MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 354

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 119  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

11. ULUSLARARASI ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI (ELECO 2019) DÜZENLENDİ «Yeni» 04.12.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi’nin Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte düzenlediği 11. Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisliği Konferansı (ELECO 2019), 28-30 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Etkinliğe 25 farklı ülkede katılım sağlayan bilim insanları, 255 bildiri sunumu gerçekleştirdi.

YAPI İZİNLENDİRMELERİNDE KULLANILACAK BELGELER 03.12.2019

    

4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve Yapı Denetim Uygulama Yönetmeliği’ndeki mevzuat değişiklikleri ve uygulamalarda yaşanan sıkıntılara ilişkin olarak her türlü yapı izinlendirme işlemlerinin hızlandırılması ve tüm ilçelerde ortak uygulamaların yürütülmesinin sağlanması amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından konunun ilgili taraflarının katılımıyla bir çalışma yapıldığı belirtilmiştir.

ELEKTRİK ZAMMI YARGIYA TAŞINDI 03.12.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) elektrik tarifelerine yüzde 14,9 oranında zam yapılmasına ilişkin kararını yargıya taşıdı. Dava dilekçesinde arz fazlasına rağmen yüksek oranlı zam yapıldığına vurgu yapılarak, hizmetin kamusal hizmet niteliğinin göz ardı edildiği belirtildi.

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. DAĞITIM BAĞLANTI SİSTEMİ YAZILIMI 02.12.2019

    

Bilindiği gibi, GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş.`nin dağıtım faaliyet ve sorumluluk alanında bulunan yerlerde 01.04.2019 tarihinden itibaren Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği hükümleri kapsamında uygulamalarda değişikliklere gidilmişti. Yeni uygulama süreçlerinde yaşanan aksaklıkların giderilmesi ve takip edilebilmesi amacıyla Dağıtım Bağlantı Sistemi adında yeni bir yazılım geliştirilmiş olup yazılım kapsamında; elektrik iç tesisat projeleri, yapı bağlantı hattı projeleri, OG projeleri, bağlantı görüşleri, tercih formları, bağlantı anlaşmaları ve bağlantı hattı tesis sözleşmeleri süreçleri GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren online olarak yürütülecektir.

İZMİR KENT SUÇLARI HARİTASI YAYINLANDI 25.11.2019

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, bir basın toplantısı düzenleyerek hazırladığı “İzmir Kent Suçları Haritası”nı kamuoyuyla paylaştı. 72 kent suçunun işaretlendiği haritayla, merkezi ve yerel yönetimeler uyarılırken, kamuoyunda farkındalık yaratılmak istendiği vurgulandı.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ 25.11.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kadın Komisyonu’nun Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde gerçekleştirdiği açıklamada, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine yönelik kampanyalara karşı sözleşmenin etkin bir şekilde uygulanması için çağrısı yapıldı.

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU DİYARBAKIR’DA DÜZENLENİYOR 25.11.2019

    

TMMOB adına Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) düzenlediği TMMOB 12. Enerji Sempozyumu “Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış” başlığı altında 5-6-7 Aralık 2019 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleştirilecektir. Enerji alanındaki gelişmelerin küresel ölçekte değerlendirilmesinin hedeflendiği etkinlikte, uluslararası enerji politikaları; bölgesel, ekonomik, jeopolitik, stratejik, kamusal ve hukuki boyutlarıyla tartışılacak.

EBSO ELEKTRİK PİYASASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLİYOR 22.11.2019

    

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışma Grubu tarafından düzenlenen “Türkiye’de Enerjinin Durumu ve Elektrik Piyasası Bilgilendirme Toplantısı” 10 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir.

2020 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ 21.11.2019

    

Elektrik, elektronik, biyomedikal ve kontrol mühendisliği hizmetlerinde 2020 yılında uygulanacak en az ücretler belirlendi.

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ DÜZENLENDİ 20.11.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına EMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi (EEMKON) 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde gerçekleştirildi. Yedi sempozyumun gerçekleştirildiği etkinlikte, 78 oturumda 19’u çağrılı olmak üzere 290’a yakın sunum gerçekleştirildi.

“AİLELERİNİN ADALET ARAYIŞININ YANINDAYIZ” 19.11.2019

    

TMMOB, ailelerin çağrısı üzerine Çorlu Tren Katliamı ilişkin Bilirkişi Raporu`nu hazırlayanlara yönelik; üyeleri oldukları meslek odaları tarafından disiplin süreçlerinin yürütüldüğünü açıkladı. Açıklamada, “Mesleğini ve görevini bilime ve meslek tekniğine aykırı biçimde uygulayarak kamuya, halka ve üçüncü şahıslara zarar verenler TMMOB Disiplin Yönetmeliği tarafından en ağır biçimde cezalandırılırlar” ifadelerine yer verildi.

TMMOB 6. KADIN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 18.11.2019

    

TMMOB Kadın Çalışma Grubu tarafından düzenlenen TMMOB Kadın Kurultayı`nın altıncısı `Her Yerde Kadın` temasıyla 16-17 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da, Teoman Öztürk Konferans Salonu`nda gerçekleştirildi. Kurultayın ilk gününde düzenlenen basın açıklamasında diplomalı kadın işsiz sayısındaki rekor artışa dikkat çekilerek, kadın işsizlerin sayısının 1 milyon 805 bine yükseldiği belirtildi.

SMM VE MESLEKİ DENETİM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ 18.11.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Denizli Şubesi’nce düzenlenen Serbest Müşavir Mühendis (SMM) ve Mesleki Denetim Çalıştayı, 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Marmaris’te gerçekleştirildi. Çalıştayda SMM hizmetleri ve mesleki denetim alanındaki sorunlara çözüm önerileri geliştirilirken, önümüzdeki döneme ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

EATON MOBİL TEKNOLOJİ GÜNÜ 15.11.2019

    

Eaton firmasının teknoloji karavanı Şubemizde üyelerimizin ziyaretine açılacaktır. Eaton Mobil Teknoloji Günleri ile Endüstri 4.0 için Çözümler başlıklı etkinlik 20 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 14.00`te Şubemizde gerçekleştirilecektir. Endüstri 4.0 kavramına yönelik değerlendirmenin yapılacağı etkinlikte Eaton ürün ve teknolojileri teknoloji karavanında sergilenerek bilgilendirme yapılacaktır. Katılım için bilgilerinize sunarız.

YAŞASIN TMMOB, YAŞASIN MÜCADELEMİZ! 11.11.2019

    

Yarım milyonu aşkın üyesiyle ülkemizin en büyük mesleki demokratik kitle örgütü olan TMMOB, Mühendislik-Mimarlık Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, teknik elemanların ekonomik ve sosyal konumlarının geriletildiğine işaret ederek, mesleki birikimin toplum yararına kullanılması mücadelesinin sürdürüleceğine vurgu yaptı.

“EYSİ DİSİ” SAHNEYE ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR 08.11.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Kültür Sanat Komisyonu’nun çalışmaları kapsamında kurulan Tiyatro Atölyesi provalarını sürdürüyor. “Eysi Disi” adında bir tiyatro grubu kuran atölye katılımcılarının, önümüzdeki aylarda ilk seyircili oyunlarında sahne almaları bekleniyor.

TRT HABER`DE YANGIN UYARISI: İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ ACİLEN GÜNCELENMELİ - VİDEO HABER 06.11.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yapı Elektronik Sistem ve Tesisatları Komisyonu Üyesi Özcan Uğurlu, TRT Haber’in evlerde elektrikli cihazlardan kaynaklanan yangınlara ilişkin sorularını canlı yayında yanıtladı. Uğurlu, bugün (6 Kasım 2019) İzmir Çiğli’de bir evde çamaşır kurutma makinesinde başlayan yangına ilişkin soruları yanıtlarken, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği’nin acilen güncellenmesi gerektiğini vurguladı. Canlı yayın kaydını haberimizin devamında izleyebilirsiniz.

10 EKİM’DE KATLEDİLENLER İZMİR’DE ANILDI 28.10.2019

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun İKK) da bileşeni olduğu İzmir’de Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla Ankara Gar Katliamı’nın 4. Yılında anma etkinliği gerçekleştirildi.

5. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ 25.10.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem 5. Koordinasyon Kurulu, aralarında EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H. Avni Gündüz ve Yönetim Kurulu Saymanı Z. Feryal Gezer’in de bulunduğu Şubelerin Yönetim Kurulu, EMO Genel Merkez Yönetim, Onur ve Denetleme Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“İŞ GÜVENLİĞİ PALAVRAMIZ” SÖYLEŞİSİ 25.10.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi’nden 24 Ekim 2019 tarihinde “İş Güvenliği Palavramız” kitabının yazarı ve iş güvenliği uzmanı Erbil Erbige’nin katılımıyla söyleşi düzenlendi.

 


YANGIN UYARISI: İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ ACİLEN GÜNCELLENMELİ (TRT HABER)

06.11.2019
 


Çok Okunanlar


2020 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. DAĞITIM BAĞLANTI SİSTEMİ YAZILIMI

EATON MOBİL TEKNOLOJİ GÜNÜ

TRT HABER`DE YANGIN UYARISI: İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ ACİLEN GÜNCELENMELİ - VİDEO HABER

YANGIN UYARISI: İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ ACİLEN GÜNCELLENMELİ (TRT HABER)

EBSO ELEKTRİK PİYASASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLİYOR

SMM VE MESLEKİ DENETİM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ DÜZENLENDİ

İZMİR KENT SUÇLARI HARİTASI YAYINLANDI

“EYSİ DİSİ” SAHNEYE ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri