|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK SİSTEMİNDEKİ ÇÖKME TESADÜF DEĞİL 17.01.2012 |
| |
| EMO Yönetim Kurulu, İstanbul dahil olmak üzere 6 ilimizde elektrik sisteminin çökmesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada, sorunun `teknik ya da öngörülemeyen bir arıza` olarak geçiştirilemeyeceği, sistemin bıçak sırtı bir dengede sürdürüldüğü belirtilirken, `Bu kritik dengenin; doğalgaz çevrim santrallarına yakıt sağlanmasından elektrik üretiminin tüketimi karşılayacak düzeyde gerçekleştirilmesine (arz planlaması), iletim hatlarının yetersizliğinden kamu yapılanmasının aciz bırakılmasına kadar uzandığı anlaşılmaktadır` denildi.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO ESKİŞEHİR ŞUBESİ 1. DÖNEM 3. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI 16.01.2012 |
| |
| Şubemiz 1. Dönem 3. Danışma Kurulu toplantısı 14 Ocak 2012 Cumartesi günü Şube Eğitim Salonu`nda gerçekleştirildi. Dönem içerisindeki Şube çalışmaları, Komisyon Çalışmaları ve Şube Genel Kurul sürecinin değerlendirilmesi ile toplantı sonlandırıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ENERJİ MİRAS OLUR MU? PANELİ DÜZENLENDİ 13.01.2012 |
| |
| Eskişehir Kent Konseyi Enerji Verimliliği Çalışma Grubu`nun düzenlediği ve Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, Makina Mühendisleri Odası Eskişhir Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi ve Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi`nin katılım ve destek sağladığı `ENERJİ MİRAS OLUR MU?` isimli panel 11 Ocak 2012 Çarşamba günü saat 14.00`da Eskişehir Haller Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Panele Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürcan Banger panelist olarak katılım sağladı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİKTE HİZMET BEDELİ VE SAYAÇ OKUMA VURGUNU 09.01.2012 |
| |
| EMO Yönetim Kurulu 8 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile 1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe giren yeni elektrik tarifesine ilişkin değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. Kayıp-kaçak enerji ve net enerji bedellerinde düşüş yaşanmasına rağmen, dağıtım ve perakende hizmet bedellerinin arttırıldığının belirtildiği açıklamada, “Yapılması gereken indirim, hizmet bedelleri pahalılaştırılarak dağıtım şirketleri adına buharlaştırıldı” denildi. Sayaç okuma konusunda yapılan düzenleme ile de yüzde 150’leri bulan fazla tahsilat yapılabilme olanağı sağlandığı kaydedildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO ESKİŞEHİR ŞUBESİ GELENEKSEL GECESİ DÜZENLENDİ 27.12.2011 |
| |
| EMO Eskişehir Şubesi Geleneksel Gecesi 23 Aralık 2011 Cuma akşamı 222 Park - Retro Hall`de gerçekleştirildi. Gecenin açılış konuşmaları EMO Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı A. Levent Egüz ve EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş tarafından gerçekleştirildi. Gecede meslekte 25. yıllarını geride bırakan üyelerimize belgeleri verildi. Belge töreninin ardından üyelerimiz gecede sahne alan Neslihan Demirtaş ile eğlendiler.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO ESKİŞEHİR ŞUBESİ 1. DÖNEM 3. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI 19.12.2011 |
| |
| EMO Eskişehir Şubesi 1. Dönem 3. Koordinasyon Kurulu toplantısı 17 Aralık 2011 Cumartesi günü Şubemizde yapıldı. Koordinasyon toplantısında Şube Çalışmaları, Temsilcilik Çalışmaları konuşulurken, toplantı dilek ve temenniler ile son buldu. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TÜRK TELEKOM ESKİŞEHİR İL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ YAPILDI 09.12.2011 |
| |
| 7 Aralık 2011 Çarşamba günü, Şube Yönetim Kurulu Başkanı A. Levent Egüz, Şube Yazman Üyesi Ender Kelleci, Şube Sayman Üyesi Alkan Ulukoca ve Şube Örgütlenme Sekreteri Kaan Hürler, Türk Telekom Eskişehir İl Müdürü Erkan Kaya`yı ziyaret etiiler. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELECO`2011 SEMPOZYUM VE FUARINA GEZİ DÜZENLENDİ 09.12.2011 |
| |
| Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illerinden kaldırılan 3 otobüs ile bu sene 7.si düzenlenen Uluslararası Elektrik Elektronik Bilgisayar Mühendisliği Sempozyumu ve Sergisi`ne (ELECO`2011) EMO ve EMO-GENÇ üyelerimizin katılımıyla gezi düzenlendi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SMM-BT HİZMET BELGELERİ 2012 ÜCRETLERİ BELİRLENDİ 23.11.2011 |
| |
| EMO Yönetim Kurulu, SMM-BT Belge 2012 ücretlerini belirledi. Mevcut belgelerin geçerliliği 31.12.2011 tarihinde sona erecektir. 2011 tarihli SMM-BT belgeleri 10.12.2011-29.02.2012 tarihleri arasında yenilenebilecektir. 29.02.2012 tarihinden sonra yapılacak yenilemelerde ilk çıkartma ücreti alınacak ve 2011 tarihli belgeler ile 01.01.2012 tarihinden itibaren işlem yapılmayacaktır. Üyelerimize önemle duyurulur.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
Y.G. TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 21.11.2011 |
| |
| Şubemiz MİSEM eğitimleri kapsamında 17-19-20 Kasım 2011 tarihlerinde Y.G. Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi düzenlendi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
“BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİ ODASIYLA BULUŞUYOR” PANELİ YAPILDI 16.11.2011 |
| |
| Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Eskişehir Şubesi ve Bilecik Üniversitesi işbirliği ile 14 Kasım 2011 tarihinde “Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Odasıyla Buluşuyor” başlığı altında panel düzenlendi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ESKİŞEHİR VALİSİ DR. KADİR KOÇDEMİR ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ 04.11.2011 |
| |
| Eskişehir Valisi Sayın Dr. Kadir Koçdemir, 4 Kasım 2011 Cuma günü Şubemizi ziyaret etti. Eskişehir Yerel Gündemi, Alternatif ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Oda-Üniversite-Sanayi İş Birliği ve Enerji Verimliliği konuları dile getirilen görüşmede Şube Yönetim Kurulu Başkanı A. Levent Egüz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürcan Banger, Şube Sayman Üyesi Alkan Ulukoca, Şube Yazman Üyesi Ender Kelleci ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Metin Çangalgil katılım sağladı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KÜTAHYA EMO-GENÇ ASELSAN FİRMASINA TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ. 04.11.2011 |
| |
| 26 Ekim Çarşamba günü Kütahya EMO-Genç üyeleri, EMO Kütahya İl Temsilcisi Yaşar Varmaz ile birlikte, ASELSAN firmasının Macunköy Tesislerine teknik gezi düzenledi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
Y.G. TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ 31.10.2011 |
| |
| Şubemizin MİSEM eğitimleri kapsamında, Y.G. Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi 17-19 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecektir. Eğitime katılmak isteyen üyelerimiz 11 Kasım 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar müracaat edebilirler. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BİLECİK ÜNİVERSİTESİ`NDE EMO VE EMO-GENÇ SUNUMU YAPILDI 28.10.2011 |
| |
| 27 Ekim 2011 Perşembe günü, Bilecik Üniversitesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencileriyle, Şube Yönetim Kurulu üyemiz Metin Çangalgil ve Şube Örgütlenme Sekreteri Kaan Hürler EMO ve EMO-Genç hakkında söyleşi gerçekleştirdi. Katılımın oldukça yüksek olduğu söyleşide Bilecik İl Temsilci Yardımcısı Buğra Levent`te `Elektrik Mühendisliği` hakkında öğrencileri bilgilendirdi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ`NDE EMO VE EMO-GENÇ SUNUMU YAPILDI 28.10.2011 |
| |
| 19 Ekim 2011 Çarşamba günü, Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencileriyle, Şube Örgütlenme Sekreteri Kaan Hürler EMO ve EMO-Genç hakkında söyleşi gerçekleştirdi. Katılımın oldukça yüksek olduğu söyleşide Kaan Hürler, öğrencilerin sorularını cevapladı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO-GENÇ ESKİŞEHİR GÜZ BULUŞMASI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 28.10.2011 |
| |
| EMO-GENÇ Eskişehir üyeleriyle birlikte 15 Ekim 2011 Cumartesi günü `EMO-Genç Güz Buluşması` etkinliği gerçekleştirildi. Şube Örgütlenme Sekreteri Kaan Hürler ve EMO üyelerinden Bülent Demircan`ın katılımyla gerçekleştirilen etkinlikte, EMO-Genç yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ARTIK YETER! 20.10.2011 |
| |
| Barış içinde, kardeşçe bir arada yaşama umudumuz Hakkari‘den gelen haberle bir kez daha dinamitlendi, gencecik insanların ölümüyle yüreğimiz bir kez daha yandı. Ölen canlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 10.10.2011 |
| |
| Şubemizin MİSEM eğitimleri kapsamında 29-30 Eylül-1 Ekim 2011 tarihlerinde Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi düzenlendi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
HASTANELERE, OKULLARA, KIRSALA KATMERLİ ZAM 10.10.2011 |
| |
| EMO Yönetim Kurulu bugün (1 Ekim 2011) yaptığı basın açıklaması ile elektrik zamlarını değerlendirdi. Okul, hastane, sosyal ve kültürel alanlar için uygulanan tarifeye konutlara yapılan zammın neredeyse 2 katı zam yapıldığının belirtildiği açıklamada, yeni elektrik tarifesiyle kamu yararına uygulanan tüm sübvansiyonlara son verildiği kaydedildi. “Buna karşın özelleştirilen dağıtım şirketlerine yeni kaynaklar yaratılırken, henüz devredilmemiş dağıtım kuruluşlarının ihalesine girip ihale bedelini ödemekte zorlanan şirketlere vatandaşlardan tahsil edilecek tarife garantisiyle kredi bulma olanağı sağlanmaya çalışılıyor” denilen açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |