MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 358

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 123  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SALGINA KARŞI ACİL EYLEM ÇAĞRISI 31.03.2020

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, DİSK Ege Bölge Temsilciliği, İzmir Barosu, İzmir Tabip Odası ve KESK İzmir Şubeler Platformu 20 Mart 2020 tarihinde ortak bir yazılı açıklama yaparak koronavirüs salgını karşısında alınması gereken acil önlemlere dair görüşlerini kamuoyuyla paylaştı. Ülke genelinde karantina uygulanması istenilen açıklamada, çalışanlara ise ücretli izin verilmesi talep edildi.

FATURALAR KRİZ SONRASINA ERTELENMELİ
KAYIPLAR HAZİNE TARAFINDAN KARŞILANSIN!
26.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu, 24 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, salgın dolayısıyla tedbirlerin yaşamsal ihtiyaçlar gözetilerek alınması gerektiği vurgulayarak, elektrik, su, doğalgaz ve İnternet bedellerinin kriz sonrasına kadar ertelenmesi istendi.

RUHSATLARA İMZA HANELERİ GERİ GELDİ 26.03.2020

    

TMMOB tarafından açılan davada Danıştay’ın yürütmenin durdurulması kararı vermesinin ardından, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği değişikliği ile yapı ruhsatları yeniden düzenlenerek, formlarda imza haneleri ve ruhsat formlarının meslek odalarına gönderilmesi kuralı geri getirildi.

EMOONLİNE: ÜYE İŞLEM VE BAŞVURU SİSTEMİ 23.03.2020

    

Üyelerimiz belge talepleri ve başvurularını EMOP üzerinden online olarak da gerçekleştirebilirler. Üyelik belgeleri, nakil başvuruları, SMM, mesleki denetim ve MİSEM işlem ve başvurularını sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

TTB: SALGININA KARŞI ÖNLEMLER SIKLAŞTIRILMALI 17.03.2020

    

Türk Tabipleri Birliği (TTB), hastalık şüphesi taşıyan herkese test yapılması ve temas eden herkesin izole edilmesi çağrısı yaptı. Sosyal mesafenin artırılarak bulaşma hızının azaltılması çağrısında bulunan TTB, önümüzdeki haftaların kritik olduğuna vurgu yapılarak, önlemlerin zamanında alınmasının yaşamsal olduğu ifade edildi. TTB’nin açıklamasına ve TBB’nin Koronavirüse ilişkin özel olarak hazırladığı bilgilendirme sitesi bağlantısına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU, EĞİTİM VE ETKİNLİKLER ERTELENDİ 17.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) Ankara’da 27-29 Mart 2020 tarihlerinde yapılacak olan 47. Olağan Genel Kurulu, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ileri bir tarihe ertelendi. Tüm eğitim ve etkinlikler de ikinci bir bilgilendirmeye kadar ertelendiği duyurulurken, üyelerin aidat, mesleki denetim ödemeleri, belge talepleri de dahil olmak üzere işlemlerini EMOP üzerinden online olarak yapabilecekleri hatırlatıldı.

KORONAVİRÜSE KARŞI KAMUSAL MÜCADELE ÇAĞRISI 14.03.2020

    

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, bugün (14 Mart 2020) yaptığı açıklamayla vaka yoğunluğu artmadan tüm tıbbi cihazların gözden geçirilerek, hazır hale getirilmesi çağrısı yaptı. Evden çalışma ve uzaktan eğitimin İnternet kullanımını artıracağına dikkat çekilen açıklamada, servis sağlayıcıların kapasite artışı için hazırlık yapması istenirken, faturaların ertelenmesi çağrısı yapıldı. Açıklamada ilaç ve cihaz tekellerinin kârlı görmedikleri alanlarda araştırma yapmadığına vurgu yapılarak, boşluğun küresel ölçekte kamu otoriteleri tarafından doldurulması gerektiği ifade edildi.

“İŞSİZLİK RUH SAĞLIĞINI NASIL ETKİLİYOR” SEMİNERİ 13.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi’nde Psikiyatrist Doç. Dr. Tolga Binbay tarafından “İşsizlik Ruh Sağlığını Nasıl Etkiliyor?” Semineri gerçekleştirildi. Binbay, sunumunda işsizliğin ruh sağlığı üzerindeki etkilerinin örgütlü kesimlerin dayanışmayı artırmasıyla azaltılabileceğine vurgu yaptı.

TTB`DEN KORONAVİRÜSDEN KORUNMAYA İLİŞKİN BİLGİ NOTU 12.03.2020

    

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Koronavirüsün (COVID-19) bulaşma riskini azaltmak için kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bir basın açıklaması yayınladı. TTB`nin bilgi notu yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

STAJ YERİ VE STAJYER BAŞVURULARI BAŞLADI - ONLİNE BAŞVURU 12.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Öğrenci Kolu (EMO-Genç) Staj Komisyonu, 2020 yaz dönemi için çalışmalarına başladı. Komisyon, staj yeri arayan EMO-Genç üyelerin başvuruları ile kurum, kuruluş ve firmaların stajyer taleplerini eşleştirecek. Yazımızın devamında yer alan bağlantılardan 27 Mart 2020 tarihine kadar başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

33. DÖNEM KOMİSYON ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR 09.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi 33. Çalışma Dönemi’nde faaliyet gösterecek komisyonlar için başvurular devam ediyor. Üyelerimiz uzmanlık alanları doğrultusunda katkı sağlayabilecekleri komisyonlara 13 Mart 2020 tarihine kadar online kayıt formu aracılığıyla başvurabilirler.

AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI ŞUBAT 2020 RAPORU YAYIMLANDI 09.03.2020

    

Birleşik Metal İş Sendikası Sınıf Araştırmaları Merkezi’nin (BİSAM), “Açlık ve Yoksulluk Sınırı Şubat 2020 Raporu’nu yayımladı. Araştırma sonuçlarına göre; Türkiye geneli için açlık sınırı 2 bin 292 TL olarak belirlenirken, İzmir’de 2 bin 475 TL olarak tespit edildi. İzmir’de Türkiye ortalamasına göre 183 TL, İstanbul’a göre 30 TL, Ankara’ya kıyasla 222 TL daha fazla harcama yapılmak zorunda kalındığı tespit edildi.

SEMİNER : İŞSİZLİK RUH SAĞLIĞINI NASIL ETKİLİYOR? 08.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi’nde Psikiyatrist-Doç. Dr. Tolga Binbay’ın sunuyla “İşsizlik Ruh Sağlığını Nasıl Etkiliyor?” başlıklı seminer 11 Mart 2020 Çarşamba günü saat 18.00’de gerçekleştirilecektir.

“DAHA İYİ BİR GELECEK KADINLARLA MÜMKÜN” 07.03.2020

    

TMMOB Kadın Çalışma Grubu’nun 8 Mart açıklamasında, `eril muhafazakâr` iktidarın uzun mücadeleler sonucu elde edilen kadın haklarını tırpanladığına dikkat çekilerek, sömürünün ve baskının ortadan kalktığı bir geleceğin kadın mücadelesine bağlı olduğu vurgulandı.

GENÇ VE KADIN MÜHENDİSLER İŞSİZLİKLE BOĞUŞUYOR 06.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) elektrik, elektronik, kontrol, otomasyon, telekomünikasyon ve biyomedikal mühendisi 5 bine yakın üyesinin katılımıyla gerçekleştirdiği “Krizin EMO Üyesi Mühendislerin Yaşamına Etkileri” konulu anketin sonuçlarını açıkladı. EMO üyesi mühendisler arasında işsizliğin yüzde 31,2’ye çıktığını gösteren ankete göre, her 3 mühendisten biri işsiz durumda. Genç mühendislerde işsizlik oranı yüzde 36,3’e ulaşırken, kadın mühendislerde işsizlik oranı yüzde 42,2 olarak belirlendi.

ELEKTRONİK MESLEK DALI ÜYE TOPLANTISI 04.03.2020

    

Elektronik Meslek Dalı Üye Toplantısı 9 Mart 2020 Pazartesi günü saat 18.00‘de Şubemizde yapılacaktır. Katılım için bilgilerinize sunarız.

KOJENERASYON DEĞERLENDİRME RAPORU YAYIMLANDI 04.03.2020

    

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi tarafından 2 Mart 2020 tarihinde Kojenerasyon Değerlendirme Raporu yayımlandı. Yüksek verimliliğe sahip kojenerasyon sistemlerin önemine dikkat çekilen raporda, kojenerasyon ekipmanlarında yerli üretimin düşük olmasının yaygınlaşma önünde engel oluşturduğu belirtilerek, bölgesel ısıtma sistemlerine ilişkin yasal düzenleme hazırlığı yapıldığı kaydedildi.

DAHA FAZLA KÂR İÇİN “YAŞAM” FEDA EDİLEMEZ 03.03.2020

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından İzmir Mimarlık Merkezi’nde “3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü” dolayısıyla basın açıklaması düzenlendi. 2017’den bu yana iş kazası ve meslek hastalıklarına ilişkin istatistiklerin yayınlanmadığına dikkat çekilen açıklamada, kazalarının ‘işin doğal bir sonucu’ olarak görülmesinin cinayetlere davetiye çıkardığı vurgulanarak, ölümlü iş kazaları sonra bile iş müfettişi görevlendirilerek, denetim yapılmadığı ifade edildi.

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş`DEN ŞUBEMİZE ZİYARET 03.03.2020

    

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş yetkilileri, 26 Şubat 2020 tarihinde Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin ziyaret etti. Dağıtım Bağlantı Sistemi Yazılımı’nın geliştirilmesine yönelik görüş alış-verişinde bulunulan toplantıda, şirketin dağıtım şebekesinin geliştirilmesine yönelik olarak yürüttüğü dijitalleşme çalışmalarına ilişkin de bilgi paylaşımı yapıldı.

“İNTERNET YAŞAMDIR, SANSÜRLENEMEZ!” 02.03.2020

    

İnternet Yaşamdır Platformu, 27 Şubat 2020 tarihinde sosyal medya platformlarına erişimin 16 saat boyunca engellenmesini kınayarak, bilgiye ve habere erişimin temel insan hakkı olduğuna vurgu yaptı. İfade özgürlüğünün kullanılmasında İnternet’in önemine vurgu yapılan açıklamada, sansüre karşı ortak mücadeleye çağrısı yapıldı.

 


TTB: SALGININA KARŞI ÖNLEMLER SIKLAŞTIRILMALI

17.03.2020
 


Çok Okunanlar


STAJ YERİ VE STAJYER BAŞVURULARI BAŞLADI - ONLİNE BAŞVURU

KORONAVİRÜSE KARŞI KAMUSAL MÜCADELE ÇAĞRISI

EMOONLİNE: ÜYE İŞLEM VE BAŞVURU SİSTEMİ

33. DÖNEM KOMİSYON ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş`DEN ŞUBEMİZE ZİYARET

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU, EĞİTİM VE ETKİNLİKLER ERTELENDİ

TTB: SALGININA KARŞI ÖNLEMLER SIKLAŞTIRILMALI

“İŞSİZLİK RUH SAĞLIĞINI NASIL ETKİLİYOR” SEMİNERİ

KOJENERASYON DEĞERLENDİRME RAPORU YAYIMLANDI

SEMİNER : İŞSİZLİK RUH SAĞLIĞINI NASIL ETKİLİYOR?

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.