MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 374

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 135  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU - CANLI YAYIN 11.06.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi sekretaryasında düzenlenen İzmir Bölgesi Enerji Forumu, 11-12 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi etkinlik olarak düzenlenecektir. İki gün boyunca 6 oturumunun düzenleneceği etkinlik kapsamında 26 bildiri sunumunun yanı sıra “Aliağa Bölgesindeki Enerji Tesisleri ve Çevresel Etkileri” başlıklı bir de panel gerçekleştirilecektir. EMO İzmir Şubesi`nin Youtube kanalından canlı yayınlanacak olan etkinliğini yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

373. SAYI : İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU - EMO İZMİR ŞUBESİ 53. YAŞINDA 10.06.2021

    

EMO İzmir Şubesi Bülteninin Haziran 2021 tarihli 373. sayısı `İzmir Bölgesi Enerji Forumu ve EMO İzmir Şubesi 53. Yaşında` kapağıyla yayımlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.

53. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ CANLI YAYIN KAYDI 09.06.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin 53. kuruluş yıldönümünde Gazeteci, Yazar Barış İnce’nin konuk olduğu “Türkiye’deki Son Gelişmeler ve Muhalefet” başlıklı söyleşi ve Agora Minör’ün katılımıyla 8 Haziran 2021 tarihinde çevrimiçi canlı konser düzenlendi. Youtube kanalımızdan canlı yayınlanan etkinliği haberimizin devamından izleyebilirsiniz.

PROGRAM: İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU // 11-12 HAZİRAN 2021 08.06.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi sekretaryasında düzenlenen İzmir Bölgesi Enerji Forumu, 11-12 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi etkinlik olarak düzenlenecektir. İki gün boyunca 6 oturumunun düzenleneceği etkinlik kapsamında 26 bildiri sunumunun yanı sıra “Aliağa Bölgesindeki Enerji Tesisleri ve Çevresel Etkileri” başlıklı bir de panel gerçekleştirilecektir. EMO İzmir Şubesi`nin Youtube kanalından canlı yayınlanacak olan etkinliğin programına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO İZMİR ŞUBESİ 53. YAŞINDA: ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ VE CANLI KONSER 04.06.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin 53. kuruluş yıldönümünde Gazeteci, Yazar Barış İnce’nin konuk olacağı “Türkiye’deki Son Gelişmeler ve Muhalefet” başlıklı söyleşi ve Agora Minör’ün katılımıyla çevrimiçi canlı konser düzenlenecektir. 8 Haziran 2021 tarihinde saat 19:30’da başlayacak etkinlik EMO İzmir Şubesi’nin Youtube kanalından canlı yayınlanacaktır. Etkinliğe ilişkin detaylara ve canlı yayın bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÇEVRİMİÇİ MİSEM EĞİTİMLERİ HAZİRAN 2021 PROGRAMI 03.06.2021

    

Şubemiz, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MISEM) kapsamındaki eğitimleri, Haziran 2021 döneminde de çevrimiçi olarak düzenlemeye devam ediyor. “Elektrik SMM”, “Güneş Enerjisi Sistemleri Tesisatı”, “Biyogaz Enerjisi Sistemleri Tesisatı”, “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar”, “Elektrik Şebekelerinde Koruma” başlıklı eğitimler online katılımla düzenlenecektir. Eğitim takvimine ve detaylı bilgilerin yer aldığı bağlantılara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

DEPREM SONRASI ASBEST TEHLİKESİ 03.06.2021

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Tabip Odası ve Asbest Söküm Uzmanları Derneği, 14 Mayıs 2021 tarihinde düzenlendikleri ortak basın açıklamasında, İzmir depremi sonrası kentsel dönüşümde yaşanan kontrolsüz yıkımların yarattığı tehlikeye dikkat çekti. Asbetin ölümcül olduğuna vurgu yapılan açıklamada, belediyelerin yıkım ruhsatı vermesinden önce teknik standartlara uygun kontrol yapılması gerektiği vurgulandı.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI 03.06.2021

    

İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği, 3 Haziran 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Akaryakıt istasyonlarında elektrikli araçlar için şarj istasyonun kurulabilmesine olanak sağlanan yönetmelikte, kent estetiği konusunda meslek odalarından da görüş alınmasına hükmedildi. Buna göre, Büyükşehir Belediyesi bina cepheleri aydınlatmasına ilişkin kriterleri meslek odalarından görüş alarak belirleyecek.

HIZLI İNTERNET İÇİN KAMULAŞTIRMA ÇAĞRISI 03.06.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, “2 yılda yüzde 100 fiber İnternet’e ulaşılacağı” iddiası üzerine, fiber altyapı durumuna ilişkin açıklama yaptı. “Fiberde bir arpa boyu yol alındığı” rakamlarla ortaya konulan açıklamada, geliri yıllar boyunca yatırım yerine ortaklara kâr payı olarak dağıtılan Türk Telekom’un kamulaştırılması ve telekomünikasyon şebekesinin kamucu bir yaklaşımla hızla geliştirilmesi istendi.

ÇEVRİMİÇİ STAJ İÇİN BÖLÜMLERİNİZE BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ 02.06.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Öğrenci Kolu (EMO-Genç) Staj Komisyonu’nun 2021 yaz dönemi için yürüttüğü çalışmalar kapsamında, salgın nedeniyle stajyer kabul eden kurum, kuruluş ve işyerleri sayısının talebin çok altında kalması nedeniyle çevrimiçi staj için planlama yapılmıştır. 21 Haziran-13 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan online stajlara katılım sağlamak isteyen EMO-Genç üyeleri, öğrenim gördükleri bölümlere başvurabilirler.

NİHAT ÖZGÜL`Ü ANIYORUZ 24.05.2021

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi 18. ve 19. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Elektrik Yüksek Mühendisi NİHAT ÖZGÜL’ü aramızdan ayrılışının 28. yılında saygıyla anıyoruz.

ÖNEMLİ DUYURU: ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞİKLİĞİ 17.05.2021

    

Toplum sağlığını korumak ve koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını yavaşlatmak için Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, İl ve ilçe temsilciliklerinde çalışma saatleri yeniden düzenlenmiştir. Üyelerimizin ve personelimizin sağlığını korumak amacıyla çalışma saatleri 11:00-15:00 arası olarak belirlenmiştir. Üyelerimiz aidat, mesleki denetim ödemeleri, belge talepleri de dahil olmak üzere işlemlerini EMOP üzerinden online olarak da gerçekleştirebilirler.

İZMİR EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ`NDEN FİLİSTİN AÇIKLAMASI… 16.05.2021

    

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri’inin Filistin Halkına destek amacıyla düzenlediği basın açıklamasında, İsrail ile bütün askeri, siyasi ve ticari ilişkilerin kesilmesi çağrısı yapılarak, “Kahrolsun İşgalciler, Kahrolsun Emperyalizm!” ve “Yaşasın Özgür Filistin!” sloganları atıldı.

SOMA KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ! 15.05.2021

    

Soma’da 301 madencinin göz göre göre gelen bir katliam sonucu hayatını kaybetmesinin üzerinden 7 yıl geçti. 7 yılda adalet gelmediği gibi, madenlerde özelleştirme, kamu denetiminden çıkarma ve güvencesiz çalıştırma uygulamaları da devam etti. Soma katliamını unutmadık, unutturmayacağız; katliamın sorumlularından hesap soruluncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz.

`TASLAK MEVZUAT İHALELERDEN KEYFİLİĞİ ARTIRIR` 13.05.2021

    

Kamu İhale Kurumu, “Kamu Alım İhalelerinde Reform Çalışmaları” kapsamında hazırlanan mevzuat değişikliklerine ilişkin TMMOB’dan görüş istedi. TMMOB, değişikliklerin keyfi uygulamaları artıracağına vurgu yaparak, kuruma gönderdiği değerlendirmeleri 10 Mayıs 2021 tarihinde kamuoyuyla paylaştı.

İKİZDERE’DEKİ DOĞA KATLİAMI DURDURULSUN! 13.05.2021

    

TMMOB ve bağlı meslek odalarının başkanları tarafından yapılan açıklamada, Rize İkizdere’de taşocağının doğal yaşamı ve ekosistemi olumsuz etkileyeceği vurgulanarak, ruhsatının derhal iptal edilmesi istendi. İnşaat firmasının doymak bilmez rant hırsının, ülkenin ve doğanın geleceğini yok ettiği belirtilen açıklamada, “Tüm yetkilileri bilim insanlarının, çevre gönüllülerinin, yöre halkının ve doğanın sesine kulak vermeye, bu insanlık suçuna dur demeye davet ediyoruz” denildi.

ENERJİ DEPOLAMA YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI 13.05.2021

    

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 9 Mayıs 2021 tarihinde Resmi Gazete’de Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği’ni yayımladı. Yönetmelik kapsamında tedarik lisansı sahip şirketler müstakil, üretim lisansına sahip şirketler bütünleşik enerji depolama tesisleri kurabilecekken, dağıtım şirketleri ve TEİAŞ’a ise şebeke işletmecileri olarak depolama tesisi kurabilecek.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ GERÇEĞİ: İŞSİZLİK RAPORU YAYIMLANDI 11.05.2021

    

İnşaat Mühendisleri Odası’nın yayımladığı İnşaat Mühendisleri Gerçeği: İş, İstihdam ve İşsizlik Raporu’nda İktidara çağrı yapılarak, işsizlik oranın gençlerde yüzde 50’lere belirtilerek, ruhsat verilen yapı sayısına bakıldığında büyük oranda hizmet açığı olduğu ve “mevcut mevzuatın uygulanmasıyla bile büyük oranda mühendis istihdamı sağlanabileceği” vurgulandı.

372. SAYI : 1 MAYIS #UMUTYANYANA 05.05.2021

    

EMO İzmir Şubesi Bülteninin Mayıs 2021 tarihli 372. sayısı “1 Mayıs #UmutYanYana” kapağıyla yayımlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.

EMEĞİN BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ!
YAŞASIN 1 MAYIS!
01.05.2021

    

Santrallarda, şantiyelerde, madenlerde, hastanelerde, ofislerde alın teri döken, yeryüzündeki tüm güzellikleri yaratan emekçilerin birlik, mücadele, dayanışma günü kutlu olsun! Bugün (1 Mayıs 2021) saat 21:00`de sokakta, pencerede, balkonda marşlarımızı söylüyor, sesimize ses katıyoruz. #UmutYanYana

 


EMO, MMO VE ESM UYARDI: ENERJİ ZAMLARINI YENİLERİ İZLEYECEK

02.07.2021
 


Çok Okunanlar


ŞUBEMİZ İLE GDZ ELEKTRİK ORTAK TOPLANTISI

ALPASLAN GÜZELİŞ ANISINA SÖYLEŞİ : İZMİR`DE TELEKOMLU YILLAR

EYÜP SABRİ AKSÜT’Ü ANIYORUZ

İZMİRGAZ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

DEMOKRASİ İÇİN NEFES MİTİNGİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.