MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DANIŞMANLIK
 
MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI ASGARİ ÜCRETİ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE
 
KOMİSYONLAR
 
İNTERNET HAFTASI
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2017.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 200  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO ANKARA ŞUBESİ 23. DÖNEM 5. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI «Yeni» 21.08.2017

    

EMO Ankara Şubesi 23. Dönem 5. Koordinasyon Kurulu toplantısı 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü EMO Ankara Şubesi’nde düzenlendi. Toplantıya EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Denetçileri ve Temsilci-Temsilci yardımcıları katıldı.

EMO AFYON İL TEMSİLCİLİĞİ`NDE ELEKTRİK SMM EĞİTİM DÜZENLENDİ 14.08.2017

    

Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) eğitimleri kapsamında 11-12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Afyon İl temsilciliğimizde eğitmenlerimiz Arif Salamcı ve Ali Gündüz tarağından Elektrik SMM Eğitimi düzenlendi.

ARDUINO EĞİTİMİ DÜZENLENECEK 12.08.2017

    

EMO Ankara Şubesi tarafından açık kaynak kodlu mikro denetleyici kart Arduino eğitimi EMO Merkez Toplantı Salonunda düzenleniyor. Kart ile robotik ve elektronik uygulamaların yapıldığı Arduino eğitimini EMO Ankara Şubesi Örgütlenme Sekreteri Ali Haydar Gümüş tarafından 18-21-23-24 Ağustos tarihlerinde ve 18.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ ORYANTASYON EĞİTİMİ (BEP-TR II) DÜZENLENECEK 11.08.2017

    

Enerji Kimlik Belgesi Oryantasyon Eğitimi (BEP-TR II), 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü EMO Toplantı Salonu’nda düzenlenecek. Eğitim EMO Ankara Şubesi Örgütlenme Sekreteri Ali Haydar Gümüş tarafından 09.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

TMMOB: ÖRGÜTÜMÜZE VE ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZE MÜDAHALEDE SON HALKA: PLANLI ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİ 11.08.2017

    

3 Temmuz 2017 tarihinde Resmi Gazete`de yayınlanarak yürürlüğe giren Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği hakkında 10 Ağustos 2017 tarihinde TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

10 EKİM KATLİAMININ YİRMİ İKİNCİ AYI... 10.08.2017

    

Ankara Tren Garı`nda 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden 102 can, katliamın 22. ayında anıldı. Katliamda yaralananlar ve hayatını kaybedenlerin yakınlarının katıldığı anmada, yitirilenler için anıt yapılması ve katliamın gerçekleştiği meydanın adının “ 10 Ekim Barış Meydanı” olarak değiştirilmesi talebi bir kez daha dile getirildi.

TMMOB: ENSAR’IN KARANLIĞINA KARŞI, ALİKEV’İN AYDINLIĞINDAN YANAYIZ! 08.08.2017

    

TMMOB’ye bağlı Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Merdoğlu`nun Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına ALİKEV yararına katıldığı için işten çıkarılmasına ilişkin, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 08 Ağustos 2017 tarihinde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK DAĞITIMINA ÖZEL DENETİM İPTAL EDİLDİ 02.08.2017

    

Danıştay EMO’nun açtığı davada, elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinin özel denetim şirketlerince denetlenmesine ilişkin yönetmeliği iptal etti. EMO Yönetim Kurulu açıklamasında, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay`dan çıkan kararlara karşın kamunun asli görevi olan elektrik üretim ve dağıtım şirketlerini denetleme işini özel şirketlere devretme ısrarından vazgeçilmesi istendi. `Kamunun acilen sorumluluk olarak bu denetimleri gerçekleştirecek altyapıyı sağlaması ve denetim sorumluluğunu yerine getirmesi, denetim sonucundaki olumsuzluklar karşısında gerekli yaptırımları uygulaması ve daha da önemlisi bu cezaları kamuoyuna duyurması gerekmektedir` dendi.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 31.07.2017

    

Enerji Kimlik Belgesi Oryantasyon eğitimi 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü EMO Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Eğitim, EMO Ankara Şubesi Örgütlenme Sekreteri Ali Haydar Gümüş tarafından gerçekleştirildi.

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ENERJİ KİMLİK BELGESİ ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 27.07.2017

    

EMO Kayseri İl Temsilciliği’nde 25 Temmuz 2017 Salı günü Enerji Kimlik Belgesi Oryantasyon eğitimi düzenlendi. Eğitim, EMO Ankara Şubesi Örgütlenme Sekreteri Ali Haydar Gümüş tarafından gerçekleştirildi.

TMMOB-DİSK-KESK-TTB: OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ VE ADALET İSTİYORUZ! 27.07.2017

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, OHAL/KHK rejimine karşı, geleceğimizi ipotek altına almaya çalışan bu adaletsiz düzene karşı mücadeleyi yükseltme çağrısında bulundu. Kurum yöneticileri 26 Temmuz 2017 tarihinde TÜM BEL-SEN`de bir basın toplantısı düzenlediler.

SİNOP; SONER, ÖNER VE GÜNEŞ`İ UNUTMADI 24.07.2017

    

Nükleer karşıtı etkinlikler için geldikleri Sinop`ta denize giren ve hayatlarını kaybeden Soner, Öner ve Güneş, ölümlerinin 11`inci yılında düzenlenen etkinlikle anıldı.2006 yılında nükleer santrallere karşı etkinlikler için Sinop`a gelen ve girdikleri denizde dalgalara kapılarak hayatlarını kaybeden Ankara Üniversitelerinden üç genç unutulmadı. Soner Balta, Öner Balta ve Güneş Korkmaz, hayatlarını kaybedişlerinin 11`inci yılında yürüyüş ve basın açıklamasıyla anıldı.

EMO AFYONKARAHİSAR İL TEMSİLCİLİĞİNDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 24.07.2017

    

EMO Afyonkarahisar İl Temsilciliğinde, 20-22 Temmuz 2017 tarihleri arasında Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu eğitimi düzenlendi. Eğitim üyemiz Murat Eraslan tarafından gerçekleştirildi.

TMMOB KMO YÖNETİCİLERİ HAKKINDA AÇILAN DAVANIN İKİNCİ DURUŞMASI YAPILDI 17.07.2017

    

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın suç duyurusu üzerine TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun görevden alınması yönünde açılan davanın ikinci duruşması 10 Temmuz 2017 tarihinde Ankara Adliyesi Ek Binasında gerçekleştirildi.

GÖREVLENDİRME DIŞI ETKİNLİKLERE KATILIMIN BAKANLIK İZNİNE BAĞLANMASINA KARŞI AÇTIĞIMIZ DAVAYI KAZANDIK 17.07.2017

    

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nca 2009 yılında yayınlanan ve bakanlığa bağlı personelin görevleri gereği katılmak zorunda oldukları toplantılar dışındaki her türden panel, seminer ve konferansa katılımlarını yazılı izne bağlayan talimat hakkında Birliğimiz tarafından açılan dava sonuçlandı. Uzun yıllardır devam eden dava sonucunda bakanlığın talimatı, Danıştay`ın bozma kararı doğrultusunda, Ankara 1. İdare Mahkemesi tarafından hukuka aykırı bulunarak iptal edildi.

TEOMAN ÖZTÜRK`Ü ANDIK 17.07.2017

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği`nin 1973-1980 yılları arasında başkanlığını yapan, mühendis-mimar hareketinin toplumcu bir çizgiye sahip olmasında ön saflarda yer alan, TMMOB ile bütünleşen Teoman Öztürk 11 Temmuz 2017 Salı günü ölümünün 23. yıldönümünde anıldı. Öztürk için önce Karşıyaka`daki anıt mezarda anma etkinliği gerçekleştirildi, daha sonra İMO Rüştü Özal Toplantı Salonu’nda “AKP TMMOB`ye Neden Saldırıyor” başlıklı bir forum düzenlendi.

HUKUKSUZ İHRAÇLARA SON! 17.07.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 14 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 300`ün üzerinde meslek mensubunun ve 7000`in üzerinde kamu çalışanının ihraç edilmesine ilişkin olarak bir basın açıklaması yaptı.

KAMUNUN VE ÜLKENİN ÇIKARLARINI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ ADALET İSTİYORUZ 17.07.2017

    

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu; Birliğimize bağlı Peyzaj Mimarları Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi tarafından kamu yararı gözeterek AOǒnin Ankara Büyükşehir Belediyesi eli ile ranta ve talana açılmasına karşı Ankara 18. İdare Mahkemesine açılan davanın reddine ilişkin 13 Temmuz 2017 tarihinde TMMOB`de bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısında açıklamayı Ankara İKK Sekreteri Özgür Topçu okudu ardından sırasıyla Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül İbici Oruçkaptan, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sevim söz aldılar.

DARBELERE HAYIR, DİKTAYA SON! 17.07.2017

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın 15 Temmuz`un 1. yılına ilişkin olarak 15 Temmuz 2017`de bir basın açıklaması yaptı.

TMMOB ANKARA İL KOORDİNASYON KURULU ÜYELERİ SGK PROTOKOLÜNÜN TEK TARAFLI İPTAL EDİLMESİNİ SGK ÖNÜNDE PROTESTO ETTİ 06.07.2017

    

TMMOB ile SGK arasında imzalamış olan asgari ücret protokolü SGK tarafından 09.06.2017 tarihinde tek taraflı olarak feshedilmesi, TMMOB Ankara İKK üyeleri tarafından 6 Temmuz 2017 Perşembe Mithatpaşa Caddesi’nde bulunan Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü binası önünde protesto edildi.

 


TMMOB ANKARA İL KOORDİNASYON KURULU ÜYELERİ SGK PROTOKOLÜNÜN TEK TARAFLI İPTAL EDİLMESİNİ SGK ÖNÜNDE PROTESTO ETTİ

06.07.2017
 


Çok Okunanlar


ARDUINO EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

ENERJİ KİMLİK BELGESİ ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ELEKTRİK DAĞITIMINA ÖZEL DENETİM İPTAL EDİLDİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ ORYANTASYON EĞİTİMİ (BEP-TR II) DÜZENLENECEK

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ENERJİ KİMLİK BELGESİ ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO AFYONKARAHİSAR İL TEMSİLCİLİĞİNDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO AFYON İL TEMSİLCİLİĞİ`NDE ELEKTRİK SMM EĞİTİM DÜZENLENDİ

SİNOP; SONER, ÖNER VE GÜNEŞ`İ UNUTMADI

TMMOB-DİSK-KESK-TTB: OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ VE ADALET İSTİYORUZ!

TMMOB: ENSAR’IN KARANLIĞINA KARŞI, ALİKEV’İN AYDINLIĞINDAN YANAYIZ!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri