MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 106  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

FPGA VE VERİLOG DONANIM TANIMLAMA DİLİNE GİRİŞ EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE BAŞLADI 29.04.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri kapsamında, FPGA ve Verilog Donanım Tanımlama Diline Giriş Eğitimi 27 Nisan 2019 günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim ve Konferans Salonunda başladı. 4 Mayıs 2019 tarihine kadar sürecek eğitim Elektronik Mühendisi Tuba Ayhan tarafından veriliyor.

NÜKLEER KABUS TÜRKİYE’YE İTHAL EDİLEMEZ 26.04.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun, Çernobil Nükleer Felaketi’nin 33. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, nükleer santralların tehlikelerine dikkat çekilerek, Türkiye’nin pahalı, riskli, kirli ve dışa bağımlı nükleer santrallara ihtiyacı olmadığı vurgulandı. Mersin, Sinop ve İğneada’da kurulması planlanan nükleer santral projelerinin derhal durdurulması istenen açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AYDINLATMA SEMİNERLERİ-5: NESNELERİN İNTERNETİ, KONUTLAR VE YENİ NESİL AYDINLATMA ÇÖZÜMLERİ 25.04.2019

    

Şubemizin düzenlediği Aydınlatma Seminerlerinin beşincisi, `Nesnelerin İnterneti, Konutlar ve Yeni Nesil Aydınlatma Çözümleri` konusu ile 2 Mayıs 2019 Perşembe saat 19.00`da Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapılacaktır. Elektrik Mühendisi Dr. Emre Erkin tarafından verilecek seminer bilgileri ve ayrıntıları duyurumuzun devamındadır.

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ GES SEMİNERİ ŞİŞLİ(PERPA) TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 25.04.2019

    

Şubemiz Şişli Temsilciliği tarafından 2019 Nisan ayı ücretsiz teknik seminerleri kapsamında Küçük Ölçekli GES semineri 18 Nisan 2019 Perşembe günü Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda yapıldı. Elektrik-Elektronik Mühendisi Hamdi Cihat Kılıçer ve Maden Mühendisi Numan Aksoy tarafından verilen seminere 49 üyemiz katıldı.

SRİ LANKA`DA MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRISINDA; 359 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 24.04.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi üyesi 34 yaşındaki Elektrik Elektronik Mühendisi Serhan Selçuk Nariçi ve 27 yaşındaki İnşaat Mühendisi Yiğit Çavuş`un olduğunu derin üzüntü ile öğrendik. Kendisinden olmayan herkesi gözünü kırpmadan öldürmeyi hak sayan zihniyetleri ve bu canavarlığı lanetliyoruz. Üyemiz Elektrik Elektronik Mühendisi Serhan Selçuk Nariçi ve İnşaat Mühendisi Yiğit Çavuş’un ailelerine, sevenlerine, TMMOB, EMO örgütlülüğüne baş sağlığı diliyoruz.

9. ULUSLARARASI %100 YENİLENEBİLİR ENERJİ KONFERANSI BAŞLADI 24.04.2019

    

9. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı IRENEC 2019, `Yeryüzünde Yenilenebilir Enerji ile Yeni Bir Yaşam Kuruluyor` teması ile 24 Nisan 2019 tarihinde Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezinde başladı. 26 Nisan tarihine kadar sürecek etkinlikte EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek açılış konuşması yaptı.

NANOTEKNOLOJİ SEMİNERİ 20 NİSAN TARİHİNDE ŞUBEMİZDE YAPILDI 22.04.2019

    

Şubemizin düzenlediği Nanoteknoloji Semineri, 20 Nisan 2019 tarihinde Şubemiz Alaettin Anahtarcı- K. Tülin Aydın Eğitim Salonunda yapıldı. Dr. Bülent Aslan tarafından verilen semineri Şube üye ve yöneticilerimiz ilgiyle izlediler. Seminerin ardından Dr. Bülent Aslan`a teşekkür plaketi Şubemiz Sosyal İşler Komisyonu Raportörü Demir Gürsoytrak tarafından verildi.

KEŞİF VE HAKEDİŞ HAZIRLAMA SEMİNERİ ŞİŞLİ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 17.04.2019

    

Şubemiz Şişli Temsilciliği tarafından 2019 Nisan ayı içerisinde ücretsiz teknik seminerleri kapsamında Keşif ve Hakediş Hazırlama semineri 16 Nisan 2019 tarihinde Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda yapıldı. Elektrik Mühendisi üyemiz Erkan Solmaz tarafından verilen seminere 75 üyemiz katıldı. Bir sonraki seminer konusu olan Küçük Ölçekli GES semineri 18 Nisan 2019 tarihinde yapılacaktır.

BASIN AÇIKLAMASI: HALKIN İRADESİNE SAYGI, SEÇME VE SEÇİLME HAKKINA SAYGI VE İSTANBUL`A SAYGI 17.04.2019

    

DİSK-KESK-TMMOB-TTB`nin çağrısıyla biraraya gelen sendika, meslek örgütü ve demokratik kitle örgütlerinin katılımıyla yerel seçimler sonrası yaşanan sürece ilişkin `Halkın İradesine Saygı, Seçme ve Seçilme Hakkına Saygı ve İstanbul`a Saygı` temalı basın açıklaması 17 Nisan 2019 tarihinde Çağlayan Adliyesi önünde yapıldı. Şubemiz üye ve yöneticilerinin de katıldığı basın açıklaması DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu tarafından okundu.

ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR ŞUBEMİZDE BAŞLADI 15.04.2019

    

Şubemiz tarafından Koç Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Direk danışmanlığında; Oğuzcan Karabulut idaresinde `Çağdaş Etik Sorunlar` konulu programlar 12 Nisan 2019 tarihinde Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde başladı. Sokrates`in Savunması ile başlayan program `Aristoteles, Nikhomakhos‘a Etik, Kitap I` konusu ile 19 Nisan 2019 günü Şubemizde yapılacaktır.

PROJE VE YAPI DENETÇİLERİ SORUNLARI FORUMU 13 NİSAN`DA TARİHİNDE YAPILDI 15.04.2019

    

Şubemiz tarafından Yapı Denetçilerinin sorunları başlıklı forum 13 Nisan 2019 Cumartesi günü Perpa Eğitim ve Konferans Salonunumuzda gerçekleştirildi. Çok sayıda üyemizin katılım gösterdiği forum EMO İstanbul Şube YK üyesi Erhan Karaçay`ın YK adına yaptığı konuşma ile başladı. Yapı Denetim Komisyonu Başkanı İsmail Öztürk ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Karadağ tarafından yapılan bilgilendirmeler sonrası üyeler Yapı Denetim alanında yaşadıkları sorunlara ilişkin düşüncelerini paylaştı. Forum etkinliği birçok soru ve önerilerin kayıt altına alınmasının ardından sona erdi.

EMO İSTANBUL ŞUBESİ TİYATRO ATÖLYESİ JAPON KUKLASI OYUNUNUN ÜÇÜNCÜ GÖSTERİMİNİ ŞİŞLİ`DE YAPTI 15.04.2019

    

2 Ekim 2018 tarihinden bu yana çalışmalarını sürdüren EMO İstanbul Şubesi Temel Tiyatro Atölyesi 3 Mart 2019 günü Dario Fo`nun yazdığı Japon Kuklası oyunu ile Uğur Mumcu Kültür Merkezi`nde ilk gösterimini, 24 Mart günü ise ikinci gösterimi Caddebostan Kültür Merkezinde yaptı. Üçüncü gösterim ise 14 Nisan 2019 tarihinde Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi‘nde yapıldı. Şubemiz üyeleri ve ailelerinin izlediği oyuna 50 izleyici katıldı.

GÜNLÜK KULLANIMDA ENERJİ TASARRUFU HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI NİĞDE KIZ YURDUNDA YAPILDI 11.04.2019

    

Şubemiz tarafından İstanbul Fatih`te bulunan Niğde Kız Yurdunda, enerjinin verimli kullanılması ve enerji tasarrufu hakkında bilgilendirme toplantısı 10 Nisan 2019 tarihinde yapıldı. Şubemiz Enerji Komisyonu üyesi Erkan Solmaz`ın katılımıyla yapılan bilgilendirme toplantısında, günlük kullanımda enerji tasarrufu konuları anlatıldı.

EMO BİLİMSEL DERGİ TR DİZİN`DE 11.04.2019

    

Elektronik, bilgisayar, elektrik, kontrol ve biyomedikal mühendisliği alanlarında makalelerin yayımlandığı hakemli dergimiz EMO Bilimsel Dergi, 2017 ve 2018 yılında yayımlanmış olan tüm sayılarıyla beraber ULAKBİM TR Dizin’de yer almaya başladı.

1 MAYIS 2019 İLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI YAPILDI 11.04.2019

    

DİSK-KESK-TMMOB-TTB`nin ortak 1 Mayıs 2019 programı 10 Nisan 2019 tarihinde DİSK Genel Merkezinde yapılan basın toplantısı ile duyuruldu.

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ PANELİ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİNDE YAPILDI 09.04.2019

    

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kurulu yürütücülüğünde `Doç. Dr. Uğur Müngen Anısına` İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Paneli 6 Nisan 2019 Cumartesi İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinde yapıldı.

EROL CELEPSOY ARTI TV KANALINA SEÇİM SONRASI YAPILAN ELEKTRİK ZAMMI KONUSUNDA GÖRÜŞ BİLDİRDİ 05.04.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy Artı TV kanalına 3 Nisan 2019 günü telefonla bağlanarak, Elektrik Üretim A.Ş`nin (EÜAŞ) 1 Nisan`dan itibaren dağıtım şirketlerine yapılan enerji satışınında, aktif elektrik enerji toptan satış tarifesine %37 zam yapması konusunda açıklamalarda bulundu. Erol Celepsoy bu zam bedelinin tüketiciye Mayıs-Haziran aylarında yansıyabileceğini ifade etti.

BİNA VE TESİS YÖNETİM ÇÖZÜMLERİ FUARI BAŞLADI 03.04.2019

    

Bina ve Tesis Yönetim Çözümleri, Hizmetleri, Ekipmanları Fuar ve Kongresi 3 Nisan 2019 Çarşamba günü Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde başladı. Fuar alanında EMO İstanbul Şubemize ve MMO İstanbul Şubesine ait standlar yan yana yer alıyor.

ELEKTRİK 15 YILDA YÜZDE 240 ZAMLANDI - 31 MART 2019 FOX TV 02.04.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Yazman Üyesi F. Kemal Özoğuz 31 Mart 2019 tarihinde FOX TV kanalına elektrikte tanzim satış ve artan elektrik birim fiyatları hakkında görüş bildirdi.

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ SEMİNERİ BEYLİKDÜZÜ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 29.03.2019

    

Ücretsiz teknik seminerlerimiz kapsamında Geçiş Kontrol Sistemleri semineri 28 Mart 2019 günü Beylikdüzü Temsilciliğimizde yapıldı. Elektrik Mühendisi Engin Özer tarafından verilen seminere 15 üyemiz katıldı. Seminer notlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

 


ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR`IN İKİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

22.04.2019
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKTE YENİ ZAMLAR YOLDA İDDİASI (DÜNYA)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri