MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

36 ÖRGÜTTEN AOÇ ARAZİSİ İÇİN ÇAĞRI (WWW.GUCLUANADOLUGAZETESİ.COM, 03.09.2019)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
Sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, sendikalar, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütleri, AOÇ arazilerinin satışına ilişkin 5 Eylül’de açık arttırma ile gerçekleştirilecek ihale için 13.30’da Bilkent’teki TOKİ binasında olacaklarını belirterek, tüm vatandaşları AOÇ alanlarına...
 

Sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, sendikalar, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütleri,  AOÇ arazilerinin satışına ilişkin 5 Eylül`de açık arttırma ile gerçekleştirilecek ihale için 13.30`da Bilkent`teki TOKİ binasında olacaklarını belirterek, tüm vatandaşları AOÇ alanlarına sahip çıkmaya davet etti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Tabip Odası, KESK Ankara Şubeler Platformu, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi  Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı, CHP Çankaya İlçe Örgütü, Halkevleri, Tüm Emekli Sen, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Tüketici Hakları Derneği, Divriği Kültür Derneği, CHP Altındağ İlçe Örgütü, Saraçoğlu Mahallesi Yaşatma Derneği, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) ,TOMEB Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Ankara Şubesi, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Merkez, Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği, Artvin Çevre Platformu (ARÇEP), Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Ankara Şubesi, ÖDP Ankara İl Örgütü, Soysal Demokrat Avukatlar Derneği, Kültür Sanat Emekçileri Derneği, HDP Ankara il Örgütü, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Ankara Örgütü, Devrimci Parti Ankara İl Örgütü, Sosyal Demokrasi Derneği, Türkiye İşçi Partisi, Ankara Dersimliler Derneği, ESP Ankara İl Örgütü, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu, Ankara CUMOK, Demokratik Alevi Derneği, Politeknik Ankara Temsilciliği, Türkiye Kadın Dernekleri Konfederasyonu, Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi, AOÇ arazilerinin talanına karşı "İhanetin ihalesi olmaz" çağrısında bulundu.

"AOÇ ARAZİSİ BU KEZ DE KİRALAMA YÖNTEMİYLE YOK EDİLİYOR"

Bu kapsamda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, şunları söyledi:"Cumhuriyetin ilk yıllarında AOÇ, aydınlanmanın yeniden kalkınmanın mücadele alanıydı. Bugün de AOÇ`de verilen mücadele yeni bir özgürleşmenin ve demokrasi mücadelesinin de alanı haline geliyor. Kültür Bakanlığı`nın aldığı ilke kararına karşı Mimarlar Odasının açtığı davada Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu`nun oy birliği ile verdiği ‘Birinci derece tarihi ve doğal sit alanlarında yapı yapılamaz` kararı kalın çizgilerle çizildi. Son dönemde karşı karşıya olduğumuz AOÇ arazilerinin bu kez de kiralama yöntemiyle ve satış yöntemiyle talanıdır.  Önce 555 bin metrekarelik alan Medipol`e devredildi. Bu konuyla ilgili protokol istendi ve protokole dava açılacak. Çukurambar`da Tıp Fakültesi yapılması için Gazi Üniversitesi`ne devredilen, daha sonra Gazi Üniversitesi`nden TOKİ`ye, TOKİ`nden hem ABD Büyükelçiliği`ne satılan AOÇ arazileri, hem de 5 Eylül`de ticaret ve konut alanı olarak ihaleye çıkarılarak satılmak isteniyor. Pazar günü itibariyle yine AOÇ arazilerinin 300 bin metrekaresi kiralama yoluyla bir metrekaresinin yıllığının 10 kuruştan açık artırmaya çıkartıldı. Tüm bunlara baktığımızda da AOÇ alanlarının tamamı talan ediliyor ve bu talan sistematik talan ve hukuksuzluğun hüküm sürdüğü bir noktaya gidiyor. Bunun da asıl nedeni rejimle hesaplaşmaktır. Bu hesaplaşma Cumhuriyet değerleriyle ve onun simge değeri AOÇ üzerinden yürütülüyor. Bugün demokratik kitle örgütleri, meslek odaları ve sendikalar olarak 5 Eylül`de saat 13:30`ta Bilkent`teki, TOKİ binasının önünde olacağız. AOÇ alanlarına herkesi sahip çıkmaya davet ediyoruz. AOÇ mücadelesi Kaçak Saray orada olduğu sürece gündemden hiç düşmeyecek. AOÇ mücadelesi sadece Ankara`da değil tüm Türkiye de verilmelidir. Ankara Anayasanın değişmez 4 maddesinde geçen tek kenttir. Ankara`da yapılan talan ve saldırı tüm Türkiye`ye yapılmış demektir. Bu hukuksuzluğun Türkiye`ye yayılmasının emareleridir. Herkesin 5 Eylül`de 13:30‘da Bilkent`te bulunan TOKİ`de gerçekleştirilecek ihaleye katılmaya davet ediyoruz."

AOÇ`YE SONUNA KADAR DA SAHİP ÇIKACAĞIZ

DKÖ`ler, STK`lar, meslek örgütleri, siyasi parti ve sendika temsilcileri ise görüşlerini şöyle paylaştı:

CHP Çankaya İlçe Sekreteri Nazım Yurdakul: Mimarlar Odası`nın eylemlerine katılacağız destekliyoruz. Atatürk Orman Çiftliği`ni böldürmeyeceğiz, parçalatmayacağız. Mimarlar Odasının her zaman yayındayız.

Halkevleri`nden Buse Üçer: Bu basın açıklamasına katılmayı sorumluluk olarak gördük. AOÇ arazisi kamu yararı için kullanılması gereken halkın yararına kullanılması gereken bir arazidir. Fakat halk düşmanlığı olarak bu arazi peşkeş çekiliyor. Kesinlikle halk evleri olarak, bunun karşısındayız ve bu mücadeleyi yükseltmek için her zaman bir arada bu mücadelenin içinde olacağız.

Tüm Emekli Sen`den Ali Sürücü: AOÇ topraklarının parça parça kopartılmasının herhangi bir toprak parçasının rant uğruna değerlendirilmesi olarak görmüyoruz. Çünkü AOÇ Cumhuriyetin simgesidir. Cumhuriyetle sorunu olanlar da bilinçli olarak orayı yok etmek ve Cumhuriyet`in kurucu değerlerini de yok etmek istedikleri içinde AOÇ`ye sonuna kadar da sahip çıkacağız. Bu hukuk kavgasının da ötesinde bir siyasi hesaplaşma olduğunu bildiğimiz için biz de Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile aynı tavrı sergiliyoruz. (Kadir GÜRHAN)

 

Bağlantılar

www.gucluanadolugazetesi.com/36-orgutten-aoc-arazisi-icin-cagri-75120.html
 


KESK-TMMOB ANKARA İKK-ATO VE ASMMO’NUN KIZILAY GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ BASIN AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALE ETTİ

03.02.2020
 


Çok Okunanlar


MESLEKTE 40., 50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE PLAKETLERİ VERİLDİ

#ELAZIĞÜŞÜYOR

EMO KONYA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ENERJİ KİMLİK BELGESİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NE BAĞLI ÜYELERİMİZE MESLEKTE 40. YIL PLAKETLERİ VERİLDİ

ENTES FİRMA SUNUMU YAPILACAK

EMO ANKARA ŞUBESİ 24. DÖNEM SON YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

ENTES FİRMA SUNUMU YAPILDI

MESLEKTE 25. VE 30. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE BELGELERİ VERİLDİ

DEPREM BÖLGESİNE TOPLANAN YARDIMLAR YOLA ÇIKTI

KESK-TMMOB ANKARA İKK-ATO VE ASMMO’NUN KIZILAY GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ BASIN AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALE ETTİ

Okunma Sayısı: 3


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.