MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 362

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 126  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ 17.05.2020

    

Birliğimizi hedefleyen yasa değişikliğinin gündeme getirildiği bugünlerde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bilimin öncülüğünde hak ve özgürlüklere sahip çıkan genç nesiller yetişmesi dileğiyle kutluyoruz. #TMMOByeDokunma

COVİD 19 PANDEMİSİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ - CANLI YAYIN KAYDI 16.05.2020

    

EMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Öncü`nün konuşmacı olarak katıldığı”Covid 19 Pandemisi Sonrası Yeni Dünya Düzeni” başlıklı çevrimiçi söyleşi, 16 Mayıs 2020 Cumartesi gerçekleştirildi. Canlı yayın kaydını yazının devamından izleyebilirsiniz.

TMMOB YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMİN KORAMAZ`DAN ÜYELERE ÇAĞRI - VİDEO 15.05.2020

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB ve diğer meslek birliklerine yönelik yasa değişikliği tartışmalarına ilişkin olarak üyelerimize seslendi.

TMMOB BİZİZ! - VİDEO 15.05.2020

    

TMMOB; Özgürlüktür, Eşitliktir, Adalettir, Barıştır, Laikliktir, Emeğimizdir, Demokrasidir, Geçmişimizdir, Geleceğimizdir.

SEÇİM SİSTEMLERİNE MÜDAHALE DEMOKRASİ İLE BAĞDAŞMAZ! 15.05.2020

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği ve Türk Dişhekimleri Birliği, Anayasa`nın 135. Maddesi`nde yer alan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının yasalarının değiştirilmesi girişimine karşı ortak açıklama yaparak, seçim sistemlerine müdahalenin demokrasi ile bağdaşmayacağı uyarısında bulundular.

İZMİR’DE MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN ORTAK TEPKİ 13.05.2020

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Barosu ve İzmir Tabip Odası ortak basın toplantısı düzenleyerek, meslek birliklerinin kuruluş kanunlarının değiştirilmesi girişimine tepki gösterdi. Meslek örgütlerine yönelik söylemlerin otoriter bir tutumun yansıması olduğu ifade edilerek, “Hukukun, insan haklarının ve demokrasinin evrensel normlarına bağlılığımız tüm saldırılara rağmen devam edecektir” denildi.

E-SERBEST MESLEK MAKBUZU ZORUNLUĞU BAŞLIYOR 13.05.2020

    

Mesleki faaliyetleri Serbest Meslek Makbuzu kullanan sürdüren üyelerimiz için Elektronik Serbest Meslek Makbuzu zorunluğu 1 Haziran 2020 tarihinde başlıyor. Faaliyetlerine 1 Ocak 2020’den sonra başlayan üyelerimizin ise işe başladıkları ayı izleyen 3’üncü ayın sonuna kadar e-Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına dahil olmaları gerekmektedir.

SOMA FACİASI ADALET FACİASINA DÖNÜŞTÜ 13.05.2020

    

TMMOB’dan yapılan açıklamada, Soma maden faciasına ilişkin ceza alan sorumlularının geçtiğimiz ay yasalaştırılan infaz indiriminden faydalandırıldığına dikkat çekilerek, “Aradan geçen 6 yılda, faciada kaybettiğimiz 301 madencinin acısı üzerine, yaşanan adalet faciasının yarattığı haksızlık duygusu eklenmiştir” denildi.

SOMA’DA YİTİRDİĞİMİZ 301 MADENCİYİ UNUTTURMAYACAĞIZ 12.05.2020

    

Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Soma faciasının 6. yılında, 12 Mayıs 2020 tarihinde yazılı bir basın açıklaması yaptı. Kâr hırsıyla uygulanan üretim baskısı, iş güvenliği önlemlerinin alınmaması, sendikasızlaştırma başta olmak üzere sermaye yanlısı politikaların iş cinayetlerine yol açtığına vurgu yapılan açıklamada, yaşamını yitiren emekçiler anıldı.

BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` BROŞÜRÜ YAYINLANDI 12.05.2020

    

Meslektaşların haklarının korunmasında olduğu kadar, toplumun genel çıkarlarının savunulmasında da önemli bir yeri olan TMMOB`nin taşıdığı toplumsal role ilişkin hazırlanan `KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN ve HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` broşürü yayınlandı. Haberimizin devamında bulunan bağlantıdan broşüre ulaşabilirsiniz.

MÜDAHALEYİ KABUL ETMİYORUZ! 12.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu, meslek birliklerinin yasalarını değiştirmeye yönelik girişime ilişkin 12 Mayıs 2020 tarihinde bir açıklama yaptı. Kanun teklifine karşı, tüm demokrasi güçleriyle birlikte mücadele edileceğinin vurgulandığı açıklamada, TMMOB’nin özelleştirmeler başta olmak üzere “yolsuzluk” ve “vurguna” karşı mücadele ettiğinin altı çizildi.

BELEDİYELERİN ÜYEMİZDEN ÜCRET ALMA GİRİŞİMİNE YARGI FRENİ 11.05.2020

    

Bazı belediyelerinin kendi sınırları içinde faaliyet gösteren mühendislerden “etüt ve proje müellif kaydı”, “mühendis çalışma ruhsat harcı” gibi adlar adı altında tahsil etmeye çalıştıkları bedellerin hukuksuz olduğu tescillendi. Ankara 11. İdare Mahkemesi, Gölbaşı Belediyesi’nin bedel alınması edilmesi yönünde aldığı kararı iptal etti. Üyelerimiz, kendilerinden benzer talepte bulunan belediyelerin bilgisine sunulmak üzere mahkeme kararına yazımızın devamından ulaşabilirler.

EMO İZMİR ŞUBESİ MAYIS 2020 BÜLTENİ YAYIMLANDI 10.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni`nin Mayıs 2020 tarihli 360. sayısı `Yaşasın 1 Mayıs` kapağıyla yayımlandı. `İnsanca Yaşamak İçin Üreteceğiz` başlıklı 1 Mayıs açıklamasının yer aldığı bültende, `Emeği, Bilimi, Demokrasiyi, Laikliği ve Örgütümüzü Savunacağız` vurgusuna yer verildi.

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ : COVİD 19 PANDEMİSİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ 09.05.2020

    

EMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Öncü`nün konuşmacı olarak katılacağı `Covid 19 Pandemisi Sonrası Yeni Dünya Düzeni` başlıklı çevrimiçi söyleşi, 16 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 14.00`te gerçekleştirilecektir. Youtube kanalımız üzerinden yayımlanacak söyleşiyi canlı olarak izleyebilirsiniz.

TMMOB`YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK TEPKİ 07.05.2020

    

TMMOB’ye bağlı Odalar, Cumhurbaşkanı’nın meslek örgütlerine yönelik açıklamasına karşı, bugün (7 Mayıs 2020) ortak basın açıklaması yaptı. Özerk demokratik mesleki örgütlenme mücadelesinin sürdürüleceğine vurgu yapılan açıklamada, `Demokrasiye olan tahammülsüzlüğe ve meslek odalarının demokratik bir şekilde yapılan seçimlerine gösterilen tahammülsüzlüğe bir son verilmelidir” denildi.

ÇEVRİMİÇİ UV-C DEZENFEKTASYON SEMİNERİ - ONLİNE KAYIT 06.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 8 Mayıs 2020 Cuma günü Saat 14:00’da Biyomedikal Mühendisi Barış Ünlü`nün sunumuyla “UV-C Dezenfektasyon” başlıklı seminer, çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Seminere katılım için yazımızın ekindeki bağlantıdan kayıt yaptırabilirsiniz.

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ-BAŞVURU 06.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 18 - 28 Mayıs 2020 tarihleri arasında çevrimiçi Bilgisayar Destekli İç Tesisat Proje Hazırlama Eğitimi düzenlenecektir. İnternet üzerinden toplam 32 saat olarak planlanan eğitim; koşulları taşıyan genç ve işsiz EMO İzmir Şubesi üyelerine ücretsiz sunulacaktır. Katılım ücreti 500 TL olarak belirlenen eğitime ilişkin ayrıntılı bilgilere ve başvuru bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMEK VE BİLİMLE KURULACAK YENİ TOPLUMSAL DÜZEN ÇAĞRISI 04.05.2020

    

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs, meydanlarda ve alanlarda kutlanamadı. TMMOB, DİSK, KESK ve TTB’nin çağrısıyla yurttaşlar ülke genelinde saat 21:00’da balkonlar ve pencerelerden, emek ve bilimle kurulacak yeni bir toplumsal düzen için 1 Mayıs kutlamalarına katıldı. Örgütlerin 1 Mayıs deklarasyonunda, salgınla birlikte kapitalist sistemin uygarlık krizine dönüştüğü vurgulanarak, mücadele çağrısı yapıldı.

BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ…
YAŞASIN 1 MAYIS
30.04.2020

    

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıl Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs, meydanlarda ve alanlarda kutlanamıyor. TMMOB, DİSK, KESK ve TTB temsilcilerinin katılımıyla Taksim Kazancı Yokuşu’na karanfil bırakmak gibi sembolik etkinliklerin yanında; yurttaşlara 1 Mayıs 2020 Cuma günü saat 21.00’de evlerin balkon ve pencerelerinden kutlamalara katılma çağrısı yapıldı.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRONİĞİN TEMEL TAŞI; BASKILI DEVRE KARTLARI (PCB) - ONLİNE KAYIT 28.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından “Elektroniğin Temel Taşı; Baskılı Devre Kartları (PCB)” başlıklı seminer 30 Nisan 2020 Perşembe, saat 14:00’da çevrimiçi olarak Gökhan Sezer’in sunumuyla gerçekleştirilecektir. Kayıt bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2020
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.