MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 351

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 116  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB ÜYE PROFİLİ ARAŞTIRMASI: KRİZ VE MÜHENDİSLER 08.08.2019

    

TMMOB, ülke genelinde ekonomik krizin mühendis, mimar ve şehir plancılarına yansımaları değerlendirmek üzere `TMMOB Üye Profili Araştırması` başlattı. Araştırma sonuçları TMMOB tarafından Aralık 2019’da gerçekleştirilecek Sanayi Kongresi’nden sunularak, tartışmaya açılacak. Üyelerimiz araştırmaya yazımızın devamında yer alan bağlantıdaki online formu doldurarak katılım sağlayabilirler.

TMMOB KAMUCU POLİTİKALAR SEMPOZYUMU 22-23 KASIM`DA DÜZENLENİYOR 08.08.2019

    

TMMOB Kamucu Politikalar Sempozyumu 22-23 Kasım 2019 tarihinde Ankara`da İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Teoman Öztürk Salonu`nda gerçekleştirilecek. İki gün boyunca altı oturum ile gerçekleştirilecek etkinlikte, kamu kaynakları ve varlıkları verimli kullanılmasının yöntemleri uzmanlar ve bilim insanları tarafından masaya yatırılacak. Sempozyum programına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ KAYITLARI BAŞLADI 08.08.2019

    

Ankara’da bulunan TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi’ne 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için başvurular alınmaya başlandı. Herhangi bir bölümde yükseköğrenim gören üyelerimizin çocuklarının başvurabileceği Öğrenci Evi’ne, mühendislik, mimarlık ve şehir plancılığı bölümlerinde lisans ya da yüksek lisans öğrenimi gören tüm öğrenciler de başvurabiliyor. Ayrıntılar ve online başvuru linkine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

HİROŞİMA`NIN YIL DÖNÜMÜNDE NÜKLEER TEHLİKEYE HAYIR! 06.08.2019

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) İzmir Bileşenleri bugün (6 Ağustos 2019) gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla Hiroşima katliamının 74 yıl dönümünde, nükleer tehlikeye dikkat çekti. İzmir Gaziemir’de eski kurşun fabrikasının bulunduğu alanda tespit edilen nükleer atıkların temizlenmediğine vurgu yapılan açıklamada, “Akkuyu’da yapımı süren nükleer santralinin atıklarının nasıl denetleneceği konusunda da bizleri endişelendirmektedir. Kamuoyunda Akkuyu’nun, bir nükleer atık deposu olarak kullanılacağı spekülasyonlarına da ilgililerden doyurucu bir yanıt alınamamaktadır” denildi.

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETİ 02.08.2019

    

ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Uğur Yüksel, 29 Temmuz 2019 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H.Avni Gündüz, Şube Müdürü Barış Aydın, Şube Örgütlenme Sekreteri Mustafa S.Çınarlı ve Şube Teknik Müdürü Ali Fuat Aydın tarafından makamında ziyaret edildi. Görüşmeye GDZ Elektrik İşyeri temsilcimiz Ümit Yalçın da katılım sağladı.

“İNSANCA YAŞAYACAK ÜCRET İSTİYORUZ!” 25.07.2019

    

TMMOB, kamuda çalışan kamuda çalışan mühendis, mimar, şehir plancılarının yaşadıkları ücret adaletsizliklerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz imzasıyla 5 Temmuz 2019 tarihinde basın açıklaması yaptı. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının hayatın gerçekleri ile örtüşmediğine vurgu yapılan açıklamada, “şaibeli enflasyon rakamlarına göre zam değil, insanca yaşayacak bir ücret istiyoruz!” denildi.

BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETİ 24.07.2019

    

VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi hazırlık çalışmaları kapsamında, İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü ziyaret edildi. Kongreye ilişkin bilgi verilen toplantıda, katılımın yanı sıra kongrenin içeriğinin zenginleştirilmesine yönelik destek talebin bulunuldu.

KONAK BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ 24.07.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, Konak Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Abdül Batur’a EMO’nun yürüttüğü meslek denetim çalışmalarına ilişkin bilgiler verilerek, Konak Belediyesi ile işbirliği yapılabilecek konuları değerlendirdiler.

X. ULUSAL AYDINLATMA SEMPOZYUMU HAZIRLIK ÇALIŞMALARI 24.07.2019

    

VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi hazırlık çalışmaları kapsamında, Aydınlatma Türk Milli Komitesi ile ortak toplantı gerçekleştirilerek, X. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nun taslak programına yönelik fikir alış verişinde bulunuldu.

GAZİEMİR`DE NÜKLEER ATIKLARA KARŞI SEFERBERLİK BAŞLIYOR 18.07.2019

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) İzmir Bileşenleri, radyoaktif atıkların yer aldığı eski kurşun fabrikasın yaratığı risklere ilişkin Gaziemir Belediyesi`nde meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine bilgi verildi. 70 dönümlük fabrika alanında Türkiye`de bulunmayan Europium 152 maddesinin tespit edildiğinin ve doğal radyasyonun 219 katı radyasyon ölçüldüğünün altı çizilen toplantıda, 12 yıllık süreçte çözüm üretilmediğini vurgulandı.

İYTE’DE MEZUNİYET COŞKUSU 17.07.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün 12 Temmuz 2019 Cuma günü düzenlediği mezuniyet töreni katılarak, genç meslektaşlarının mezuniyet coşkusuna ortak oldu.

AKKUYU GÜNCEL DURUM RAPORU YAYIMLANDI 17.07.2019

    

TMMOB Akkuyu Nükleer Güç Santrali İzleme Komisyonu tarafından hazırlanan `TMMOB Akkuyu Nükleer Güç Santrali Güncel Durum Raporu` yayımlandı. Raporun tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NDE NE YAPILMAK İSTENİYOR? 17.07.2019

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK), Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin depreme dayanıksız olduğu ilişkin 6 Şubat 2019 tarihli bir raporun sosyal medyada yayımlandığını hatırlatarak, aradan geçen zaman diliminde binaların güçlendirilmesine yönelik çalışma yapılıp-yapılmadığını sordu.

ALPASLAN GÜZELİŞ’İ SONSUZLUĞA UĞURLADIK 14.07.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurullarında uzun yıllar Üye ve Başkan Yardımcısı olarak görev alan Alpaslan Güzeliş’i, 14 Temmuz 2019 tarihinde kaybettik. Uzun süredir tedavi gördüğü hastalığına yenik düşen Güzeliş, 15 Temmuz Pazartesi Bostanlı Beşikçioğlu Camii’nden düzenlenen törenin ardından sonsuzluğa uğurlandı. TMMOB ve EMO örgütlülüğüne, telekomünikasyon dünyasına ve ailesine başsağlığı dileriz.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ ZİYARETİ 11.07.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, Karşıyaka Belediyesi’ni ziyaret etti. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a EMO’nun yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgiler verilerek, Karşıyaka Belediyesi ile işbirliği yapılabilecek konuları değerlendirdiler.

REKTÖR PROF. DR. MURAT AŞKAR`I ZİYARET 11.07.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar`ı 8 Temmuz 2019 tarihinde ziyaret etti. Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H. Avni Gündüz, Örgütlenme Sekreteri Mustafa Çınarlı, Şube Müdürü Barış Aydın ve Kongre Sekreteri Dilara Çomak`ın yer aldığı ziyarette öncelikle; Prof. Dr. Murat Aşkar`ı rektörülük görevini üstlenmesinden dolayı tebrik ettiler.

EYÜP SABRİ AKSÜT`Ü ANDIK 10.07.2019

    

6 Temmuz 2007 tarihinde aramızdan ayrılan Eyüp Sabri Aksüt, mezarı başında anıldı. Dostlarının katıldığı anma etkinliğinde; Şubenin gelişmesi ve çalışmaların kurumsallaşmasına önemli katkılar sağlayan Aksüt`ün düşünceleri, mücadele biçimi, dürüstlüğü, alçakgönüllüğüyle örnek bir yaşam sergilediği ve bunların EMO örgütlülüğüne yol gösterici olacağı ifade edildi. Anma töreni, Aksüt`ün mezarına karanfiller bırakılarak son buldu.

SÜS HAVUZLARINDA ÖNLEM MÜMKÜN (TRT 1) - VİDEO HABER 09.07.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mümtaz Ayça, süs havuzlarında yaşanan elektrik kaynaklı kazalara ilişkin TRT`nin sorularını yanıtladı. Ayça`nın değerlendirmeleri 8 Temmuz 2019 tarihinde TRT 1 Ana Haber Bülteni`ne yansıdı. Haber videosunu yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

ŞUBE KOORDİNASYON KURULU 2. TOPLANTISI 04.07.2019

    

Şube yönetim kurulu asıl üyeleri, şube denetçileri ile bağlı temsilcilik üyelerinden oluşan ve EMO Ana Yönetmeliği gereği yapılması zorunlu olan Şube ile bağlı temsilcilikler arasında uyumlu çalışmayı sağlamak üzere gerçekleştirilen Şube Koordinasyon Kurulu Toplantısının ikincisi Oda-Şube çalışmaları Hakkında Bilgilendirme, Temsilcilik Çalışmaları, Mesleki Denetim, Mali Durum, Dilek ve Öneriler gündemiyle 29 Haziran 2019 tarihinde Şube Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

DANIŞMA KURULU 4. TOPLANTISI 04.07.2019

    

Şube çalışma dönemi içinde görev yapmakta olan yönetim kurulunun asıl ve yedek üyeleri ile daha önceki dönemlerde bu görevi üstlenmiş üyeler, şube denetçileri, il-ilçe, iş yeri temsilcileri ile şube komisyonlarında yer alan 32 danışma kurulu üyemizin katılımıyla 27 Haziran 2019 tarihinde 32. Dönem Danışma Kurulu 4. toplantısı gerçekleştirildi.

 


SÜS HAVUZLARINDA ÖNLEM MÜMKÜN (TRT 1) - VİDEO HABER

09.07.2019
 


Çok Okunanlar


BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETİ

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETİ

KONAK BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ

X. ULUSAL AYDINLATMA SEMPOZYUMU HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

TÜRKİYE ENERJİ ZAMLARINDA DÜNYA ŞAMPİYONU

HİROŞİMA`NIN YIL DÖNÜMÜNDE NÜKLEER TEHLİKEYE HAYIR!

TMMOB ÜYE PROFİLİ ARAŞTIRMASI: KRİZ VE MÜHENDİSLER

“İNSANCA YAŞAYACAK ÜCRET İSTİYORUZ!”

TMMOB KAMUCU POLİTİKALAR SEMPOZYUMU 22-23 KASIM`DA DÜZENLENİYOR

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ KAYITLARI BAŞLADI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri