MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 361

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 126  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

27. YILINDA SİVAS KATLİAMINI LANETLİYORUZ 02.07.2020

    

Sivas Katliamı`nın 27. yılında TMMOB’dan yapılan açıklamada, katliama zemin hazırlayan farklı inançları ve kimlikleri düşmanlaştıran anlayışın sürdürüldüğüne vurgu yapılarak, “Bu anlayış, toplumsal barışımızın, kültürel çeşitliliğimizin, bir arada yaşam arzumuzun üzerine karabasan gibi çökmeye devam ediyor” uyarısına yer verildi.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YANGIN ALGILAMA VE YANGIN ALARM SİSTEMLERİYLE İLGİLİ TSE CEN/TS 54-14 STANDARDINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER // KAYIT 12.06.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından “Yangın Algılama ve Yangın Alarm Sistemleriyle İlgili TSE CEN/TS 54-14 Standardındaki Değişiklikler” başlıklı seminer Özcan Uğurlu`nun sunumuyla çevrimiçi olarak 15 Haziran 2020 tarihinde saat 14:00`de düzenlenecektir. Çevrimiçi seminere katılım için yazımızın devamında yer alan bağlantıdan kayıt yaptırabilirsiniz.

SÖYLEŞİ: PANDEMİ SONRASI MÜHENDİSLER: TOPLUMA VE GELECEĞE DAİR - CANLI YAYIN KAYDI 04.06.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin 52. kuruluş yıldönümünde “Pandemi Sonrası Mühendisler: Topluma ve Geleceğe Dair” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi. Çevrimiçi olarak 8 Haziran 2020 tarihinde saat 19:00’da düzenlenen ve Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir’in konuşmacı olarak katıldığı söyleşi sonrasında, Aslı Kurt Aydın ve Ali Fuat Aydın’ın katılımıyla çevrimiçi dinleti de gerçekleştirildi. Canlı yayın kaydını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

MÜHENDİSLER, TABİPLER, DİŞHEKİMLERİ VE MALİ MÜŞAVİRLER’DEN TBMM’YE ÇAĞRI 02.06.2020

    

Salgın nedeniyle verilen aranın ardından yeniden toplanacak Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin, meslek örgütlerinin yasalarıyla değil, ülkenin gerçek ve yakıcı sorunlarıyla ilgilenmesi için TMMOB, TTB, TÜRMOB ve TDB tarafından ortak çağrı yapıldı.

ZABITA KADROSUNDA MÜHENDİS İLANINA TEPKİ: İTİBARSIZLAŞTIRMAYA SON VERİN! 01.06.2020

    

Bingöl Belediyesi’nin elektrik-elektronik ve inşaat mühendisliği mezunları için “zabıta memuru” kadrosu ilanı vermesini üzerine, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ortak açıklama yaparak, tepki gösterdi. Mühendislik eğitiminin önemine dikkat çekilen ortak açıklamada, mesleğin itibarsızlaştırması uygulamalarına son verilmesi, ilanın geri çekilerek, mühendis kadrosu açılması gerektiği ifade edildi.

SÖYLEŞİ: SALGIN SONRASI DÜNYA DÜZENİ DEĞİŞECEK Mİ? - VİDEO HABER 01.06.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Öncü’nün konuşmacı olarak katıldığı “Covid 19 Pandemisi Sonrası Yeni Dünya Düzeni” başlıklı çevrimiçi söyleşi, 16 Mayıs 2020 Cumartesi gerçekleştirildi. EMO İzmir Şubesi’nin Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlanan söyleşi ve sonrasında bant kaydı, 3 bini aşkın kişi tarafından izlendi.

REVİT ELEKTRİK EĞİTİMİ-BAŞVURU 01.06.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 15-23 Haziran 2020 tarihleri arasında çevrimiçi Revit Elektrik Eğitimi düzenlenecektir. İnternet üzerinden toplam 26 saat olarak planlanan eğitim; koşulları taşıyan genç ve işsiz EMO İzmir Şubesi üyelerine ücretsiz sunulacaktır. Katılım ücreti 800 TL olarak belirlenen eğitime ilişkin ayrıntılı bilgilere ve başvuru bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

33. DÖNEM 2. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ 28.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin 33. Dönem çalışmaları kapsamında ikinci Danışma Kurulu toplantısı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Meslek örgütlerinin kuruluş kanunlarında değişiklik yapılması girişiminin değerlendirildiği toplantıda, TMMOB’un mücadele programına ilişkin bilgi verilerek, Şube çalışmaları kapsamından programa sağlanacak katkılara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

TMMOB MİLLETVEKİLLERİNİ UYARDI
DEĞİŞİKLİK TEKLİFLERİ ANAYASA’YI İHLAL EDER
28.05.2020

    

TBMM gündemine getirilmesi beklenen “meslek kuruluşları yasalarının değiştirilmesi” yönündeki tekliflere ilişkin TMMOB tarafından tüm milletvekillerine mektup gönderildi. TMMOB’un kamu idaresinin bir parçası olduğuna ve görevlerinin yerine getirebilmesi için Anayasa hükümleriyle özerk olarak yapılandırıldığına vurgu yapılarak, “hiyerarşik vesayet” öngören değişiklik tekliflerinin Anayasa’yı aykırı olacağının altı çizildi.

NİHAT ÖZGÜL`Ü ANIYORUZ 23.05.2020

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi 18. ve 19. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Elektrik Yüksek Mühendisi NİHAT ÖZGÜL’ü aramızdan ayrılışının 27. yılında saygıyla anıyoruz.

HÜKÜMETİN SALGINDAN DAHA ÖNCELİKLİ DERDİ: ODALAR VE BAROLAR SÖYLEŞİSİ - CANLI YAYIN KAYDI 23.05.2020

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından “Hükümetin Salgından Daha Öncelikli Derdi: Odalar ve Barolar” başlığı altında bugün (26 Mayıs 2020) Saat 20:00`da düzenlenen çevrimiçi söyleşinin canlı yayın kaydını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: HÜKÜMETİN SALGINDAN DAHA ÖNCELİKLİ DERDİ: ODALAR VE BAROLAR 23.05.2020

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından “Hükümetin Salgından Daha Öncelikli Derdi: Odalar ve Barolar” başlığı altında çevrimiçi söyleşi düzenlenecektir. TMMOB İzmir İKK Sekteri Melih Yalçın, İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Funda Barlık Obuz ve İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel’in katılacağı çevrimiçi söyleşi, 26 Mayıs 2020 Salı günü Saat 20:00’da EMO İzmir Şubesi’nin Youtube kanalında canlı yayınlanacaktır.

33. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI 21.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi 33. Dönem 1. Koordinasyon Kurulu Toplantısı, 13 Mayıs 2020 tarihinde çevrimiçi olarak düzenlendi. Kanun değişikliği ile TMMOB’un işlevsizleştirilmesi girişiminin gündeme geldiği toplantıda, Odalarının kamusal görevlerini yapmasına engel olacak düzenlemeye karşı mücadele edileceği vurgulandı.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: NESNELERİN İNTERNETİ İÇİN BÜTÜNLEŞİK TAHMİNLEME - ÇİZELGELEME // KAYIT 21.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından “Nesnelerin İnterneti için Bütünleşik Tahminleme – Çizelgeleme” başlıklı seminer Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Volkan Rodoplu’nun sunumuyla çevrimiçi olarak 28 Mayıs 2020 tarihinde saat 14:00`de düzenlenecektir. Çevrimiçi seminere katılım için yazımızın devamında yer alan bağlantıdan kayıt yaptırabilirsiniz.

PANDEMİ FATURASI AĞIRLAŞIYOR 19.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu`nun, bugün (19 Mayıs 2020) gerçekleştirdiği yazılı basın açıklamasında, pandemi döneminde elektrik üretiminin ve tüketimini düştüğünü belirtilirken, tüketimi düşen işletmelere gelen reaktif cezaların iptal edilmesini istedi. Ödenemeyen faturalar için salgın boyunca faiz alınmamasının talep edildiği açıklamada, elektrik faturalarından tahsil edilen yüzde 1 oranındaki enerji fonunun, yoksul yurttaşların desteklenmesi için kullanılması önerildi.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ 17.05.2020

    

Birliğimizi hedefleyen yasa değişikliğinin gündeme getirildiği bugünlerde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bilimin öncülüğünde hak ve özgürlüklere sahip çıkan genç nesiller yetişmesi dileğiyle kutluyoruz. #TMMOByeDokunma

COVİD 19 PANDEMİSİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ - CANLI YAYIN KAYDI 16.05.2020

    

EMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Öncü`nün konuşmacı olarak katıldığı”Covid 19 Pandemisi Sonrası Yeni Dünya Düzeni” başlıklı çevrimiçi söyleşi, 16 Mayıs 2020 Cumartesi gerçekleştirildi. Canlı yayın kaydını yazının devamından izleyebilirsiniz.

TMMOB YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMİN KORAMAZ`DAN ÜYELERE ÇAĞRI - VİDEO 15.05.2020

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB ve diğer meslek birliklerine yönelik yasa değişikliği tartışmalarına ilişkin olarak üyelerimize seslendi.

TMMOB BİZİZ! - VİDEO 15.05.2020

    

TMMOB; Özgürlüktür, Eşitliktir, Adalettir, Barıştır, Laikliktir, Emeğimizdir, Demokrasidir, Geçmişimizdir, Geleceğimizdir.

SEÇİM SİSTEMLERİNE MÜDAHALE DEMOKRASİ İLE BAĞDAŞMAZ! 15.05.2020

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği ve Türk Dişhekimleri Birliği, Anayasa`nın 135. Maddesi`nde yer alan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının yasalarının değiştirilmesi girişimine karşı ortak açıklama yaparak, seçim sistemlerine müdahalenin demokrasi ile bağdaşmayacağı uyarısında bulundular.

 


KAPİTALİST DÜNYA SİSTEMİNDE KAOS VE POLİTİK AYRIŞMALAR: “ADALET YOKSA BARIŞ YOK” // ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ// CANLI YAYIN KAYDI

17.06.2020
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YANGIN ALGILAMA VE YANGIN ALARM SİSTEMLERİYLE İLGİLİ TSE CEN/TS 54-14 STANDARDINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER // KAYIT

27. YILINDA SİVAS KATLİAMINI LANETLİYORUZ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.