MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 409

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 171  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

NÜKLEER SANTRALLARA KARŞI BİLİM İNSANLARI AÇIKLAMA YAPTI 10.03.2007

    

Ankara, İstanbul ve İzmir'de eşzamanlı olarak nükleer santrallara ilişkin basın açıklaması yapıldı. 170 bilim insanının imzaladığı "Nükleer Santral Karşıtı Bilim İnsanları Bildirisi" 10 Mart 2007 tarihinde kamuoyuna aktarıldı.

DİŞLİSİZ ASANSÖRLERDE FREKANS KONTROL UYGULAMALARI SEMİNERİ YAPILDI 01.03.2007

    

Şubemizin üyelerimize yönelik eğitim çalışmaları kapsamında düzenlenen seminer, 28 Şubat 2007 tarihinde saat 18:00 de Şubemiz eğitim salonunda gerçekleştirildi. Alp Arslan TEMUR tarafından yapılan sunuma 35 kişilik katılım sağlandı. Özellikle son dönemlerde asansöre yönelik uygulamaları yaygınlaşan dişlisiz sistemlerin genel yapısı, çalışma prensibi, avantajları gibi konuların aktarılmasının ardından bu sistemlerde uygulanan frekans kontrol sistemleri hakkında geniş bilgiler verildi. Seminer sonunda katılımcıların sorularına verilen cevaplar ile seminer son buldu.

ASANSÖRLERDE CAN GÜVENLİĞİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI 22.02.2007

    

Konak Belediyesi, MMO İzmir Şubesi ve Şubemiz asansörlerin yıllık denetimlerinin yapılmasıyla ilgili işbirliği protokolünü 22 Şubat 2007 tarihinde imzaladı.

AYDIN'DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 19.02.2007

    

Şube YK Başkanı Mustafa Küçük, YK üyemiz Ulaş Birgör, YK yedek üyemiz Mehmet Hepzarif, Aydın İl Temsilcimiz Haluk Demirci, Temsilci Yardımcılarımız Orhan Aslan, Halil Yorgalı, Şube Örgütlenme Sekreteri Ertan Beyazıt, Aydın Temsilciliği Teknik Görevlisi Muhammet Demir 17 Şubat 2007 tarihinde Aydın’da üyelerimiz Cihan Akçanal, Özgen Demircioğlu, A.Doğuş Bakır, Dündar Demirhan, Ergün Evran, Nurettin Ünlü, Fatih Ügüdür, Şenol Süslü, Ali Söğüt, Nevzat Bıçak, Üzeyir Turan, Burak Tenekeci, Ali Candan, Mustafa Karahan, Cevat Özcan, M. Gürhan Şenbak, Mehmet Öztürk, Süreyya Karasakaloğlu, Ahmet Öztürk, Serdar Sezer, Serkan Sürmen ile bir araya geldi.

GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.'DEN ODAMIZA ZİYARET 15.02.2007

    

Gediz Elektrik Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu üyesi ve Şirket Müdürü Metin DEMİRDAĞ, Müdür Yardımcısı Yunus ÖZEL, İl Müdürü Mehmet BUHARALIOĞLU, Ar-ge Planlama ve Koordinasyon Merkezi Müdürü Abdullah YAVUZLAR, Düzenleyici Kurum ve Müşteri İlişkileri Müdürü Turgut ERYİĞİT, Sistem İşletme Müdürü Mehmet MUNGAN, Sistem İşletme Müdür Yardımcısı Ümit YALÇIN 13 Şubat 2007 tarihinde Şubemizi ziyaret ettiler. Şube YK Başkanı Mustafa KÜÇÜK, Başkan Yardımcısı Emin ÖZGER, Sayman üye Özcan UĞURLU, YK üyemiz Hacer ÖZTURA, YK yedek üyemiz Güray GÜRGAN ve Şube Örgütlenme Sekreteri Ertan BEYAZIT'ın bulunduğu ziyarette, Oda - Gediz A.Ş. ilişkileri, Şube- GEDİZ Elk. Dağ. A.Ş. Komisyonu oluşturulması ve bu komisyonun aylık periyotlarla toplantılar yapması, enerji alanında yaşanan gelişmeler, Şubemizce 29/30 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Ege Bölgesi Enerji Forumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

BUCA BELEDİYESİ İLE ASANSÖR PROTOKOLÜ İMZALANDI 08.02.2007

    

Şubemiz, MMO İzmir Şubesi ve Buca Belediyesi arasında asansörlerin yıllık denetimine ilişkin protokol 1 Şubat 2007 tarihinde imzalandı.

BİNALARINDAN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİĞE İLİŞKİN BASIN TOPLANTISI YAPILDI 08.02.2007

    

Şubemiz tarafından, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla hazırlanan Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’in yeni haliyle bir çok binayı yangına karşı korumasız bırakacağına ilişkin görüş ve önerilerini kamuoyuna aktarmak için 8 Şubat 2007 tarihinde basın toplantısı düzenlendi. Yönetim Kurulu Sayman üyesi Özcan UĞURLU ve Yazman üye Mehmet GÜZEL'in sunduğu açıklama metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

MANİSA'DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 06.02.2007

    

Şube Yönetim Kurulumuz 3 Şubat 2007 tarihinde Manisa'da üyelerimizle bir toplantı gerçekleştirdi.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ PROJE SEMİNERİ YAPILDI 26.01.2007

    

Bilgi Teknolojilerinde Proje Yönetimi Semineri 10 Ocak 2007 tarihinde Şubemizde gerçekleşti.

BİNA OTOMASYONU SEMİNERİ DÜZENLENDİ 26.01.2007

    

Şubemiz eğitim programı kapsamında düzenlenen bir diğer seminer Bina Otomasyonu başlığında 24 Ocak 2007 tarihinde gerçekleştirildi.

UĞUR MUMCU'YU ANDIK 26.01.2007

    

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü olan 24 Ocak 2007 tarihinde Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından bir anma etkinliği düzenlendi.

BÜLTENİMİZİN 200. SAYISINI KUTLADIK 26.01.2007

    

Şube Bültenimizin Ocak ayında 200. sayıya ulaşması nedeniyle, bültene yayın hayatına başladığı ilk sayısından bugüne kadar emeği geçen, katkı koyan üyelerimizin katıldığı kokteyl düzenlendi.

ENERJİ DAĞITIM BÖLGELERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ VE ENERJİNE SAHİP ÇIK KAMPANYASINA İLİŞKİN BASIN TOPLANTISI 15.01.2007

    

Şubemiz, TES-İş 1 ve 2 no'lu Şubeler ve ESM İzmir Şubesi 6 Ocak 2007 tarihinde enerji dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesi ve “Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma” kampanyasına ilişkin olarak basın açıklaması yaptı.

ORMANLAR YOK EDİLİYOR, TÜRKİYE ÇÖLLEŞİYOR, HAVASI KİRLENİYOR SULARI ZEHİRLENİYOR..YAŞAM YOK EDİLİYOR!!! 29.12.2006

    

Bölgemizde işletilen ve işletilmek istenen altın madenlerinin, yarattığı ve yaratacağı su problemleri ile ilgili olarak Şubemizde Bergama Elele Hareketi tarafından basın toplantısı düzenlendi.

DEÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİYLE BİRARADAYDIK 28.12.2006

    

Bilgisayar mühendisliği öğrencilerine yönelik olarak 25 Aralık 2006 tarihinde Şubemiz tarafından mesleğimizi, Odamızı tanıtıcı etkinlik gerçekleştirildi.

MESUT ULUTAŞ'I ANDIK 27.12.2006

    

Şube başkanlarımızdan 27 Aralık 1988 tarihinde yitirdiğimiz Mesut ULUTAŞ ölümünün 18. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

SMM ÜYELERİMİZE FATURA DENETİMİ VE 2007 YILINDA DÜZENLEMELERE İLİŞKİN YAZI 20.12.2006

    

Sn. SMM Üyemiz Bilindiği gibi Rekabet Kurulu, yapılan başvuru nedeni ile TMMOB'ne bağlı Odaların belirlediği asgari ücret uygulamasının 4054 sayılı Rekabet Yasasına aykırı olduğu iddiasını soruşturma konusu yapmış ve soruşturma sonucunda başta TMMOB SMM Hizmetleri Asgari Ücret Yönetmeliği olmak üzere ilgili yönetmelikleri rekabet hukukuna aykırı olduğu, TMMOB ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında da Rekabetin Korunması Hakkındaki Yasa'ya aykırı davranmasından dolayı da para cezası kararı vermişti.

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE 18.12.2006

    

Odamız üye ve meslek sorunlarını toplumsal hayatın ayrılmaz bir parçası olarak görmekte,kendi alanlarımızdaki sorunların kamu yararı gözetilerek çözümü için çalışmalarını sürdürmektedir.

GEDAŞ MÜHENDİSLERİ ULUSOY FABRİKASINI ZİYARET ETTİ 16.12.2006

    

Gediz Elektrik Dağıtım AŞ İzmir ve Manisa İl Müdürlüklerinde Tesis, Sistem İşletme Bakım, Etüd Proje Planlama ve Test birimleri ile İşletme Bakım Müdürlüklerinde görevli 15 mühendis, Tire ve Tekeli Organize Sanayi Bölgelerinde görevli 2 mühendisin katılımı ile 16 Aralık 2006 tarihinde Ulusoy Elektrik AŞ nin Ankara’da bulunan fabrikasına teknik gezi gerçekleştirildi.

GEDAŞ NEYİ BEKLİYOR? 16.11.2006

    

Şubemiz tarafından 16 Kasım 2006 tarihinde kentimizin elektrik şebekesinin mevcut durumuna ilişkin olarak basın toplantısı düzenlendi. İzmir elektrik şebekesini besleyen ve değişik zamanlarda yeraltı kablosuna dönüştürülen havai hat direklerinin sökülmediği ve sökülmeyen bu direklerin can ve mal güvenliğini tehlikeye soktuğu belirtilen açıklamayı Şube YK Yazman üyesi Mehmet GÜZEL dile getirdi. Açıklama metnini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

 


KALICI YAZ SAATİ UYGULAMASINDAN ACİLEN VAZGEÇİLMELİ (ANKA)

15.05.2024
 


Çok Okunanlar


SÖYLEŞİ: 31 MART YEREL SEÇİMLERİ SONRASI YENİ TOPLUMSAL DİNAMİKLER

YENİ GÖÇ YASASI VE ALMANYA`DA MÜHENDİSLİK SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ - VİDEO HABER

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: VDE`DE ÇALIŞMA / VDE`DEKİ İŞ OLANAKLARI

SCHNEIDER ELEKTRİK FABRİKASINA TEKNİK GEZİ DUYURUSU

SEMİNER: YENİ NESİL SF6 GAZSIZ (SF6 FREE) OG HÜCRELERİ VE GÜNCEL TEDAŞ ŞARTNAMELERİ - AYDIN

NİHAT ÖZGÜL`Ü ANIYORUZ

URLA BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

ŞUBE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TEMSİLCİLİK ZİYARETLERİ : AYDIN, DİDİM, SÖKE, KUŞADASI, NAZİLLİ

SCHNEİDER ELECTRİC FABRİKASINA TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.