MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 333

Tüm Sayılar

 
ENERJİ RAPORU
 
HUKUKSAL ÇALIŞMALAR
 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 100  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB 11. ENERJİ SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ 19.01.2018

    

TMMOB adına EMO`nun düzenlediği TMMOB 11. Enerji Sempozyumu’nun Sonuç Bildirgesi yayımlandı. Bildirgede, enerji alanındaki özelleştirme, serbestleştirme politikalarının dışa bağımlılığı artırdığı, kamusal denetimi ortadan kaldırdığı ve çevre tahribatına yol açtığı vurgulanırken, plansızlığın ülke kaynaklarının israfına sebep olduğu, faturanın ise halka ödetildiği belirtildi. Bildirgede, “TMMOB; sermayenin kendini yeniden üretmek ve ekonomik büyümenin gerektirdiği sınırsız pazar arayışına çare bulmak için geliştirdiği, doğanın finansallaştırılması ve dünya ölçeğinde toprak, hava, su dahil tüm canlıların metalaştırılmasına karşı mücadele vermektedir” denildi.

ADM-GDZ İCRA KURULU ÜYELERİ ZİYARET EDİLDİ 19.01.2018

    

4 Ocak 2018 tarihinde Şubemiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu,Yazman Üye Cevat Şahin ve Şube Müdürü Barış Aydın tarafından ADM-GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. İcra Kurulu üyeleri Ahmet Bayramoğlu ve Serdar Marangoz ziyaret edilerek başta V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi`nde GDZ-EDAŞ ve EMO İzmir Şube ortak çalışması sonucunda sunulan ``Yapılarda Diversite ve Eşzamanlık Katsayılarının Saha Ölçümlerinden Elde Edilen Sonuçlara Göre Belirlenmesi` konulu bildiri olmak üzere dağıtım şebekeleri, üye sorunları, kurumlar arası eğitimler ve SMM üye sorunları görüşüldü.

STRES YÖNETİMİ VE ÖFKE KONTROLÜ SEMİNERİ 15.01.2018

    

Uzman Psikolog Feraye Eker ve Çiğdem Şahin tarafından sunulan “Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü I Stres Yönetimi” semineri 10 Ocak 2018 tarihinde Şubemizde gerçekleştirildi.

ELEKTRİK PİYASASI ŞİŞTİ 14.01.2018

    

EMO Yönetim Kurulu, 2017 yılında kurulu gücün yüzde 8.5 artışla 85 bin 200 MW`a ulaştığını, 10`ar yıllık dönemler halinde bakıldığında kurulu güç artışı ile elektrik tüketim artışı arasındaki makasın açıldığını, piyasanın gereksiz yatırımlarla şişirilmiş olduğunu verilerle ortaya koydu. `Bugün piyasalaştırılan enerji sektörünün dış borçlar yoluyla yatırımlar gerçekleştirdiği, kur artışıyla da ülkenin borç batağı içerisinde önemli bir yere sahip oldukları bilinmektedir` denilen açıklamada,kamu yararını gözeten bir planlama anlayışının acilen gündeme alınması istendi.

MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ ARALIK 2017 DÖNEMİ TAMAMLANDI... 04.01.2018

    

Şubemiz tarafından genç mühendislere yönelik olarak düzenlenen Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri`nin Aralık 2017 dönemi tamamladı. Özellikle son 3 yılda mezun olan genç mühendislerin katıldığı etkinlik kapsamında Aralık ayı boyunca toplam 27 seminer düzenlendi. Deneyimli meslektaşlar ile genç meslektaşlar arasında bilgi ve deneyim aktarma köprüsü işlevini gören seminerler, mesleğe yeni başlayan mühendislerin alan seçimi yapmasını da kolaylaştırmayı da hedefliyor.

“TT’Mİ? - TN’Mİ? ELEKTRİK TOPRAKLAMA TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR” SEMİNERİ 04.01.2018

    

Elk. Müh. Musa Çeçen tarafından sunulan “TT’mi? - TN’mi? Elektrik Topraklama Tesislerinde Doğru Bilinen Yanlışlar” semineri 20 Aralık 2017 tarihinde 20 kişinin katılımıyla Aydın İl Temsilciliği’nde gerçekleştirildi.

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE ARTIK AKIM ANAHTARI KULLANIMI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SEMİNERİ 04.01.2018

    

Elk.Müh. İrfan Arabacı tarafından 3 Ocak 2018 tarihinde “Endüstriyel Tesislerde Artık Akım Anahtarı Kullanımı ve Çözüm Önerileri Semineri” 65 kişinin katılımıyla Şubemizde gerçekleştirildi.

ASGARİ ELEKTRİK FATURASI 100 TL’Yİ AŞACAK 02.01.2018

    

EMO Yönetim Kurulu, 30 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 1 Ocak 2018’den itibaren geçerli olacak elektrik tarifelerini inceleyerek yaptığı açıklamada, 4 kişilik bir ailenin 230 kilovat saatlik asgari tüketim için ödeyeceği aylık faturanın 100 lirayı aştığını ortaya koydu. Elektrik zammının büyük bölümünün enerji maliyetinden değil, dağıtım bedelinden kaynaklandığına dikkat çekilen açıklamada, 2018 yılında başka hiç zam yapılmasa bile yalnızca konut kullanıcıları üzerinden 2.3 milyar TL daha fazla tahsilat yapılacağı kaydedildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

MÜKREMİN ZÜLKADİROĞLU, A HABER`İN SORULARINI YANITLADI 29.12.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu, 27 Aralık 2017 tarihinde A Haber`in 16:00 Haber Bülteni`ne canlı yayın konuğu olarak katıldı. Zülkadiroğlu canlı yayınında, başta elektronik sigaralar olmak üzere taşınabilir cihazlarda güvenli pil kullanımına ilişkin soruları yanıtladı.

OCAK 2018 BÜLTENİ : AYDINLIK BİR GELECEK İÇİN UMUTLUYUZ 28.12.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Haber Bülteni`nin Ocak 2018 tarihli 332. sayısı `Aydınlık Bir Gelecek İçin Umutluyuz` kapağıyla yayımlandı.

VERGİ USUL KANUNU TEBLİĞİ 28.12.2017

    

486 sıra No`lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği 17.12.2017 tarihli ve 30273 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanmıştır. Buna göre, Maliye Bakanlığı tarafından serbest meslek faaliyeti yürüten meslektaşlarımıza 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren elektronik ortamda Defter-Beyan Sistemini kullanma zorunluluğu getirilmiştir.

MESUT ULUTAŞ UNUTULMADI 28.12.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 30. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve EMO İzmir Şubesi 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Ulutaş, aramızdan ayrılışının 29. yılında Karşıyaka Örnekköy Mezarlığı`nda düzenlenen törenle anıldı

EMO 63 YAŞINDA 26.12.2017

    

EMO Yönetim Kurulu, Elektrik Mühendisleri Odası`nın kuruluşunun 63. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, elektrik, elektronik, kontrol ve biyomedikal mühendislerinin yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Açıklamada, `EMO üyeleri arasında yüzde 18`leri aşan işsizlik oranı ve teknolojik bağımlılık olarak adlandırılabilecek olan sorunlar yumağının temelinde ülkemizin içine sokulduğu üretimsiz ekonomi anlayışı ve sorunların dile getirilmesinden bile korkan, baskıyla toplumu susturmaya çalışan siyasal iklim temel etmendir` denildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB`DEN KHK UYARISI: TÜRKİYE KARANLIĞA SÜRÜKLENİYOR 25.12.2017

    

TMMOB, 24 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan 695 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelere (KHK) ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz imzasıyla 25 Aralık 2017 tarihinde `OHAL ve KHK Düzeni Türkiye’yi Karanlığa Sürüklüyor` başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi. KHK ile sivillere cezasızlık öngörüldüğü hatırlatılarak, toplumsal çatışmanın körükleneceği endişesinin dile getirildiği açıklamada, `Hükümet, kendi siyasal istikbali için ülkenin geleceğini karanlığa sürüklemeyi bırakmalıdır. Ülke olarak ihtiyacımız olan şey, toplumsal çatışmaların körüklenmesi değil, barış ve huzur dolu bir Türkiye’dir` denildi.

EMO`DAN ÇEVİRMENLERE BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ 25.12.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ile Yeminli Çevirmenlik Federasyonu (TURÇEF) arasında çevirmen ve çevirmen bilirkişilere EMO tarafından Bilirkişilik Temel Eğitimi verilmesi amacıyla 11 Aralık 2017 tarihinde protokol imzalandı. Gerçekleştiren ilk eğitimlerin ardından TURÇEF tarafından 17 Aralık 2017 tarihinde EMO’ya yapılan ziyarette de işbirliğinin ve çevirmenlere yönelik bilirkişilik eğitimlerinin devam ettirilmesi kararlaştırıldı.

EMO 6. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 25.12.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 45. Dönem 6. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Siyasal sistemden, ekonomiye, çalışanların haklarından, toplumsal yaşama kadar 2017`deki tüm gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, her alanda büyüyen tahribata dikkat çekildi. Akreditasyon ve meslek alanlarının korunmasına yönelik çalışmalar değerlendirildiği toplantıda, 2018`de gerçekleştirilecek çalışmalara yönelik öneriler tartışıldı.

GDZ ELEKTRİK SİSTEM İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ 25.12.2017

    

Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu, Şube Yazman Üye Cevat Şahin ve Şube Müdürü Barış Aydın tarafından 20 Aralık 2017 tarihinde GDZ Elektrik Sistem İşletme Yöneticisi Sefa Pişkinleblebici ve Sistem İşletme İl Yöneticisi Ümit Yalçın ziyaret edildi.

ADM ELEKTRİK AYDIN BÖLGE YÖNETİCİLİĞİ ZİYARETİ 25.12.2017

    

ADM Elektrik Aydın Bölge Yöneticiliği Ziyareti 21 Aralık 2017 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu, Şube Yazman Üye Cevat Şahin ve Şube Müdürü Barış Aydın, Aydın İl Temsilcisi Haluk Demirci, Kuşadası Temsilcisi Ergun Sakarya, Aydın Temsilci Yardımcısı Salih Eğerci, Şube Denetçisi Ahmet Öztürk ve Temsilcilik Teknik Görevlisi Recep Mercimek`in katılımı ile gerçekleştirildi.

EFELER BELEDİYE BAŞKANI ZİYARETİ 25.12.2017

    

Aynı zamanda üyemiz olan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakçan 21 Aralık 2017 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu, Şube Yazman Üye Cevat Şahin ve Şube Müdürü Barış Aydın, Aydın İl Temsilcisi Haluk Demirci, Kuşadası Temsilcisi Ergun Sakarya, Aydın Temsilci Yardımcısı Salih Eğerci ve Ergün Evran, Şube Denetçisi Ahmet Öztürk ve Temsilcilik Teknik Görevlisi Recep Mercimek`in katılımı ile ziyaret edildi.

2018 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ 25.12.2017

    

Elektrik, elektronik, biyomedikal ve kontrol mühendisliği hizmetlerinde 2018 yılı için uygulanacak en az ücretler ile ilgili kurallar belirlenerek kitap olarak yayımlandı. En az ücret tanımlarının yanı sıra, yönetmelikler, tip sözleşmeler, yönerge ve çizelgeler ile ölçüm raporlarına yer verilen kitap, EMO’nun İnternet sayfasından e-kitap olarak da indirilebilir.

 


MÜKREMİN ZÜLKADİROĞLU, A HABER`İN SORULARINI YANITLADI

29.12.2017
 


Çok Okunanlar


MESUT ULUTAŞ UNUTULMADI

2018 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

MÜKREMİN ZÜLKADİROĞLU, A HABER`İN SORULARINI YANITLADI

MÜKREMİN ZÜLKADİROĞLU, A HABER`İN SORULARINI YANITLADI

“TT’Mİ? - TN’Mİ? ELEKTRİK TOPRAKLAMA TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR” SEMİNERİ

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE ARTIK AKIM ANAHTARI KULLANIMI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SEMİNERİ

MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ ARALIK 2017 DÖNEMİ TAMAMLANDI...

OCAK 2018 BÜLTENİ : AYDINLIK BİR GELECEK İÇİN UMUTLUYUZ

ELEKTRİK PİYASASI ŞİŞTİ

VERGİ USUL KANUNU TEBLİĞİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri