MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 249  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ŞANTİYELER İÇİN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ GENELGESİ 30.03.2020

    

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgınının yayılma riskinin önüne geçilmesi amacıyla alınması gereken tedbirler kapsamında, inşaat şantiyelerinde yapılması gerekenlere ilişkin genelge yayımladı. Genelge ile ilgili ayrıntılı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU 30.03.2020

    

Tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de can kayıplarına yol açan Koronavirüs salgınına karşı riskleri en aza indirmek, üyelerimiz ve çalışanlarımızın sağlıklarını korumak adına üyelik, SMM, mesleki denetim ve MİSEM işlemlerinizi-taleplerinizi online olarak gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ 27.03.2020

    

`Elektrik Elektronik Mühendisliğinde Yapay Zeka Uygulamaları` başlıklı webinar Elektrik-Elektronik Mühendisi Dr. Figen ÖZEN`in sunumu ile 26 Mart 2020 Perşembe saat 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleştirildi. Eş zamanlı katılım sağlayamayan üyelerimiz youtube kanalımızdan webinarın video kaydını izleyebilirler.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 46. DÖNEM YÖNETİM KURULU: KAYYUM ATAMALARINI KINIYORUZ! 26.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu, HDP’li 8 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili 25 Mart 2020 tarihinde bir açıklama yaparak, dayanışma ve yardımlaşmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, toplumda kamplaşmaya, kin ve nefrete yol açacak girişimlerden uzak durulmasını ve tüm kayyum yönetimlerinin derhal sona erdirilmesini istedi.

WEBINAR: ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI 26.03.2020

    

`Elektrik Elektronik Mühendisliğinde Yapay Zeka Uygulamaları` başlıklı webinar Elektrik-Elektronik Mühendisi Dr. Figen ÖZEN`in sunumu ile 26 Mart 2020 Perşembe saat 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleşecek.

`GİYİLEBİLİR SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ` BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ 24.03.2020

    

`Giyilebilir Sağlık Teknolojileri` başlıklı webinar Dr. Ali Levent KURTOĞLU`nun sunumu ile 23 Mart 2020 Pazartesi 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleştirildi. Eş zamanlı katılım sağlayamayan üyelerimiz youtube kanalımızdan webinarın video kaydını izleyebilirler.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: HALKIN SESİNE KULAK VERİN,YAŞAMSAL TALEPLERİ KARŞILAYIN! 23.03.2020

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu ve Türk Tabipleri Birliği hükümete seslenerek Koronavirüs salgını altındaki ülkemizde yapılabileceklere ilişkin önerilerini 23 Mart 2020 tarihinde yaptıkları basın açıklamasıyla duyurdular.

EMO HEYETİNDEN EPDK’YA ZİYARET 23.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) heyeti, 5 Mart 2020 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkan Yardımcısı Hacı Ali Ulutaş’ı ziyaret etti. Görüşmede, EMO üyelerinin dağıtım şirketlerinde karşılaştıkları sorunlar dile getirilerek çözüm önerileri iletildi ve proje onaylarında EMO onayının aranması talep edildi.

`GERÇEK YANGIN KORUMA RÖLESİ: AFCI-AFDD` BAŞLIKLI WEBINAR GERÇEKLEŞTİ 20.03.2020

    

`Gerçek Yangın Koruma Rölesi: AFCI-AFDD` başlıklı webinar Elektrik Mühendisi Emre Metin`in sunumu ile 19 Mart 2020 Perşembe saat 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleştirildi. Eş zamanlı katılım sağlayamayan üyelerimiz youtube kanalımızdan webinarın video kaydını izleyebilirler.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ 18.03.2020

    

1.Paylaşım Savaşı’nda emperyalist güçlerin Anadolu’yu işgal plânı Anadolu insanlarının verdiği mücadele ile boşa çıkartıldı. Çanakkale Savaşı; Anadolu’nun her tarafından, her milletten, dinden, mezhepten insanların emperyalizme ve işgalcilere karşı verdiği mücadelenin adıdır...

GÜNEŞ ENERJİSİNDE KÜÇÜK ÇATI UYGULAMALARI WEBINARI DÜZENLENDİ 17.03.2020

    

`Güneş Enerjisinde Küçük Çatı Uygulamaları` başlıklı webinar Elektrik Elektronik Mühendisi Kerem ÇİLLİ`nin sunumu ile 16 Mart 2020 Pazartesi web üzerinden canlı yayınlandı. Gerçekleşen webinarların kaydına haberimizin devamından ve ayrıca şubemizin youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

TMMOB YAPI RUHSAT FORMLARINDA HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI 16.03.2020

    

TMMOB`nin açtığı dava sonucu; Bakanlık, Yapı Ruhsatlarını yeniden düzenleyerek formlarda imza hanelerine ve ruhsat formlarının meslek odalarına gönderilmesi kuralına yeniden yer verildi.

YENİ KORONAVİRÜS SALGINI RİSKİ NEDENİYLE PLÂNLANAN EĞİTİMLER İPTAL OLDU 13.03.2020

    

Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covıd-19) ülkemizde de teşhis edilmiş olup, olası bir salgın riskinin oluşmasının önüne geçmek amacıyla 16-29 Mart 2020 tarihleri arasında Şubemiz ve Temsilciliklerimizde yapılması plânlanan tüm eğitimler ikinci bir bilgilendirmeye kadar iptal edilmiştir. Üyelerimize önemle duyurulur.

“TT Mİ - TN Mİ? ELEKTRİK TOPRAKLAMA TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR” KONULU WEBINAR DÜZENLENDİ 12.03.2020

    

EMO Ankara Şubesi 25. Dönem webinar çalışmaları 11.03.2020 tarihinde Elektrik Mühendisi Musa Çeçen`in `TT mi? TN mi? Elektrik Topraklama Tesislerinde Doğru Bilinen Yanlışlar` konulu sunumu ile başladı.

FUKUŞİMA NÜKLEER PATLAMASI UNUTULMADI! 11.03.2020

    

Çernobil‘den sonraki en büyük nükleer felaket olan Fukuşima nükleer felaketi 11 Mart 2011 tarihinde meydana geldi . Binlerce insan yaşamını yitirdi ve hâlâ ölümler devam etmektedir. Bölgede yaşam yok oldu, 200 bine yakın insan tahliye edildi. Dünyadaki nükleer santral felaketlerine karşın Akkuyu, Sinop ve İğneada’da nüklere santral yapma inadı sürüyor...

25. DÖNEM KOMİSYONLARI İÇİN EĞİLİM BELİRLEME ANKET FORMU YAYINDA 11.03.2020

    

25. Dönemde Şubemizde kurulması planlanan komisyonlarda yer almak için haberimizin devamında bulunan online anketi ya da basılı kopyasını alarak pdf formundaki anketi doldurabilirsiniz. Komisyon çalışmalarının günceli yakalayan dinamik bir biçimde yürütülmesi hedeflenmektedir. Çalışmak istediğiniz komisyonlar ya da farklı komisyon önerilerinizi belirttiğiniz takdirde oluşturulan talepler doğrultusunda değerlendirme yapılacaktır.

NKP:FUKUŞİMA’NIN YIL DÖNÜMÜNDE NÜKLEER SANTRALLARDAN VAZGEÇİN! 11.03.2020

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Fukuşima Nükleer Santral kazasının 9. yıl dönümü dolayısı ile 11 Mart 2020 Çarşamba günü basın açıklaması yaptı. NKP açıklamasında; nükleer santralların tehlikesine dikkat çekilerek, toplumsal hiçbir yararı olmayan, aksine büyük yaşamsal riskler taşıyan nükleer güç santrallarından vazgeçilmesi istendi.

MART AYI WEBINARLARI BAŞLIYOR 10.03.2020

    

EMO Ankara Şubesi Mart ayı Webinar programı belli oldu. `TT mi - TN mi? Elektrik Topraklama Tesislerinde Doğru Bilinen Yanlışlar` başlıklı webinar Elektrik Mühendisi Musa Çeçen`in sunumu ile 11 Mart 2020 Çarşamba saat 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleşecek. Mart ayı webinar programının tümüne haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

CHP ÇANKAYA İLÇE YÖNETİCİLERİ EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR 10.03.2020

    

CHP Çankaya İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, 10 Mart 2020 Salı günü EMO Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu üyelerine tebrik ziyaretinde bulundular. Görüşmede EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ecevit Ablak, Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Yiğitcan Ecevit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Mumcu, Yönetim Kurulu Üyesi Kardelen Kamişli, Şube Teknik Müdürü Mustafa Öztürk, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Ataç, EMO Ankara Şubesi 21. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Çiftcan ve üyemiz Şükrü Can İncebıyık hazır bulundu.

ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEĞİZ! 08.03.2020

    

EMO Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle `Asla Yalnız Yürümeyeceğiz` başlıklı basın açıklaması yapıldı. `Kadına yönelik şiddetin ve baskının artarak devam ettiği günümüzde, bir 8 Mart’ta daha kadınlar işsizliğe, şiddete, güvencesizliğe, savaşa karşı çıkmak, yaşam alanlarını korumak için alanlardalar. 1857’de New York’ta başlayan yangın, bugün de cinsiyetçiliğe, ırkçılığa, eşitsizliğe, şiddete, tacize ve tecavüze karşı ses çıkaran kadınların yüreğinde yanmaya devam ediyor.` denilen basın açıklamasının tam metni haberimizin devamındadır.

 


ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ

27.03.2020
 


Çok Okunanlar


MART AYI WEBINARLARI BAŞLIYOR

CHP ÇANKAYA İLÇE YÖNETİCİLERİ EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR

25. DÖNEM KOMİSYONLARI İÇİN EĞİLİM BELİRLEME ANKET FORMU YAYINDA

WEBINAR: ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI

KURTLARLA KOŞAN KADINLAR MASAL ATÖLYESİ GERÇEKLEŞTİ

GÜNEŞ ENERJİSİNDE KÜÇÜK ÇATI UYGULAMALARI WEBINARI DÜZENLENDİ

“TT Mİ - TN Mİ? ELEKTRİK TOPRAKLAMA TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR” KONULU WEBINAR DÜZENLENDİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ

KRİZİN EMO ÜYESİ MÜHENDİSLERİN YAŞAMINA ETKİLERİ ANKETİ SONUÇLARI AÇIKLANDI: HER 3 MÜHENDİSTEN BİRİ İŞSİZ

`GERÇEK YANGIN KORUMA RÖLESİ: AFCI-AFDD` BAŞLIKLI WEBINAR GERÇEKLEŞTİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.