MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 377

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 137  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

WIN 2007 FUARI'NDA BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI TARTIŞILDI 19.03.2007

    

Oda üyelerimiz ve EMO Genç üyelerimiz ile 10 Mart 2007 Cumartesi günü World of Industry 2007 fuarına 139 kişilik bir katılım gerçekleştirildi. Teknolojinin takibi ve sektördeki firmaların son durumları hakkında bilgi edinildiği fuarda, düzenlenen paneller sayesinde de günümüzdeki mühendislik sorunlarını tartışma olanağı bulundu. Şubemiz Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özcan Uğurlu'nun konuşmacı olarak yer aldığı seminerde “Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik” tartışıldı.

EGE BÖLGESİ ENERJİ FORUMU HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI 16.03.2007

    

29-30 Mart 2007 tarihlerinde Şubemizce düzenlenecek Ege Bölgesi Enerji Forumu'na yönelik olarak 15 Mart 2007 tarihinde Forum Yürütme, Danışma Kurulu ve Şubemiz Enerji Komisyonu ortak toplantısı gerçekleştirildi.

EÜ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ FAKÜLTESİ MÜDEK ÇALIŞMALARI 16.03.2007

    

EÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünün MÜDEK çalışmaları kapsamında planlanan toplantısı 15 Mart 2007 tarihinde yapıldı. Eğitim kalitesini yükseltmek ve MÜDEK’çe verilen yetkinlik statüsünü alıp sürdürmek için sürekli bir iyileştirme ve yenileme sistemi oluşturmayı hedefleyen bölümün, mezunların çalıştıkları alanlara göre dağılımları, mezunların eğitim açısından değerlendirilmesi, firma kurum ve kuruluşların elektrik elektronik mühendisi istihdamı süreçlerinde beklentilerine yönelik geri bildirimlerinin değerlendirildiği toplantıda, mesleki staj biçim ve yöntemi, teknik geziler, öğretim programı ve ders içeriklerine ilişkin Şubemiz görüşleri paylaşıldı.

14 MART'TA İZMİR SAĞLIK PLATFORMU'NDAN BEYAZ G(Ö)REV 15.03.2007

    

Sağlık çalışanları yurt genelinde aile hekimliği, Genel Sağlık Sigortası uygulamalarını 14 Mart'ta protesto etti. İzmir'de İzmir Sağlık Platformu tarafından düzenlenen mitingde "Sağlık Ocakları Kapatılmasın, çocuklar ölmesin", "AKP sağlığa zararlıdır", "Sağlıkta Ticare Ölmek Demektir" sloganları atılarak uygulamaların yanlışlığına dikkat çekildi. TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu da eyleme destek verdi.

YENİLENEBİLİR ENERJİ SÖYLEŞİLERİ YAPILDI 15.03.2007

    

Şubemizde 14 Mart tarihinde gerçekleştirilen söyleşinin ilk oturumunda Oturum Başkanlığını EÜ Güneş Enerjisi Enstitüsü Prof. Dr. Sıddık İçli yaptı. Söyleşiye ilişkin bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

NÜKLEER SANTRALLARA KARŞI BİLİM İNSANLARI AÇIKLAMA YAPTI 10.03.2007

    

Ankara, İstanbul ve İzmir'de eşzamanlı olarak nükleer santrallara ilişkin basın açıklaması yapıldı. 170 bilim insanının imzaladığı "Nükleer Santral Karşıtı Bilim İnsanları Bildirisi" 10 Mart 2007 tarihinde kamuoyuna aktarıldı.

DİŞLİSİZ ASANSÖRLERDE FREKANS KONTROL UYGULAMALARI SEMİNERİ YAPILDI 01.03.2007

    

Şubemizin üyelerimize yönelik eğitim çalışmaları kapsamında düzenlenen seminer, 28 Şubat 2007 tarihinde saat 18:00 de Şubemiz eğitim salonunda gerçekleştirildi. Alp Arslan TEMUR tarafından yapılan sunuma 35 kişilik katılım sağlandı. Özellikle son dönemlerde asansöre yönelik uygulamaları yaygınlaşan dişlisiz sistemlerin genel yapısı, çalışma prensibi, avantajları gibi konuların aktarılmasının ardından bu sistemlerde uygulanan frekans kontrol sistemleri hakkında geniş bilgiler verildi. Seminer sonunda katılımcıların sorularına verilen cevaplar ile seminer son buldu.

ASANSÖRLERDE CAN GÜVENLİĞİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI 22.02.2007

    

Konak Belediyesi, MMO İzmir Şubesi ve Şubemiz asansörlerin yıllık denetimlerinin yapılmasıyla ilgili işbirliği protokolünü 22 Şubat 2007 tarihinde imzaladı.

AYDIN'DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 19.02.2007

    

Şube YK Başkanı Mustafa Küçük, YK üyemiz Ulaş Birgör, YK yedek üyemiz Mehmet Hepzarif, Aydın İl Temsilcimiz Haluk Demirci, Temsilci Yardımcılarımız Orhan Aslan, Halil Yorgalı, Şube Örgütlenme Sekreteri Ertan Beyazıt, Aydın Temsilciliği Teknik Görevlisi Muhammet Demir 17 Şubat 2007 tarihinde Aydın’da üyelerimiz Cihan Akçanal, Özgen Demircioğlu, A.Doğuş Bakır, Dündar Demirhan, Ergün Evran, Nurettin Ünlü, Fatih Ügüdür, Şenol Süslü, Ali Söğüt, Nevzat Bıçak, Üzeyir Turan, Burak Tenekeci, Ali Candan, Mustafa Karahan, Cevat Özcan, M. Gürhan Şenbak, Mehmet Öztürk, Süreyya Karasakaloğlu, Ahmet Öztürk, Serdar Sezer, Serkan Sürmen ile bir araya geldi.

GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.'DEN ODAMIZA ZİYARET 15.02.2007

    

Gediz Elektrik Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu üyesi ve Şirket Müdürü Metin DEMİRDAĞ, Müdür Yardımcısı Yunus ÖZEL, İl Müdürü Mehmet BUHARALIOĞLU, Ar-ge Planlama ve Koordinasyon Merkezi Müdürü Abdullah YAVUZLAR, Düzenleyici Kurum ve Müşteri İlişkileri Müdürü Turgut ERYİĞİT, Sistem İşletme Müdürü Mehmet MUNGAN, Sistem İşletme Müdür Yardımcısı Ümit YALÇIN 13 Şubat 2007 tarihinde Şubemizi ziyaret ettiler. Şube YK Başkanı Mustafa KÜÇÜK, Başkan Yardımcısı Emin ÖZGER, Sayman üye Özcan UĞURLU, YK üyemiz Hacer ÖZTURA, YK yedek üyemiz Güray GÜRGAN ve Şube Örgütlenme Sekreteri Ertan BEYAZIT'ın bulunduğu ziyarette, Oda - Gediz A.Ş. ilişkileri, Şube- GEDİZ Elk. Dağ. A.Ş. Komisyonu oluşturulması ve bu komisyonun aylık periyotlarla toplantılar yapması, enerji alanında yaşanan gelişmeler, Şubemizce 29/30 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Ege Bölgesi Enerji Forumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

BUCA BELEDİYESİ İLE ASANSÖR PROTOKOLÜ İMZALANDI 08.02.2007

    

Şubemiz, MMO İzmir Şubesi ve Buca Belediyesi arasında asansörlerin yıllık denetimine ilişkin protokol 1 Şubat 2007 tarihinde imzalandı.

BİNALARINDAN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİĞE İLİŞKİN BASIN TOPLANTISI YAPILDI 08.02.2007

    

Şubemiz tarafından, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla hazırlanan Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’in yeni haliyle bir çok binayı yangına karşı korumasız bırakacağına ilişkin görüş ve önerilerini kamuoyuna aktarmak için 8 Şubat 2007 tarihinde basın toplantısı düzenlendi. Yönetim Kurulu Sayman üyesi Özcan UĞURLU ve Yazman üye Mehmet GÜZEL'in sunduğu açıklama metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

MANİSA'DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 06.02.2007

    

Şube Yönetim Kurulumuz 3 Şubat 2007 tarihinde Manisa'da üyelerimizle bir toplantı gerçekleştirdi.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ PROJE SEMİNERİ YAPILDI 26.01.2007

    

Bilgi Teknolojilerinde Proje Yönetimi Semineri 10 Ocak 2007 tarihinde Şubemizde gerçekleşti.

BİNA OTOMASYONU SEMİNERİ DÜZENLENDİ 26.01.2007

    

Şubemiz eğitim programı kapsamında düzenlenen bir diğer seminer Bina Otomasyonu başlığında 24 Ocak 2007 tarihinde gerçekleştirildi.

UĞUR MUMCU'YU ANDIK 26.01.2007

    

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü olan 24 Ocak 2007 tarihinde Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından bir anma etkinliği düzenlendi.

BÜLTENİMİZİN 200. SAYISINI KUTLADIK 26.01.2007

    

Şube Bültenimizin Ocak ayında 200. sayıya ulaşması nedeniyle, bültene yayın hayatına başladığı ilk sayısından bugüne kadar emeği geçen, katkı koyan üyelerimizin katıldığı kokteyl düzenlendi.

ENERJİ DAĞITIM BÖLGELERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ VE ENERJİNE SAHİP ÇIK KAMPANYASINA İLİŞKİN BASIN TOPLANTISI 15.01.2007

    

Şubemiz, TES-İş 1 ve 2 no'lu Şubeler ve ESM İzmir Şubesi 6 Ocak 2007 tarihinde enerji dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesi ve “Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma” kampanyasına ilişkin olarak basın açıklaması yaptı.

ORMANLAR YOK EDİLİYOR, TÜRKİYE ÇÖLLEŞİYOR, HAVASI KİRLENİYOR SULARI ZEHİRLENİYOR..YAŞAM YOK EDİLİYOR!!! 29.12.2006

    

Bölgemizde işletilen ve işletilmek istenen altın madenlerinin, yarattığı ve yaratacağı su problemleri ile ilgili olarak Şubemizde Bergama Elele Hareketi tarafından basın toplantısı düzenlendi.

DEÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİYLE BİRARADAYDIK 28.12.2006

    

Bilgisayar mühendisliği öğrencilerine yönelik olarak 25 Aralık 2006 tarihinde Şubemiz tarafından mesleğimizi, Odamızı tanıtıcı etkinlik gerçekleştirildi.

 


EMO, MMO VE ESM UYARDI: ENERJİ ZAMLARINI YENİLERİ İZLEYECEK

02.07.2021
 


Çok Okunanlar


ÜYELİK ÖDENTİSİ BORÇLARININ YAPILANDIRMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 30 EYLÜL 2021

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU PROGRAMI YAYINLANDI

İZMİR YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENİYOR

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU, SMM KOMİSYONU ORTAK TOPLANTISI

DÖNEMİN 3`ÜNCÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİLLETVEKİLLERİ ARSLAN VE SERTER, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

DAYANIŞMA GÜNÜNDE MÜCADELE VURGUSU

ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.