MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 8: TOPLUMSAL MÜCADELEDE MESLEK ODALARI
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 9: EMO ANKARA ŞUBESİ’NİN 42 YILLIK SERÜVENİ
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 63  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KESK: “BEYAZIT, GAZİ, HALEPÇE KATLİAMLARINI UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ!” 15.03.2019

    

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) tarafından 15 Mart 2019 Cuma günü yapılan yazılı basın açıklamasında “Beyazıt, Gazi, Halepçe katliamlarını unutmayacağız, unutturmayacağız” denildi. Açıklamaya haberin devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB ANKARA İKK’DAN ÖYKÜ ARİN VE TÜM LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN KÖK HÜCRE BAĞIŞ ÇAĞRISI 14.03.2019

    

Kök hücre bağışı bekleyen Öykü Arin, Arhan Çınar ve tüm lösemili çocuklar için, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası çağrısıyla 16 - 17 Mart Günü 13:00 - 20:00 saatleri arasında Batıkent Gimsa önünde kök hücre bağışı yapılacaktır. Üyelerimize önemle duyurulur.

MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ VEDAT DALOKAY’I ANIYOR 13.03.2019

    

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Mimarlar Odası Genel Sekreterliği, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanlığı yapmış ve 1973-1977 yılları arasında Ankara Belediye Başkanlığı süresince `Toplumcu Belediyecilik` anlayışını hakim kılan Vedat Dalokay`ı `Dalokay`dan Geleceğe Toplumcu Belediyecilik` başlığıyla düzenleyeceği panel ile anacak.

SİNOP FUKUŞİMA OLMASIN! 11.03.2019

    

Fukişima Felaketinin 8. yıldönümünde Sinop Nükleer Karşıtı Platform `Sinop Fukişima Olmasın` başlıklı Basın açıklaması yaptı.

DEVRİMCİ 78’LİLER FEDERASYONU: “MART AYI KATLİAMLAR VE DİRENİŞ AYIDIR” 11.03.2019

    

Devrimci 78’liler Federasyonu tarafından 11 Mart 2019 Pazartesi günü yapılan yazılı basın açıklamasında “Mart ayı katliamlar ve direniş ayıdır” denildi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

“HAYATIMIZ, EKONOMİ VE TEKNOLOJİ” SÖYLEŞİSİ DÜZENLENİYOR 08.03.2019

    

TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası tarafından Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu’nun katılımıyla 9 Mart 2019 Cumartesi günü saat 13.00`da Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Eğitim Salonunda “Hayatımız, Ekonomi ve Teknoloji” başlıklı söyleşi düzenleniyor.

TÜRKİYE’NİN HUKUK DÜZENİNİN DÖNÜŞÜMÜ PANELİ DÜZENLENECEK 04.03.2019

    

Ankara Barosu İnsan Hakları Merkezi ve Mülkiyeliler Birliği İnsan Hakları Merkezi “Türkiye’nin Hukuk Düzeninin Dönüşümü” başlıklı panel 10 Mart 2019 saat 09.45’te Ankara Barosu Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek.

TMMOB’DEN BELEDİYELERE “USULSÜZ BEDEL” UYARISI 26.02.2019

    

Ülke genelinde tüm belediye başkanlıklarına 21 Şubat 2019 tarihinde bir yazı gönderen TMMOB, belediyelerin mühendis, mimar ve şehir plancısı üyelerden “müelliflik kaydı”, “mühendislik çalışma ruhsat harcı” gibi isimler altında ücretler almasının hukuka aykırı olduğunu belirterek, bu tip uygulamalardan ivedilikle vazgeçilmesini talep etti.

BMO: AKN VE KOTA UYGULAMALARI İNSAN HAKKI İHLALİDİR 25.02.2019

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO) Yönetim Kurulu tarafından 22 Şubat 2019 Cuma günü yapılan basın açıklamasında “Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulamasının Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararıyla kaldırılmasının insan hakkı ihlali olduğu belirtildi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB 3. KADIN SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 25.02.2019

    

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen TMMOB Kadın Sempozyumu’nun üçüncüsü 23 Şubat 2019 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk toplantı salonunda `Kriz, Kent ve Kadın` temasıyla gerçekleştirildi.

“İŞ CİNAYETLERİ VE İNŞAATLARDA ÖRGÜTLENME SORUNLARI” PANELİ DÜZENLENİYOR 20.02.2019

    

Mülkiyeliler Birliği Mülkiye Emek Araştırmalar Merkezi Kriz ve Emek Panelleri IV “İş Cinayetleri ve İnşaatlarda Örgütlenme Sorunları” konulu panel 26 Şubat 2019 Salı günü saat 19.00’da Mülkiyeliler Kültür Merkezi Prof.Dr.Oral Sander Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Oturum Başkanlığını Pınar Abdal’ın (İSİG Meclis Üyesi) yapacağı panele Özgür Karabulut (Dev Yapı-İş Genel Başkanı), Murat Kemal Gündüz (Avukat) konuşmacı olarak katılacak.

TMMOB VE TTB’NİN ULUSAL BESLENME KONSEYİNDEN ÇIKARILMASI KABUL EDİLEMEZ 18.02.2019

    

Sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda çalışma yapmak amacıyla Sağlık Bakanlığı`nca oluşturulan “Ulusal Beslenme Konseyi”ne önce dahil edilip sonra çıkarılan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve Türk Tabipleri Birliği, halk sağlığını ilgilendiren bir konu ile ilgili oluşturulan ulusal konseyde konunun muhatabı olan meslek kuruluşlarının temsiliyetinin olmamasına ilişkin 15 Şubat 2019 tarihinde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına haberin devamında ulaşabilirsiniz.

“ANKARA’DA KENTSEL YAŞAM KALİTESİ VE MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLÂNCILARININ ROLܔ KONULU PANEL DÜZENLENİYOR 15.02.2019

    

Çiğdemim Eğitim, Çevre ve Dayanışma Derneği (ÇİĞDEMİM) tarafında 20 Şubat 2019 Çarşamba günü İTÜ Evi’nde 19.00-21.00 saatleri arasında “Ankara’da Kentsel Yaşam Kalitesi ve Mühendis, mimar, Şehir Plâncılarının Rolü” konulu panel düzenlenecek. Panelde, Erhan Karaesmen (İnşaat Mühendisi), Kadri Atabaş (Mimar), Metin Durgut (Elektrik Mühendisi) konuşmacı olacak.

13. ANKARA KİTA FUARI DÜZENLENİYOR 12.02.2019

    

13. Ankara Kitap Fuarı, 15-24 Şubat 2019 tarihleri arasında ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında düzenleniyor. İlber Ortaylı’nın onur yazarı olarak belirlendiği fuarda uluslararası onur konuğu Donatella Di Pietrantonio, konuk ülke İtalya oldu. Kitap fuarı 10.00-20.00 saatleri arasında katılımcıları bekliyor.

TMMOB YEREL YÖNETİMLER SEÇİM BİLDİRGESİ YAYINLANDI 06.02.2019

    

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel yönetimler seçimine yönelik TMMOB tarafından 6 Şubat 2019 Çarşamba günü “TMMOB Yerel Yönetimler Seçim Bildirgesi” yayınlandı.

TMMOB: KAMUDA KADROLU, GÜVENCELİ İSTİHDAM MÜCADELEMİZ KAZANIMLARLA DEVAM EDİYOR 05.02.2019

    

TMMOB’nin geçtiğimiz yıl kazandığı davaya rağmen kamuda kiralık usulle mühendis istihdam etmekte ısrar eden Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü`ne idare mahkemesi bir kez daha `dur` dedi. TMMOB tarafından yapılan duyuru haberin devamında yer almaktadır.

HKMO: BELEDİYELER, ÜYELERİMİZDEN MÜELLİFLİK KAYDI ADI ALTINDA ÜCRET TALEP EDEMEZLER 25.01.2019

    

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, belediyelerce mimar ve mühendis proje müelliflerine müelliflik kaydı ile kayıt ücreti alınması üzerine açtığı davada, kayıt ücreti alınmasına ilişkin belediye işlemlerinin hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle iptallerine karar verilmesi ve kararlardan bazılarının Danıştay`ca onanmasına ilişkin 24 Ocak 2019 tarihinde bir açıklama yaparak üyelere duyuruda bulundu.

26. ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI BAŞLIYOR 24.01.2019

    

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) öncülüğünde, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu ve aydınların anısına düzenlenen, 26. Adalet ve Demokrasi Haftası 24-31 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

“ADİL VE DEMOKRATİK GELECEK İÇİN NASIL BİR YAPAY ZEKA?” SÖYLEŞİSİ DÜZENLENECEK 21.01.2019

    

26. Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası, Bilim ve Gelecek dergisiyle birlikte “Adil ve Demokratik Gelecek İçin Nasıl Bir Yapay Zekâ?” başlıklı söyleşi düzenliyor. Prof. Dr. Cem Say tarafından düzenlenecek seminer 26 Ocak 2019 Cumartesi günü TMMOB Mimarlar Odası Konferans Salonunda saat 14.00’te gerçekleştirilecek. Prof.Dr.Cem Say, söyleşi sonunda, Bilim ve Gelecek Yayınlarından çıkan “50 Soruda Yapay Zek┠kitabını imzalayacak.

TMMOB ANKARA İKK: EMEKÇİLERİN İŞ CİNAYETLERİNDE HAYATLARINI KAYBETMESİ ENGELLENEBİLİR! 18.01.2019

    

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu olarak Ankara Siteler’de meydana gelen ve 5 işçinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili 18.01.2019 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. `Emekçilerin İş Cinayetlerinde Hayatlarını Kaybetmesi Engellenebilir` başlıklı açıklamayı duyurumuzun devamında bulabilirsiniz...

 


EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMÜRHAN SOYSAL ARTI TV’DE ŞEHİR HASTANELERİNİ DEĞERLENDİRDİ

15.03.2019
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2019 BAHAR DÖNEMİ MART AYI PROGRAMI BAŞLADI

AYDINLATMA HESABI, TASARIMI VE TEKNOLOJİK GELİŞİMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO KIRIKKALE, KONYA,KAYSERİ İL TEMSİLCİLİKLERİNDE ARDUINO EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

MÜGE KAPSAMINDA KNX AYDINLATMA OTOMASYONU SEMİNERİ DÜZENLENECEK

REVİT MEP 3D PROJE ÇİZİM KURSU BAŞLADI

C DİLİ İLE GÖMÜLÜ SİSTEM PROGRAMLAMA EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

EMO KONYA İL TEMSİLCİLİĞİNDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

MİSEM KAPSAMINDA ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

`BİR VALİZE NE SIĞAR Kİ?` OYUNUNA GİTTİK

YENİ ZELANDA`DA BİR CAMİİDE İBADET EDENLERE YÖNELİK IRKÇI, FAŞİST, İNSANLIK DIŞI SALDIRIYI KINIYORUZ...

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri