MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ANKARA’DA EKOLOJİ MİTİNGİ


DUYURU


 
Ekoloji Birliği tarafından “İklim Krizine ve Ekoloji Yıkıma Dur” başlıklı miting 26 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 14.00’te Tandoğan Meydanı’nda düzenlenecek. Mitinge, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, çevre örgütleri, çok sayıda aydın ve sanatçı da katılarak destek verecek.
 

Tarih: 26 Ekim 2019 Cumartesi

Toplanma Saati: 12.00

Toplanma Yeri: Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Önü

Hareket Saati: 13.00

Miting Saati: 14.00

 

Ekoloji Birliği tarafından "ÇAĞRIMIZDIR" başlığı altında yapılan ortak açıklamada, "Sorun ağaç, dağ, tepe değil YAŞAM sorunudur" denilerek mitinge destek verdikleri ve destek istedikleri belirtildi. Açıklama şöyle: ÇAĞRIMIZDIR: Sorun ağaç, dağ, tepe değil, YAŞAM sorunudur!

"26 Ekim`de Ekoloji Birliği tarafından Ankara`da yapılacak olan, DİSK, KESK, TMMOB, ve TBB tarafından da desteklenen ‘İklim krizine ve ekolojik yıkıma DUR diyoruz` mitingine biz aşağıda imzası bulunan sanatçılar olarak da destek veriyoruz.

Sanatçılar olarak diyoruz ki:

Anaya Madde 56: "Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir".

Termik santraller, JES`ler, HES`ler, RES`ler ve vahşi madencilik faaliyetleri ile gerçekleştirilen ekolojik yıkım sağlıklı bir çevrede yaşam hakkımızı ihlal ediyor. Ülkemiz hızla yaşanmaz bir hale geliyor.

Taş taş üstünde bırakılmayan bir şehri, bir ülkeyi yeni baştan daha güzel imar edebiliriz. Yanan bir ormanı yeniden daha gür yetiştirebiliriz.

Yüz binlerce metre kare üzerine yayılmış, yüz milyonlarca ton siyanürlenmiş atığın, ağır metallerle birlikte toprağımızı, suyumuzu ve havamızı zehirlemesine göz yumamayız.

Balıkesir Balya`da işletilen kurşun, gümüş ve altın madeninin 1892`den beri (127 yıldır) her yıl yağan ilk yaz yağmurundan sonra derede bir tek balık, kaplumbağa, kurbağa kalmadan tüm canlıların öldüğünü biliyoruz.

Eşme- Kışladağ altın madeni siyanüründen insanların zehirlendiğinin raporlarla tespit edilip mahkeme kayıtlarına geçtiğini biliyoruz.

Maden yatakları çevresinde ve Aydın ovalarında JES`lerdan dolayı sebze ve meyvelerin daha şimdiden olgunlaşmadan çürüdüğünü biliyoruz.

Bugün nasıl yanlış tarım politikalarıyla yerel tohumlarla üretim engellenip ithal tohum kullanmak zorunda bırakıldıysak, yarın içecek suyumuzu da dışarıdan satın almak zorundan kalacağımızı biliyoruz.

Munzur Dağları`ndan Kazdağları`na, Fatsa`dan Aydın ovasına ülkemizin dört bir yanında geri dönüşü olmayan, doğa ve canlı yaşamı üzerinde oynanan bu aç gözlü oyuna neden olan, ülkemizin emperyal şirketlere ve yerli işbirlikçilerine peşkeş çekilmesine derhal son verilmeli, tüm ruhsatlar iptal edilmelidir.

Sorun ağaç, dağ, tepe değil, YAŞAM sorunudur!"

 

Destek imzaları (Alfabetik sıraya göre): Ahmet Günbaş – Yazar, Ahmet Telli – Şair, Ahmet Zeki Yeşil – Çizer, Akın Ok – Sanatçı, Ali Galip Kabasakaloğlu – Şair, Alper Akçam – Yazar, Aydemir Çimen – Yazar, Aydın Afacan – Yazar, Ayşe Yıldırım – Yazar / Gazeteci, Ayten Mutlu – Şair, Binali Duman – Şair, Buket Uzuner – Yazar, Celal Başlangıç – Yazar/ Gazeteci, Cengiz Sağlam – Sanatçı, C. Hakkı Zariç – Şair, Dedocan Luvi – Şair, Ekrem Kılıç – Karikatürist, Emirali Yağan – Şair, Erol Yıldırım – Gazeteci, Eşber Yağmurdereli – Avukat / Yazar, Fadıl Öztürk – Şair / Yazar, Ferhat Tunç – Sanatçı, Fergun Özelli – Yazar, Filiz Elasu – Yazar, Hakan Kuyumcu – Fotoğraf sanatçısı, Hasan Sağlam – Sanatçı, Hülya Tozlu – Yazar, Hüseyin Şahin – Şair, İlkay Akkaya – Sanatçı, Lal Laleş – Şair / Yazar, Mahmut Temizyürek – Şair, Mahzun Doğan – Şair / Gazeteci, Mazlum Çetinkaya – Şair, Mazlum Vesek – Gazeteci / Yazar, Memik Horuz – Yazar, Menderes Samancılar – Sanatçı, Metin Fındıkçı – Yazar, Muharrem Aslan – Sanatçı, Murathan Muradoğlu – Yazar, Mustafa Yıldız – Karikatürist, Namık Kuyumcu – Şair, Nesimi Aday – Şair, Nevzat Çelik – Şair, Nilay Özer – Şair / Yazar, Nurhan Yıldırım – Ressam, Önder Birol Bıyık – Şair / Yazar, Özer Akdemir – Yazar/ Gazeteci, Özgün Ever Bulut – Şair / Yazar, Ragıp Zarakol – Yazar, Recep Çöl – Şair, Sercihan Alioğlu – Heykeltraş, Seran Vreskala – Gazeteci, Servet Kocakaya – Sanatçı, Sibel Öz – Yazar, Suavi – Sanatçı, Turgut Üzüm – Araştırmacı Yazar, Uğur Sümer – Yazar, Umay Umay – Sanatçı / Yazar, Ünal Ersözlü – Şair, Vecdi Erbay – Şair, Yalçın Bürkev – Yazar, Yasemin Göksu – Sanatçı, Zeki K. Ergin – Yazar



KESK-TMMOB ANKARA İKK-ATO VE ASMMO’NUN KIZILAY GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ BASIN AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALE ETTİ

03.02.2020
 


Çok Okunanlar


MESLEKTE 40., 50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE PLAKETLERİ VERİLDİ

#ELAZIĞÜŞÜYOR

EMO KONYA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ENERJİ KİMLİK BELGESİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NE BAĞLI ÜYELERİMİZE MESLEKTE 40. YIL PLAKETLERİ VERİLDİ

ENTES FİRMA SUNUMU YAPILACAK

MÜGE KAPSAMINDA KISA DEVRE HESAPLARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 24. DÖNEM SON YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

ENTES FİRMA SUNUMU YAPILDI

MESLEKTE 25. VE 30. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE BELGELERİ VERİLDİ

DEPREM BÖLGESİNE TOPLANAN YARDIMLAR YOLA ÇIKTI

Okunma Sayısı: 9


Tüm Duyurular

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.