MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 8: TOPLUMSAL MÜCADELEDE MESLEK ODALARI
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 9: EMO ANKARA ŞUBESİ’NİN 42 YILLIK SERÜVENİ
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 4  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

LOKAL SÖYLEŞİLERİ 10: “80 SONRASI EMO” 18.02.2019

    

EMO Ankara Şubesi Lokali’nde her ayın son Perşembe günü düzenlenen “Lokal Söyleşileri” etkinliği kapsamında; TMMOB ve EMO eski Başkanlarından Teoman Alptürk tarafından “80 Sonrası EMO” başlıklı söyleşi 28 Şubat 2019 Perşembe günü saat 19.00’da EMO Lokali’nde gerçekleştirilecek.

EMO ÜYELERİNE İNDİRİM YAPAN KURUMLAR 06.02.2019

    

EMO Ankara Şubesi olarak üyelerimizin faydalanmaları için çeşitli kurum ve kuruluşlarla “üye indirim” anlaşmaları yapıldı. EMO üyeleri ve çalışanları ile bakmakla yükümlü olduğu 1.derece yakınları üye kimlik kartlarını göstererek bu indirimlerden faydalanabilecekler.

EMO ANKARA ŞUBESİ’NDE YENİ GÖREV DAĞILIMI 05.02.2019

    

EMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı iken 14 Ocak 2019 günü geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Tahsin Yılmaz’dan boşalan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine EMO Ankara Şubesi YK Üyesi Tufan Teziş gelirken, Tufan Teziş’ten boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine 1. Yedek Üye Ali Yılmaz geldi.

EMO ANKARA ŞUBESİ HABER BÜLTENİ 2018/4 ÇIKTI 30.01.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin 3 ayda bir düzenli olarak yayınladığı Haber Bülteni’nin yeni sayısı çıktı. Derginin 2018/4 sayısında “İyi ki TMMOB, EMO ve EMO Ankara Şubesi Var!”, “Bir Can Olarak Mühendisin Sorumluluğu”, ”Ankara YHT Kazasından Hareketle Mühendislerin Güncel Toplumsal Sorumlulukları”, “Yarı İletken Üreticileri Bakış Açısından Gelişen Teknoloji”, “Elektronikte Arıza Bulma-Giderme ve Test Metotları Yazı Dizisi-3”, “Tıbbi Gaz Sistemlerinin Otomasyonlarında Endüstri 4.0 Yaklaşımı”, “Nitelikli İş Gücü Göçü Nedir?”, “Neden Göç Ettik?”, “Bir Film, Bir Şiir ve Bir Tiyatro Oyunu”, “Yüzü Silinenler Romanı Üzerine Kaan Arslanoğlu İle Söyleşi” makalelerinin yanı sıra, TMMOB, Oda ve Şube haberleri yer almaktadır.

EMO ANKARA ŞUBESİ 42 YAŞINDA… 29.01.2019

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi; EMO Yönetim Kurulu’nun 22. Olağan Genel Kurulu’nda alınan karar üzerine 29 Ocak 1977 yılında 1. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı ve kuruluşunu ilân etti. Bugün EMO Ankara Şubesi 14 bin 111 üyesi, 14 il, 3 ilçe temsilciliği ve 1 mesleki denetim bürosu ile kuruluşunun 42. yılını kutluyor…

İNTERNETE ULAŞIM VE İNTERNET PAYLAŞIMI ÜZERİNDEKİ BASKILAR ARTIYOR! 26.12.2018

    

EMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulu tarafından 26 Aralık 2018 Çarşamba günü yapılan basın açıklamasında; hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan kişisel erişim noktası özelliği ile interneti paylaşmak isteyenlerden para alınmak istenmesinin kabul edilemez bir uygulama olduğu belirtilerek “İnternete ulaşım ve internet paylaşımı üzerindeki baskılar artıyor” denildi.

TMMOB’DEN ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜ İPTALİNE KARŞI SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA FAKS EYLEMİ 13.12.2018

    

TMMOB’ye bağlı Oda üyesi mühendis, mimar, şehir plâncıları; TMMOB ve SGK arasında imzalanan ve sonrasında SGK tarafından hukuksuz bir biçimde tek taraflı fes edilen asgari ücret protokolünün yeniden yürürlüğe girmesi için SGK’ye faks çekme eylemi yapıyor. Üyelerimiz haberin ekinde yer alan metni kurumun ilgili faks numaralarına ve e postalarına gönderebilirler. Üyelerimize ayrıca Şubemize gelerek de fakslarını gönderebilirler.

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI İÇİN 2019 YILI ASGARİ ÜCRETİ 4500 TL OLARAK BELİRLENDİ 26.11.2018

    

TMMOB Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca ücretli çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Asgari Ücreti 2019 yılı için brüt 4500 TL olarak tespit edildi.

2019 YILI SMM-BT BELGE YENİLEME İŞLEMLERİ BAŞLADI 22.11.2018

    

SMM-BT belgeleri için yenileme takvimi ve belge bedelleri açıklandı. Mevcut SMM-BT belgeleriyle ilgili kurumların 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren işlem yapmayacağı belirtilirken, belgelerin 22 Kasım 2018-28 Şubat 2019 tarihleri arasında yenilenebileceği açıklandı.

EMO ANKARA ŞUBESİ’NİN DOĞALGAZ TESİSATINDA TOPRAKLAMA KONUSUNDA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ! 17.09.2018

    

EMO Ankara Şubesi ile BAŞKENTGAZ arasında imzalanan “Test, Ölçüm ve Kontrol Hizmetleri Protokolü” gereği doğalgaz tesisatında topraklama bu konuda uzman mühendisler tarafından yapılması gerekmektedir. Daha önce yapılan açıklama ile doğalgaz topraklama tesisatının yapım işlerinin “Topraklama Yetki Belgesine” sahip topraklama eğitimi almış yetkili mühendisler tarafından yapılmasının önemine dikkat çeken EMO Ankara Şubesi, doğalgaz tesisatında topraklama yapılması için gereken işlemleri kamuoyu ile tekrar paylaşıyor.

TEST, ÖLÇÜM VE KONTROL HİZMETLERİ FİYATINDA REVİZYONA GİDİLDİ 14.08.2018

    

EMO Ankara Şubesi ve BAŞKENTGAZ Doğalgaz Dağıtım A.Ş. arasında imzalanan Test, Ölçüm ve Kontrol Hizmetleri Protokolü kapsamında test, ölçüm ve kontrol hizmetleri yetkili SMM üyelerimiz tarafından yapılmaya başlanmış ancak bir süre sonra protokol dışına çıkılarak bu hizmetler kamunun can ve mal güvenliği göz ardı edilerek yetkisiz kişiler tarafından yapılmaya başlanmıştır. Test, ölçüm ve kontrol hizmetleri fiyatlarının yüksek olduğu yönünde geri bildirimler alınması üzerine yapılan değerlendirmeler sonucu SMM üyelerimiz bu hizmetlerin fiyatlarını düşürme taleplerini Şubemize bildirdiler. Yönetim Kurulumuz tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda SMM üyelerimiz bundan sonra “Tesisat yapım ve ölçüm işi için (Kombili Bina)” 400 TL +KDV fiyat uygulayacaklardır.

ÇEK ELİNİ! 04.07.2018

    

Çocuk cinayetlerine ,çocuk istismarına, çocuklara yönelik psikolojik şiddete karşı SUSMA…SESİNİ ÇIKART!

TEOMAN ÖZTÜRK ANILIYOR 03.07.2018

    

TMMOB’nin bugünkü toplumcu çizgisinin yaratıcılarından, 1973-1980 dönemi TMMOB Başkanı Teoman Öztürk ölümünün 24. yılında (11 Temmuz 2018) Karşıyaka’daki anıt mezarı başında saat 17.00’de ve İMO’da düzenlenecek “24 Haziran Seçim Sonuçları ve TMMOB” forumu ile anılacak. Mezar başında gerçekleştirilecek anma için saat 16.00’da Mithatpaşa Cad. No:52’den araç kaldırılacak.

YAPI DENETİMİNDE “DENETİMSİZLİK”DÖNEMİ BAŞLIYOR 28.06.2018

    

Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliği’nde değişiklik yapılarak yapı denetiminde yetki sınırının 120 bin m2’den 180 bin m2’ye çıkarılmasından sonra TMMOB’nin itirazı üzerine Danıştay 6. Dairesi yapı denetimi yapılacak alana ilişkin yetki sınırını artıran bu yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin 10.maddesini iptal etti. Kararı temyiz eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın itirazını değerlendiren Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu Bakanlığın temyiz işlemini kabul etti. Konuyla ilgili 28 Haziran 2018 Perşembe günü açıklama yapan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu “Mühendislerin denetleme yapmasını olanaksız hale getiren yetki artırım kararının uygulanması durumunda kamu yararının göz ardı edildiği görülmektedir. Bir Elektrik Mühendisinin 180 bin m2’lik alanı denetlemesi pratikte mümkün değildir. Bu alanın denetimi için en az 3 mühendis gerekmektedir. Aksi takdirde yapılacak denetim kâğıt üzerinde kalacak bir denetimden öteye geçemeyecektir.” dedi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

ÇOCUK İŞÇİLİĞİ YASAKLANMALI! 12.06.2018

    

Bugün “Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü”... Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi raporuna göre Türkiye’de 2 milyonun üzerinde çocuk işçi var. 2014-2016 yılları arasında 13 bin 616 çocuk iş kazası geçirdi. Son 5 yılda 319 çocuk çalışırken can verdi.

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI 08.06.2018

    

EMO Yönetim Kurulu 7 Haziran 2018 Perşembe günü yaptığı basın açıklaması ile yapı ruhsatlarında proje müellifi mimar ve mühendislerin imza zorunluluğunun kaldırılmasına tepki gösterdi. Uygulamanın alanda zaten büyük bir sorun olan sahteciliğin daha da artmasına ve mühendislik-mimarlık hizmetlerinin önemli ölçüde gerilemesine neden olacağı uyarısında bulunan EMO, yapı üretim süreçlerinde mühendis ve mimarları devre dışı bırakan söz konusu uygulamadan derhal vazgeçilmesini istedi. Açıklamaya haberin devamından ulaşabilirsiniz.

AKKUYU NÜKLEER SANTRAL İNŞAATI DURDURULSUN, RÜZGÂR TÜRBİNİ VE GÜNEŞ PANELLERİ YAPILSIN! 22.04.2018

    

Sinop Nükleer Karşıtı Platform tarafından 22 Nisan 2018 Pazar günü Sinop’ta yapılmak istenen nükleer santral karşıtı mitingin İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanması üzerine Nükleer Karşıtı Platform Ankara Bileşenleri tarafından “Akkuyu Nükleer Santral İnşaatı Durdurulsun, Rüzgâr Türbini ve Güneş Panelleri Yapılsın” başlıklı basın açıklaması 22 Nisan 2018 Pazar günü yapıldı. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

DOĞALGAZ TESİSATINDA TOPRAKLAMA İŞLEMLERİ SMM ÜYELERİMİZ TARAFINDAN YAPILMAYA DEVAM ETMEKTEDİR 01.04.2018

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ile Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (BAŞKENTGAZ) arasında doğalgazın daha güvenli kullanımı konusunda 16 Şubat 2015 tarihinde imzalanan protokolün ardından doğalgaz tesisatlarında topraklama işlemleri SMM üyelerimiz tarafından yapılmaya devam etmektedir. Doğalgaz tesisatı topraklama ölçümü ve doğalgaz topraklama tesisatı yapılması için “0 850 333 0 366” numaralı telefondan Şubemize ulaşabilirsiniz.

EMO ANKARA ŞUBESİ KURULUŞ BELGESELİ YAYINLANDI 01.02.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi’nin kuruluş öyküsü, 40. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında belgesel olarak hazırlandı. Arşiv görüntüleri ve dönemin tanıklarından anlatımlarıyla hazırlanan belgesel film, EMO 22. Dönem Genel Kurulu’nda alınan karar ile EMO Ankara Şubesi’nin kuruluş serüvenini anlatıyor. EMO Ankara Şubesi Kurucu Heyeti’nden Esen Ergin, Nedim Bülent Damar, Mehmet Ali Atay ve Niyazi Taştan ile yapılan röportajlarda dönem ve kuruluş süreci anlatılıyor.

TMMOB-TTB: DEMOKRASİ İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ VE AKADEMİK BAĞIMSIZLIKLA GELİR 15.01.2016

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), barış talebini dile getiren akademisyenlerin çeşitli açıklamalarla hedef gösterilmesi üzerine 14 Ocak 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaparak, “Demokrasi ifade özgürlüğü ve akademik bağımsızlıkla gelir” çağrısında bulundu.

 


MESLEKTE 40.,50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE PLAKET VERİLDİ

04.02.2019
 


Çok Okunanlar


2019 KURSLARI BAŞLIYOR

EMO SMM HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ’NDE “MEZUNİYET SONRASI DERS TAMAMLAMA DEĞİŞİKLİĞİ” YAPILDI

REVİT MEP 3D PROJE ÇİZİM KURSU BAŞLIYOR

MESLEKTE 40.,50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE PLAKET VERİLDİ

PYTHON İLE GÖRÜNTÜ İŞLEME EĞİTİMİ BAŞLADI

ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

EMO ANKARA ŞUBESİ KADIN MÜHENDİSLER KOMİSYONU PAZAR KAHVALTISINDA BULUŞTU

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİNDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA 6331 SAYILI İSG KANUNU SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri