MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE
LUNAPARKLARDA DENETİMSİZLİK VE VURDUMDUYMAZLIK TEHLİKE SAÇMAYA DEVAM EDİYOR… Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu tarafından 16 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılan basın açıklamasında “Lunaparklarda denetimsizlik ve vurdumduymazlık tehlike saçmaya devam ediyor…”denildi. Gençlik Parkı’nda ve Keçiören Osmanlı Pazarı’nda kurulan lunaparklarda meydana gelen kazaların denetimsizlikten kaynaklandığının altı çizilen basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz. 1
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN Savaşsız, sömürüsüz, özgür, demokratik ve laik bir ülkede diller kardeş, dinler dost, eller yumruk olsun. İnsanca , eşit ve onurlu bir gelecek, temiz bir dünya için kollar sıvansın, Şeker Bayramı’nda çocuklar şeker yiyebilsin, Şeker Fabrikaları üretim yapabilsin. Üyelerimizin bayramını yürekten kutluyoruz. 0
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ YASAKLANMALI! Bugün “Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü”... Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi raporuna göre Türkiye’de 2 milyonun üzerinde çocuk işçi var. 2014-2016 yılları arasında 13 bin 616 çocuk iş kazası geçirdi. Son 5 yılda 319 çocuk çalışırken can verdi. 0
YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI EMO Yönetim Kurulu 7 Haziran 2018 Perşembe günü yaptığı basın açıklaması ile yapı ruhsatlarında proje müellifi mimar ve mühendislerin imza zorunluluğunun kaldırılmasına tepki gösterdi. Uygulamanın alanda zaten büyük bir sorun olan sahteciliğin daha da artmasına ve mühendislik-mimarlık hizmetlerinin önemli ölçüde gerilemesine neden olacağı uyarısında bulunan EMO, yapı üretim süreçlerinde mühendis ve mimarları devre dışı bırakan söz konusu uygulamadan derhal vazgeçilmesini... 0
1 OY ÇOK ŞEY DEĞİŞTİRİR…GELECEĞİMİZ İÇİN OY KULLANMAYA “Oyum nereye gitti?” dememek için 24 Haziran seçimlerinde ülkemizin, halkımızın ve mesleğimizin geleceği için üyelerimizi oy kullanmaya, oylarına sahip çıkmaya çağırıyoruz! 0Etkinlikler

Haziran 2018

PTS

SL

ÇRŞ

PRŞ

CUM

CTS

PAZ

24

 11 

 12 

 13 

 14 

 15 

 16 

 17 

25

 18 

 19 

 20 

 21 

 22 

 23 

 24 

26

 25 

 26 

 27 

 28 

 29 

 30 

 01 

27

 02 

 03 

 04 

 05 

 06 

 07 

 08 

28

 09 

 10 

 11 

 12 

 13 

 14 

 15 

29

 16 

 17 

 18 

 19 

 20 

 21 

 22 

30

 23 

 24 

 25 

 26 

 27 

 28 

 29 

31

 30 

 31 

 01 

 02 

 03 

 04 

 05 

 

Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu


Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 

e-Liste

Odamız duyurularının düzenli olarak e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı ve e-posta adresinizi giriniz.

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

DOĞALGAZ TESİSATINDA TOPRAKLAMA İŞLEMLERİ SMM ÜYELERİMİZ TARAFINDAN YAPILMAYA DEVAM ETMEKTEDİR

  • Haberler
  • Duyurular
  • Oda Görüşleri/Raporlar
  • Basın Açıklamaları
  • Yazılı Basında
  • Görsel Basında
  • Basından
  • Yitirdiklerimiz
  • Tümü

EMO KADIN KOMİSYONU “FLORMAR İŞÇİSİ KAZANACAK!” 12.06.2018

    

EMO Kadın Komisyonu yaptığı basın açıklaması ile kozmetik firması Flormar’da sendikaya üye oldukları gerekçesiyle çoğunluğu kadın 120 kişinin işten çıkartılmasına tepki gösterdi. Sendikal faaliyet yürütmenin anayasal bir hak olduğuna işaret edilen açıklamada, “emek düşmanı” uygulamalara derhal son verilmesi ve Flormar işçilerinin geriye dönük tüm hakları ödenerek en kısa zamanda işe iade edilmeleri istendi. Açıklamanın tamamına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB: ÜLKEMİZİN, HALKIMIZIN, MESLEĞİMİZİN GELECEĞİ İÇİN OY KULLANACAĞIZ, OYUMUZA SAHİP ÇIKACAĞIZ 12.06.2018

    

TMMOB`nin 24 Haziran seçimlerine ilişkin yürüttüğü çalışmalar kapsamında hazırlanan “Ülkemizin, Halkımızın ve Mesleğimizin Geleceği İçin Oy Kullanacağız Oyumuza Sahip Çıkacağız” afişleri ekte yer almaktadır.

EMO KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VE İKTİSADİ İŞLETME ÇALIŞTAYI YAPILDI 11.06.2018

    

EMO 46. Dönem 1. Koordinasyon Kurulu toplantısı 9 Haziran 2018 Cumartesi günü, İktisadi İşletme Çalıştayı 10 Haziran 2018 Pazar günü İzmir’de düzenlendi. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, Koordinasyon Kurulu toplantısında ve İktisadı İşletme Çalıştayı’nda birer konuşma yaptı. Toplantılara EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Yılmaz, Sayman Üye Mustafa Mumcu, Yedek Üye Erdal Ünver, Şube Örgütlenme Sekreteri Ali Haydar Gümüş de katıldı.

MOTİVASYON VE GÜÇLENME, DUYGUSAL ZEKA, RUHSAL ZEKA SEMİNERİ DÜZENLENDİ 11.06.2018

    

20 yılı aşkın bir süredir kişisel gelişim eğitmenliği ve atölye çalışmaları düzenleyen Yogesh Sharda tarafından 8 Haziran 2018 cuma günü EMO Toplantı Salonu`nda “ Motivasyon ve Güçlenme, Duygusal Zeka, Ruhsal Zeka” konulu seminer düzenlendi.

ATILIM ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 11.06.2018

    

Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreni 10 Haziran 2018 Pazar günü üniversite kampüsünde yapıldı. EMO Ankara Şubesi SMM Komisyon Başkanı Özgür Bulut ve üyemiz Atılım Üniversitesi Dr.Öğretim Üyesi Baran Uslu, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde derece ile bitiren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi ve Oda’ya üye olmaya davet etti.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSİK FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 08.06.2018

    

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreni 7 Haziran 2018 Perşembe günü yapıldı. Törene katılan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Ecevit Ablak, Biyomedikal ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Mezuniyet törenine EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Onur Koçak, EMO Ankara Şubesi Örgütlenme Sekreteri Ali Haydar Gümüş de katıldı. Mezuniyet töreni öncesi Başkent Üniversitesi Bitirme Projeleri Sergisi’ne de katılım sağlandı.

“24 HAZİRAN’DA NÜKLEERCİLERE OY YOK!” 06.06.2018

    

EMO’nun da bileşenlerinden olduğu Nükleer Karşıtı Platform (NKP), “24 Haziran’da Nükleercilere Oy Yok!” temalı broşür çıkardı. AKP iktidarının Akkuyu ve Sinop’ta kurmak istediği nükleer santrallar ve sakıncaları ile ilgili bilgi aktarılan broşürde, nükleer maceraya sürüklenmiş bir Türkiye’de hiçbir yurttaşın hukuk güvenliği ve yaşam hakkı garantisinin kalmayacağı vurgulanarak, nükleer karşıtı adaylara oy verilmesi isteniyor.

Tüm Haberler 

ANKARA İSİG: TÜRKİYE`DE ÇOCUK İŞÇİLİĞİ VE ÇOCUK İŞ CİNAYETLERİ RAPORU 12.06.2018

    

Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi tarafından “Türkiye’de Çocuk İşçiliği ve Çocuk İş Cinayetleri Raporu” yayımlandı. 12 Haziran Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü dolayısıyla hazırlanan raporda şöyle deniliyor; “Çocuk işçilik dünyada ve Türkiye’de vahim bir tablo sergilemektedir. 2015 yılı itibariyle yarısından fazlası tarımda olmak üzere 168 milyon çocuk çalışmaktadır. Bu çocukların önemli bir kısmı en kötü işlerde çalışmakta ve eğitim hakkından maruz bırakılmaktadır. Türkiye’de ise resmi olmayan rakamlara göre 2 milyonun üzerinde çocuk işçi vardır. Bu konuda bir önlem alınmadığı gibi çocuklara giderek daha çok güvencesiz ve kötü çalışma koşulları dayatılmakta, çocuk işçiliği giderek daha çok tehlikeli ve çok tehlikeli işlere kaymakta, çocuk iş cinayetleri artmaktadır.`

ANKARA İSİG MECLİSİ:BARUTSAN’DA ÖLÜMÜ, İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’NE AYKIRI TALİMAT VE KOŞULLAR GETİRDİ! 04.06.2018

    

Makine Kimya Endüstrisi’nde (MKE) yaşanan iş cinayetine ilişkin Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi tarafından 4 Haziran 2018 tarihinde yapılan açıklamada “Barutsan’da ölümü, işçi sağlığı ve güvenliğine aykırı talimat ve koşullar getirdi!” denildi.Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

HASANOĞLAN ATATÜRK ÖĞRETMEN OKULU MEZUNLARI DERNEĞİ’NDAN NÂZIM HİKMET ANMASI 01.06.2018

    

Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Okulu Mezunları Derneği, devrimci şair Nazım Hikmet’i “Ölümünün 55. Yılında Nazım Hikmet Ran” şiir dinletisi ile anacak. Ali Ulusoy’un şiir okuyacağı etkinlikte Ali Gökkaya müziği ile anmaya katılacak.

“TONGUÇ BABA ARAMIZDA” ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENİYOR 01.06.2018

    

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği, İsmail Hakkı Tonguç Belgeliği Vakfı ve Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı tarafından Köy Enstitüleri’nin kurucusu İ.Hakkı Tonguç’u anmak için “Tonguç Baba Aramızda” anma etkinliği 20 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 19.30’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenleniyor.

4.ULUSAL YAPI KONGRESİ BİLDİRİ ÖZET TESLİM TARİHİ 8 HAZİRAN’DA 30.05.2018

    

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Mimarlar Odası Antalya Şubesi tarafından ve üniversiteler işbirliğiyle düzenlenen 4.Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi, 6-7-8 Aralık 2018 tarihlerinde Antalya’da “Yapı Sektöründe Yenilikçi Yaklaşımlar” konusuyla gerçekleştirilecek. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi’nde sunulacak olan bildirilerin özetlerinin 8 Haziran 2018 Cuma günü saat 17:00’ye kadar kongre sekterliğine (Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne) e-posta aracılığıyla teslim edilmesi gerekiyor.

JMO: ESKİŞEHİR-ALPU OVASI YOK EDİLEMEZ! 23.05.2018

    

Jeoloji Mühendisleri Odası, yayınlanan Eskişehir Alpu Termik Santrali Nihai ÇED Raporu`na ilişkin olarak 21 Mayıs 2018 tarihinde, Eskişehir Alpu Termik Santrali Nihai ÇED Raporunun Değerlendirilmesi Raporu`nu yayınladı.

ANKARA GAR YERLEŞKESİ PARÇALANIYOR “CUMHURİYET HAFIZASI SİLİNMEK İSTENİYOR” 21.05.2018

    

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Ankara Garı yerleşkesindeki 49 bin 267 metrekarelik TCDD arazisinin üzerindeki taşınmazlarla önce hazineye sonrada yeni kurulan Hacı Bayram Veli Üniversitesine devredilmesine , devire karşılık TOKİ’nin inşaat yapması protokolüne düzenlediği basın toplantısıyla tepki gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve BTS “Bu satış sadece Ankara Garı’nın yok edilmesi değil, Cumhuriyet hafızasının silinmesi projesidir. Bu giderayak yangından mal kaçırma operasyonunun TCDD’ye düşen payıdır. Bu protokolü ve hukuksuz işlemleri yargıya taşıyacağız” dedi.

Tüm Duyurular 

EMO 45/7 KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI ANKARA ŞUBESİ RAPORU 19.03.2018

    

EMO ANKARA ŞUBESİ ASANSÖR MESLEK ALANI RAPORU 21.11.2014

    

22 Kasım 2014 tarihinde Ankara`da gerçekleştirilecek olan A Tipi Mualene Kuruluşu Çalıştayı öncesi bilginize sunulan bu rapor Şubemizin görüş ve önerilerinin sizlere aktarılması ve verimli bir çalıştay süreci geçirilmesi hedeflenerek hazırlanmıştır.

A TİPİ MUAYENE KURULUŞLARI VE EMO RAPORU 20.11.2014

    

PERSONEL BELGELENDİRME KURULUŞU ÇALIŞTAYI EMO ANKARA ŞUBESİ RAPORU 07.11.2014

    

8 Kasım 2014 tarihinde Ankara`da gerçekleştirilecek olan Personel Belgelendirme Kuruluşu Çalıştayı öncesi bilginize sunulan bu rapor Şubemizin görüş ve önerilerinin sizlere aktarılması ve verimli bir çalıştay süreci geçirilmesi hedeflenerek hazırlanmıştır.

EMO 43. DÖNEM 5. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI EMO ANKARA ŞUBESİ RAPORU 05.09.2013

    

EMO ANKARA ŞUBESİ 21. DÖNEM 5. KOORDİNASYON RAPORU 05.07.2013

    

`CEP TELEFONLARI VE BAZ İSTASYONLARI MERAK EDİLEN SORULAR VE YANITLARI` 17.07.2012

    

Tüm Görüşler - Raporlar 

EMO ANKARA ŞUBESİ TARAFINDAN 16 HAZİRAN 2018 TARİHİNDE YAPILAN “LUNAPARKLARDA DENETİMSİZLİK VE VURDUMDUYMAZLIK TEHLİKE SAÇMAYA DEVAM EDİYOR…”BAŞLIKLI BASIN AÇIKLAMASI 16.06.2018

    

Yaz mevsiminin gelmesi ve okulların kapanması ile pek çok AVM bahçesine lunaparklar kurulmaya başlandı. Ankara’nın en eski lunaparkı olma özelliğini taşıyan Gençlik Parkı’ndaki oyun ve eğlence merkezinde 17 Mart 2018 tarihinde gerçekleşen kaza sonucu büyük panik yaşanırken, bu olayın yaşanmasının üzerinden çok geçmeden 31 Mayıs 2018 tarihinde ise Keçiören`de Osmanlı Pazarı civarında kurulan lunaparkta bir çocuğun elektrik çarpmasına maruz kalarak yaralanması lunapark ve oyun alanlarındaki denetimsizliği bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

EMO ANKARA ŞUBESİ TARAFINDAN 16 MAYIS 2018 TARİHİNDE YAPILAN “DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON VE BİLGİ TOPLUMU GÜNܒNU SANSÜR VE YASAKLAMALARLA KUTLUYORUZ!” BAŞLIKLI BASIN AÇIKLAMASI 16.05.2018

    

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin (ITU) kuruluş günü olan 17 Mayıs Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan kararla 1969 yılından bu yana “Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü” olarak kutlanıyor.17 Mayıs; Dünya Telekomünikasyon Günü olmanın yanı sıra yaşadığımız yüz yılın bilgi çağı olmasında dolayı “Bilgi Toplumu Günü” olarak da kabul edilerek çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

EMO ANKARA ŞUBESİ TARAFINDAN 01 MAYIS 2018 TARİHİNDE YAPILAN “1 MAYIS’TA ALANLARA ÇIKMAK TERCİH DEĞİL ZORUNLULUKTUR!” BAŞLIKLI BASIN AÇIKLAMASI 30.04.2018

    

EMO’DAN NOBEL ÖDÜLLÜ AZİZ SANCAR’A NÜKLEER SANTRALLERİN GERÇEKLERİNİ ANLATAN MEKTUP! 30.04.2018

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu tarafından; Mersin Akkuyu’da temeli atılan nükleer santralin tanıtım filminde oynayan, 2015 Nobel ödülünü kazanan bilim insanı Aziz Sancar’a 6 Nisan 2018 tarihinde nükleer santrallerin ülkemiz ve dünya için yarattığı tehlikeleri anlatan bir mektup gönderildi. Aziz Sancar’a mektupla birlikte EMO tarafından hazırlanan “Nükleer Enerji Raporu” ve “Fukuşima’dan Çıkarılacak 10 Ders, Riskleri Azaltmak ve Toplumları Nükleer Felaketlerden Korumak” kitapçığı da gönderildi.

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM ANKARA BİLEŞENLERİ TARAFINDAN 22 NİSAN 2018 PAZAR GÜNÜ YAPILAN “AKKUYU NÜKLEER SANTRAL İNŞAATI DURDURULSUN, RÜZGÂR TÜRBİNİ VE GÜNEŞ PANELLERİ YAPILSIN” BAŞLIKLI BASIN AÇIKLAMASI 22.04.2018

    

AKKUYU NÜKLEER SANTRAL İNŞAATI DURDURULSUN, RÜZGÂR TÜRBİNİ VE GÜNEŞ PANELLERİ YAPILSIN!

EMO ANKARA ŞUBESİ TARAFINDAN 07 MART 2018 TARİHİNDE YAPILAN “YARIN İÇİN ÖRGÜTLENELİM, ELLERİMİZİ BIRAKMAYALIM…” BAŞLIKLI BASIN AÇIKLAMASI 07.03.2018

    

EMO ANKARA ŞUBESİ TARAFINDAN 30 ARALIK 2017 TARİHİNDE YAPILAN “HÜKÜMETTEN ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİNE YENİ YIL HEDİYESİ: ELEKTRİĞE YÜZDE 8,8 ZAM...” BAŞLIKLI BASIN AÇIKLAMASI 30.12.2017

    

Tüm Basın Açıklamaları 

YILDIRIMLI GECE (HABERTÜRK ANKARA, 12.06.2018) 12.06.2018

    

APARTMANDA YANGIN ÇIKTI, CAMİNİN MİNARESİ YIKILDI `PARATONER ZORUNLU OLMALI` İklim değişikliği nedeniyle şiddetli ve gök gürültülü sağanakların etkisi artarken, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkanı Ömürhan Avni Soysal önlem alınması gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Soysal, tüm binalarda paratoner kurulmasının uygun olacağını belirterek, `Bütün yapılarda paratoner kurulmasını zorunlu kılan bir yasal çerçeve yok. Bu düzenlemenin yapılması gerekiyor` dedi. Yıldırım düşmesi durumunda binaların topraklama tesisatlarının da çok önemli olduğuna vurgu yapan Soysal, `Topraklama tesisatı çalışır durumda olmalı. Çalışmazsa, yıldırım düşmesi sonucu patlama ve yangın meydana gelir, mal ve can güvenliği risk altında olur. Bunların düzenli olarak kontrol edilmesi gerekiyor` diye konuştu.

“KÖY ENSTİTÜLERİNİ YENİDEN ANLAMAK” (BAŞKENT GAZETESİ, 01.06.2018) 04.06.2018

    

EMO Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Lokal Söyleşileri”nde Köy Enstitüleri tartışıldı. EMO Ankara Şube Lokali’nde düzenlenen etkinliğin açılışında konuşan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, Köy Enstitüleri`nden yetişen neslin Türkiye`nin aydınlık yarınlarını yetiştirdiğinin altını çizdi.

BU SADECE BİR EŞİTLİK SORUNU DEĞİL (BAŞKENT GAZETESİ, 17.05.2018) 17.05.2018

    

`Bu sadece bir eşitlik sorunu değil` Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Kadın Komisyonu bir etkinlik düzenleyerek, `Evrensel Bir Sistem Ataerki ve Mücadele Stratejileri Söyleşisi` gerçekleşti. Soyda temel olarak erkeği alan düzen olarak tarif edilen `ataerki` EMO kadınları tarafından konuşuldu. Düzenlenen etkinlikte kadının toplumdaki yeri ve tarihi kadının bugünkü koşulları, kadın hareketleri ve sonuç olarak kadın ve erkek arasındaki eşitliğin nasıl sağlanması gerektiği konuşuldu.

SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ (WWW.MEMLEKET.COM.TR, 07.05.2018) 07.05.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, EMO Konya İl Temsilciliği’nde SMM üye toplantısı düzenlendi.

“IŞIĞIMIZIN EMEKÇİLERİ” (BAŞKENT GAZETESİ, 28.04.2018) 30.04.2018

    

`Elektrik Mühendisleri Odası “Lokal Söyleşileri” etkinliği kapsamında yönetmen Metin Avdaç’ın katılımı ile “Işığımızın Emekçileri” belgeseli gösterimi yapıldı.`

`NÜKLEER SANTRAL YERİNE RÜZGAR TRÜBÜNÜ` (BAŞKENT GAZETESİ, 24.04.2018) 24.04.2018

    

`Nükleer santral yerine rüzgâr tribünü Nükleer Karşıtı Platform Ankara Bileşenleri bir açıklama yaparak, 22 Nisan 2018 pazar günü yapılmak istenen mitingin ve `Çernobilden Fukişima`ya Nükleer Santraller Gerçeği` başlıklı panelin İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanmasına tepki gösterdi

SLOGAN DA MİTİNG DE YASAK! (ANAYURT, 23.04.2018) 24.04.2018

    

Nükleer Karşıtı Platform Ankara Bileşenleri, Mersin Akkuyu Nükleer Santraline karşı Sinop`ta yapılması planlanan miting ve panelin yasaklanmasına tepki göstererek, `Akkuyu Nükleer Santral inşaatı durdurulsun, rüzgâr türbini ve güneş panelleri yapılsın!` dedi

Tüm Yazılı Basında Odamız 

TMMOB GENEL KURULU’NDA ÖRNEK KARAR: REKTÖRLER DİSİPLİNE (WWW.SİYASİHABER3.ORG, 04.06.2018) 05.06.2018

    

TMMOB 45. Olağan Genel Kurulu’nda oybirliği ile kabul edilen önerge ile Barış Akademisyenlerinin ihraç edilmesi, açığa alınması veya sözleşme yenilenmemesi kararlarını imzalayan rektörler Yüksek Onur Kurulu’na sevk edildi.

İŞVEREN İSTEDİ BİR GÖZ, AKP VERDİ İKİ GÖZ! (BİRGÜN, 24.05.2018) 24.05.2018

    

İSİG Meclisi, 50`den az çalışanı olan az tehlikeli işyerlerinde işçi sağlığı ve iş güvenliğini patronların insafına bırakan yönetmeliğe tepki gösterdi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, 50`den az çalışanı olan az tehlikeli işyerlerinde işçi sağlığı ve iş güvenliğini işverenlerin insafına bırakan yönetmelik değişikliğe tepki gösterdi, `İşverenin istediği bir göz, siyasal iktidar verdi iki göz` değerlendirmesinde bulundu.

TENCERELİ TAVALI `BAZ` PROTESTOSU (BİRGÜN, 08.05.2018) 08.05.2018

    

Ankara`nın Keçiören ilçesinde çocuk parkına kurulan baz istasyonu, mahalle sakinleri tarafından tencere ve tavalarla ses çıkararak protesto edildi

DAĞITIM ŞİRKETİ, ELEKTRİK MÜHRÜNÜ KIRAN VATANDAŞI DAVA ETTİ; YARGITAY BERAAT KARARI VERDİ (WWW.T24.COM.TR, 03.05.2018) 03.05.2018

    

3 bin TL para cezası verilen vatandaşa Adalet Bakanlığı, kanun yararına bozma isteminde bulundu.

AKKUYU NÜKLEER SABTRALİ`NE KARŞI İNSAN ZİNCİRİ (HABERATÖR, 25.04,2018) 25.04.2018

    

Nükleere Hayır Platformu, perşembe akşamı Lefkoşa`da Ledra Sokağında (Uzun Yol) 19.00 - 21.00 saatleri arasında insan zinciri oluşturarak Mersin`de Akkuyu Nükleer Santrali`nin inşa edilmesine karşı çıkacak. Tüm Kıbnslıların davet edildiği, Çernobil felaketinin 32`nci yıl dönümünde düzenlenecek etkinliğe katılacaklarını, eylem yerine mumlarıyla gitmesi istendi,

BETONA 551 MİLYAR DOLAR (ERİNÇ YELDAN, CUMHURİYET, 07.04.2018) 09.04.2018

    

Türkiye son yedi yılda yarım trilyonu aşan inşaat yatırımı yaptı. Alınan dış borç betona gömüldü

AKKUYU KAPİTÜLASYONU (ÇİĞDEM TOKER, CUMHURİYET, 06.04.2018) 09.04.2018

    

Kapitülasyon kısa tanımıyla bir devletin bir başka devlete tanıdığı ayrıcalık.

Tüm Basından Seçtiklerimiz 

ODAMIZ 19548 SİCİL NUMARALI ÜYESİ NİHAT MERT VEFAT ETMİŞTİR 17.05.2018

    

19548 Sicil Numaralı üyemiz Nihat Mert vefat etmiştir. 1964 Ankara doğumlu olan Mert, 1991 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Nihat Mert’in cenazesi 17 Mayıs 2018 Perşembe günü öğle namazını müteakiben Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecektir. Nihat Mert’in ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

ODAMIZ 3487 SİCİL NUMARALI ÜYESİ EZEL ERDOĞAN AKBAY VEFAT ETMİŞTİR 04.04.2018

    

3487 Sicil Numaralı üyemiz Ezel Erdoğan Akbay vefat etmiştir. 1934 Konya doğumlu olan Erdoğan, 1971 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Zafer Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ezel Erdoğan Akbay’ın cenazesi 5 Nisan 2018 Perşembe günü öğle namazını müteakiben Karşıyaka Camii’nden kaldırılarak toprağa verilecektir. Ezel Erdoğan Akbay’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz

ODAMIZ 974 SİCİL NUMARALI ÜYESİ NURETTİN ÖZTABAK VEFAT ETMİŞTİR 14.03.2018

    

974 Sicil Numaralı üyemiz Nurettin Öztabak vefat etmiştir. 1935 Denizli doğumlu olan Öztabak, 1959 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi Elektrik (Kuvvetli Akım Kolu) Bölümü’nden mezun olmuştur. Nurettin Öztabak’ın cenazesi 15 Mart 2018 Perşembe günü ögle namazını takiben Bilkent Doğramacızade Camisi’nden kaldırılarak Gölbaşı Mezarlığı’na defnedilecektir. Nurettin Öztabak’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

ODAMIZ 10111 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ MUZAFFER YETER ŞENEL VEFAT ETMİŞTİR 24.08.2017

    

10111 Sicil Numaralı üyemiz Muzaffer Yeter Şenel vefat etmiştir. 1956 Ankara doğumlu olan Şenel, 1981 yılında ODTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olmuştur. Şenelin ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

ODAMIZ 3252 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ HAKKI SEZER VEFAT ETMİŞTİR 17.08.2017

    

3252 Sicil numaralı üyemiz Hakkı Sezer vefat etmiştir. 1943 Bulgaristan doğumlu olan Sezer, 1970 yılında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olmuştur. Hakkı Sezer`in ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

ODAMIZ 1236 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ FARUK EREN VEFAT ETMİŞTİR 09.08.2017

    

1236 Sicil Numaralı Üyemiz Faruk Eren vefat etmiştir. 1939 yılında Ankara Balgat’ta doğan Faruk Eren 1961 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Teknik Okul Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Faruk Eren’in cenazesi 11 Ağustos 2017 Cuma günü ikindi namazının ardından Ahmet Hamdi Akseki Camii’nden kaldırılacaktır. Faruk Eren’in ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

ODAMIZ 607 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ MEHMET ÖZBAL VEFAT ETMİŞTİR 18.07.2017

    

607 Sicil Numaralı Üyemiz Mehmet ÖZBAL vefat etmiştir. 1929 Uşak doğumlu olan Özbal, 1955 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Cenazesi 19 Temmuz 2017 tarihinde Hacı Bayram Veli Camiiden öğle namazını takiben Karşıyakaya defnedilecektir. Mehmet Özbal`ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Tüm Yitirdiklerimiz 

EMO ANKARA ŞUBESİ TARAFINDAN 16 HAZİRAN 2018 TARİHİNDE YAPILAN “LUNAPARKLARDA DENETİMSİZLİK VE VURDUMDUYMAZLIK TEHLİKE SAÇMAYA DEVAM EDİYOR…”BAŞLIKLI BASIN AÇIKLAMASI 16.06.2018

    

Yaz mevsiminin gelmesi ve okulların kapanması ile pek çok AVM bahçesine lunaparklar kurulmaya başlandı. Ankara’nın en eski lunaparkı olma özelliğini taşıyan Gençlik Parkı’ndaki oyun ve eğlence merkezinde 17 Mart 2018 tarihinde gerçekleşen kaza sonucu büyük panik yaşanırken, bu olayın yaşanmasının üzerinden çok geçmeden 31 Mayıs 2018 tarihinde ise Keçiören`de Osmanlı Pazarı civarında kurulan lunaparkta bir çocuğun elektrik çarpmasına maruz kalarak yaralanması lunapark ve oyun alanlarındaki denetimsizliği bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

EMO KADIN KOMİSYONU “FLORMAR İŞÇİSİ KAZANACAK!” 12.06.2018

    

EMO Kadın Komisyonu yaptığı basın açıklaması ile kozmetik firması Flormar’da sendikaya üye oldukları gerekçesiyle çoğunluğu kadın 120 kişinin işten çıkartılmasına tepki gösterdi. Sendikal faaliyet yürütmenin anayasal bir hak olduğuna işaret edilen açıklamada, “emek düşmanı” uygulamalara derhal son verilmesi ve Flormar işçilerinin geriye dönük tüm hakları ödenerek en kısa zamanda işe iade edilmeleri istendi. Açıklamanın tamamına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB: ÜLKEMİZİN, HALKIMIZIN, MESLEĞİMİZİN GELECEĞİ İÇİN OY KULLANACAĞIZ, OYUMUZA SAHİP ÇIKACAĞIZ 12.06.2018

    

TMMOB`nin 24 Haziran seçimlerine ilişkin yürüttüğü çalışmalar kapsamında hazırlanan “Ülkemizin, Halkımızın ve Mesleğimizin Geleceği İçin Oy Kullanacağız Oyumuza Sahip Çıkacağız” afişleri ekte yer almaktadır.

YILDIRIMLI GECE (HABERTÜRK ANKARA, 12.06.2018) 12.06.2018

    

APARTMANDA YANGIN ÇIKTI, CAMİNİN MİNARESİ YIKILDI `PARATONER ZORUNLU OLMALI` İklim değişikliği nedeniyle şiddetli ve gök gürültülü sağanakların etkisi artarken, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkanı Ömürhan Avni Soysal önlem alınması gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Soysal, tüm binalarda paratoner kurulmasının uygun olacağını belirterek, `Bütün yapılarda paratoner kurulmasını zorunlu kılan bir yasal çerçeve yok. Bu düzenlemenin yapılması gerekiyor` dedi. Yıldırım düşmesi durumunda binaların topraklama tesisatlarının da çok önemli olduğuna vurgu yapan Soysal, `Topraklama tesisatı çalışır durumda olmalı. Çalışmazsa, yıldırım düşmesi sonucu patlama ve yangın meydana gelir, mal ve can güvenliği risk altında olur. Bunların düzenli olarak kontrol edilmesi gerekiyor` diye konuştu.

EMO KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VE İKTİSADİ İŞLETME ÇALIŞTAYI YAPILDI 11.06.2018

    

EMO 46. Dönem 1. Koordinasyon Kurulu toplantısı 9 Haziran 2018 Cumartesi günü, İktisadi İşletme Çalıştayı 10 Haziran 2018 Pazar günü İzmir’de düzenlendi. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, Koordinasyon Kurulu toplantısında ve İktisadı İşletme Çalıştayı’nda birer konuşma yaptı. Toplantılara EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Yılmaz, Sayman Üye Mustafa Mumcu, Yedek Üye Erdal Ünver, Şube Örgütlenme Sekreteri Ali Haydar Gümüş de katıldı.

MOTİVASYON VE GÜÇLENME, DUYGUSAL ZEKA, RUHSAL ZEKA SEMİNERİ DÜZENLENDİ 11.06.2018

    

20 yılı aşkın bir süredir kişisel gelişim eğitmenliği ve atölye çalışmaları düzenleyen Yogesh Sharda tarafından 8 Haziran 2018 cuma günü EMO Toplantı Salonu`nda “ Motivasyon ve Güçlenme, Duygusal Zeka, Ruhsal Zeka” konulu seminer düzenlendi.

ATILIM ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 11.06.2018

    

Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreni 10 Haziran 2018 Pazar günü üniversite kampüsünde yapıldı. EMO Ankara Şubesi SMM Komisyon Başkanı Özgür Bulut ve üyemiz Atılım Üniversitesi Dr.Öğretim Üyesi Baran Uslu, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde derece ile bitiren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi ve Oda’ya üye olmaya davet etti.MOTİVASYON VE GÜÇLENME, DUYGUSAL ZEKA, RUHSAL ZEKA SEMİNERİ DÜZENLENDİ

11.06.2018
 


Çok Okunanlar


SAYILARLA MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2018 BAHAR DÖNEMİ

MOTİVASYON VE GÜÇLENME, DUYGUSAL ZEKA, RUHSAL ZEKA SEMİNERİ DÜZENLENDİ

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA KURSUNA KATILANLARA BELGELERİ VERİLDİ

YILDIRIMLI GECE (HABERTÜRK ANKARA, 12.06.2018)

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TÜRKİYE`DE ELEKTRONİK İZLEME SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI- MDK ÜYELERİ BELİRLENDİ

LOKAL SÖYLEŞİLERİ 4: “KÖY ENSTİTÜLERİNİ YENİDEN ANLAMAK” SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

EMO ÜYELERİ MİLLİ KÜTÜPHANE `SÜREKLİ GİRİŞ KARTI`NA SAHİP OLABİLİYOR!

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ ODASI 6 .YAŞINI KUTLADI

İletişim Bilgileri

İletişim Formu

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ

Adres:

IHLAMUR SOKAK NO: 10/1 KIZILAY ÇANKAYA - ANKARA

Telefon:

+90 312 2314474

Faks:

+90 312 2321088

GSM:

+90 530 7730937

GSM:

+90 530 7730938

e-posta:

Adınız: 

e-Posta: 

İletiniz: 

Soldaki güvenlik kodunu yazınız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri