MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 58  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TEKİRDAĞ TREN FACİASINA, ÖNGÖRÜLEBİLİR VE ÖNLENEBİLİR NEDENLER YOL AÇMIŞTIR! 09.07.2018

    

FELAKETLERİN NEDENİ DOĞA OLAYLARI DEĞİL, MÜHENDİSLİK BİLGİ VE BİRİKİMİNİN GÜNLÜK TİCARETE TESLİM EDİLMESİDİR! MÜHENDİSLİK VE MÜHENDİSLERİN YOK SAYILMASIDIR! 09.07.2018

    

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nın Tekirdağ’da meydana gelen tren kazasıyla ilgili 09.07.2018 tarihli açıklaması.

SAYIŞTAY RAPORU IŞIĞINDA ŞEHİR HASTANELERİ GERÇEĞİ PANELİ DÜZENLENİYOR 09.07.2018

    

Ankara Tabip Odası tarafından `Sayıştay Raporu Işığında Şehir Hastaneleri Gerçeği` paneli düzenleniyor. 11 Temmuz Çarşamba Ankara Tabip Odası`nda (Mithatpaşa Caddesi 62/18)gerçekleştirilecek panelin konuşmacısı Avukat Özgür Erbaş, moderatörü ise Dr. Bayazıt İlhan olacak.

İŞ CİNAYETLERİ HAZİRAN AYINDA DA DURMADI 05.07.2018

    

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) tarafından hazırlanan iş cinayetleri raporuna göre haziran ayı içinde 149 işçi ölürken 2018 yılının ilk 6 ayında 907 işçi öldü. İSİG Haziran raporuna haberin devamından ulaşabilirsiniz.

3.ULUSLARARASI AKDENİZ BİLİM VE MÜHENDİSLİK KONGRESİ (IMSEC 2018) DÜZENLENİYOR 04.07.2018

    

3.Uluslararası Akdeniz Bilim ve Mühendislik Kongresi (IMSEC 2018) 24-26 Ekim 2018 tarihlerinde Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Tam metin veya özet gönderme için son tarih 1 Ekim 2018.

SOLARTR 2018 DÜZENLENİYOR 03.07.2018

    

Güneş enerjisinin yaygın kullanımında yenilikçi teknoloji ve uygulamaları konu alan, bilim ve teknoloji ağırlıklı olarak ele alındığı uluslararası konferans ve sergi etkinliği SOLARTR 2018 27-29 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. Konferansa özet gönderme tarihi 30 Temmuz 2018, tam bildiri gönderme tarihi 22 Ekim 2018.

“TONGUÇ BABA ARAMIZDA” ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENİYOR 19.06.2018

    

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği, İsmail Hakkı Tonguç Belgeliği Vakfı ve Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı tarafından Köy Enstitüleri’nin kurucusu İ.Hakkı Tonguç’u anmak için “Tonguç Baba Aramızda” anma etkinliği 20 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 19.30’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenleniyor.

“TÜRKİYE EKONOMİSİ NEREYE?` PANELİ DÜZENLENİYOR 19.06.2018

    

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından Türkiye ekonomisinin dünü, bugünü ve yarınını masaya yatırmak üzere Prof. Dr. Korkut Boratav, Ekonomi Uzmanı Mustafa Sönmez, CHP Milletvekili adayı Selin Sayek Böke ve Prof. Dr Aziz Konukman`ın katılımıyla “Türkiye Ekonomisi Nereye?” başlıklı panel düzenleniyor.

ANKARA İSİG: TÜRKİYE`DE ÇOCUK İŞÇİLİĞİ VE ÇOCUK İŞ CİNAYETLERİ RAPORU 12.06.2018

    

Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi tarafından “Türkiye’de Çocuk İşçiliği ve Çocuk İş Cinayetleri Raporu” yayımlandı. 12 Haziran Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü dolayısıyla hazırlanan raporda şöyle deniliyor; “Çocuk işçilik dünyada ve Türkiye’de vahim bir tablo sergilemektedir. 2015 yılı itibariyle yarısından fazlası tarımda olmak üzere 168 milyon çocuk çalışmaktadır. Bu çocukların önemli bir kısmı en kötü işlerde çalışmakta ve eğitim hakkından maruz bırakılmaktadır. Türkiye’de ise resmi olmayan rakamlara göre 2 milyonun üzerinde çocuk işçi vardır. Bu konuda bir önlem alınmadığı gibi çocuklara giderek daha çok güvencesiz ve kötü çalışma koşulları dayatılmakta, çocuk işçiliği giderek daha çok tehlikeli ve çok tehlikeli işlere kaymakta, çocuk iş cinayetleri artmaktadır.`

ANKARA İSİG MECLİSİ:BARUTSAN’DA ÖLÜMÜ, İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’NE AYKIRI TALİMAT VE KOŞULLAR GETİRDİ! 04.06.2018

    

Makine Kimya Endüstrisi’nde (MKE) yaşanan iş cinayetine ilişkin Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi tarafından 4 Haziran 2018 tarihinde yapılan açıklamada “Barutsan’da ölümü, işçi sağlığı ve güvenliğine aykırı talimat ve koşullar getirdi!” denildi.Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

HASANOĞLAN ATATÜRK ÖĞRETMEN OKULU MEZUNLARI DERNEĞİ’NDAN NÂZIM HİKMET ANMASI 01.06.2018

    

Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Okulu Mezunları Derneği, devrimci şair Nazım Hikmet’i “Ölümünün 55. Yılında Nazım Hikmet Ran” şiir dinletisi ile anacak. Ali Ulusoy’un şiir okuyacağı etkinlikte Ali Gökkaya müziği ile anmaya katılacak.

4.ULUSAL YAPI KONGRESİ BİLDİRİ ÖZET TESLİM TARİHİ 8 HAZİRAN’DA 30.05.2018

    

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Mimarlar Odası Antalya Şubesi tarafından ve üniversiteler işbirliğiyle düzenlenen 4.Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi, 6-7-8 Aralık 2018 tarihlerinde Antalya’da “Yapı Sektöründe Yenilikçi Yaklaşımlar” konusuyla gerçekleştirilecek. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi’nde sunulacak olan bildirilerin özetlerinin 8 Haziran 2018 Cuma günü saat 17:00’ye kadar kongre sekterliğine (Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne) e-posta aracılığıyla teslim edilmesi gerekiyor.

JMO: ESKİŞEHİR-ALPU OVASI YOK EDİLEMEZ! 23.05.2018

    

Jeoloji Mühendisleri Odası, yayınlanan Eskişehir Alpu Termik Santrali Nihai ÇED Raporu`na ilişkin olarak 21 Mayıs 2018 tarihinde, Eskişehir Alpu Termik Santrali Nihai ÇED Raporunun Değerlendirilmesi Raporu`nu yayınladı.

ANKARA GAR YERLEŞKESİ PARÇALANIYOR “CUMHURİYET HAFIZASI SİLİNMEK İSTENİYOR” 21.05.2018

    

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Ankara Garı yerleşkesindeki 49 bin 267 metrekarelik TCDD arazisinin üzerindeki taşınmazlarla önce hazineye sonrada yeni kurulan Hacı Bayram Veli Üniversitesine devredilmesine , devire karşılık TOKİ’nin inşaat yapması protokolüne düzenlediği basın toplantısıyla tepki gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve BTS “Bu satış sadece Ankara Garı’nın yok edilmesi değil, Cumhuriyet hafızasının silinmesi projesidir. Bu giderayak yangından mal kaçırma operasyonunun TCDD’ye düşen payıdır. Bu protokolü ve hukuksuz işlemleri yargıya taşıyacağız” dedi.

MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ’NDE FİKRET BAŞKAYA’NIN “ÇÖKÜŞ” KİTABI SÖYLEŞİSİ VE İMZA GÜNÜ DÜZENLENİYOR 17.05.2018

    

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından, Fikret Başkaya’nın yazdığı “Çöküş” kitabı söyleşisi ve imza günü 18 Mayıs 2018 Cuma günü 18.30’da Mimarlar Odası Konferans Salonu’nda düzenleniyor.

JMO: ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NDAKİ PERSONEL KIYIMI İLE NE YAPILMAK İSTENİYOR? 15.05.2018

    

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Maden İşleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Petrolleri A.O.’nda personel kıyımı yaşandığını belirten TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü yaptığı yazılı açıklamada “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndaki personel kıyımı ile ne yapılmak isteniyor?” diye sordu. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

ŞPO: TOPLUMA VE KENTE İHANET YASALLAŞTI ! 14.05.2018

    

Şehir Plancıları Odası tarafından 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü yapılan basın açıklamasında İmar Affı’nın yasalaşmasının topluma ve kente ihanet olduğu belirtildi. Açıklamada “Bu yasa ile kentlerimizin kıyıları, sit alanları, orman alanları, tarım arazileri, meraları büyük bir saldırı ile karşı karşıya bırakılmış ve kentlerimiz üzerindeki baskı ve tehditlerin artmasına geniş bir zemin hazırlanmıştır” denildi.

MMO ANKARA ŞUBE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU: BU ELLERDEN BİR GARİP GEÇTİ 20.04.2018

    

Çalışmalarını MMO Ankara Şube Sosyal Etkinlikler Komisyonu çatısı altında sürdüren MMO Ankara Şube Türk Halk Müziği Korosu, Neşet Ertaş anısına “Bu Ellerden Bir Garip Geçti” temalı konseri ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

29.ULUSLARARASI ANKARA FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR 18.04.2018

    

29.Uluslararası Ankara Film Festivali 19-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen festival seçkileri Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda izlenebilecek.Ankara Uluslararası Film Festivalinde Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından verilen onur ödülleri bu yılki sahiplerini buldu. Aziz Nesin Emek Ödülü Menderes Samancılar’a, Sanat Çınarı Ödülü Rüştü Asyalı’ya, Kitle İletişim Ödülü sinecine Sinema Araştırmaları Dergisi’ne 19 Nisan’da MEB Şura salonunda gerçekleştirilecek açılış töreninde takdim edilecek.

MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI: ENERJİ KAYNAKLARIMIZIN ÖZELLEŞTİRME İLE TALANINA SON VERİN” 13.04.2018

    

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından 12 Nisan 2018 Perşembe günü yapılan basın açıklamasında, “Enerji kaynaklarımızın özelleştirme ile talanına son verin! Yeni Karadon, Kozlu ve Soma facialarına neden olmayın” denildi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

 


TMMOB-DİSK-KESK-ATO-ASMMO “ÇOCUKLARIMIZIN DÜŞLERİ İÇİN ÇOCUK KATİLLERİNİN PEŞİNDEYİZ”

04.07.2018
 


Çok Okunanlar


ARDUINO EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

FPGA EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

TMMOB ANKARA İKK: YAPI RUHSATLARINDA PROJE MÜELLİFLERİNİN İMZASININ KALDIRILMASI KABUL EDİLEMEZ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

ÜYEMİZ PROF. DR. HALUK UYGUR TOSUN`U ZİYARET ETTİK

YAPI DENETİM KOMİSYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TMMOB-DİSK-KESK-ATO-ASMMO “ÇOCUKLARIMIZIN DÜŞLERİ İÇİN ÇOCUK KATİLLERİNİN PEŞİNDEYİZ”

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ BAŞLADI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri