MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

‘ÖĞRENCİSİ AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİL’ (ANAYURT GAZETESİ, 09.01.2020)


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Bozkurt, “Öğrencisi aç yatarken kendisi tok yatan bizden değildir. Sarayın bir günlük elektrik maliyeti birçok asgari ücretlinin maaşından fazlayken, üniversite öğrencilerinin yemek fiyatlarının artmasını kabul etmiyoruz” dedi.
 

‘Öğrencisi açken tok yatan bizden değil`

Tamer Arda ERŞİN

ANKARA- CHP Ankara İl Gençlik Kolları, İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli`nin intiharıyla ilgili basın açıklaması düzenledi. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi de Ankara`daki bir üniversite öğrencisinin yurt, yemek vb. ihtiyaçları için bin 510 lira, İstanbul`daki öğrenci için bin 940 lira gerektiğini duyurdu.

İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli intihar etmiş ve olaydan önce "Yemek kartımda 1 lira kalmış, gidecek yerim yok, iş arıyorum" tweetini attığı belirlenmişti. Ünli`nin ölümüyle ilgili CHP Ankara İl Gençlik Kolları basın açıklaması düzenledi. Bülent Ecevit Parti Okulu`nda düzenlenen açıklamayı okuyan İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Bozkurt, Türkiye`de 8 milyon üniversite öğrencisi olduğunu hatırlatarak "Gelecek umuduyla pek çoğu ailesinden ayrı şartlarda okumaya çalışan milyonlarca genç dersleriyle beraber geçim derdiyle de uğraşmak zorunda kalıyor. Kimisi geleceğin doktoru, mühendisi, yöneticisi olan gençler temel ihtiyaçlarını dahi karşılarken zorlanıyor" dedi.

İstanbul Üniversitesi`ndeki yemekhane eylemlerini anımsatan Bozkurt, "Fahiş fiyatları protesto eden öğrenciler ve Sibel Ünli kardeşimizin intiharının ardından tam ülke bu konuyu konuştu. Pek çok hayır sever insan bir genç daha fazla okutmaya çalışacak. Ama nereye kadar? Baştan ayağıyla vergiye boğulmuş bu ülkede, ülkenin geleceği olan gençlere ayırmaları gereken bütçeyi bir avuç yandaşı zenginleştirmek için kullanmalarına artık yeter diyoruz" ifadelerini kullandı.

‘ÖĞRENCİSİ AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR`

Bozkurt, "Öğrencisi aç yatarken kendisi tok yatan bizden değildir. Sarayın bir günlük elektrik maliyeti birçok asgari ücretlinin maaşından fazlayken, üniversite öğrencilerinin yemek fiyatlarının artmasını kabul etmiyoruz" diye vurguladı. Bozkurt, Meclis Başkanvekili Levent Gök ile beraber hazırladıkları ve üniversite öğrencilerinin yemeklerinin ücretsiz karşılanmasını düzenleyen yasa teklifini Meclis`e sunduklarını açıkladı.

ÖĞRENCİYE GEREKEN AYLIK PARA

EMO Ankara Şubesi de yaptığı yazılı açıklamayla Ankara ve İstanbul`daki üniversite öğrencilerinin aylık ihtiyacı olan harcamayı duyurdu. Açıklamada  göre Ankara`daki bir üniversite öğrencisinin yurt, yemek vb. ihtiyaçları için bin 510 lira, İstanbul`daki öğrenci için bin 940 lira gerekiyor.  Açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Bir öğrencinin hiç bir sosyal gideri olmadan yapacağı harcamanın mininum yüzde 75`i devlet tarafından faizsiz kredi olarak verilmelidir. Kredi geri ödemesi öğrenci mezun olup işe girdikten sonra başlamalı, her bireyin gelirine göre ödeme planı yapılmalıdır. Bu altyapı hazırlanıncaya kadar tüm üniversitelerde 2 öğün indirimli ve bir öğün ücretsiz yemek imkanı, hafta sonları dahil sağlanmalıdır. Ayrıca örgün öğretimdeki tüm önlisans ve lisans öğrencilerinin ulaşımı ücretsiz olmalı veya üniversiteler ya da belediyeler servis koyarak öğrencilerin ulaşım sorununu çözmelidir. Üniversite öğrencilerinin kalacağı yurt binaları mevcut öğrenci sayısına göre plânlanıp yapılmalı ve öğrencilerin barınmaları ücretsiz sağlanmalıdır. Geleceğimiz olan gençlerimize sahip çıkmak devletin temel sorumluluğudur ve bu sorumluluk ertelenemez.

 

Bağlantılar

www.anayurtgazetesi.com/haber/Ogrencisi-acken-tok-yatan-bizden-degil/695994
 


TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ ÜYELERE SESLENDİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


HAZİRAN AYINDA ONLINE MİSEM EĞİTİMLERİ DÜZENLENECEK

TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ ÜYELERE SESLENDİ

EMO ÇALIŞANLARI: ODALARIMIZA, BİRLİĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ!

PROF. DR. İŞAYA ÜŞÜR`Ü KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

`KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN VE HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` BROŞÜRÜ YAYINLANDI

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASA DİKKAT! (BAŞKENT GAZETESİ, 07.05.2020)

SOMA’YI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI: UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASTAN UZAK DURULMALIDIR (ENERJİ EKONOMİSİ, 06.05.2020)

EMO KORONADA KULLANILAN UV IŞININA KARŞI UYARDI (ANKA AJANSI, 06.05.2020)

Okunma Sayısı: 8


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.