MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 58  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

JMO: ESKİŞEHİR-ALPU OVASI YOK EDİLEMEZ! 23.05.2018

    

Jeoloji Mühendisleri Odası, yayınlanan Eskişehir Alpu Termik Santrali Nihai ÇED Raporu`na ilişkin olarak 21 Mayıs 2018 tarihinde, Eskişehir Alpu Termik Santrali Nihai ÇED Raporunun Değerlendirilmesi Raporu`nu yayınladı.

ANKARA GAR YERLEŞKESİ PARÇALANIYOR “CUMHURİYET HAFIZASI SİLİNMEK İSTENİYOR” 21.05.2018

    

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Ankara Garı yerleşkesindeki 49 bin 267 metrekarelik TCDD arazisinin üzerindeki taşınmazlarla önce hazineye sonrada yeni kurulan Hacı Bayram Veli Üniversitesine devredilmesine , devire karşılık TOKİ’nin inşaat yapması protokolüne düzenlediği basın toplantısıyla tepki gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve BTS “Bu satış sadece Ankara Garı’nın yok edilmesi değil, Cumhuriyet hafızasının silinmesi projesidir. Bu giderayak yangından mal kaçırma operasyonunun TCDD’ye düşen payıdır. Bu protokolü ve hukuksuz işlemleri yargıya taşıyacağız” dedi.

MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ’NDE FİKRET BAŞKAYA’NIN “ÇÖKÜŞ” KİTABI SÖYLEŞİSİ VE İMZA GÜNÜ DÜZENLENİYOR 17.05.2018

    

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından, Fikret Başkaya’nın yazdığı “Çöküş” kitabı söyleşisi ve imza günü 18 Mayıs 2018 Cuma günü 18.30’da Mimarlar Odası Konferans Salonu’nda düzenleniyor.

JMO: ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NDAKİ PERSONEL KIYIMI İLE NE YAPILMAK İSTENİYOR? 15.05.2018

    

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Maden İşleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Petrolleri A.O.’nda personel kıyımı yaşandığını belirten TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü yaptığı yazılı açıklamada “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndaki personel kıyımı ile ne yapılmak isteniyor?” diye sordu. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

ŞPO: TOPLUMA VE KENTE İHANET YASALLAŞTI ! 14.05.2018

    

Şehir Plancıları Odası tarafından 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü yapılan basın açıklamasında İmar Affı’nın yasalaşmasının topluma ve kente ihanet olduğu belirtildi. Açıklamada “Bu yasa ile kentlerimizin kıyıları, sit alanları, orman alanları, tarım arazileri, meraları büyük bir saldırı ile karşı karşıya bırakılmış ve kentlerimiz üzerindeki baskı ve tehditlerin artmasına geniş bir zemin hazırlanmıştır” denildi.

MMO ANKARA ŞUBE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU: BU ELLERDEN BİR GARİP GEÇTİ 20.04.2018

    

Çalışmalarını MMO Ankara Şube Sosyal Etkinlikler Komisyonu çatısı altında sürdüren MMO Ankara Şube Türk Halk Müziği Korosu, Neşet Ertaş anısına “Bu Ellerden Bir Garip Geçti” temalı konseri ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

29.ULUSLARARASI ANKARA FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR 18.04.2018

    

29.Uluslararası Ankara Film Festivali 19-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen festival seçkileri Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda izlenebilecek.Ankara Uluslararası Film Festivalinde Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından verilen onur ödülleri bu yılki sahiplerini buldu. Aziz Nesin Emek Ödülü Menderes Samancılar’a, Sanat Çınarı Ödülü Rüştü Asyalı’ya, Kitle İletişim Ödülü sinecine Sinema Araştırmaları Dergisi’ne 19 Nisan’da MEB Şura salonunda gerçekleştirilecek açılış töreninde takdim edilecek.

MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI: ENERJİ KAYNAKLARIMIZIN ÖZELLEŞTİRME İLE TALANINA SON VERİN” 13.04.2018

    

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından 12 Nisan 2018 Perşembe günü yapılan basın açıklamasında, “Enerji kaynaklarımızın özelleştirme ile talanına son verin! Yeni Karadon, Kozlu ve Soma facialarına neden olmayın” denildi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

ŞEKER İŞ ETİMESGUT ŞEKER FABRİKASI ÖNÜNDE ÖZELLEŞTİRMELERE KARŞI EYLEM YAPACAK 11.04.2018

    

Türk-İş’e bağlı Şeker İş Sendikası tarafından şeker fabrikalarının özelleştirilmelerine karşı 13 Nisan 2018 Cuma günü saat 11.00’de Etimesgut Şeker Fabrikası önünde kitlesel basın açıklaması düzenlenecek.

“ANKARALI BULMACALAR” KİTAP TANITIMI VE SÖYLEŞİSİ 10.04.2018

    

Uzun yıllar bulmaca çözdükten sonra Ankara’ya dair bulmacalar hazırlayan ve `Yok edilen Ankara, çevre, kentsel duyarlılık, siyasallık` üzerine sorularından örnekler veren Savaş Sönmez`in Ankara ile ilgili bulmacalarının ortaya çıkışının yer aldığı etkinlik 11 Nisan 2018 Çarşamba günü Mimarlar Odası Konferans Salonu’nda saat 18.30’da gerçekleştirilecek.

“ TRT ARI VE ORKUT STÜDYOLARI KORUNMALIDIR” 03.04.2018

    

Yıkım tehdidiyle karşı karşıya olan TRT Arı ve Orkut Stüdyoları’nın tescil taleplerinin reddedilmesini ve yapıların bulunduğu alana ilişkin plan değişikliğini yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, “Bilirkişiler kültür mirasımız TRT Arı ve Orkut Stüdyolarının korunması gerektiği ve plan değişikliğinin kamu yararına uygun olmadığı yönünde görüş bildirdi” dedi.

12.ETHOS ANKARA TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR 23.03.2018

    

12. ETHOS Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali “GÖǔ teması ile 26 Mart-05 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek. 12.Ethos Ankara Tiyatro Festivali’nin Onur Ödülü bu sene Rüştü Asyalı’ya verilecek. Festival programına haberin devamındaki linkten ulaşabilirsiniz.

SOLAREX 2018 FUARI DÜZENLENİYOR 22.03.2018

    

Solarex 2018 Fuarı, 05-07 Nisan 2018 Tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuarın amacı, “güneş enerjisi kaynaklarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamalarının pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği, yeni ürünlerin profesyonel ziyaretçisine sergileneceği bir ortam yaratmak” olarak duyuruldu.

4. GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ , YANGIN KORUMA - SÖNDÜRME, İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ, BİLİŞİM VE BİNA OTOMASYONU FUARI DÜZENLENİYOR 22.03.2018

    

4. Güvenlik Teknolojileri , Yangın Koruma - Söndürme, İş Sağlığı Güvenliği, Bilişim ve Bina Otomasyonu Fuarı 12-15 Nisan 2018 tarihlerinde ATO Congresium’da düzenlenecek.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNܒNDE MİMARLAR ODASI HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI ETKİNLİKLERİ 07.03.2018

    

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından 8 Mart 2018 Perşembe günü İnsan Hakları Anıtı önünde özgürlük ve umut dileklerini temsilen gökyüzüne balon bırakılacak. Aynı gün Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından Raymars Otel’de “halk oyunları gösterisi, dans atölyesi gösterisi, mesleki proje sunumu, şiir dinletisi, söyleşi” gerçekleştirilecek.

İMO 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNܒNDE BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLİYOR 05.03.2018

    

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Kadın Mühendisler Çalışma Grubu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenleniyor. 7 Mart 2018 Çarşamba günü Nurhayat Varol’un fotoğraf sergisi ve Yönetmen Senem Tüzün’ün film gösterimi düzenlenecek. 8 Mart 2018 Perşembe günü Yrd.Doç.İdil Soyseçkin’in konuşmacı olarak katılacağı “Çalışma Yaşamında Beyaz Yakalı Kadınlar” söyleşisi düzenlenecek ve Gece Yürüyüşü`ne katılım sağlanacak. Etkinlikler İnşaat Mühendisleri Odası Kültür Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

ANKARA TABİP ODASI HASTANELERİN KAPATILMAMASI İÇİN HUKUKİ MÜCADELE BAŞLATTI 26.02.2018

    

Ankara Tabip Odası, Bilkent Şehir Hastanesi açıldığında çok sayıda hastanenin kapatılmasına karşı Ankara İdare Mahkemesi`nde dava açtı.Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla; Ankara Numune Hastanesi, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara (Dışkapı) Çocuk Sağlığı Hematoloji ve Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kapatılacağı açıklandı.

12. ANKARA KİTAP FUARI BAŞLIYOR 13.02.2018

    

12. Ankara Kitap Fuarı 16 Şubat’ta kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor. Kitap fuarı ATO Congresium’da düzenlenecek. Fuarda ayrıca sahaf festivali de düzenlenecek.

HRANT DİNK KATLEDİLİŞİNİN 11. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI 23.01.2018

    

2007 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün Gazetesi yazarı Hrant Dink için katledilişinin 11’inci yılında BirGün Gazetesi Ankara Bürosu önünde anma töreni düzenlendi. Törende konuşan BirGün Gazetesi Ankara Temsilcisi Yaşar Aydın, “Hrant bir sosyalist olarak yaşadı ve öyle öldü. Hrant Dink’i katledenler şimdi keyif çatıyor. Ama Ahmet’in cesareti, Hrant’ın inadı bu topraklarda var olmaya devam edecek” dedi.

TMMOB 5. KADIN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 28.11.2017

    

TMMOB Kadın Çalışma Grubu tarafından ilki 2009 yılında düzenlenen TMMOB Kadın Kurultayı`nın beşincisi `OHAL’de Kadınız` başlığıyla İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk toplantı salonunda 25-26 Kasım 2017 tarihinde düzenlendi.

 


TÜRKİYE`DE ELEKTRONİK İZLEME SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

24.05.2018
 


Çok Okunanlar


KOMPANZASYON SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

KAHVALTI ETKİNLİĞİ ERTELENMİŞTİR

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA KURSU BAŞLADI

ZAYIF AKIM SİSTEMLERİ - AKILLI BİNALAR SEMİNERİ DÜZENLENDİ

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

EVRENSEL BİR SİSTEM ATAERKİ VE MÜCADELE STRATEJİLERİ SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

SAYILARLA MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2018 BAHAR DÖNEMİ

IŞIĞIMIZIN EMEKÇİLERİ BELGESEL GÖSTERİMİ YAPILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri