MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 64  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SARAÇOĞLU’NDA MİMARLARDAN HUKUK ZAFERİ 16.07.2019

    

Saraçoğlu’nda zafer kamu yararının oldu Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi ve kent merkezindeki ender nefes alma alanlarından olan Saraçoğlu Mahallesi için verdiği mücadele sonuç verdi.

ODTܒDE “KÖKLER DİRENİŞE ÇAĞIRIYOR GEL” ETKİNLİĞİ 12.07.2019

    

Yurt yapımı gerekçesiyle binlerce ağacın kesilerek yok edildiği ODTÜ Kavaklık’ta 14 Temmuz 2019 Pazar “Kökler Direnişe Çağırıyor Gel” etkinliği düzenleniyor. Etkinlik kapsamında saat 16.00’da A4’te buluşulacak , 16.30’da 5. Yurttan Kavaklık’a yürüyüş gerçekleştirilecek , 17.30-21.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinliklerden sonra 21.00’de Kavaklık’ta Gece Nöbeti düzenlenecek.

TEOMAN ÖZTÜRK ANILDI 12.07.2019

    

TMMOB’nin bugünkü toplumcu çizgisinin yaratıcılarından, 1973-1980 dönemi TMMOB Başkanı Teoman Öztürk ölümünün 25. yılında 11 Temmuz 2019 tarihinde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki anıt mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

TEOMAN ÖZTÜRK ANILIYOR 09.07.2019

    

TMMOB’nin bugünkü toplumcu çizgisinin yaratıcılarından, 1973-1980 dönemi TMMOB Başkanı Teoman Öztürk ölümünün 25. yılında 11 Temmuz 2019 tarihinde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki anıt mezarı başında anılacak.

TMMOB ANKARA İKK`DAN VALİLİĞE BAŞVURU 08.07.2019

    

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu tarafından Ankara Valiliği`ne yazı gönderilerek inşaat ruhsatı olmadığı halde yapımına başlanan ODTÜ Kredi Yurtlar Kurumu yurdunun durdurulması istendi. TMMOB Ankara İKK tarafından Ankara Valiliği’ne 8 Temmuz 2019 Pazartesi günü yapılan başvuru metnine haberin devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ GÜNCEL DURUM RAPORU YAYIMLANDI 05.07.2019

    

TMMOB Akkuyu Nükleer Güç Santrali İzleme Komisyonu tarafından hazırlanan `TMMOB Akkuyu Nükleer Güç Santrali Güncel Durum Raporu` 05 Temmuz 2019 tarihinde yayımlandı. TMMOB; başından itibaren hukuksuz ve bilimdışı biçimde izleyen süreci yakından takip ediyor ve Komisyon santralin yapım süreçlerini raporlandırıp kamuoyuyla paylaşmaya devam edecek.

ODTÜ KYK YURDU PROTESTO EDİLDİ 05.07.2019

    

ODTܒde KYK Yurdu projesinin uygulanması, ODTÜ öğrencileri, akademisyenleri, ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği, Mezunlar Derneği, ODTÜ Eğitim-sen ODTÜ çalışanları, mezunlar, TMMOB`a bağlı Meslek Odaları, pek çok sivil toplum kuruluşu ve sendika temsilcileri tarafından 5 Temmuz 2019 Cuma günü düzenlenen eylemlerle protesto edildi. Açıklama ve yürüyüş sırasında `Verşan Kök ODTÜ`ye rektör olamaz` `ODTÜ`de KYK istemiyoruz` ve `Rektörlük Yıkılsın, Yurt Yapılsın` sloganlarını attı.’’

ODTÜ KAVAKLIK DİRENİŞİ KİTAPÇIĞI YAYINLANDI 04.07.2019

    

ODTܒde Kavaklık mevkiinde Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından ağaçların kesilerek yurt binası yapılmak istenmesine karşı 51 gündür (4 Temmuz itibariyle) direnişte olan öğrenciler “Neden KYK İstemiyoruz? Kavaklık Direnişi” başlığıyla bir kitapçık yayınladılar.

İSİG: HAZİRAN AYINDA EN AZ 124, YILIN İLK ALTI AYINDA İSE EN AZ 840 İŞÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ 04.07.2019

    

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclis (İSİG) Haziran 2019 raporuna göre bu ayda en az 124, yılın ilk 6 ayında ise en az 840 işçi yaşamını yitirdi.

TMMOB T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINA YAZI GÖNDERDİ 26.06.2019

    

TMMOB tarafından, Danıştay kararlarının gereğinin gecikmeksizin yerine getirilmesi; hukuka aykırılığı ortaya konan ve yürütmesi durdurulan düzenlemelere dayalı uygulamalara bir an evvel son verilmesi; kararlarda belirtilen hususlar dikkate alınarak yeniden düzenleme yapılması hususunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 25 Haziran 2019 tarihinde yazı gönderildi.

TMMOB: ILISU PROJESİ DURDURULMALI VE HASANKEYF SULAR ALTINDA KALMAKTAN KURTARILMALIDIR 19.06.2019

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Dicle nehrinin kenarında bulunan Hasankeyf`in Ilısu Barajı nedeniyle yok olma tehlikesiyle burun buruna olmasına ilişkin 19 Haziran 2019 tarihinde yaptığı basın açıklamasında “Ilısu projesi durdurulmalı ve Hasankeyf sular altında kalmaktan kurtarılmalıdır” dedi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

BU ÖYKܒLERİN MUTLU BİR SONU OLMALI İMZA KAMPANYASI: ÖYKÜLERİ VE GÜLÜCÜKLERİ HİÇ BİTMESİN! 14.06.2019

    

Bu Öykü’lerin Mutlu Bir Sonu Olmalı İmza Kampanyası: Öyküleri ve Gülücükleri Hiç Bitmesin! Öykü Arin’e Umut Ol Gönüllüleri tarafından “Bu Öykü’lerin Mutlu Bir Sonu Olmalı İmza Kampanyası: Öyküleri ve Gülücükleri Hiç Bitmesin!” başlıklı imza kampanyası başlatıldı.

AFSAD PORTRE FOTOĞRAFÇILIĞINDA UZUN POZLAMA ATÖLYESİ SERGİSİ 11.06.2019

    

AFSAD Portre Fotoğrafçılığında Uzun Pozlama Atölyesi “Yüzde Yüz Fotoğraf” sergisi 17-23 Haziran 2019 tarihlerinde TESK Sanat Galerisi’nde açılacak. EMO Ankara Şubesi eski müdürü Seçin Ataç ve üyemiz Hilmi Yıldırım’ın fotoğraflarının da yer alacağı sergi 17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 19.00’da açılacak.

HAZİRAN’DA HAYATINI KAYBEDEN DEVRİMCİ OZAN VE YAZARLAR ANILDI 10.06.2019

    

TMMOB Ankara İKK tarafından `Haziranda Ölmek Zor Devrimci Yazar ve Ozanlarımızı Anıyoruz` etkinliği 30 Mayıs 2019 Perşembe günü İMO KKM Teoman Öztürk Salonunda düzenlendi. Nâzım Hikmet, Orhan Kemal ve Ahmed Arif`in anıldığı etkinlikte, Tiyatro 1112 Garaj tarafından `15. Yıl Kıraathanesi` oyunu sahnelendi.

İMO ANKARA ŞUBESİ HAZİRAN ETKİNLİKLERİ 10.06.2019

    

İMO Ankara Şubesi tarafından 11-19 Haziran 2019 tarihleri arasında “Haziran Etkinlikleri” düzenlenecek. Haziran etkinlikleri kapsamında “Mobbing” başlıklı forum, yaz konseri, Tiyatro, Çocuk dans ve tiyatro gösterisi, basketbol turnuvası gerçekleştirilecek.

ODTÜ KAVAKLIK DİRENİYOR 04.06.2019

    

ODTܒde Kavaklık mevkiinde Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından ağaçların kesilerek yurt binası yapılmak istenmesine karşı direnen öğrenciler 5 Temmuz 2019 Cuma günü ODTÜ Rektörlüğü önünde basın açıklaması yaptıktan sonra ODTÜ Birlikteliği tarafından toplanan imzaları Rektöre iletilecekler. Rektörlük önünden Kavaklık’a yürüyüşün ardından Bandista Konseri düzenlenecek.

AKKUYU NÜKLEER SANTRAL TEMEL BETONUNDA ÇATLAK OLUŞMASI KONUSUNUN ÜSTÜ KAPATILMAMALIDIR 21.05.2019

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Akkuyu Nükleer Santraline ilişkin 21 Mayıs 2019 tarihinde bir basın açıklaması yaparak santralin zemininde meydana gelen çatlaklarla gerekli tedbirler alınmadan inşaata devam edilmesinin yaratacağı tehlikeyi işaret etti.

TMMOB, DİSK, KESK, ATO VE ASMMO İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İPTALİ VE TTB YÖNETİCİLERİNE VERİLEN CEZA İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEYECEK 09.05.2019

    

TMMOB, DİSK, KESK, ATO ve ASMMMO üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesi, seçilmiş belediye başkanlarına KHK’ler gerekçe gösterilerek mazbatalarının verilmemesi, TTB Merkez Konsey Üyelerinin toplum sağlığını ve barışı savundukları için ağır cezalara çarptırılmış olmaları ile ilgili olarak 10 Mayıs 2019 Cuma günü İzmir 2 Caddesinde (PTT önü) basın açıklaması yapacak.

TMMOB: NÜKLEER SEVDASI FELAKETE DÖNÜŞMEDEN PROJELER İPTAL EDİLSİN! 09.05.2019

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Akkuyu Nükleer Santralı inşaatında reaktörün oturacağı temelde çatlaklar oluştuğu ve bu bölümlerin yeniden yapıldığına ilişkin haberler üzerine 9 Mayıs 2019 tarihinde yaptığı açıklamada, TMMOB`nin uyarılarının dikkate alınmamış olmasının yaratabileceği vahim sonuçları hatırlattı. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

DİSK-KESK VE TMMOB`DEN ORTAK AÇIKLAMA: `YAŞAMI VE BARIŞI SAVUNMAK SUÇ DEĞİLDİR! TTB`NİN YANINDAYIZ` 06.05.2019

    

TTB Merkez Komitesi üyelerinin `Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur` başlıklı basın açıklamaları nedeniyle 20`şer ay hapis cezasına çarptırılmasıyla ilgili DİSK, KESK ve TMMOB tarafından 6 Mayıs 2019 tarihinde yapılan ortak basın açıklamasında “Yaşamı ve barışı savunmak suç değildir, TTB’nin yanındayız.” denildi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

 


YANGIN ALGILAMA SİSTEM TASARIMI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

17.07.2019
 


Çok Okunanlar


WEBINAR: ELEKTRİKLİ ARAÇLARDA BATARYA YÖNETİM SİSTEMLERİ VE ŞARJ DOLULUK ORANLARININ (SOC) KESTİRİLMESİ

BİLGİSAYAR DESTEKLİ PROJE ÇİZİM İLKELERİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

ELEKTRONİKTE ARIZA BULMA TEKNİKLERİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

YANGIN ALGILAMA SİSTEM TASARIMI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HAYDAR İLKER`İ KAYBETTİK

SMM ÜYELERİMİZLE TEST ÖLÇÜM ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

EMO ERZURUM İL TEMSİLCİLİĞİNDE ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİ YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ERZİNCAN İL TEMSİLCİLİĞİNDE ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri