MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 14  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ODA YÖNETİM KURULU TAZİYE ZİYARETİ.. 02.08.2018

    

01 Ağustos 2018 tarihinde Oda Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İPEK,Yönetim Kurulu üyesi Kübülay ÖZBEK ve Cansel ASLAN ile EMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Yedek üyesi Beyza METİN`den oluşan bir heyet ile Şube Yönetim Kurulu üyemiz Evindar AYDIN`a bir taziye ziyaretinde bulundu.Taziyenin ardından Oda Yönetim Kurulu heyeti Şube Yönetim Kurulumuz ile Şubemizde biraraya geldi.

ELEKTRİĞE BAŞKANLIK ZAMMI GELDİ 02.08.2018

    

Enflasyon hedefinin yüzde 13.4 olarak açıklandığı gün, doğalgaz ve elektrik fiyatlarına enflasyon hedefini yalanlayan zamlar yapıldı: Böylece 8 ayda elektrik fiyatlarındaki artış; konutlar için yüzde 22 olurken, diğer tarife gruplarında yüzde 25’i de aştı. Bir ailenin 230 kilovat saatlik asgari tüketim için aylık ödemesi gereken elektrik faturası da 94.75 liradan yüzde 22 artışla 115.62 kuruşa çıktı. EMO Yönetim Kurulu`nun yeni zamlar ile ilgili basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU`NDAN AÇIKLAMA:KENTİMİZE DOĞAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ!.. 27.07.2018

    

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Amed Ekoloji Derneği ile birlikte 27 Temmuz 2018 tarihinde Diyarbakır Silvan köprüsü üzerinde ortak bir basın açıklaması düzenledi.Dicle nehrinde 2002 yılından itibaren Silvan köprüsünden Dicle barajına doğru 31 km’ye kadar büyük bir tahribatın yapıldığının dile getirildiği basın açıklamasının tam metnini yazının devamından okuyabilirsiniz..

SUR VE HASANKEYF’TE TARİHSEL,POLİTİK,EKOLOJİK,VE KÜLTÜREL KIRIMI DURDURALIM! 04.05.2018

    

Aralarında TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu`nun da bileşeni olarak yer aldığı Sur`un Yıkımına Hayır Platformu, Hasankeyf`i Yaşatma Girişimi ile Mezopotamya Ekoloji Hareketi ve Sur`la Dayanışma Platformu tarafından 28 Nisan 2018 tarihinde ortaklaşa bir basın açıklaması yapıldı.Sur ve Hasankeyf`in Tarihsel,Politik, Ekolojik ve Kültürel kırımının durdurulmasının istendiği basın açıklamasının tam metnine haberin devamından ulaşabilirsiniz....

1 MAYIS`TA ALANLARDAYDIK... 02.05.2018

    

1 Mayıs İşçi ve Emekçi bayramı TMMOB-DİSK-KESK-TTB tarafından 1 Mayıs Salı günü saat 13.00 te Diyarbakır İstasyon meydanında düzenlenen miting ile kutlandı..Mitinge TMMOB`a bağlı Diyarbakır`daki bileşen, temsilci ve yöneticileri, çalışan ve üyelerle birlikte katılım sağlandı.haberin devamı için tıklayınız..

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİK PROGRAMI.. 01.03.2018

    

Aralarında Şubemizin de yer aldığı TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu`nun da bileşeni olduğu Dicle Amed Kadın Platformu öncülüğünde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü haftası için düzenlenen etkinlik programı yayımlandı. Programı görmek için tıklayınız..

TİYATRO GÖSTERİMİ ETKİNLİĞİ. 23.02.2018

    

22 Şubat 2018 tarihinde Diyarbakır Şehir Tiyatrosunda düzenlenen Beru adlı Tiyatro oyununa TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu bileşeni üyelerince katılım sağlandı. Tiyatro gösterimi TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyonu tarafından sosyal etkinlikler kapsamında organize edilmiş; etkinliğe altmışın üzerinde mühendis, mimar ve şehir plancısı bileşen üyesi katılım sağlamışlardır.

TMMOB 5. KADIN KURULTAYI DÜZENLENECEK.. 23.11.2017

    

TMMOB 5.Kadın Kurultayı `OHAL‘DE Kadınız` temasıyla 25-26 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara‘da (İMO Teoman Öztürk Salonu) yapılacaktır.Kurultay TMMOB`a bağlı tüm Oda bileşeni Kadın üyelerin katılımına açıktır.Yazının devamı için tıklayınız..

OHAL KHK REJİMİNDE EMEK, DEMOKRASİ VE HUKUK MÜCADELESİ PANELİ DÜZENLENDİ.. 05.11.2017

    

TMMOB Diyarbakır İKK’nın da bileşeni olduğu Amed Emek ve Demokrasi Platformu tarafından (TMMOB-KESK-DİSK-TTB) 05 kasım Pazar günü saat 12.00 de Diyarbakır Demir Otelde `Ohal Khk rejiminde Emek, Demokrasi ve Hukuk Mücadelesi` konulu paneli düzenlendi.

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. 31.10.2017

    

24.11.2016 tarih ve 29898 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bilirkişilik Kanunu, bilirkişilerin temel eğitimden geçmesi zorunluluğu getirmiş, Odamız, Adalet Bakanlığı’ndan yetki alarak, bilirkişilere eğitim verecek olan kuruluşlar arasında yer almıştır. Bu kapsamda 24-25-26-27 Kasım 2017 tarihlerinde Şubemizde “Bilirkişilik Temel Eğitimi” yapılması planlanmaktadır. Kontenjan 24 kişi ile sınırlı olup haberin devamından ayrıntılara bakılarak online kayıt yaptırılması gerekmektedir. Üyelerimize önemle duyurulur..

NEO-LİBERAL POLİTİKALARIN GETİRDİĞİ TAŞERONLAŞMA VE BU UYGULAMANIN GETİRDİĞİ UCUZ İŞ GÜCÜ VE YÜKSEK KAR UĞRUNA İŞÇİLERİN HAYATI HİÇE SAYILMAKTADIR.. 18.10.2017

    

TMMOB Diyarbakır İKK`nın da bileşeni olarak yer aldığı Amed Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Şırnak`ta maden ocağında çalışan işçilerin mola esnasında otururken üzerlerine bir kaya parçasının düşmesi sonucu yaşanan elim kaza ve ölümlere ilişkin 18 Ekim 2017 tarihinde TMMOB EMO D.bakır Şubesinde bir basın açıklaması yapıldı.Basın açıklaması metnine yazının devamını tıklayarak bakabilirsiniz.

TMMOB AMED 5. KADIN YEREL KURULTAYI DÜZENLENDİ 09.10.2017

    

OHAL’de KADINIZ Temasıyla TMMOB Diyarbakır İKK Kadın Çalışma Grubunun Organizasyonuyla 7-8 Ekim 2017 tarihinde “TMMOB AMED 5. KADIN YEREL KURULTAYI” düzenlendi.

ODAMIZ ÜYESİ NESİM GENÇ YAŞAMINI YİTİRDİ 06.10.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube üyesi Nesim Genç 05 Ekim 2017 tarihinde İdil-Midyat karayolunda geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiştir.Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi olarak Nesim Genç‘i kaybetmenin acısını yürekten yaşıyoruz.Ailesine, tüm tanıdıklarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz..Haberin devamı için tıklayınız.

TMMOB AMED 5.KADIN YEREL KURULTAYI DÜZENLENİYOR 05.10.2017

    

OHAL’de KADINIZ temasıyla TMMOB Diyarbakır İKK Kadın Çalışma Grubunun Organizasyonuyla 7-8 Ekim 2017 tarihinde Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde AMED 5. KADIN YEREL KURULTAYI Düzenleniyor!Kurultaya tüm kadın üyelerimiz ve öğrenci üyelerimiz davetlidir.

TMMOB HEYETİ DİYARBAKIR`DA.. 03.08.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ, Yürütme Kurulu üyeleri ile TMMOB’ye bağlı Odalardan Elektrik Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odasının başkanı, yöneticileri, TMMOB Diyarbakır İKK bileşenlerinin Oda başkanları ve yöneticileri ile beraber Sur’da incelemelerde bulundu. TMMOB Heyet Sur’da Lalebey’inde devam eden yıkımı yerinde gözlemledikten sonra Sur’da devam eden yıkımlar ve KHK’lerle ihraç edilen mühendis, mimar ve şehir plancıları ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

GÖZALTI,TUTUKLAMA VE İHRAÇLARA MESLEK VE EMEK KURULUŞLARINDAN TEPKİ.. 20.07.2017

    

Diyarbakır Tabip Odasında, TTB, TMMOB, İHD, DİSK, KESK bileşenleri temsilcileri ve birçok STK temsilcisinin katılımıyla haksız bir şekilde kamudan ihraç edilen, tutuklanan ve gözaltına alınan emekçilere yönelik haksızlıklara kınamak amacıyla 20 Temmuz 2017 tarihinde bir basın açıklaması yapıldı.Meslek ve Emek Örgütleri temsilcilerinin yaşanan haksızlıklara ilişkin görüşlerini ifade etmesinin ardından Diyarbakır Tabip Odasının yaptığı basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB’NİN ASGARİ ÜCRET MÜCADELESİ 06.07.2017

    

TMMOB ve SGK arasında kayıtdışı çalışmayı önlemek üzere imzalanan ve ancak iki taraflı anlaşma ile kaldırılabilecek olan Asgari Ücret Protokolü, SGK tarafından tek taraflı olarak feshedildi. Bu duruma tepki gösteren TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu; mühendis, mimar ve şehir plancısına yönelik Asgari Ücret Protokolü’nün kaldırılmasına ilişkin 6 Temmuz 2017 tarihinde bir basın açıklaması düzenledi.`Sosyal Güvenlik Kurumu Yıllardır Kurumlarımız Arasında Sürdürülen İşbirliğini Tek Taraflı Olarak Bitirmiştir. TMMOB,Kamu ve Meslektaş Yararlarına Aykırı Olan Bu Kararı Kabul Etmemektedir` denilen basın açıklamasının devamı için tıklayınız

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU BİLEŞENLERİ (İKK) SUR`DAKİ HALKLA YERYÜZÜ SOFRASINDA BİRARAYA GELDİ. 19.06.2017

    

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu Bileşenleri Kentsel Dönüşüm adı altında Sur ilçesi Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde başlatılan yıkıma karşı direnen vatandaşlarla dayanışmak amacıyla 19 Haziran 2017 tarihinde halkla yeryüzü sofrasında bir araya geldi..

TMMOB AMED 1.GENÇ SPOR TURNUVALARI DÜZENLENDİ 22.05.2017

    

TMMOB D.bakır İKK kapsamında Oda bileşeni genç birimlerinin oluşturduğu TMMOB D.Bakır Genç üyelerinin katılımıyla 17-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Diyarbakır`da Futbol, Masa tenisi, Satranç ve Tavla turnuvaları düzenlendi.

SOMA’YI UNUTMAYACAĞIZ, UNUTULMASINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ 13.05.2017

    

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma Maden Faciasının 3. yılında hayatını kaybeden emekçileri anmak, iş cinayetlerine dikkat çekmek, yaşanan acıları ve sorumlularını unutmamak, unutturmamak için TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından 13 Mayıs 2017 tarihinde (bugün) saat 13.00te TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklaması metni ve haberin devamı için tıklayınız…

 

Çok Okunanlar


ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

D.Ü MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU, KENTTEKİ KAÇAK YAPILARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEDİ.

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU, KENTTEKİ KAÇAK YAPILARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEDİ.

FİRMA TANITIMI/BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

DİCLE ÜNİVERSİTE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ YETKİLİLERİ ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.