MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2019 BAHAR DÖNEMİ MAYIS AYI PROGRAMI
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 232  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ, PARATONERLER BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENECEK «Yeni» 21.05.2019

    

21 Mayıs 2019 Salı günü saat 20.30`da başlayacak webinar ile Yıldırımdan Korunma Sistemleri, Paratonerler başlıklı sunum internetten canlı yayınlanacaktır. Üyelerimizin internet üzerinden katlım sağlayacakları webinar üyemiz Mahir Gören tarafından verilecektir ve katılım 100 kişi ile sınırlıdır. Üyelerimizin haberin devamında bulunan katılımcı linkinden kayıt yapmaları gerekmektedir.

DEVRİMCİ OZAN VE YAZARLARIMIZI ANIYORUZ 17.05.2019

    

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, 3 Haziran 1963’te ölen Nâzım Hikmet, 1 Haziran 1970’de ölen Orhan Kemal, 2 Haziran 1991’de ölen Ahmed Arif için 30 Mayıs 2019 Perşembe günü “Haziranda Ölmek Zor” başlığıyla bir etkinlik düzenliyor. Etkinlik kapsamında Tiyatro 1112 Garaj tarafından “15.Yıl Kıraathanesi” oyunu özel gösterimi, İMO Teoman Öztürk Toplantı Salonu’nda saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE GÜVENLİK İÇİN ALTI ADIM SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 17.05.2019

    

Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü`nde okutulan HAS 223 kodlu İş Sağlığı ve Güvenliği dersi kapsamında beşinci sunumumuz 16 Mayıs 2019 Perşembe günü üyemiz Ebru Akgün Yalçın tarafından `Güvenlik İçin Altı Adım` başlığıyla gerçekleştirildi.

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRİKTE İŞ GÜVENLİĞİ - MAHALLİ TOPRAKLAMA SEMİNERİ DÜZENLENDİ 16.05.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Bahar Dönemi Mayıs ayı programı kapsamında 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü `Elektrikte İş Güvenliği - Mahalli Topraklama` semineri üyemiz Nejat Cahit Gencer tarafından EMO Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

MÜGE KAPSAMINDA İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENECEK 16.05.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Bahar Dönemi Mayıs ayı programı kapsamında 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü `İş Güvenliği Yönetim Sistemleri` semineri düzenlenecek. Saat 19.00`da başlayacak olan seminer Musa DEMİR tarafından gerçekleştirilecektir.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: İŞÇİLER MEZARDA, SORUMLULAR DIŞARIDA ADALET İSTİYORUZ! 13.05.2019

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, Soma faciasının yıldönümünde yaşamını yitiren maden emekçilerini anmak ve iş cinayetlerine dikkat çekmek için 12 Mayıs`ta Soma’da 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü ise kent merkezlerinde kitlesel basın açıklamaları düzenledi. Ankara`da Olgunlar Sokak`ta bulunan Madenci Anıtı önünde gerçekleştirilen açıklamanın metnine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

NÖROBİLİM VE ROBOTLAR SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ 13.05.2019

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve ODTÜ Mezunlar Derneği işbirliğinde düzenlenen seminer dizisinin beşincisi 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü ODTÜ MD Vişnelik Tesislerinde Nörobilim ve Robotlar üst başlığıyla gerçekleşti. Seminerde, Doç. Dr. Didem Gökçay tarafından `Nörogörüntülemenin Vaadleri, Katkıları, Teknik Açmazlar ve Fırsatlar` ve Doç. Dr. Sinan Kalkan tarafından `Zekanın Üç Silahşörleri: Algı, Eylem ve Dil` başlıklı sunumlar yapıldı.

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRONİK BAKIM ONARIM LABORATUVARI YAPISI VE TAVSİYE EDİLEN CİHAZ VE EKİPMANLARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 09.05.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Bahar Dönemi Mayıs ayı programı kapsamında 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü `Elektronik Bakım Onarım Laboratuvarı Yapısı ve Tavsiye Edilen Cihaz ve Ekipmanlar` semineri üyemiz Önder Şişer tarafından EMO Konferans Salonunda düzenlendi.

ÜÇ FİDANI SAYGIYLA, ÖZLEMLE ANIYORUZ 06.05.2019

    

“Vatan, onu parsel parsel satanların değil; uğrunda darağacına gidenlerin vatanıdır.” #6Mayıs1972

YAŞAMI EMEĞİYLE GÜZELLEŞTİREN, BİR FİDANDAN ORMAN YARATAN TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLARIZ. 02.05.2019

    

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI ANKARA’DA COŞKUYLA KUTLANDI 02.05.2019

    

1 Mayıs İşçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü Ankara’da Tandoğan Meydanı’nda geniş bir katılım ile kutlandı. İşçiler, emekçiler, iktidarın kıdem fonu oluşturma girişimine karşı “Kıdem tazminatına dokunma” sloganları ile yürüdüler. TMMOB, EMO, EMO Ankara Şubesi üyeleri Atatürk Kültür Merkezi önünden pankartlarla, sloganlarla mitingin yapıldığı Tandoğan Meydanı’na yürüdüler.

TMMOB SOMA KATLİAMINI ANIYOR 01.05.2019

    

Soma’da maden ocağında iş cinayetine kurban giden 301 madencinin ölümlerinin 5. Yıldönümünde, 13 Mayıs 2019 (pazartesi) saat:12.30’da Olgunlar Sokaktta’ki Madenci Anıtı önünde buluşuyoruz. TMMOB, DİSK, KESK ve ATO tarafından düzenlenen basın açıklamasına tüm üyelerimiz davetlidir.

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ VE UYGULAMALARI KİTABI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI 29.04.2019

    

EMO Ankara Şubesi tarafından yayına hazırlanan, Prof. Dr. Osman Eroğul ve Dr. Onur Koçak’ın baş editörlüğünü yaptığı “Biyomedikal Mühendisliği ve Uygulamaları” kitabının tanıtım toplantısı 26 Nisan 2019 tarihinde EMO toplantı salonunda yapıldı. Kitabın yazarları, EMO ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile akademisyenlerin katıldığı toplantıda, toplam yedi ana başlık altında işlenen, 67 yazar tarafından 27 farklı kitap bölümü kaleme alınan çalışma kamuoyuna sunuldu.

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ 29.04.2019

    

EMO Kayseri İl Temsilciliği’nde 27 Nisan 2019 Cumartesi günü üye toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, Yazman Üye Ali Yılmaz, Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Utkan Baran ve EMO Ankara Şubesi Teknik Müdürü Mustafa Öztürk, EMO Kayseri İl Temsilcisi Mehmet Erdoğan üyelerimiz katıldı.

EMO ERZURUM İL TEMSİLCİLİĞİMİZDE ARDUİNO VE AYDINLATMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 29.04.2019

    

EMO Erzurum İl Temsilciliğimizdeki üyelerimize ve EMO-Gençlere yönelik olarak 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Arduino ve Aydınlatma Teknikleri Eğitimi düzenlendi. İki gün boyunca Atatürk Üniversitesi Nenehatun Kültür Merkezi ve Erzurum Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi salonlarında gerçekleşen eğitimlere ilgi yoğundu.

“YEREL SEÇİMLER SONRASI TÜRKİYE: BİR DEVRİN SONU MU? İSTANBUL’UN KAYBEDİLMESİNİN SEMBOLİK-SİYASAL ANLAMI ÜZERİNE DÜŞÜNCELER” SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ 26.04.2019

    

EMO Ankara Şubesi Lokali’nde her ayın son Perşembe günü düzenlenen “Lokal Söyleşileri” etkinliği kapsamında; Dr. Nagehan Tokdoğan tarafından “Yerel Seçimler Sonrası Türkiye: Bir Devrin Sonu Mu? İstanbul’un Kaybedilmesinin Sembolik-Siyasal Anlamı Üzerine Düşünceler” başlıklı söyleşi 25 Nisan 2019 Perşembe günü saat 19:00’da EMO Lokali’nde düzenlendi.

AKKUYU, İĞNEADA, İNCEBURUN’DA YAŞAM MI, ÇERNOBİL’DE ÖLÜM MÜ? 26.04.2019

    

Çernobil nükleer felaketinin üzerinden 33 yıl geçti. 33 yıl önce 26 Nisan tarihinde Çernobil Nükleer Santrali’nin bakıma alınan dördüncü reaktöründe patlama meydana geldi. Bu patlama ile Nagazaki ve Hiroşima’ya atılan atom bombalarının 200 katı bir etki yaşandı. Türkiye’yi de içine alan bir coğrafyada yıllarca sürecek olumsuzluklar başladı, santralin çevresindeki 30 kilometre çapındaki alan boşaltıldı ve bu bölgede yaşayan 135 bin kişi yerlerinden yurtlarından edildi. Çernobil ölü bir kente dönüştü.

1 MAYIS KUTLU OLSUN… 25.04.2019

    

EMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulu tarafından 30 Nisan 2019 Salı günü yapılan basın açıklamasında “1 Mayıs Kutlu Olsun…Kıdem’e Dokunmaya Sizin İktidardaki Kıdeminiz Yetmez!”denildi. Açıklamada; “İşçiler, emekçiler, öğrenciler, işsizler, emeklilikte yaşa takılanlar; baskılara, zorbalıklara, işsizliğe, açlığa, yoksulluğa, taşeron çalıştırılmaya, ötekileştirilmeye kısaca kapitalist sisteme karşı 1 Mayıs İşçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele Dayanışma Günü’nde haydi alanlara, haydi kol kola, haydi omuz omuza.”çağrısı yapıldı. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE RİSK KAVRAMI VE KİŞİSEL RİSK ALGILAMA SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 25.04.2019

    

Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü`nde okutulan HAS 223 kodlu İş Sağlığı ve Güvenliği dersi kapsamında 25 Nisan 2019 Perşembe günü üyemiz Musa Demir `Risk Kavramı ve Kişisel Risk Algılama` konu başlığıyla bir seminer verdi.

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI STANDI AÇILARAK BİLDİRİ DAĞITILDI 25.04.2019

    

1 Mayıs İşçilerin Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü Ankara’da Tandoğan Meydanı’nda kutlanacak. 1 Mayıs İşçi Bayramı çağrısı için DİSK, KESK, Birleşik Kamu-İş, TMMOB, Ankara Tabip Odası (ATO) ve Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) tarafından Sakarya Meydanı’nda stant kuruldu. Stant masasında “Memleketimizin çocuklarımızın geleceği için haydi 1 Mayıs’a” dövizi yer aldı.

 


MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRİKTE İŞ GÜVENLİĞİ - MAHALLİ TOPRAKLAMA SEMİNERİ DÜZENLENDİ

16.05.2019
 


Çok Okunanlar


YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ, PARATONERLER BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENECEK

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI ANKARA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRONİK BAKIM ONARIM LABORATUVARI YAPISI VE TAVSİYE EDİLEN CİHAZ VE EKİPMANLARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ VE UYGULAMALARI KİTABI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

EMO ERZURUM İL TEMSİLCİLİĞİMİZDE ARDUİNO VE AYDINLATMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YÖNELİK LİNÇ GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ

“YEREL SEÇİMLER SONRASI TÜRKİYE: BİR DEVRİN SONU MU? İSTANBUL’UN KAYBEDİLMESİNİN SEMBOLİK-SİYASAL ANLAMI ÜZERİNE DÜŞÜNCELER” SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

ÜÇ FİDANI SAYGIYLA, ÖZLEMLE ANIYORUZ

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

NÖROBİLİM VE ROBOTLAR SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri