MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 342

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 108  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

GELENEKSEL EMO GECESİ 8 ARALIK 2018 CUMARTESİ AKŞAMI DÜZENLENİYOR 08.12.2018

    

EMO Geleneksel Gecesi, Odamızın 64., Şubemizin 50. kuruluş yıl dönümünde, 8 Aralık 2018 Cumartesi akşamı saat 20:00`da Balçova Termal Otel Kardelen Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Etkinliğe ilişkin bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

TUNCEL AKMAN HAYATINI KAYBETTİ 01.12.2018

    

Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) Eski Genel Müdür Yardımcısı, 1317 sicil nolu üyemiz Tuncel Akman vefat etmiştir. Cenaze töreni yarın (2 Aralık 2018) öğle namazın ardından Alsancak Hocazade Camii`nde düzenlenecektir. Ailesi, arkadaşları, dostları ve mühendislik camiasına başsağlığı dileriz.

`HAKLARIMIZA VE ÖRGÜTÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ` 29.11.2018

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK), `Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkacağız` başlıklı kampanya kapsamında, 28 Kasım 2018 tarihinde Alsancak`ta kitlesel bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, enflasyon artarken, sanayi üretimindeki düşüşün işsizlik ve yoksulluğa yol açtığına vurgu yapıldı. Kamuda çalışan mühendislerin düşük ek gösterge sorunun çözülmesi istenirken, özel sektörde çalışan mühendisler için ise TMMOB`un asgari ücretinin uygulanması için SGK protokolünün yenilenmesi çağrısı yapıldı.

İZMİR`DE TMMOB KRİZE KAMPANYASI AÇIKLAMASI 26.11.2018

    

TMMOB’un başlattığı “Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz” Kampanyası kapsamında TMMOB İzmir İKK tarafından 28 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 18.30’da Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yapılacaktır.

2019 MÜHENDİS ASGARİ ÜCRETİ 4500 TL OLARAK BELİRLENDİ 26.11.2018

    

TMMOB, ücretli çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Asgari Ücreti 2019 yılı için yüzde 20 artırılarak, brüt 4500 TL olarak açıkladı. Alınan sorumluluk gereği belgeli koşulu olan alanlarda çalışan mühendisler için ise asgari ücretinin üzerinde ücret uygulanması zorunlu olacak.

TMMOB KRİZE KARŞI KAMPANYA BAŞLATTI 22.11.2018

    

TMMOB tarafından başlatılan `Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkacağız!` başlıklı kampanyaya ilişkin yapılan basın açıklaması ve üyelere yazılan açık mektup sonrası TMMOB`nin mühendis, mimar, şehir plancılarının haklarının gasp edilmesine karşı mücadelede yol haritası niteliğindeki görüşlerini içeren broşür yayımlandı.

EMO`DAN KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 22.11.2018

    

EMO Kadın Komisyonu tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında 24 Kasım 2018 tarihinde Ankara`da bir dizi atölye çalışması gerçekleştirilecektir. Etkinliğe katılım sağlamak isteyen EMO İzmir Şubesi kadın üyeleri için ulaşım desteği sağlanacaktır. Etkinlik programına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

2019 YILI SMM-BT BELGE YENİLEME İŞLEMLERİ 21.11.2018

    

SMM-BT belgeleri için yenileme takvimi ve belge bedelleri açıklandı. Mevcut SMM-BT belgeleriyle ilgili kurumların 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren işlem yapmayacağı belirtilirken, belgelerin 22 Kasım 2018-28 Şubat 2019 tarihleri arasında yenilenebileceği açıklandı. Elektrik, elektronik, biyomedikal ve kontrol mühendisliği hizmetlerinde 2019 yılında uygulanacak en az ücretler ile ilgili kurallar ise kitap olarak yayımlandı. Konuya ilişkin ayrıntılara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ŞEBNEM SEÇKİN UĞURLU GÜNAYDIN TV CANLI YAYINDA 20.11.2018

    

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, yarın (21 Kasım 2018 Çarşamba) Saat 13:00’da Güaydın TV canlı yayına katılarak, İzmir’deki enerji sorunlarına ilişkin sorunları yanıtlayacak.

EMO-GDZ ELEKTRİK ORTAK ÇALIŞMA GRUBU 20.11.2018

    

Şubemiz ile GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. temsilcilerinin yer aldığı ortak bir çalışma grubu kurulmuştur. Proje onayları, enerji müsaadeleri, geçici kabul işlemleri, sistem işletme, YG işletme sorumluluğu gibi konularına ilişkin sorunların tespit edilerek, çözülmesine ilişkin çalışma yürütecek olan Çalışma Grubu’nun ilk toplantısı 1 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda alınan kararlara ilişkin yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 20.11.2018

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Kadın Çalışma Grubu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında 21 Kasım 2018 tarihinde saat 18:00’da İzmir Mimarlık Merkezi’nde etkinlik düzenlemektedir. Etkinlik programına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 16.11.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İzmir Bölgesi Enerji Forumu 2018, 16 Kasım 2018 Cuma tarihinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde yapılan törenle çalışmalarına başladı. Forum çalışmaları kapsamında iki gün boyunca `Enerji Görünümü`, `Güneş Enerjisi Uygulamaları` ve `Şehiriçi Elektrikli Toplu Ulaşım`, `Binalarda Enerji Verimliliği`, `Enerji Kooperatifleri ve Tarım` ile `Enerji Tesisleri ve Çevre` başlıklı oturumlar düzenlendi.

ELEKTRİK ENERJİSİ ALANINDA BELGE ZORUNLUĞU GETİRİLEN MESLEKLER 12.11.2018

    

Elektrik Pano Montajcısı, Elektrik Dağıtım Şebekesi İşletme Bakım Görevlisi ve Elektrik Dağıtım Scada Operatörleri için Meslekî Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildi. Bu mesleklerde ilgili bölümlerden diploması veya Meslekî Yeterlilik Belgesi olmayan kişileri çalıştıranlara, 12 Kasım 2019 tarihinden itibaren ceza uygulanmaya başlayacak. Konuya ilişkin bilgilere ve ilgili tebliğe yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ BAŞLIYOR 12.11.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından son 3 yılda mezun olan genç mühendislere ve 3`üncü ve 4`üncü sınıflarda eğitimlerini sürdüren EMO-Genç üyelerine yönelik olarak Aralık ayı boyunca Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri düzenlenecektir. Deneyimli meslektaşlarla genç mühendisler arasında bilgi ve deneyim aktarma köprüsü işlevini gören seminerler, 4 hafta boyunca haftanın 4 günü düzenlenecektir. Seminer takvimine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

E-DESİGN YAZILIMI İLE YG/AG KISA DEVRE HESAPLAMALARI VE AG PANO DİZAYNI SEMİNERLERİ 06.11.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, 13 Kasım’da Manisa, 14 Kasım’da Aydın ve 15 Kasım 2018 tarihlerinde İzmir’de ABB Elektrik’ten Alper Çelebi ve Mehmet Balbay’ın sunumlarıyla “e-Design Yazılımı ile YG/AG Kısa Devre Hesaplamaları ve AG Pano Dizaynı” başlıklı seminerler düzenleyecektir. Seminer takvimine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 16-17 KASIM`DA DÜZENLENİYOR 05.11.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İzmir Bölgesi Enerji Forumu, 16-17 Kasım 2018 tarihlerinden İzmir Mimarlık Merkezi`nde gerçekleştiriliyor. İlgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz düzenlenen etkinlikte, çatılarda güneş enerjisi uygulamaları, enerji verimliliği, enerji kooperatifçiliği konularının ön plana çıkarken, enerji üretiminin çevresel etkileri de değerlendirilecek.

YAPI DENETİMİ ALANINDA HİZMET ÜRETEN ÜYELERİMİZE ÇAĞRI 26.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi yapı denetimi alanında hizmet üreten üyelerin sorunlarının tespit edilmesi amacıyla özel bir çalışma yürütmektedir. Bu alanda faaliyet yürüten üyelerimiz, İzmir’de 21 Kasım, Aydın’a 14 Kasım ve Manisa’da 7 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenecek toplantılar öncesinde, sorun ve çözüm önerilerini yazımızın devamında bağlantısı yer alan elektronik form aracılığıyla iletebilirler.

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2018 // PROGRAM // ONLİNE KAYIT 24.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İzmir Bölgesi Enerji Forumu, 16-17 Kasım 2018 tarihlerinden İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Forum hazırlıkları kapsamında taslak program yayımlandı. Yazımızın devamından taslak programa, etkinliğe online kayıt yaptırabilirsiniz.

DİJİTAL DÜNYADA MÜHENDİSLİĞİN ROLÜ SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ 20.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin 50. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu’nun katılımıyla 11 Ekim 2018 tarihinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde “Dijital Dünyada Mühendisliğin Rolü Söyleşisi” düzenlendi.

ASANSÖR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ 2018 DÜZENLENDİ 19.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi ile Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi’nin birlikte düzenlendiği Asansör Sempozyumu ve Sergisi 2018, 18-20 Ekim tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlendi. Bilimsel ve teknik bildirileri oturumlarının yanında sempozyumda, “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” paneli ve “Onaylanmış Kuruluşların Uygunluk Değerlendirme Süreci” çalıştayı da gerçekleştirildi. Sempozyumda güvenlik eğitimleri de düzenlendi.

 


İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2018 - ENERJİ TESİSLERİ VE ÇEVRE OTURUMU - VİDEO

21.11.2018
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

2019 YILI SMM-BT BELGE YENİLEME İŞLEMLERİ

GELENEKSEL EMO GECESİ 8 ARALIK 2018 CUMARTESİ AKŞAMI DÜZENLENİYOR

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EMO-GDZ ELEKTRİK ORTAK ÇALIŞMA GRUBU

ELEKTRİK ENERJİSİ ALANINDA BELGE ZORUNLUĞU GETİRİLEN MESLEKLER

2019 MÜHENDİS ASGARİ ÜCRETİ 4500 TL OLARAK BELİRLENDİ

TUNCEL AKMAN HAYATINI KAYBETTİ

İZMİR`DE TMMOB KRİZE KAMPANYASI AÇIKLAMASI

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2018-AÇILIŞ OTURUMU-VİDEO

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri