MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 60  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

BİLİM VE AYDINLANMA AKADEMİSİ’NDE AKKUYU NÜKLEER SANTRAL RAPORU «Yeni» 15.11.2018

    

Bilim ve Aydınlanma Akademisi’nin Akkuyu Nükleer Santralı hakkındaki raporu yayımlandı. Rapor, `Türkiye`nin Nükleer Enerji Macerası ve Akkuyu Nükleer Santrali: Bilinenler ve Bilinmeyenler` başlığını taşıyor.

HASTANEMİ KAPATMA ANKARA PLATFORMU TARAFINDAN BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENECEK 13.11.2018

    

Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılması durumunda kapatılması gündemde olan hastaneler için “Hastanemi Kapatma Ankara Platformu” tarafından 14 Kasım 2018 Çarşamba günü Numune Hastanesi önünde saat 12.30’da basın açıklaması yapılacak. TMMOB Ankara İKK basın açıklamasına destek çağrısında bulundu.

TMMOB İMAR AFFI RAPORU YAYINLANDI: GÜVENLİKSİZ KAÇAK YAPILARI YASALLAŞTIRAN, DOĞAMIZIN TALAN EDİLMESİNE GÖZ YUMAN İMAR AFFINA HAYIR! 08.11.2018

    

18 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe giren ve geçtiğimiz günlerde 2018 yılı sonuna kadar uzatıldığı ilan edilen `İmar Affı Uygulaması`na ilişkin TMMOB Raporu 2 Kasım 2018 tarihinde yayınlandı. Rapora haberin devamından ulaşabilirsiniz.

DANIŞTAY’DAN ASANSÖR AVAN PROJESİ VE PROJEDE MÜHENDİS İMZASI ARANMASI HAKKINDA KARAR 07.11.2018

    

Asansörlü yapıların elektrik uygulama projelerini fen adamlarının hazırladığı taşınmazlara ait yapı ruhsatlarının iptali için EMO Antalya Şubesi tarafından Manavgat ve Serik Belediye Başkanlıklarına açılan davalar neticesinde, ruhsata ekli Asansör Avan projelerinde Elektrik Mühendisinin onayı olmadan düzenlenen yapı ruhsatları hukuka aykırı bulunmuş ve Danıştay 6.Dairesi tarafından dava konusu yapı ruhsatlarının iptaline karar verilmiştir. Kararlara ilişkin bilgi ve Danıştay kararları haberin devamında yer almaktadır.

10 EKİM GAR KATİLAMI DAVASINDA FİRARİ SANIKLARIN DURUŞMASI YAPILACAK 06.11.2018

    

10 Ekim Ankara Gar katliamı ile ilgili firari konumda olan sanıklarla ilgili dosyanın ilk duruşması 8 Kasım 2018 Perşembe günü 09.30’da Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde (Sıhhiye) görülecek.

KRİZE KARŞI EMEĞİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİN OMUZ OMUZA! 26.10.2018

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, TTB Merkez Konsey Başkanı Sinan Adıyaman ve çok sayıda sendika, meslek örgütü, demokratik kitle örgütü ve siyasi parti, krize karşı emeğin haklarını omuz omuza savunacaklarını ilan eden bir deklarasyonu 26 Ekim 2018 tarihinde kamuoyu ile paylaştı.

TMMOB VE BAĞLI ODALARINI, BAKANLIKLARIN İDARİ VE MALİ DENETİMİNE BAĞLAYAN BAKANLAR KURULU KARARINA İLİŞKİN AÇTIĞIMIZ DAVA DANIŞTAY 8. DAİRESİNDE GÖRÜLDÜ 25.10.2018

    

TMMOB ve bağlı bazı odalarının idari ve mali denetimlerinin ilgili bakanlıklar tarafından yapılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı ile bu karara dayanılarak çıkarılan denetim usul ve esaslarına ilişkin tebliğin iptali istemiyle Birliğimiz ve Odalarımız tarafından açılan davalar, 24 Ekim 2018 tarihinde Danıştay 8. Dairesi’nde görüldü.

TÜRKİYE’DE MÜHENDİSLİK MİMARLIK ŞEHİR PLANLAMA EĞİTİMİNİN TARİHSEL GELİŞİMİ VE MEVCUT DURUM ANALİZİNİ AKADEMİSYENLERLE PAYLAŞTIK 24.10.2018

    

TMMOB Eğitim Sempozyumu kapsamında, ülkemizdeki teknik eğitimin mevcut durumunu ve tarihsel seyrini içeren `Türkiye’de Mühendislik Mimarlık Şehir Planlama Eğitiminin Tarihsel Gelişimi ve Mevcut Durum Analizi` 23 Ekim 2018 tarihinde ülkemizde bulunan Mühendislik, Mimarlık ve Şehir Plancılığı bölümü akademisyenleri ile paylaşıldı.

TMMOB: SOMA KÖMÜR İŞLETMELERİ YK BAŞKANI ALP GÜRKAN’IN TMMOB ÜYELİĞİNDEN İHRACI HUKUKA UYGUN BULUNDU 24.10.2018

    

2015 yılında TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından üyelikten ihraç edilen SOMA Kömür İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan’ın kararın iptaline ilişkin açtığı davada Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Alp Gürkan’ın istinaf talebini reddetti.

TTB SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI ÇIKARILMASI İÇİN NÖBETTE! 11.10.2018

    

`Sağlıkta şiddet` yasasının çıkarılmasını isteyen hekimler 10-17 Ekim 2018 tarihleri arasında Kuğulu Parkta beyaz nöbete başladılar. Beyaz önlükleri ile Kuğulu Parkta bir araya gelen hekimler “Artık yeter! Sağlıkta şiddet yasası çıkarılsın” başlıklı bildiri dağıttılar. Yaşamak ve yaşatmak istediğini belirten hekimlerin dağıttığı bildiride, `Sağlıkta şiddetin son bulması için TTB`nin önerdiği `Sağlıkta şiddet yasasının` çıkarılması ve sağlık ortamında şiddeti körükleyen politikalara son verilmesi talebiyle TBMM`yi göreve çağırıyoruz` ifadesi yer aldı.

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ’NDE “TÜRKİYE’NİN EKONOMİK KRİZİ” SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİYOR 10.10.2018

    

ODTÜ Mezunları Derneği tarafından 13 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 14:00’de Vişnelik Tesisleri’nde Prof. Dr. Korkut Boratav ve Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu’nun konuşmacı olarak katılacakları “Türkiye’nin Ekonomik Krizi” başlıklı söyleşi gerçekleştiriliyor.

MİMARLAR ODASI TARAFINDAN “ANKARA’NIN KALBİ ULUS” SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLECEK 10.10.2018

    

Dünya Mimarlık Günü etkinlikleri kapsamında Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kent İzleme Merkezi tarafından 11 Ekim 2018 Perşembe günü 18.30’da “Ankara’nın Kalbi Ulus” etkinliği düzenleniyor. Etkinlik kapsamında “Ulus`un Potansiyelleri” başlığında Prof. Dr. Mehmet Tunçer ve `”Ulus ve Ulaşım” başlığında ulaşım uzmanı Erhan Öncü konuşacak.

TÜRKİYE RÜZGÂR ENERJİSİ KONGRESİ DÜZENLENİYOR 09.10.2018

    

Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREK) Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi 5-6 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara Sherton Oteli’nde düzenleniyor.

DEV YAPI-İŞ GENEL BAŞKANI ÖZGÜR KARABULUT’UN TUTUKLANMASI ANKARA’DA PROTESTO EDİLECEK 08.10.2018

    

3. Havalimanı inşaatında kötü çalışma koşullarını protesto ederek eylem düzenleyen işçilere yönelik yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alınan ve ardından tutuklanan DİSK Dev.Yapı-İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut’a destek için DİSK Ankara Bölge Temsilciliği tarafından 8 Ekim 2018 Pazartesi günü basın açıklaması düzenlenecek. Basın açıklaması Ulus Heykel önünde saat 12.00’de yapılacak.

BMO: YSK’NİN “KESİN SEÇİM SONUÇLARI” NE KADAR KESİN? 08.10.2018

    

TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası,24 Haziran 2018 seçim sonuçlarındaki veri yanlışlarını belgeleriyle raporladı. 4 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan Raporda “YSK’nin ‘Kesin Seçim Sonuçları’ ne kadar kesin” denildi. Rapora haberin devamından ulaşabilirsiniz.

ANKARA’NIN KAYIP DERELERİ SUNUMU… 03.10.2018

    

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından 4 Ekim 2018 Perşembe günü “Ankara’nın Kayıp Dereleri” konulu sunum düzenleniyor. Etkinlik Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kent İzleme Merkezi tarafından İMO Su Çalışma Grubu Sözcüsü Hasan Akyar’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Etkinlik saat 18.30’da Mimarlar Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

“TÜRKİYE’DE VE ODTܒDE 68” SÖYLEŞİSİ DÜZENLENİYOR 03.10.2018

    

1968 yılının 50. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında ODTÜ Mezunları Derneği tarafından 6 Ekim 2018 Cumartesi günü Ertuğrul Kürkçü ve Akın Atauz’un katılımı ile “Türkiye’de ve ODTܒde 68” başlıklı söyleşi gerçekleştiriliyor.

NÜKLEER SANTRAL İSTEMEDİKLERİNİ BİR DE JAPONCA HAYKIRDILAR 03.10.2018

    

Sinop Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Türkiye- Japonya-Fransız ortaklığında doğa harikası İnceburun’a kurulması planlanan Sinop Nükleer Santralı’nı istemediklerini Japon Parlamentosu önünde yaptıkları açıklamayla haykırdı.

SAMSUN SANAT TİYATROSU KUVAYI MİLLİYE DESTANI OYUNUNU SAHNELİYOR 01.10.2018

    

Samsun Sanat Tiyatrosu (SST) 23 Ekim 2018 Salı günü saat 20.00’de Atatürkçü Düşünce Derneği Batıkent Şubesi’nde, 24 Ekim 2918 Çarşamba günü saat 20.00’de Ankara Sanat Tiyatrosu’nda (AST) Nâzım Hikmet’in eseri Kuvayı Milliye Destanı’nı sahneliyor. Kuvayı Milliye Destanı oyununu yöneten ve oynayan Yaşar Gündem.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: KRİZİN BEDELİNİ ÖDEMEYECEĞİZ! EMEĞİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİN OMUZ OMUZA! 27.09.2018

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ülkemizde yaşanan ekonomik krize ilişkin 26 Eylül 2018 tarihinde yaptıkları ortak basın açıklamasında “Krizin bedelini ödemeyeceğiz. Emeğin hakların savunmak için omuz omuza!” dediler. Basın açıklamasına haberin devamında ulaşabilirsiniz.

 


MÜGE KAPSAMINDA “YATIRIM TEŞVİK MEVZUATI BAĞLAMINDA ENERJİ SEKTÖRÜNÜN DESTEKLENMESİ” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

15.11.2018
 


Çok Okunanlar


BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMLERİ VE ADALET BAKANLIĞI BAŞVURULARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

FPGA EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

ARDUINO EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

TEMEL SEVİYE PLC UYGULAMALARI EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ BOWLING TURNUVASI DÜZENLENDİ

ANKARA CONGRESIUM`DA ATECH FUARI DÜZENLENECEK

LOKAL SÖYLEŞİLERİ 6: TÜRKİYE’NİN KRİZ HALLERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA E-DESİGN YAZILIMI İLE YG/AG KISA DEVRE HESAPLAMALARI VE AG PANO DİZAYNI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSI DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA TELEKOM ERİŞİM VE ALTYAPI YÖNETİMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri