MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 330

Tüm Sayılar

 
ENERJİ RAPORU
 
HUKUKSAL ÇALIŞMALAR
 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 98  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ASANSÖR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI 07.11.2017

    

MMO İzmir Şubesi birlikteliğiyle düzenlenecek olan Asansör Sempozyumu ve Sergisi`ne yönelik ilk Düzenleme Kurulu Toplantısı 30 Eylül 2017 tarihinde MMO İzmir Şubesi`nde gerçekleştirildi.

“ELEKTRİK KÖKENLİ YANGINLARI ÖNLEMEDE YENİ OLANAKLAR” SEMİNERİ 07.11.2017

    

Elk.Y.Müh. Taner İriz tarafından sunulan “Elektrik Kökenli Yangınları Önlemede Yeni Olanaklar” konulu seminer 4 Ekim 2017 tarihinde 50 kişinin katılımıyla Şubemizde gerçekleştirildi.

ŞUBE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI 07.11.2017

    

Şube Danışma Kurulu Toplantısı 12 Ekim 2017 tarihinde 28 üyemizin katılımı ile Şubemizde gerçekleştirildi. Oda, Şube çalışmaları hakkında bilgilendirme, Oda Hizmet Binası yapım çalışmaları, V.Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi gündemi ile gerçekleştirilen toplantının açılışını Şube YK Başkanı Mahir Ulutaş tarafından yapıldı.

MAHİR ULUTAŞ, SPUTNİK RADYO`NUN SORULARINI YANITLIYOR 17.10.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş bugün (17 Ekim 2017) saat 18:00-18:30 arasında canlı yayında Sputnik Radyo`nun (Rusya`nın Sesi) yaz saatinin kalıcılaştırılması uygulamasına ilişkin sorularını yanıtlayacak

V. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ BAŞLIYOR 16.10.2017

    

EMO İzmir Şubesi’nce düzenlenen, 4 gün sürecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, 18 Ekim Çarşamba günü başlıyor. Kongre kapsamında “IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu”, “III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu” ile “IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu” düzenlenecek. Bu yılki kongre kapsamında ilk kez “Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları” başlığı altında 3 ayrı oturum içeren bir etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca “Yapılarda Elektrik Tesisatı/Yapı Denetim-SMM Hizmetleri” konusunda 3 özel oturum ve bir forum yapılacak.

NORM GELİŞTİRME MERKEZİ YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI 07.09.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Norm Geliştirme Merkezi Usul ve Esasları Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylece EMO’nun mesleki alanları kapsamında ihtiyaç duyulan normların belirlenip yayımlanmasına yönelik çalışmalarda resmi altyapı tamamlanmış oldu. Normların yayımlanmasına yönelik süreci tanımlayan ve temel ilkeleri belirleyen yönetmeliğe göre normları hazırlayacak teknik komiteler ve çalışma gruplarına ilişkin de yönerge ile düzenleme yapılacak.

AĞUSTOS BÜLTENİ:`ÇARPIK KENTLEŞME AFET YARATIYOR` 10.08.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Haber Bülteni`nin Ağustos 2017 tarihli 327`inci sayısı `Çarpık Kentleşme Afet Yaratıyor` başlıklı kapağıyla yayımlandı.

YENİ HİZMET VE EĞİTİM MERKEZİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 04.08.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi yapım projesi kapsamında çelik çatı makas imalatının kabulü gerçekleştirildi. Kabul işlemlerinin ardından EMO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yeşil ve EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Metin`in de aralarında bulunduğu heyet, projeye ilişkin binada incelemelerde bulundu. Proje kapsamında öncelikle çatı ve dış cepheye ilişkin imalatların bitirilmesi hedefleniyor.

ELEKTRİK DAĞITIMINA ÖZEL DENETİM İPTAL EDİLDİ 03.08.2017

    

Danıştay Elektrik Mühendisleri Odası`nın (EMO) açtığı davada, elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinin özel denetim şirketlerince denetlenmesine ilişkin yönetmeliği iptal etti. Daha öncede denetim devri öngören yönetmelikler Danıştay, yasal düzenlemeler ise Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. EMO Yönetim Kurulu`nun konuya ilişkin açıklamasında, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararlara karşın kamunun asli görevlerinin özel şirketlere devretme girişimlerinden vazgeçilmesi istendi.

EMO’DAN ENERJİ İŞLERİ’NE ZİYARET 01.08.2017

    

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’nü ziyaret eden Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) heyeti, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği’nde yapılacak değişikliklere ilişkin EMO’nun görüş ve önerilerini iletti. V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve EMO`nun düzenlediği diğer bilimsel etkinliklere destek konusunda olumlu görüş bildiren Enerji İşleri Genel Müdürü Murat Zekeriya Aydın, yönetmelikte acil değişikliklerin yapıldığını, daha kapsamlı çalışmalar yapılabileceğini belirtti.

SMM YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİĞİ 30.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) Hizmetleri Yönetmeliği`nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 28 Temmuz 2017 tarihli ve 30137 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Değişiklikle birlikte `elektrikle işleyen taşıtlara ilişkin besleme ve cer hatları ile maden işletmelerindeki elektrik tesisleri` de yönetmelik kapsamına alındı.

EMO’DA NÖBET DEĞİŞİMİ 26.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil’in görevinden ayrılması üzerine Yönetim Kurulu’nda yapılan seçimle görev dağılımı yeniden belirlendi. Görev paylaşımının yenilenmesinin ardından yeni Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder ile önceki Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz’ı ziyaret ederek, `mücadele çizgisinin sürdürüleceği` mesajını ilettiler.

`AKILLI ŞEHİRLER-GÜVENLİ TESİSLER` TEMALI KONGRE HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR...
KONGRE PROGRAMI OLGUNLAŞIYOR
21.07.2017

    

EMO İzmir Şubesi tarafından İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin hazırlık çalışmaları iki farklı toplantıyla değerlendirildi. Toplantılarda `Akıllı Şehirler-Güvenli Tesisler` temasıyla gerçekleştirilecek kongre kapsamında düzenlenecek sempozyumlar ve özel etkinliklerin taslak programları üzerinde çalışmalar gerçekleştirildi.

TÜRK TELEKOM’DA BORÇ KRİZİ, ÇALIŞAN KRİZİNE DÖNDÜ! 18.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, 10 yıllık dönemde Türk Telekom`dan 5.7 milyar dolar temettü geliri elde eden Oger Grubu`nun hisselerini rehin vererek aldığı kredileri ödememesi nedeniyle başlayan krizi değerlendirdi. Şirket yönetiminin deneyimli personeli tasfiye ettiğine yer verilen açıklamada, sermayedarların karlılıktan temettü geliri olarak `sonuna kadar` yararlandırılırken, yönetim anlayışının yarattığı zararın ise çalışanlara ödettirilmek istendiğine vurgu yapıldı.

DARBELERE HAYIR, DİKTAYA SON! 15.07.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu, geçen yıl 15 Temmuz`da yaşanan darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı. TMMOB`nin darbelere karşı olduğunun altı çizilen ve 1 yıllık sürede gerçek sorumluların açığa çıkartılmadığına dikkat çekilen açıklamada, üç aylığına ilan edilen olağanüstü halin düzenli olarak uzatılmasına tepki gösterilerek, “eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın ve adaletin egemen olduğu bir Türkiye` mücadelesinin sürdürüleceği vurgulandı.

ŞUBE BÜLTENİ TEMMUZ SAYISI: ADALET 14.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Haber Bülteni`nin Temmuz 2017 tarihli 326`ıncı sayısı `Her yerde, Herkes için Adalet` başlıklı kapağıyla yayımlandı.

AKREDİTASYON SÜRECİ TAMAMLANIYOR 10.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Test ve Ölçüm Merkezi`ne ilişkin çalışmalar kapsamında Türkiye Akreditasyon Kurumu`nun (TÜRKAK) ilk denetimleri tamamladı. Denetimler sonucu takip gerektirecek uygunsuzluk tespit edilmezken, eksikliklere ilişkin dokümanların da eklenmesinin ardından akreditasyon sürecinin tamamlanacağı bildirildi.

YANGINDAN KORUNMADA ZAMAN AŞIMI OLMAZ 08.07.2017

    

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu bügün (8 Temmuz 2017) gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelikte yapılan değişikliği değerlendirdi. Değişiklikle hali hazırda yapımı tamamlanmış bazı binaların yangın güvenliği açısından, 2007 yılında yürütürlükte kaldırılan 2002 tarihli eski yönetmelik kapsamına alındığın bildirildiği açıklamada, `yeni teknolojilere yer verilmeyen eski mevzuatın günümüzde geçerli sayılması akla ve bilime aykırıdır` denildi.

TMMOB ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜ İÇİN SOKAĞA ÇIKTI 06.07.2017

    

TMMOB ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında imzalanan asgari ücret protokolünün SGK tarafından tek taraflı iptal edilmesi, 6 Temmuz 2017 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Edremit, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Mersin, Rize, Samsun ve Tekirdağ `da protesto edildi. Aynı gün diğer illerle eş zamanlı olarak TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) da sokağa çıktı.

TMMOB İZMİR İKK: AKADEMİSYEN ÜYELERİMİZ BİAT ETMEZ 04.07.2017

    

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü`nün, Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi`nin `Bu suça ortak olmayacağız` başlıklı bildirisine imza atan 12 akademisyeni açığa alması TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından protesto edildi. Aralarında EMO üyelerinde bulunduğu TMMOB temsilcileri üniversite kapısına üzerinde `Akademi Biat Etmez` yazılı siyah çelenk bıraktı.

 


MAHİR ULUTAŞ, RS FM CANLI YAYININA KATILDI

17.10.2017
 


Çok Okunanlar


ŞUBE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

“ELEKTRİK KÖKENLİ YANGINLARI ÖNLEMEDE YENİ OLANAKLAR” SEMİNERİ

ASANSÖR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri