MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DANIŞMANLIK
 
MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI ASGARİ ÜCRETİ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE
 
KOMİSYONLAR
 
İNTERNET HAFTASI
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2017.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 198  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO ANKARA ŞUBE MÜDÜRÜ NEŞE AKKOÇ, SAKARYA AKYAZI’DA MEYDANA GELEN HAVUZ FACİASINI ATV’YE DEĞERLENDİRDİ «Yeni» 28.06.2017

    

Sakarya’nın Akyazı İlçesi’nde yer alan bir aqua parkta elektrik kaçağından dolayı havuzda yüzen 3 genç ve o gençleri kurtarmak isterken elektrik akımına kapılarak 2 kişinin hayatını kaybetmesi olayıyla ilgili olarak 25 Haziran 2017 Pazar günü ATV habere konuşan EMO Ankara Şubesi Müdürü Neşe Akkoç, havuzların elektrik sisteminin denetlenmesi ile ilgili olarak 11 yıldır beklemekte olan yönetmeliğin bir türlü uygulanmadığına dikkat çekti.

TMMOB ÜYELERİ ADALET YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI 23.06.2017

    

TMMOB yönetici ve üyeleri “Adalet” yürüyüşüne katılarak desteklerini sundu. “Ülkemiz, Halkımız ve Geleceğimiz İçin Adalet” pankartı açan TMMOB üyeleri 22 Haziran 2017 Perşembe günü “Adalet” için yürüyen korteje katılıp yürüyüşe destek verdiler.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB: SİYASAL İKTİDAR İŞ CİNAYETLERİNE DAVETİYE ÇIKARTIYOR 23.06.2017

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, AKP Hükümeti`nin, yeni bir düzenlemeyle kamuda çalışanlara verilmesi gereken işçi sağlığı hizmetlerini 2020 yılına ötelemesi üzerine yaşanan sorunlara, atılması gereken acil adımlara dikkat çekmek üzere 21 Haziran 2017 tarihinde İstanbul`da bir basın toplantısı düzenledi.

TMMOB: İŞ MAHKEMELERİ KANUN TASARISI İLE BİNLERCE KAMU PERSONELİNİN İŞ GÜVENCESİ KALDIRILIYOR KOLAYCA İŞTEN ATILMALARININ YOLU AÇILIYOR 19.06.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TBMM gündeminde olan İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı’na eklenen bir madde binlerce mühendisin iş güvencelerinin ortadan kaldırılmasına ilişkin 19 Haziran 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

EMO: AKKUYU NÜKLEER SANTRALI’NA ÜRETİM LİSANSI VERİLMESİ KABUL EDİLEMEZ! 16.06.2017

    

EMO, Akkuyu Nükleer Santralı için üretim lisansı verilmesine tepki göstererek, ne enerji ihtiyacı ne ulusal çıkarlar ne de ekonomik gerekçelerle kabul edilebilir hiçbir yanı olmayan bu karar ile Türkiye’nin geleceğinin ipotek altına alındığını bildirdi. Lisansın derhal iptal edilmesini isteyen EMO’nun basın açıklamasında, “Siyasetçilerin kapalı kapılar ardında yürüttükleri pazarlıkların bedeli; tehlikeli ve dışa bağımlı enerjinin pahalıya kullandırılmasıyla yurttaşlarımıza ödettirilecektir” denildi.

15-16 HAZİRAN DİRENİŞİNİN YIL DÖNÜMÜNDE MADENCİ ANITI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI 16.06.2017

    

15-16 Haziran işçi direnişinin 47. yıl dönümünde DİSK kıdem tazminatının fona devrine, OHAL uygulamalarına karşı direniş çağrısı yaptı. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ankara Bölge Temsilciliği 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişinin 47. yılında direniş çağrısı yaptı. Madenci Anıtı önünde bir araya gelen DİSK üyesi işçilere KESK Ankara Şubeler Platformu, TMMOB İKK, Ankara Tabip Odası, ASMMMOB`nun yanı sıra siyasi parti temsilcileri de destek verdi.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ 15.06.2017

    

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreni 15 Haziran 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi. EMO Kayseri İl Temsilcisi Mehmet Erdoğan, Elektrik-Elektronik ve Biyomedikal Mühendisliği Bölümlerinde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler ve mühendislik yemini belgesi verdi.

TMMOB: CHP MİLLETVEKİLİ ENİS BERBEROĞLU DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR! 15.06.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, CHP milletvekili Enis Berberoğlu`nun tutuklanmasına ilişkin 15 Haziran 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaparak “CHP milletvekili Enis Berberoğlu derhal serbest bırakılmalıdır!” dedi. Açıklamaya haberin devamından ulaşabilirsiniz.TMMOB Ankara İKK tarafından yapılan çağrıda “demokrasi ve basın özgürlüğü için bugün yapılacak olan adalet eylemi için saat 11.00 de Güvenpark`ta buluşuyoruz” denildi.

“15-16 HAZİRAN IŞIĞINDA KIDEM TAZMİNATI MÜCADELESİ” PANELİ DÜZENLENDİ 15.06.2017

    

15-16 Haziran 1970 yılında devlet eliyle sendikal bürokrasinin güçlendirilmesine karşı isyana geçen ve 150 bini aşkın işçinin katıldığı Türkiye’yi Sarsan En Uzun 2 gün olan 15-16 Haziran direnişinin yıldönümünde, EMO Ankara Şubesi tarafından “15-16 Haziran Işığında Kıdem Tazminatı Mücadelesi” paneli 14 Haziran 2017 Çarşamba günü EMO Konferans Salonu’nda düzenlendi.

EMO: MÜHENDİS HAKLARININ GASPINA GEÇİT YOK 15.06.2017

    

EMO`nun açtığı davada mühendislerin mesleki haklarını yok sayarak eğitim ve sınav koşulu getiren Elektrik Üretim Tesisleri Kabul Yönetmeliği’nin ilgili düzenlemelerin yürütmesi durduruldu. Ancak Danıştay kararından 1 gün sonra Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle yine belge zorunluluğu getirildi. EMO bu yönetmelik değişikliğine de 13 Haziran 2017 tarihinde dava açtı.

15-16 HAZİRAN BÜYÜK İŞÇİ DİRENİŞİNİN 47. YILINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPILIYOR 11.06.2017

    

15-16 Haziran büyük işçi direnişinin 47. yıldönümünde Disk Ankara Bölge Temsilciğinin çağrısıyla 16 Haziran 2017 Cuma günü saat 12.15 te Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapılacak.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMܒNDE MEZUNİYET SEVİNCİ 08.06.2017

    

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2016-2017 yılı mezuniyet töreni 08 Haziran 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kaymakçıoğlu Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Biyomedikal Mühendisliği bölümünde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verirken, bölümden mezun öğrencilere de mühendislik yemini belgesi verdi.

TEK ESKİ GENEL MÜDÜRÜ GÜLTEKİN TÜRKOĞLU’NA ODA ÇALIŞMALARINA KATKISINDAN DOLAYI PLAKET VERİLDİ 06.06.2017

    

Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) eski Genel Müdürü Gültekin Türkoğlu’nu, 06 Haziran 2017 Salı günü evinde ziyaret eden EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kaymakçıoğlu, Başkan Yardımcısı Şakir Aydoğan ve üyemiz Mustafa Öztürk, Oda çalışmalarına ve enerji alanına yaptığı katkılardan dolayı plaket verdiler.

TMMOB:DÜNYA ÇEVRE GÜNܒNDE SESLENİYORUZ; ZEYTİNLİK VE MERALARIN YOK EDİLMESİNE İZİN VERİLMEMELİ 05.06.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ, 5 Haziran 2017 tarihinde Dünya Çevre Günü dolayısıyla basın açıklaması yaparak “Çevre Günü’nde sesleniyoruz; zeytinlik ve meraların yok edilmesine izin verilmemeli.” dedi.

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 29.05.2017

    

EMO Kayseri İl Temsilciliği’nde, 26-27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi, Elektrik Mühendisi Murat Erarslan tarafından düzenlendi.

YAPI DENETÇİLER TOPLANTISI DÜZENLENDİ 29.05.2017

    

Yapı Denetçileri sorunlarını, idari ve hukuki konuları 27 Mayıs Cumartesi günü bir araya gelerek tartıştılar. Toplantıda TMMOB Yapı Denetim Komisyonu Üyesi ve EMO Yapı Denetim Komisyonu Başkanı Şükrü Güner , TMMOB bünyesinde yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaparken, EMO Ankara Şubesi Avukatı Cem Erkat yapı denetimin hukuki ayağı ile ilgili bir üyelerimize bilgi verdi. Toplantının sonunda ayrıca bir önceki yapı denetçileri toplantısına katılan üyelerimize katılım belgeleri verildi.

EMO AFYONKARAHİSAR İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE KOMPANZASYON SEMİNERİ DÜZENLENDİ 26.05.2017

    

EMO Afyonkarahisar İl Temsilciliği’nde 23 Mayıs 2017 Salı günü Kompanzasyon semineri düzenlendi. EMO Afyonkarahisar İl Temsilciliği ve ENTES firması işbirliği ile düzenlenen seminere üyelerimiz katıldı. ENTES İzmir Bölge Müdürü Yıldırım Çelik tarafından gerçekleştirilen seminere EMO Afyonkarahisar İl Temsilcisi Çetin İnce ve çeşitli kamu kurumlarında çalışan mühendisler katıldı.

MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ 25.05.2017

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) bahar dönemi belge töreni 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 19.00’da EMO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törende MÜGE’lerde görev alan eğitimcilere ve eğitime katılan üyelere katkı/katılım belgeleri verildi.

MESLEKTE 40 YILINI DOLDURAN KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ ÜYELERİMİZE PLAKETLERİ VERİLDİ 25.05.2017

    

Mühendislik Mesleğinde 40. Yılını dolduran EMO Kayseri İL Temsilciliği üyelerimize plaketleri takdim edildi. 24 Mayıs 2017 tarihinde Kayseri İl Tesmilciliği hizmet binasında yapılan plaket törenine Kayseri İl Temsilcisi Mehmet Erdoğan, Eski Temsilci Kuddusi Aksoy ve Eski Temsilci Yardımcısı Nebi Mutlu katıldı.

BASKILARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ HUKUKSUZCA İHRAÇ EDİLENLER İŞLERİNE İADE EDİLSİN 24.05.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ, hukuksuz bir şekilde ihraç edilen, açığa alınan emekçilerin ivedilikle işlerine iade edilmeleri ve Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın açlık grevi sonucu gözaltına alınmaları ve ardından tutuklanmalarına ilişkin 24 Mayıs 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

 


EMO ANKARA ŞUBE MÜDÜRÜ NEŞE AKKOÇ, SAKARYA AKYAZI’DA MEYDANA GELEN HAVUZ FACİASINI ATV’YE DEĞERLENDİRDİ

28.06.2017
 


Çok Okunanlar


YAPI DENETÇİLER TOPLANTISI DÜZENLENDİ

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMܒNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

EMO: MÜHENDİS HAKLARININ GASPINA GEÇİT YOK

“15-16 HAZİRAN IŞIĞINDA KIDEM TAZMİNATI MÜCADELESİ” PANELİ DÜZENLENDİ

TEK ESKİ GENEL MÜDÜRÜ GÜLTEKİN TÜRKOĞLU’NA ODA ÇALIŞMALARINA KATKISINDAN DOLAYI PLAKET VERİLDİ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

EMO ANKARA ŞUBE MÜDÜRÜ NEŞE AKKOÇ, SAKARYA AKYAZI’DA MEYDANA GELEN HAVUZ FACİASINI ATV’YE DEĞERLENDİRDİ

EMO: AKKUYU NÜKLEER SANTRALI’NA ÜRETİM LİSANSI VERİLMESİ KABUL EDİLEMEZ!

TMMOB ÜYELERİ ADALET YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri