|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO HAKKARİ TEMSİLCİLİĞİ VE ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELİNDİ. 03.03.2024 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Şubemize bağlı EMO Hakkari İl Temsilcilik heyeti ve üyeleri ile 2 Mart 2024 tarihinde saat 09.00`da Şubemizde bir araya gelinerek bir toplantı yapıldı. Toplantıda; işyeri temsilciliğimizin durumu, Oda-üye ilişkileri, Şube faaliyetleri, meslek alanlarımız, üye sorunları ve çözüm önerileri ele alınarak değerlendirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ENERJİ ALANINA İLİŞKİN ŞUBEMİZ GÖRÜŞLERİ PAYLAŞILDI.. 23.02.2024 |
| |
| Şube Yönetim Kurulu Eşbaşkanımız Ufuk BULUT 22 Şubat 2024 tarihinde Güneydoğu Ekspres gazetesi ile yapılan röportajında;enerji fiyatları, enerji alanında yaşanan sorunlar, enerjiye erişim, alternatif enerji modelleri vs. konularında Şubemiz görüşlerini aktardı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ 23. DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMI YAYIMLANDI. 23.02.2024 |
| |
| Şubemiz 23. Dönemi Çalışma Programı yayımlandı. Çalışma Programına Şubemiz web sayfası/şube hakkındaki bölümden bakabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
21 ŞUBAT DÜNYA ANADİL GÜNÜ KUTLU OLSUN..21 E SIBATE ROJA ZİMANE ZİKMAKİ PİROZ BE.. 21.02.2024 |
| |
| Zîman Jiyane, Zîman diroke, Zîman hebûne 21ê Sibatê Roja Zîmanê zikmakî Pîroz be. Dil yaşamdır, dil tarihtir, dil var olmaktır. 21 Şubat Dünya Anadil Günü Kutlu Olsun. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
23.DÖNEM ŞUBE YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI YAPILDI..
02.02.2024 |
| |
| 23.Dönem Şube Yönetim Kurulu 1 Şubat 2024 tarihinde perşembe günü ilk toplantısını gerçekleştirerek görev dağılımını yaptı. Görev dağılımına göre; Eşbaşkanlığa Ufuk BULUT ve Ruken AKBULUT, Yazmanlığa Tarık YAMAN ve Saymanlığa İsmail SÜLEYMANOĞLU seçildi. Şevin ALI, Mehmet TANRIKULU ve Şehmus UYGUN ise Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ 23. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI. 21.01.2024 |
| |
| EMO Diyarbakır Şubesi 23. Olağan Genel Kurulu 20 Ocak 2024 tarihinde Şube hizmet binasında gerçekleştirildi. Genel Kurulumuz saat 10.00 da Divanının Kurulunun seçiminin ardından 22. Dönem Yönetim Kurulu Eşbaşkanları Şevin ALI ve Alican ÇETİNKAYA`nın açılış konuşmasıyla başladı.Konukların konuşmalarından ardından Genel Kurul gündem maddeleri doğrultusunda işletilerek tamamlandı.Yetkili organ seçimleri ise 21 Ocak 2024 tarihinde Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında yapıldı.Genel Kurulumuza katılan üyelerimize ve tüm konuklara teşekkür ederiz. Yazının devamı için tıklayınız. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZİN GELENEKSEL GECESİ DÜZENLENDİ. 20.01.2024 |
| |
| Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi`nin Geleneksel Gecesi 19 Ocak 2024 tarihinde saat 19.30`da Diyarbakır Demir Otel`de düzenlendi. Üyelerimizin yoğun katılımı ile müzik eşliğinde gerçekleştirilen Gecede, Meslekte 30. yılını dolduran üyelerimizin yanısıra gecemize destekte bulanarak katkı koyan bir takım sektörel firmalar için plaket töreni yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
FIRAT AKSA EDAŞ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 15.12.2023 |
| |
| Şubemize bağlı EMO Malatya Temsilciliği üyelerimizin katılımı ile 14 Aralık 2023 tarihinde saat 10.00-12.00 arasında `Dağıtım Şirketinde Projelerin dijital ortamda uygulamasına` ilişkin Dağıtım şirketi tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ 22. DÖNEM 4. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI 12.12.2023 |
| |
| Şubemiz 22. Dönem 4. Danışma Kurulu toplantısı 11 Aralık 2023 tarihinde saat 18.00`de Şubemiz salonunda yapıldı. Toplantıda; Şube faaliyet ve çalışmaları, EMO Merkez çalışmaları, Şube 23. Olağan Genel Kurul hazırlık çalışmaları ve EMO 48. Dönem Genel Kurul çalışmaları konuları ele alınarak değerlendirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
“‘HALKTAN VE EMEKTEN YANA BÜTÇE MİTİNGİ’NE KATILDIK. 02.12.2023 |
| |
| 2 Aralık 2023 tarihinde saat 13.00 te Diyarbakır İstasyon Meydaninda yapılan “‘Halktan ve Emekten Yana Butce’ Mitingi’ne “ TMMOB Bölge İl Koordinasyon Kurullarının bir bileşeni olarak üyelerimizle birlikte katıldık.. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
`KORUMA SİSTEMLERİ`KONULU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ YAPILDI. 25.11.2023 |
| |
| Şubemiz koordinasyonuyla Şubemiz üyesi Elektrik-Elektronik Mühendisi Tarık YAMAN tarafından 25 Kasım 2023 Cumartesi günü saat 13.30`da üyelerimize yönelik olarak Şubemizde `Koruma Sistemleri` konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. Koruma Sistemlerinin önem ve gerekliliğine ilişkin bilgi paylaşımının yapıldığı seminerde bir Aşırı Akım Toprak Rölesi üzerinden test uygulaması da yapılarak katılımcılar konu hakkında bilgilendirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 18.11.2023 |
| |
| Şubemiz tarafından 16-18 Kasım 2023 tarihlerinde Şubemiz salonunda MİSEM kapsamında Elektrik SMM Eğitimi düzenlendi. Yapılan MİSEM eğitimine 24 üyemiz katılım sağlamıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZE BAĞLI EMO ELAZIĞ VE TUNCELİ TEMSİLCİLİKLERİ DENETLENDİ 13.11.2023 |
| |
| Şubemize bağlı EMO Elazığ ve Tunceli İl Temsilcilikleri Şube Denetçilerimiz tarafından 10 Kasım 2023 tarihinde denetlendi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
VII.ELEKTRİK TESİSLERİ ULUSAL KONGRE VE SERGİSİNE KATILDIK 03.11.2023 |
| |
| TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından 1-3 Kasım 2023 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen VII. Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisine katılım sağladık. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
AMED 7. YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENDİ 31.10.2023 |
| |
| Sekreteryası Şubemiz tarafından yürütülen TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Grubu tarafından 30 Ekim 2023 tarihinde 18.00-21.00 saatleri arasında EMO Diyarbakır Şube Salonunda ` Amed 7. Yerel Kadın Kurultayı` düzenlendi. Kurultay 3 oturumda ve TMMOB`a bağlı bileşenlerin kadın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO VAN İL TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ VE ÜYE TOPLANTISI YAPILDI 28.10.2023 |
| |
| 28 Ekim 2023 tarihinde Şubemiz tarafından EMO Van İl Temsilciliğimiz ziyaret edildi. Ziyarette EMO Van Temsilcilik İl sınırlarında bulunan üyelerimiz ile bir araya gelinerek bir toplantı yapıldı. İl Temsilcilik heyetimiz ve üyelerin katılımıyla yapılan toplantıda; Oda-üye ilişkileri, Şube-Temsilcilik faaliyetleri, üyelerin meslek ve iş alanlarında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ele alınarak değerlendirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
GES BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VE TEKNİK GEZİSİ DÜZENLENDİ. 28.10.2023 |
| |
| Şubemiz koordinasyonuyla Şubemiz üyesi Prof.Dr. Bilal GÜMÜŞ tarafından 28 Ekim 2023 Cumartesi günü saat 11.00-13.00 arasında Şubemiz seminer salonunda `Güneş Enerji Santralleri (GES)` konulu bilgilendirme semineri yapıldı. Seminer bitiminde katılımcıların katımıyla kentimizde bulunan bir Güneş Enerji Santraline (GES) Teknik Gezisi de düzenlendi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO HAKKARİ İL TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ VE ÜYE TOPLANTISI YAPILDI 27.10.2023 |
| |
| 27 Ekim 2023 tarihinde Şubemiz tarafından EMO Hakkari İl Temsilciliğimiz ziyaret edildi. Ziyarette EMO Hakkari İl Temsilciliğimiz sınırlarında bulunan üyelerimiz ile bir araya gelinerek bir toplantı yapıldı. İl Temsilcilik heyetimiz ve üyelerin katılımıyla yapılan toplantıda; Oda-üye ilişkileri, Şube temsilcilik faaliyetleri, üyelerin meslek ve iş alanlarında yaşanan sorunlar ele alınarak değerlendirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ 22. DÖNEM 3. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI 27.10.2023 |
| |
| Şubemiz 22. Dönem 3. Danışma Kurulu toplantısı 26 Ekim 2023 tarihinde saat 17.30`da Şubemiz salonunda yapıldı. Toplantıda; Şube faaliyet ve çalışmaları, EMO Merkez çalışmaları, Şube 23. Olağan Genel Kurul hazırlık çalışmaları ve EMO 48. Dönem Genel Kurul çalışmaları konuları ele alınarak değerlendirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SMM ÜYE TOPLANTISI YAPILDI 19.10.2023 |
| |
| 2023 yılında Elektrik 1 Kv Üstü ve 1 Kv Altı SMM belgesi almış Diyarbakır`da faaliyet yürüten üyelerle 19 Ekim 2023 tarihinde saat 12.30`da Şubemizde bir toplantı yapıldı. Şube Yönetim Kurulumuzun katılımıyla gerçekleşen toplantıda mühendislik hizmet ve uygulamaları ele alınarak değerlendirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |