MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

SİNOP NÜKLEER SANTRALİ İPTAL EDİLMEDİ, DURDURULDU (WWW.VİTRİNHABER.COM, 04.07.2019)


BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ


 
`Sinop Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Dönem Sözcüsü Zeki Karataş: `Sinop Nükleer Santrali Projesi iptal edilmemiş, sadece durdurulmuştur. Tehlike devam ediyor. Bu nedenle mücadelemiz proje tarihin çöp sepetine atılana dek sürecektir` dedi.`
 

Sinop NKP Sözcüsü Zeki Karataş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın G-20 zirvesi kapsamında bulunduğu Japonya`da ülkenin saygın gazetesi Nikkei`ye Sinop Nükleer Santrali Projesi ile ilgili verdiği mülakatı değerlendirdi. Erdoğan‘ın yaptığı konuşmada: "Sinop nükleer enerji santrali projesinde arzu edilen noktada değiliz". cümleleriyle başlayan demecini hatırlatan Zeki Karataş sözlerini şöyle sürdürdü: "Sinop İnceburun Yarımadasında kurulması düşünülen Sinop Nükleer Güç Santralinin bir enerji sorunu olmadığı bir kez daha ortaya çıktı. Sayın Cumhurbaşkanı Osaka`da yapılan G20 liderler Zirvesine giderken 27 Haziran 2019 tarihinde Japonya`nın önde gelen Ekonomi gazetesi NİKEİ`ye verdiği mülakatta; ‘Sinop nükleer enerji santrali projesinde arzu edilen noktada değiliz. Japon tarafınca hazırlanan fizibilite çalışması raporu ve maliyet analizi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız ve diğer gerekli kurumlarımız tarafından ayrıntısıyla incelendi. Hem maliyet, hem de takvim bakımından başlangıçtaki anlaşmamızla uyum içinde olmayan bir tabloyla karşılaştık. Sinop nükleer enerji santralinin arzu ettiğimiz gibi ilerlememesi tabii ki üzücü. Ne var ki, Japonya ile enerji işbirliğimizi sadece nükleer enerji alanıyla sınırlamıyoruz. Japonya ile temiz kömür, yenilenebilir enerji, Ar-Ge çalışmaları, insan kaynakları gelişimi ve ulaştırma gibi çok alanda birlikte çalışabileceğimizi düşünüyoruz‘ demiştir.

İPTAL EDİLMEDİ DURDURULDU

Sayın Cumhurbaşkanı`nın bu sözleri bizim beklediğimiz bir açıklama değildi. Aksine G20 Zirvesinin ev sahibi Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile bu işin detaylarını konuşacakları malum. Ancak, bizim açımızdan Sinop NGS`nin iptali değil, ilerlemediği ve durdurulduğuna ilişkin üst düzey bir açıklama oldu.

SİNOP KİRLİ PAZARLIKLARIN KONUSU YAPILIYOR

Buradan şunu görüyoruz; Sinop uluslararası kirli pazarlıkların konusu yapılıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Meselenin enerji konusu olmadığı bir kez daha görüldü. Dünya devleri Nükleer Enerjiden uzaklaşırken Türkiye`nin hala bu pazarda anılması manidardır.

BÖLGEDE 1 MİLYONDAN FAZLA AĞAÇ KESİLDİ

Nükleer durduruldu! 10.5 km2`lik alanda kesilen ağaçlar ne olacak? Bu alanda tahminlerimize göre 1 milyondan fazla ağaç kesilmiştir. En kısa sürede bu alanın ağaçlandırılması gerekir. Gerekirse Sinop NKP olarak bu alanın ağaçlandırılmasında görev almayı Sinop Orman İşletmesinden talep ediyoruz. Tehlike henüz devam ediyor. Bu nedenle mücadelemiz sürüyor, Nükleer Santral projesi tarihin çöp sepetine atılana dek sürecektir. Bu düşüncemiz 1. sıradaki Mersin /Akkuyu ve 3. sıradaki İğneada içinde geçerlidir.

BÖLGE NÜKLEER ÇÖPLÜK YAPILMAK İSTENİYOR

Bir de şunu tekrar belirtmek isteriz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nca 15 Ocak 2019 tarihinde askıya çıkartılan Özellikle Sinop İnceburun Yarımadasını ilgilendiren 1/100.000 ÇDP`daki Plan Notu değişikliği bizim canımızı yakıyor. Bu plan notlarında yapılan değişiklikle Sinop İnceburun Yarımadasında Nükleer Atık Depolama Tesisi işaretlendiğini tespit ettik. Diğer bir deyişle nefes alacağımız, bu doğa harikası bölge Nükleer Çöplük alanına dönüştürülmek isteniyor. Bu konuyu yargıya taşıyoruz. 15 Nisan 2019`da dilekçemizi yargıya sunduk.

 TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ ÜYELERE SESLENDİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


“UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASTAN UZAK DURULMALIDIR

“UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASTAN UZAK DURULMALIDIR

TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ ÜYELERE SESLENDİ

EMO ÇALIŞANLARI: ODALARIMIZA, BİRLİĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ!

PROF. DR. İŞAYA ÜŞÜR`Ü KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

`KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN VE HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` BROŞÜRÜ YAYINLANDI

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

BİRLİĞİMİZİ VE DEMOKRASİYİ SAVUNACAĞIZ!

UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASA DİKKAT! (BAŞKENT GAZETESİ, 07.05.2020)

SOMA’YI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

Okunma Sayısı: 44


Tüm Basından Seçtiklerimiz

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.