MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 345

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 109  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

RÜZGâR SEMPOZYUMU DANIŞMANLAR KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ «Yeni» 22.02.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi ve Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi’nin 4-5 Ekim 2019 tarihlerinde birlikte düzenleyeceği 5. İzmir Rüzgâr Sempozyumu’nun hazırlık çalışmaları kapsamında Danışmanlar Kurulu’nun toplantısı gerçekleştirildi.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI FORUMU 14.02.2019

    

TMMOB tarafından Ankara’da 2 Mart 2019 tarihinde düzenlenecek olan “TMMOB İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Çalıştayı” öncesinde İzmir’de hazırlık forumu gerçekleştirilecektir. Çalıştay hazırlıkları kapsamında TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından 16 Şubat 2019 Cumartesi günü düzenlenecek olan forum, MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nden gerçekleştirilecektir.

“KİRALIK” MÜHENDİSE GEÇİT YOK 06.02.2019

    

TMMOB’un açtığı davada iptal kararı verilmesine rağmen kamuda “kiralık” usulle mühendis istihdam etmekte ısrar eden Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü`ne idare mahkemesi bir kez daha `dur` dedi. Mahkeme kararında kamu hizmetlerinin gerektirdiği asli ve sürekli görevlerin memurlar ve diğer kamu görevlileri eliyle gördürülmesi gerektiği vurgulandı. TMMOB, mühendis, mimar ve şehir plancıları için kadro tahsis edilerek, güvenceli istihdam yaratılması çağrısında bulundu.

V. ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÜNLERİ BİLDİRİLERİ YAYINLANDI 22.01.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 18-19 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenen V. Enerji Verimliği Günleri`nde sunulan bildiriler web sayfamız üzerinden erişime açıldı. Yazımızın devamındaki bağlantıdan bildirilere ulaşabilirsiniz.

NASIL BİR KENT YÖNETİMİ İSTİYORUZ? 22.01.2019

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK), yaklaşan yerel seçimler öncesinde 14 Ocak 2018 tarihinde basın toplantısı gerçekleştirerek, yerel yönetim adaylarına yönelik beklentilerini paylaştı.

MEZUNİYET SONRASI DERS TAMAMLAMA DEĞİŞİKLİĞİ 22.01.2019

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugün (22 Ocak 2019) Resmi Gazete’de yayımlandı. Değişiklikle Elektrik 1kV Üstü ve 1kV Altı Tesisler SMM Belgesi için 31 Temmuz 2020 tarihinden önce elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olan ve eksik dersleri bulunanlara, mezuniyet sonrası dışarıdan ders tamamlamalarına olanak sağlandı.

KADIN ÇALIŞMA GRUBU 10’UNCU YAŞINI KUTLADI 22.01.2019

    

Mühendis, mimar ve şehir plancısı kadınlar, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Kadın Çalışma Grubu’nun kuruluşunun 10. yılını kutladı. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 20 Ocak 2019 tarihinde düzenlenen toplantıya, 150’yi aşkın mühendis, mimar ve şehir plancısı kadın katılım sağlayarak, dayanışma mesajı verdi.

V. ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÜNLERİ DÜZENLENDİ 21.01.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından Yaşar Üniversitesi`nin desteğiyle düzenlenen Enerji Verimliği Günleri etkinliğinin beşincisi 18-19 Ocak 2019 tarihlerinde Yaşar Üniversitesi Konferans Salonu`nda düzenlendi. Tüm tarafların katılımıyla düzenlenen ve iki günlük etkinlikte, enerji verimliliği politikaları, verimlik projelerinin finansmanı, konutlarda ve sanayide enerji verimliğine ilişkin konular masaya yatırıldı.

ACI KAYBIMIZ... EMO YÖNETİM KURULU SAYMANI ŞAKİR AYDOĞAN`I YİTİRDİK 18.01.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu Saymanı Şakir Aydoğan vefat etmiştir. Cenazesi bugün (18 Ocak 2019 Cuma) ikindi namazına mütakip memleketi Ankara Beypazarı`nda defnedilecektir. Yakınlarına, ailesine ve EMO örgütüne başsağlığı ve sabır dileriz.

V. ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÜNLERİ BAŞLIYOR 17.01.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından Yaşar Üniversitesi`nin desteğiyle düzenlenen Enerji Verimliği Günleri etkinliğinin beşincisi yarın (18 Ocak 2019) Yaşar Üniversitesi Konferans Salonu’nda başlıyor. İki gün boyunca sürecek olan etkinlikte, enerji verimliliği politikaları, verimlik projelerinin finansmanı, konutlarda ve sanayide enerji verimliğine ilişkin konular masaya yatırılacak.

50. YIL ETKİNLİKLERİ: EDEBİYAT VE TOPLUM SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ 02.01.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin 50’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Mesut Ulutaş ve Haldun Büyükdora’nın anısına Edebiyat ve Toplum Söyleşisi düzenlendi. Gazeteci-Yazar Barış İnce’nin katılımıyla gerçekleştirilen söyleşide, toplumsal gerçeklerin ve acıların edebi eserlerle yansıması değerlendirilirken, mesleki ve toplumsal dayanışmanın önemine dikkat çekildi.

KÖRFEZ GEÇİŞ PROJESİ’NİN ÇED OLUMLU KARARI İPTAL EDİLDİ 25.12.2018

    

İzmir Körfez Geçişi’ne ilişkin “ÇED Olumlu” kararının İzmir 3. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesinin ardından, hazırlık çalışmalarının durdurulması ve verilen izinlerin iptal edilmesi istendi. Davayı açan kurumların düzenlediği basın toplantısında, Gediz Deltası’nın önemi vurgulanarak, mahkeme kararını uygulamayan kamu görevlilerinin cezai sorumluluğu doğacağı belirtildi.

50. YIL SÖYLEŞİLERİ: EDEBİYAT VE TOPLUM- BARIŞ İNCE 24.12.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin 50. Kuruluş Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Gazeteci-Yazar Barış İnce`nin katılımıyla 27 Aralık 2018 Perşembe günü Saat 18:00’de İzmir Mimarlık Merkezi’nde Mesut Ulutaş ve Haldun Büyükdora`nın anısına Edebiyat ve Toplum başlığı altında söyleşi düzenlenecektir. Söyleşinin ardından Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri katılımcılarına belgeleri verilecektir.

V. ENERJİ VERİMLİĞİ GÜNLERİ PROGRAM-ONLİNE KAYIT 19.12.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından Yaşar Üniversitesi`nin desteğiyle düzenlenen Enerji Verimliği Günleri etkinliğinin beşincisi 18-19 Ocak 2019 tarihlerinde Yaşar Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Etkinliğin programına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

MANUEL HABERLEŞME FACİAYA DAVETİYE ÇIKARTIYOR 17.12.2018

    

TMMOB ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), Ankara`da 13 Aralık 2018 tarihinde yaşanan ve 9 yurttaşın hayatını kaybettiği tren faciasına ilişkin aynı gün ortak basın toplantısı düzenledi. Trafiğin manuel haberleşme yoluyla yönlendirilmesinin faciaya davetiye çıkardığına vurgu yapılan açıklamada, elektrifikasyon ve sinyalizasyona ilişkin teknik gereklilikler tamamlanmadan hatların seçim öncesi trafiğe açıldığı belirtildi.

KONUTLARDA ENERJİ VERİMLİĞİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 17.12.2018

    

Bornova Belediyesi Kent Konseyi tarafından 13 Aralık 2018 tarihinde Şubemizin desteğiyle konutlarda enerji verimliği semineri düzenlendi. EMO İzmir Şubesi adında üyemiz Fikret Şahin’in sunumuyla Bornova Belediyesi Naldöken Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerlerde, okuma yazma bilmeyen ev kadınlarına yönelik seminer gerçekleştirildi.

GELENEKSEL EMO GECESİ DÜZENLENDİ 10.12.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası`nın (EMO) kuruluşunun 64’üncü, EMO İzmir Şubesi’nin ise 50. kuruluş yıldönümünde düzenlenen Geleneksel EMO Gecesi, Balçova Termal Otel Kardelen Salonu’nda gerçekleştirildi. Meslekte 60., 50., 40. ve 25. yılı dolduran üyelere plaketlerinin takdim edildiği gecede, EMO üyeleri yılın yorgunluğunu attılar.

MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR 10.12.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından son 3 yılda mezun olan genç mühendislere ve 3`üncü ve 4`üncü sınıflarda eğitimlerini sürdüren EMO-Genç üyelerine yönelik olarak düzenlenen Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri devam ediyor. Aralık ayı boyunca devam edecek seminerlere ilişkin takvimine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ 10.12.2018

    

10 Aralık İnsan Hakları Günü, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 70’inci yıldönümünde kutlanıyor. Adalet, eşitlik ve insan onurunu korumak için imzalanan beyanname, 70 yıl sonra tüm dünyada insan hakları ve ifade özgürlüğü ihalelerinin gölgesinde kutlanıyor. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÖYKÜ ARİN`E VE TÜM LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT OL! 10.12.2018

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK), Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) hastası Öykü Arin Yazıcı için düzenlenen kampanya için çağrı yaptı. TMMOB üyeleri, 14 Aralık 2018 Cuma günü ilik nakli olmayı bekleyen tüm lösemi hastalarına umut olmak için kan verecek. Kampanyaya ilişkin bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


TARİHİ FABRİKAYI SATIŞA ÇIKARDILAR (HALK TV)

23.01.2019
 


Çok Okunanlar


“KİRALIK” MÜHENDİSE GEÇİT YOK

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI FORUMU

RÜZGâR SEMPOZYUMU DANIŞMANLAR KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri