MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 104  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ELEKTRİK PANOLARI VE ELEKTRİK TABLOLARI EĞİTİMİ ŞİŞLİ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 18.03.2019

    

Şubemiz Mühendislik Geliştirme seminerleri kapsamında Elektrik Panoları ve Elektrik Tabloları Eğitimi 16 Mart 2019 Cumartesi günü EMO Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda yapıldı. Elektrik Mühendisi Yavuz Şerbetçi tarafından verilen seminerde pano dairelerinin m2`lerinin belirlenmesi, büyüme hızı, yangın yönetmeliğinde belirlenen tanımlar ve panolarda alınacak tedbirler ve tahsis edilen pano dairesi yerlerinin havalandırılmasında dikkat edilecek hususlar anlatıldı.

EMO-ELDER GÖRÜŞMESİ YAPILDI 14.03.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy`un da içinde bulunduğu Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Heyeti, 6 Mart 2019 tarihinde Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’ni (ELDER) ziyaret etti. Ziyarette, EMO’nun meslek alanlarına ilişkin yürürlükteki yönetmelikler ve sahada uygulama birlikteliğinin sağlanması üzerinde duruldu.

ENERJİDE YEREL KARAR DESTEK MODELLERİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 12.03.2019

    

Şubemiz Enerji Komisyonu tarafından düzenlenen Enerjide Yerel Karar Destek başlıklı panel 9 Mart 2019 Cumartesi günü EMO Perpa Eğitim Merkezi’ne gerçekleştirildi. Odamız üyeleri ve kurum temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda birbirinden değerli sunumlar gerçekleştirildi. EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Sayman üyesi ve panelin de moderatörü olan Mustafa Aydın`ın konuşmacıları ve katılımcıları selamlamasıyla panel başladı.

BEDAŞ İLE GÖRÜŞME YAPILDI 07.03.2019

    

BEDAŞ yetkilileri ile Şubemiz Yönetim Kurulu ve SMM Komisyonu üyeleri, 5 Şubat 2019 günü Şubemizde yaptıkları görüşmede, SMM üyelerimizin BEDAŞ işlemlerinde karşılaştıkları sorunlar, enerji müsaadesi ve Elektrik Tesisat Uygulama projeleri ve Yüksek Gerilim projeleri kabulleri konuları ele alındı.

UCUZ, HIZLI, KOTASIZ, SANSÜRSÜZ İNTERNET İSTİYORUZ 07.03.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası ve Bilgisayar Mühendisleri Odası, 4 Mart 2019’da, İnternet tarifeleri, iletişim altyapısı ve İnternet’e erişim konularında ortak basın toplantısı düzenlediler. Yüksek ücretli İnternet tarifeleri ve altyapının yetersizliğinin eleştirildiği basın toplantısında, İnternet erişiminin kamusal bir hak olduğu vurgusuyla BTK ve kamu kurumları, piyasadaki tekelleşmeye karşı önlem almaya ve şirketlerin kârlılığını değil kamu çıkarlarını önceleyen bir yaklaşımla çalışmaya çağrıldı.

YARGIDAN MESLEKİ DENETİME ONAY 07.03.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından mesleki denetim kapsamında uygulanan disiplin cezalarına karşı açılan davalar, idare mahkemeleri tarafından hukuka aykırılık bulunmadığı gerekçesiyle reddediliyor. Mahkeme kararlarında, İmar Kanunu’ndaki “planların hazırlanması aşamasında oda onayının aranamayacağına” ilişkin düzenlemenin, iddia edilenin aksine “meslek odalarının üyelerinin faaliyetlerini denetleme yükümlülüğünü ortadan kaldırmadığı” vurgusu yapılıyor.

ELEKTRİKTE DEVLET DESTEĞİ BAŞLADI - KANAL B 4 MART 2019 05.03.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, 1 Mart 2019 tarihinde Kanal B televizyonuna geliri düşük ailelere ücretsiz elektrik desteği verilmesi kararının Resmi Gazetede yayınlanması üzerine konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

KRİZE, ŞİDDETE, SAVAŞA KARŞI GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ 05.03.2019

    

`Krize, şiddete, savaşa karşı gücümüz birliğimiz` diyen binlerce kadın 3 Mart 2019 günü İstanbul Bakırköy’deki pazar yeri alanında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mitinginde bir araya geldi. İstanbul 8 Mart Kadın Platformu`nun düzenlediği, TMMOB’li kadınların mor yelekleriyle eşitlik, özgürlük talepleriyle yer aldığı mitingde Şubemiz üye ve yöneticileri de yer aldı.

KRİZ, ÇALIŞAN MÜHENDİSLERE ETKİSİ VE İŞSİZLİK SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 05.03.2019

    

Şubemiz Ücretli Çalışan ve İşsiz Mühendisler Komisyonu tarafından `Kriz, Çalışan Mühendislere Etkisi ve İşsizlik` söyleşisi 2 Mart 2019 günü EMO Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda gerçekleştirildi. DİSK Uzmanı Umar Karatepe`nin katılımıyla yapılan söyleşiye 35 üyemiz katıldı.

JAPON KUKLASI OYUNUNUN İLK GÖSTERİMİ YAPILDI 05.03.2019

    

Ekim 2018 tarihinden bu yana çalışmalarını sürdüren EMO İstanbul Şubesi Temel Tiyatro Atölyesi, Dario Fo’nun yazdığı Japon Kuklası oyununu 3 Mart 2019 günü Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezinde sergiledi. Ekip çalışması ile hazırlanan oyunda yer alan oyuncular: Berkay Bayram, Elif Keskin, Emrah Arslan, Fatih Gedik, Kemal Atasoy, Mücahit Hamarat, Nebiye Özer, Nilay Çekil, Serhat Polat ve Tuba Sözen.

ÜCRETSİZ ELEKTRİK DESTEĞİ BAŞLADI - KANAL D ANA HABER 1 MART 2019 04.03.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, geliri düşük ailelere ücretsiz elektrik desteği verilmesi kararının Resmi Gazetede yayınlanması üzerine konu ile ilgili 1 Mart 2019 tarihinde Kanal D televizyonuna görüş bildirdi.

CCTV SİSTEMLERİ SEMİNERİ BEYLİKDÜZÜ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 28.02.2019

    

Ücretsiz teknik seminelerimiz kapsamında CCTV Sistemleri Semineri 27 Şubat 2019 günü Beylikdüzü Temsilciliğimizde yapıldı. Elektrik Mühendisi Engin Özer tarafından verilen seminere 25 üyemiz katıldı.

TÜRKİYE’DE YAPI DENETİMİ, UYGULAMALAR VE SORUNLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 28.02.2019

    

EMO İstanbul Şube Yapı Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan Türkiye’de Yapı Denetimi ve Uygulamalarında Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri başlıklı bilgilendirme toplantısı Perpa Eğitim Merkezimizde gerçekleştirildi. 23 Şubat 2019 Cumartesi günü EMO İstanbul Şube YK üyesi ve Yapı Denetim Komisyonu Sorumlu YK üyesi Erhan Karaçay tarafından açılan toplantıya üyelerimiz yoğun ilgi gösterdi.

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARI-6 SAĞLIK TESİSLERİNDE DEPREM FARKINDALIĞI VE YOTA 21.02.2019

    

EMO İstanbul Şube Biyomedikal Mühendisliği Toplantılarının 6. oturumu 19 Şubat 2019 Salı akşamı Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. Teknik Risk başlığı altında yangından sonra deprem kavramı sağlık hizmetleri ve sağlık tesisleri özelinde değerlendirildi.

EMO EĞİTİM KURULTAYI 1. HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI 20.02.2019

    

EMO 46. Genel Kurulu’nda alınan karar gereğince düzenlenecek Eğitim Kurultayı hazırlıklarının ilk toplantısı 16 Şubat 2019 günü EMO İstanbul Şubesi Alaettin Anahtarcı-Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde yapıldı. EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı Kaya Ocakaçan’ın açtığı toplantıda; EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ve Başkan Yardımcısı Mehmet Turgut ile birlikte, İstanbul (S. Nur Güleç, Cemil Kocatepe, Prof. Dr. Belgin Emre Türkay, F. Kemal Özoğuz, Vasfiye Öztalaslı, Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, Cemil Ünal, Osman Bahadır) Ankara (Arif Koçoğlu, Onur Koçak), Adana (Mehmet Mak), Antalya (M. Bahadır Demir), Kocaeli (Mehmet Kara, Necmi C. Özdemir), Bursa (Ömer Adışen, H. İbrahim Bakar), Samsun (Ali Ekber Özdemir), Trabzon (Prof. Dr. İsmail Hakkı Altaş) ve Gaziantep (Melike Koçak) şubelerinden temsilciler katıldılar. İstanbul Şubesi’nden akademisyenlerinde bulunduğu toplantıda EMO Müdürü Cansel Aslan da yer aldı.

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ BEYLİKDÜZÜ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 15.02.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri kapsamında Yangın Algılama Sistemleri semineri 14 Şubat 2019 Perşembe günü Beylikdüzü Temsilciliğimizde 25 üyemizin katılımıyla yapıldı. Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri, Sistem Bileşenleri, Topolojisi ve Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri Tasarımı konularının anlatıldığı seminer üyelerimizce ilgiyle izlendi.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI ZİYARETİ 13.02.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Heyeti, 12 Şubat 2019 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ı ziyaret ederek, EMO’nun yetki ve sorumlulukları ile meslek alanımıza yönelik uygulamalar ve yönetmeliklerden kaynaklı bazı sorunlar ve çözüm için yapılması gerekenlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

AYDINLATMA SEMİNERLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ IŞIK KİRLİLİĞİ KONUSU İLE ŞUBEMİZDE YAPILDI 11.02.2019

    

EMO İstanbul Şubesi Aydınlatma Teknikleri Komisyonu’nun düzenlediği Aydınlatma Seminerlerinin dördüncüsü, `Işık Kirliliği: Etkileri, Engelleme Yöntemleri ve Kamu Politikaları ` konusu ile 7 Şubat 2019 günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde 20 üyemizin katılımıyla yapıldı. Dr. Bülent Aslan tarafından verilen seminerde ışık kirliliği etkilerinin nasıl engelleneceği ile ilgili yöntemler anlatıldı. Seminer sonunda katkılarından dolayı Bülent Aslan`a plaket takdim edildi.

İMAR BARIŞI İSMİ ALTINDA KAÇAK YAPILARA AF GETİRENLER BU SİZİN ESERİNİZDİR 08.02.2019

    

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından, Kartal`da meydana gelen bina çökmesiyle ilgili yapılan açıklamada, 07 Şubat 2019 İmar barışı ismi altında kaçak yapılara af getirenler BU SİZİN ESERİNİZDİR denildi. Basın açıklamasının tam metni haberimizin devamındadır.

EMO 2019 AJANDASI ÇIKTI 07.02.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası 2019 Ajandası çıktı. Üyelerimiz, Şubemizden ve Temsilciliklerimizden ajandalarını temin edebilirler.

 


ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR`IN İKİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

22.04.2019
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri