MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 352

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 117  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

“DİJİTALLEŞME” BULUŞMASI İZMİR’DE BAŞLIYOR 14.10.2019

    

VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından “Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme” ana temasıyla, 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenleniyor. Ülke genelinde mühendis ve teknik elemanın katılacağı mühendislik buluşması kapsamında 4 büyük sempozyum ve özel etkinlikler gerçekleştirilecek.

İZMİR `DİJİTALLEŞME` BULUŞMASINA HAZIRLANIYOR 04.10.2019

    

VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından “Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme” ana temasıyla, 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenleniyor. Ülke genelinde mühendis ve teknik elemanın katılacağı mühendislik buluşması kapsamında 4 büyük sempozyum ve özel etkinlikler gerçekleştirilecek. Konuya ilişkin basın bültenine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO-GENÇ VE MESLEK TANITIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 04.10.2019

    

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilere yönelik olarak 26 Eylül 2019 tarihinde EMO-Genç ve Meslek Tanıtımı Semineri gerçekleştirildi.

TMMOB JEOTERMAL ENERJİ SANTRALİ GERÇEĞİ ÇALIŞTAYI AYDIN’DA DÜZENLENİYOR 30.09.2019

    

TMMOB Büyük Menderes Havzasında Jeotermal Enerji Santrali Gerçeği Çalıştayı, 12 Ekim 2019 tarihinde Aydın Özel Başak Koleji Salonu’nda düzenleniyor. Bölgede inceleme yapan TMMOB heyetinin konuya ilişkin raporunun da kamuoyuna açıklanacağı Çalıştay’da teknik konularının yanı sıra halk sağlığı ve hukuki konulara ilişkinde sunumlar gerçekleştirilecek.

SÖMÜRGE MADENCİLİĞİNE HAYIR! 30.09.2019

    

Çanakkale’de toplanan TMMOB Danışma Kurulu, “Su ve Vicdan” nöbeti tutan Çanakkale halkı ve çevre gönüllülerini ziyaret ederek, basın açıklaması düzenledi. Anadolu’da binlerce yıldır insanlığın gelişimi için madencilik yapıldığına değinilen açıklamada, yeraltı zenginliğinin ülke dışına çıkarıldığı, geriye ise kirletilmiş toprak ve suyun bırakıldığı bu faaliyetin “sömürge madenciliği” olduğu vurgulandı.

İZMİR RÜZGAR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ`NE KATILIM ÇAĞIRISI 27.09.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) İzmir şubeleri tarafından bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan İzmir Rüzgâr Sempozyumu ve Sergisi öncesinde bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Rüzgar enerjinin önemine dikkat çekilen toplantıda, “Yerli Üretim ve İzmir” teması altında gerçekleştirilecek etkinliğe katılım çağrısı yapıldı.

EMO-GENÇ, DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE MASA AÇTI 26.09.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Öğrenci Üye Komisyonu (EMO-Genç), Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında tanıtım masası açtı.

YANGIN SEMİNERİ 2019 DÜZENLENDİ 23.09.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası İzmir Şubeleri ile Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir İtfaiyesi, 19-20 Eylül 2019 tarihlerinde Yangın Semineri adı altında iki günlük ortak bir etkinlik düzenledi. “Büyük Yangınlar, Küçük İhmallerle Başlar” sloganıyla düzenlenen etkinlik kapsamında 22 teknik bildiri sunumunun yanı sıra firmaların yeni teknolojileri sergiledikleri bir sergi de gerçekleştirildi.

TMMOB İZMİR İKK’DEN DAYANIŞMA GÜNÜ AÇIKLAMASI 20.09.2019

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK), 19 Eylül 1979 tarihinde gerçekleştirilen iş bırakma eyleminin 40. yılı ve TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, mesleğe, ülke ve toplumun ortak geleceğine de sahip çıkma çağrısı yaptı.

EMO İZMİR ŞUBESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU-İLK TOPLANTI 20.09.2019

    

EMO İzmir Şubesi Türk Halk Müziği korosu çalışmaları başlıyor. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Ekim yönetiminde çalışmalarını gerçekleştirecek Halk Müziği Korosu`nun ilk toplantısı 25 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 18.30`da EMO İzmir Şubesi`nde yapılacaktır. Koro çalışmalarında yer almak isteyen üyelerimizin katılımını dileriz.

TMMOB İZMİR İKK’DAN ORMAN YANGINI UYARILARI 29.08.2019

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK), İzmir’de gerçekleşen orman yangınlarına ilişkin 27 Ağustos 2019 tarihinde basın toplantısı gerçekleştirdi. Orman yangınlarının önlenmesi için alınması gereken önlemlere yer verilen açıklamada ağaçlandırma çalışmalarına ilişkin uyarılarda yer aldı.

YANGIN SEMİNERİ 2019- PROGRAM - ONLİNE KAYIT 22.08.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası İzmir Şubeleri ile Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir İtfaiyesi, 19-20 Eylül 2019 tarihlerinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde Yangın Semineri adı altında iki günlük ortak bir etkinlik düzenlemektedir. Etkinlik programına ve online kayıt bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB İKK, 17 AĞUSTOS’U UNUTTURMAMAK İÇİN YÜRÜDÜ 22.08.2019

    

Marmara Depremi’nin 20. yıl dönümü nedeniyle TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından Konak ve Karşıyaka kent konseylerinin desteğiyle 21 Ağustos 2019 tarihinde Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde basın açıklaması ve meşaleli yürüyüş gerçekleştirildi.

OTOBÜS YANGINLARINA KARŞI ÖNLEM ÇAĞRISI 22.08.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu bugün (22 Ağustos 2019) gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla artan otobüs yangınlarını engellemek için alınabilecek önlemleri açıkladı. Denetimlerin sıklaştırılması çağrısı yapılan açıklamada, araçlarda yangın riski yaratan standart dışı eklentilerin kaldırılması istendi. Seyahat öncesi uçaklarda olduğu gibi kısa bir tahliye bilgilendirmesi yapılması istenilen açıklamada, otobüslerde çalışan personellerin eğitimlerine de dikkat çekildi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamdan ulaşabilirsiniz.

DEPREMİ UNUTMA, UNUTTURMA! 20.08.2019

    

Gölcük merkezli olarak 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan Büyük Marmara Depremi’nin 20. yılında başta TMMOB ve ilgili meslek odaları basın açıklamaları gerçekleştirdi. Depreme hazırlık konusunda ülkemizin 20 yıl öncesine göre daha iyi durumda olmadığına vurgu yapılan açıklamalarda, 7 milyon yapının risk taşıdığı belirtilerek, acilen bilimin, tekniğin ve doğanın sesine kulak verilmesi çağrısı yapıldı.

“KAYYUM REJİMİ” KABUL EDİLEMEZ! 20.08.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına ilişkin 20 Haziran 2019 tarihinde yazılı bir basın açıklaması yaptı. İktidarın seçimlerde kaybettiğini, “kayyum rejimi” getirerek tekrar kazanmaya çalışmasının kabul edilemeyeceğine vurgu yapılan açıklamada, karardan vazgeçilmesi istendi.

DEMOKRASİ İÇİN OMUZ OMUZA MÜCADELE ÇAĞRISI 20.08.2019

    

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasının ardından TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun (İKK) da bileşeni olduğu İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından 19 Ağustos 2019 tarihinde basın toplantısı düzenlendi. Halkın iradesinin atamalarla gasp edildiğine vurgu yapılan açıklamada, demokrasiden yana tüm kesimlere mücadele çağrısı yapıldı.

TMMOB: KAYYUM ATAMALARI DEMOKRASİ İNANCINI ZEDELER 19.08.2019

    

TMMOB, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına ilişkin 19 Ağustos 2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz imzasıyla yazılı basın açıklaması düzenledi. Seçilmişlerin yerine kayyum atanmasının halkın iradesinin gasp edilmesi anlamına geldiği belirtilerek, demokrasi ve seçimlere olan inancın zedelendiği vurgulandı.

KAZ DAĞLARI’NDAN ELİNİZİ ÇEKİN! 09.08.2019

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun (İKK) da içinde yer aldığı İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, 8 Ağustos2019 tarihinde Kaz Dağları’nda yapılan madencilik çalışmalarına ilişkin kitlesel basın açıklaması düzenlendi. Kanadalı maden şirketinin kestiği ağaçlara dikkat çekilen açıklamada, Çanakkale’nin içme suyunu sağlayan Atikhisar Barajı havzasının ağır metaller ve siyanür ile kirlenme tehlikesi altında olduğu vurgulandı.

TMMOB: MADENLERİMİZİN GASP EDİLMESİNE HAYIR! 09.08.2019

    

TMMOB, Kaz Dağlarında ve ülkenin farklı bölgelerinde devam eden altın madenciliği faaliyetlerine ilişkin 9 Ağustos 2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz imzasıyla yazılı basın açıklaması gerçekleştirdi. TMMOB’un Cerattepe’de, Kazdağları’nda, Murat Dağı’nda direnen yöre halkının yanında olduğuna vurgu yapılan açıklamada, madenlerde tüm yurttaşların ve gelecek nesillerin de hak sahibi olduğunun altı çizildi.

 


ELEKTRİK BORCU MİLYONLARI VURDU (HABER GLOBAL TV)

07.10.2019
 


Çok Okunanlar


“DİJİTALLEŞME” BULUŞMASI İZMİR’DE BAŞLIYOR

İZMİR `DİJİTALLEŞME` BULUŞMASINA HAZIRLANIYOR

İZMİR RÜZGAR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ`NE KATILIM ÇAĞIRISI

“DİJİTALLEŞME” BULUŞMASI İZMİR’DE BAŞLIYOR

YANGIN SEMİNERİ 2019 DÜZENLENDİ

EMO-GENÇ, DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE MASA AÇTI

EMO-GENÇ VE MESLEK TANITIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

TMMOB JEOTERMAL ENERJİ SANTRALİ GERÇEĞİ ÇALIŞTAYI AYDIN’DA DÜZENLENİYOR

ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE 8`İ ELEKTRİK FATURASINA GİDİYOR

SÖMÜRGE MADENCİLİĞİNE HAYIR!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri