MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 251  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SMM KOMİSYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ 04.07.2020

    

EMO Ankara Şubesi SMM Komisyonu toplantısı 3 Temmuz 2020 Cuma günü EMO Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Toplantıya EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özgür Karagülle , SMM Komisyon Başkanı Kürşat Nazlı ve SMM Komisyon üyeleri katıldı.

TEMMUZ AYINDA ONLINE MİSEM EĞİTİMLERİ DÜZENLENECEK 01.07.2020

    

Pandemi tedbirleri kapsamında Temmuz ayında da MİSEM eğitimleri online düzenlenecek olup Zoom programı üzerinden yapılacaktır. Online eğitimlere katılmak isteyen üyelerimizin haberimizin devamında bulunan bağlantıdan online kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM MESLEK DALI KOMİSYONLARI KURULUYOR 20.06.2020

    

EMO Ankara Şubesi 25. dönem Meslek Dalı Komisyonları Elektronik, Biyomedikal ve Haberleşme disiplinlerinde oluşturulacaktır. Meslek Dalı Komisyonlarında görev almak isteyen üyelerimizin haberimizin devamında bulunan anketi doldurarak başvuru oluşturmaları gerekmektedir. Başvurular içinden Elektrik Mühendisleri Odası Meslek Dalı Ana Komisyonları Kuruluş Ve Çalışma Yönetmeliği gereğince yedi asıl, yedi yedek olmak üzere ondört üyeden oluşacak meslek dalı komisyonları atanacaktır.

GAZİ İPEK VE KARDELEN KAMİŞLİ`DEN KANAL D HABER`E DEĞERLENDİRME 15.06.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ve EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kardelen Kamişli, Ankara-Yenimahalle’de su baskını sonrası bir vatandaşın elektrik akımına kapılarak ölmesi ve elektrik kaynaklı çarpılmaları önlemek için neler yapılabileceğine dair Kanal D muhabirinin sorularını yanıtladılar.

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN… 23.05.2020

    

Coğrafyamızda ve dünyada, barışın, adaletin ve demokrasinin hüküm süreceği günlere olan inancımız ve umudumuzla bayramınızı kutluyoruz.

PROF. DR. İŞAYA ÜŞÜR`Ü KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ 20.05.2020

    

EMO Ankara Şubesi`nin uzun yıllar yürüttüğü kamusallık tartışmalarına eşsiz katkılar sunan, TMMOB ve bağlı odaların etkinliklerinde bizleri hiç yalnız bırakmayan, toplumcu bakış açısı ve halktan yana duruşuyla tanıdığımız değerli iktisatçı Prof. Dr. İşaya Üşür`ü kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. 

EMO ÇALIŞANLARI: ODALARIMIZA, BİRLİĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ! 18.05.2020

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Çalışanları TMMOB yasa taslağı üzerine 18 Mayıs 2020 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Odaların seçim sistemine müdahale edilerek yetkilerinin ve gücünün azaltılması girişimine karşı verilecek mücadelede, her zaman Odaların ve Birliğin yanında yer alacağını bildiren çalışanların açıklamasına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

SOMA’YI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ! 13.05.2020

    

13 Mayıs 2014 Soma’da bir avuç kömür uğruna 301 maden emekçisinin diri diri toprağa gömüldüğü gündür. Soma’da vicdanlar toprağa gömüldü. Madenciler vahşi kapitalizmin acımasız çarkları arasında öğütülürken, tekmelendiler, aşağılandılar birer sayı olarak anıldılar. Soma’da yaşanan iş cinayetinde ölenleri de, bu cinayeti gerçekleştirenleri de unutmadık. UNUTMAYACAĞIZ!

`KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN VE HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` BROŞÜRÜ YAYINLANDI 12.05.2020

    

Meslektaşların haklarının korunmasında olduğu kadar, toplumun genel çıkarlarının savunulmasında da önemli bir yeri olan TMMOB`nin taşıdığı toplumsal role ilişkin hazırlanan `KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN ve HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` broşürü yayınlandı. Haberimizin devamında bulunan bağlantıdan broşüre ulaşabilirsiniz.

TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ ÜYELERE SESLENDİ 11.05.2020

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ, Cumhurbaşkanı‘nın talimatıyla TMMOB‘ye ve diğer meslek birliklerine yönelik yasa değişikliği tartışmalarına ilişkin olarak üyelerimize seslendi. Koramaz`ın konuşmasını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

BİRLİĞİMİZİ VE DEMOKRASİYİ SAVUNACAĞIZ! 05.05.2020

    

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın meslek örgütlerini hedef alan açıklamalarına ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 5 Mayıs 2020 tarihinde bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

“UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASTAN UZAK DURULMALIDIR 05.05.2020

    

EMO Ankara Şubesi tarafından ultraviyole (UV) ışınların dezenfeksiyon amaçlı kullanımına ve maruz kalma etkilerine dikkat çekilen “UV Lamba Ve Yayılan Işınlarla Direkt Temastan Uzak Durulmalıdır” başlıklı basın açıklaması yapıldı. Açıklamanın tamamı haberimizi devamındadır.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NDA SANAL ANITKABİR GEZİSİ DÜZENLİYORUZ 01.05.2020

    

EMO Ankara Şubesi Sosyal Etkinlikler Komisyonu’nun önerisiyle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda (19 Mayıs 2020 Salı) saat 19.19’da sanal Anıtkabir gezisi düzenlenecek. Sanal Anıtkabir gezisi için haberin devamındaki linkten bağlantı sağlayabilirsiniz.

BELEDİYELERİN “MÜELLİF KAYDI/YENİLEME” GİBİ ADLAR ALTINDA ÜCRET ALMASINA YARGI FRENİ 30.04.2020

    

Bazı belediyelerin “etüt ve proje müellif kaydı yapma/yenileme, mühendis çalışma ruhsat harcı” gibi adlar altında uyguladıkları ücretin hukuka aykırılığı, İMO Ankara Şubesi’nin Gölbaşı Belediyesi’ne açtığı davada alınan iptal kararıyla bir kez daha ortaya çıktı. Belediyelerin üyelerimizden bu yönde talepte bulunmaması gerektiğini gösteren mahkeme kararı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

1 MAYIS ULUSLARARASI BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN! 30.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası 46. Dönem Yönetim Kurulu, 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Mesajda, “Dünya’da ve Türkiye’de; haksızlıkların, sömürülerin, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin olmadığı, emeğin sömürülmediği, barış, kardeşlik ve dayanışmanın hüküm sürdüğü bir ortamda, insanca yaşama umudu ile; başta meslektaşlarımız, işçi ve emekçiler olmak üzere tüm halkımızın 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz” denildi. Mesaja haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ 28.04.2020

    

EMO Ankara Şubesi 25. Dönem 1. Koordinasyon Kurulu toplantısı, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Afyonkarahisar, Aksaray, Akşehir(Konya) Erzincan, Erzurum, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Sivas İl/İlçe Temsilcileri ile Konya İl Temsilci Yardımcısı’nın katılımıyla, ZOOM uygulaması üzerinden 25 Nisan 2020 tarihinde düzenlendi.

ÇERNOBİL’İ UNUTMADIK… NÜKLEER SANTRAL DEĞİL, SAĞLIKLI YAŞAMAK İSTİYORUZ! 26.04.2020

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Çernobil Nükleer Güç Santralı’nda meydana gelen kazanın 34.yıldönümü dolayısı ile bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Çernobil’in yıldönümünde; ölüm getiren teknolojiler yerine, sağlıklı bir yaşamı savunuyor, nükleer santrallara aktarılan kaynakların sağlık ve yoksullukla mücadelede kullanılmasını talep ediyoruz” denildi.

DENİZ GEZMİŞ, HÜSEYİN İNAN VE YUSUF ASLAN`I SAYGIYLA VE ÖZLEMLE ANIYORUZ! 25.04.2020

    

Türkiye sol hareketin en önemli isimleri arasında yer alan Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan`ı, idam edilmelerinin kırksekizinci yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

Unutmayacağız, unutturmayacağız!

`ALÇAK GERİLİM MÜHENDİSLİK HESAPLAMALARI VE YAZILIMLARI` BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ 23.04.2020

    

`Alçak Gerilim Mühendislik Hesaplamaları ve Yazılımları` başlıklı webinar Elektrik Mühendisi Hakan Polatkan`ın sunumu ile 22 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleştirildi. Eş zamanlı katılım sağlayamayan üyelerimiz youtube kanalımızdan webinarın video kaydını izleyebilirler.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 100.YILI KUTLU OLSUN... 22.04.2020

    

23 Nisan 1920, millet iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi`nin açıldığı ve halk egemenliğinin ilân edildiği gündür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı’nı kutladığımız bu gün; çocuk işçiliğinin olmadığı, çocuk yaşta evliliğin büyük suç sayıldığı, çocukların özgürce oynadığı bir dünya özlemi duyuyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun...

 


GAZİ İPEK VE KARDELEN KAMİŞLİ`DEN KANAL D HABER`E DEĞERLENDİRME

15.06.2020
 


Çok Okunanlar


TEMMUZ AYINDA ONLINE MİSEM EĞİTİMLERİ DÜZENLENECEK

GAZİ İPEK VE KARDELEN KAMİŞLİ`DEN KANAL D HABER`E DEĞERLENDİRME

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM MESLEK DALI KOMİSYONLARI KURULUYOR

SMM KOMİSYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.