıkarılması gerektiği ifade edildi. Açıklamada geçmişte olduğu gibi cezai sorumlulukları birkaç maden mühendisine yüklenmesi tehlikesine dikkat çekildi.

DÜN SOMA, ERMENEK BUGÜN #BARTIN
KAZA DEĞİL, KATLİAM!”
17.10.2022

    

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Amasra Taşkömürü İşletmesi’nde yaşanan facianın aydınlatılması çağrısıyla kitlesel basın açıklaması düzenledi. “Kaza Değil, Katliam!” pankartının açıldığı açıklamada, siyasi kadrolaşma ve liyakatsiz atamalara dikkat çekilerek, mühendislerin yetki ve sorumluluklarının muğlaklaştırılmasının facialara yol açtığı ifade edildi. Açıklamada “tüm sorumlular cezalandırılana kadar da vazgeçmeyeceğiz” denildi.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE BAKIM SİSTEMLERİ YÖNETİMİ 17.10.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin, Murat Ateş`in katılımıyla düzenlediği `Endüstriyel Tesislerde Bakım Sistemleri Yönetimi` başlıklı çevrimiçi seminer, 19 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 15:30`da gerçekleştirilecektir. Seminere, EMO İzmir Şubesi`nin Youtube kanalı üzerinden canlı katılım sağlayabilirsiniz.

MUHTEMEL PATLAYICI ORTAMLARDA BULUNAN İŞ EKİPMANLARININ PERİYODİK KONTROLÜ ÇALIŞTAYI İZMİR`DE DÜZENLENDİ 17.10.2022

    

Odamız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından 5-6 Ekim 2022 tarihlerinde İzmir`de `Muhtemel Patlayıcı Ortamlarda Bulunan İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrolü Çalıştayı` düzenlendi.

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ VALS KURSU // ONLİNE KAYIT 14.10.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin düzenlediği ve 12 hafta sürecek olan Başlangıç Seviyesi Vals Kursu 24 Ekim 2022 Pazartesi günü başlayacaktır. Katılım şartlarına ve online kayıt bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÜKSEK GERİLİM LABORATUVARINDA UYGULAMALI EĞİTİM 14.10.2022

    

Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri öğretim üyesi Hacer Öztura eşliğinde EMO İzmir Şubesi Uygulamalı Eğitim Merkezi`nde yüksek gerilim tesisleri ile ilgili bilgilerini uygulamalı olarak pekiştirdiler.

FATURALARA BİNEN “GEREKSİZ” YÜK ENGELLENSİN! 13.10.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu’nun bugün (13 Ekim 2022) gerçekleştirdiği basın açıklamasında, mobil işletmecilerin uyguladığı azami ücretlere yüzde 77 düzeyinde zam yapıldığı hatırlatılarak, taahhüt süreleri dolmayan yurttaşlara sözleşme yenileme işlemlerini dikkatli yapmaları çağrısı yapıldı. Taahhüt süresi ve mevcut tarife şartları öğrenilerek; yeni tarife tekliflerinin değerlendirilmesinin önerildiği açıklamada, faturalara yansıyan ücretli servisler ve mobil ödeme sorunlarına da dikkat çekilerek, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu`na ise önlem alma çağrısı yapıldı.

EMO-GENÇ YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI 13.10.2022

    

EMO İzmir Şubesi Öğrenci Üye Kolu EMO-Genç`in 2022-2023 dönemi çalışma ve etkinliklerine ilişkin ilk toplantısı 4 Ekim 2022 tarihinde EMO İzmir Şubesi`nde düzenlendi.

 


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA VE ELEKTROMANYETİK UYGUNLUK - VİDEO HABER

21.10.2022
 


Çok Okunanlar


BÖLGESEL AZALTMA KATSAYILARI DUYURUSU

ÜYE KAHVALTI BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EMO-GENÇ TEKNİK GEZİ: KEMALPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

HUKUKSUZ TUTUKLAMALARA KARŞI ADALET NÖBETİ SÜRÜYOR

ÖDEMİŞ-TİRE-TORBALI’DA ÜYE TOPLANTILARI DÜZENLENDİ

ÇÖZÜM BEKLİYORUZ: KADRO ARTIŞI VE İSTİHDAM ZORUNLULUĞU ÇAĞRISI

OTOMASYON PANOLARI TEKNİK ÖZELLİKLERİ ÇALIŞTAYI

ELECO 2022 BAŞLIYOR - PROGRAM VE ONLİNE KATILIM BAĞLANTILARI

YG TESİSLERİNDE GEÇİCİ KABUL UYGULAMALARI SEMİNERİ AYDIN`DA DÜZENLENDİ

7. İZMİR RÜZGÂR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.