MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 376

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 137  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

16374 SİCİL NO'LU ÜYEMİZ HASAN ASLAN'I YİTİRDİK 30.04.2007

    

Üyemiz Hasan Aslan 29 Nisan 2007 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı. Üyemizin ailesine ve meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz.

ÇERNOBİL FELAKETİNİN YILDÖNÜMÜNDE NÜKLEER KARŞITI PLATFORMDAN AÇIKLAMA 26.04.2007

    

Çernobil felaketinin 21. yıldönümünde, nükleer santral yapımı konusunda tartışmaların sürdüğü bir ortamda nükleerin çözüm olmadığını bir kez daha kamuoyuna aktarmak amacıyla sekreteryasını Odamızın yürüttüğü Nükleer Karşıtı Platform tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GAZİEMİR BELEDİYESİ İLE ASANSÖRLERİN KONTROLLERİ İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI 20.04.2007

    

Gaziemir Belediyesi ile Şubemiz ve Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi arasında, asansörlerin yıllık kontrollerine yönelik işbirliği protokolü 17 Nisan 2007 tarihinde imzalandı. Gaziemir Belediye Başkanı Adnan Yüksel'in makamında imzalanan protokolde Belediye Başkanı Adnan YÜKSEL, Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KÜÇÜK ve Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÖZSAKARYA ile Gaziemir Belediyesi Başkan Yardımcısı İrfan İÇÖZ hazır bulundu. Başkan YÜKSEL Gaziemir halkının kamu güvenliğine yönelik her türlü hizmetten yararlanmasını sağlamak için çalıştıklarını söyleyerek, bu konudaki eğitimlerin ve çalışmaların devam edeceğini vurguladı. Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa KÜÇÜK ise denetimler sayesinde İzmir’de can kaybı olan asansör kazalarının rastlanmadığını, kamu güvenliğinin kamu çıkarlı bir çalışma ile başarılı olacağını belirtti. Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÖZSAKARYA ise yapılan çalışmalara kamu güvenliği açısından önem verdiklerini ifade ederek Bakanlıkça yürütülen asansörlere ilişkin yeni mevzuatların hazırlanması aşamalarında yine kamu güvenliğini ön plana alarak oluşturdukları görüş ve önerilerini Sanayi Bakanlığının ilgili birimlerine ilettiklerini ifade etti.

MİMARLAR ODASI İZMİR ŞUBESİNDE ASANSÖR EĞİTİMİ 13.04.2007

    

Mimarlar Odası İzmir Şubesinin Sürekli Gelişim Eğitim Programları kapsamında gerçekleştirdiği eğitim seminerlerinde asansörlere ilişkin eğitim verildi. 07 Nisan 2007 Cumartesi günü düzenlenen eğitime Şubemizi temsilen Elk.Elo.Müh. Barış AYDIN ile Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesini temsilen Mak.Müh. Halim AKIŞIN katıldı. Eğitimde, yapı üretiminin ayrılmaz bir parçası olan asansörlere ait asansör yönetmeliği, yangın yönetmeliği, yüksek yapılar yönetmeliği, imar yönetmelikleri vb. mevzuatlar ile EN 81-1, EN 81-2, TS 8237 ISO 4190-1 vb. standartlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı ve bu bilgilendirmeler ışığında mimari projelendirilme sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlar anlatıldı. Özellikle kuyu ve makina dairesi ölçülendirmesi ve boyutlandırılması sırasında asansörlerin imalatı için gereksinim duyulan minimum değerler hakkında bilgiler sunum sırasında dile getirildi. Eğitim soru ve cevap kısmı ile sona erdirildi.

EGE BÖLGESİ ENERJİ FORUMU'NDA SORUNLAR MASAYA YATIRILDI 31.03.2007

    

Bölgemizde enerjinin güvenilir, kaliteli ve kesintisiz karşılanmasına yönelik planlama ve hizmetlerin üretim, iletim ve dağıtımına ilişkin tüm veriler ile tartışıldığı "EGE BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2007" 29-30 Mart 2007 tarihlerinde DEÜ DESEM’de gerçekleştirildi. Şubemiz koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinliğe ilgili kurum ve kuruluşlardan katılımcılar, üyelerimiz yoğun ilgi gösterdi.

EGE BÖLGESİ ENERJİ FORUMU'NA YÖNELİK BASIN TOPLANTISI YAPILDI 27.03.2007

    

29-30 Mart 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek Ege Bölgesi Enerji Forumu 2007 programını kamuoyuna aktarmak için 27 Mart 2007 tarihinde Şubemizde basın toplantısı düzenlendi. Açıklamaya ilişkin bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GÜÇ SİSTEMLERİNDE KORUMA VE KORUMA KOORDİNASYONU SEMİNERİ YAPILDI 26.03.2007

    

Şubemiz tarafından Elk. Elo. Müh. Cenk BÜYÜKSARAÇ'ın sunduğu 24 Mart 2007 tarihinde Güç Sistemlerinde Koruma ve Koruma Koordinasyonu seminerinin ilk bölümü yapıldı.

20 MART 20.00'DE IRAK İŞGALİ PROTESTO EDİLDİ 21.03.2007

    

Irak'ın ABD tarafından işgalinin 4. yılı; Irak'a ilk bombanın atıldığı tarih olan 20 Mart saat 20.00'de tüm yurtta protesto edildi. İzmir'de Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde yapılan basın açıklamasında meşaleler, sloganlar ve alkışlarla savaşın bitmesi taleplerini belirttiler. TMMOB İzmir İKK Sekreteri Kamil Okyay Sındır'ın yaptığı açıklamada şunlar dile getirildi.

WIN 2007 FUARI'NDA BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI TARTIŞILDI 19.03.2007

    

Oda üyelerimiz ve EMO Genç üyelerimiz ile 10 Mart 2007 Cumartesi günü World of Industry 2007 fuarına 139 kişilik bir katılım gerçekleştirildi. Teknolojinin takibi ve sektördeki firmaların son durumları hakkında bilgi edinildiği fuarda, düzenlenen paneller sayesinde de günümüzdeki mühendislik sorunlarını tartışma olanağı bulundu. Şubemiz Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özcan Uğurlu'nun konuşmacı olarak yer aldığı seminerde “Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik” tartışıldı.

EGE BÖLGESİ ENERJİ FORUMU HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI 16.03.2007

    

29-30 Mart 2007 tarihlerinde Şubemizce düzenlenecek Ege Bölgesi Enerji Forumu'na yönelik olarak 15 Mart 2007 tarihinde Forum Yürütme, Danışma Kurulu ve Şubemiz Enerji Komisyonu ortak toplantısı gerçekleştirildi.

EÜ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ FAKÜLTESİ MÜDEK ÇALIŞMALARI 16.03.2007

    

EÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünün MÜDEK çalışmaları kapsamında planlanan toplantısı 15 Mart 2007 tarihinde yapıldı. Eğitim kalitesini yükseltmek ve MÜDEK’çe verilen yetkinlik statüsünü alıp sürdürmek için sürekli bir iyileştirme ve yenileme sistemi oluşturmayı hedefleyen bölümün, mezunların çalıştıkları alanlara göre dağılımları, mezunların eğitim açısından değerlendirilmesi, firma kurum ve kuruluşların elektrik elektronik mühendisi istihdamı süreçlerinde beklentilerine yönelik geri bildirimlerinin değerlendirildiği toplantıda, mesleki staj biçim ve yöntemi, teknik geziler, öğretim programı ve ders içeriklerine ilişkin Şubemiz görüşleri paylaşıldı.

14 MART'TA İZMİR SAĞLIK PLATFORMU'NDAN BEYAZ G(Ö)REV 15.03.2007

    

Sağlık çalışanları yurt genelinde aile hekimliği, Genel Sağlık Sigortası uygulamalarını 14 Mart'ta protesto etti. İzmir'de İzmir Sağlık Platformu tarafından düzenlenen mitingde "Sağlık Ocakları Kapatılmasın, çocuklar ölmesin", "AKP sağlığa zararlıdır", "Sağlıkta Ticare Ölmek Demektir" sloganları atılarak uygulamaların yanlışlığına dikkat çekildi. TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu da eyleme destek verdi.

YENİLENEBİLİR ENERJİ SÖYLEŞİLERİ YAPILDI 15.03.2007

    

Şubemizde 14 Mart tarihinde gerçekleştirilen söyleşinin ilk oturumunda Oturum Başkanlığını EÜ Güneş Enerjisi Enstitüsü Prof. Dr. Sıddık İçli yaptı. Söyleşiye ilişkin bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

NÜKLEER SANTRALLARA KARŞI BİLİM İNSANLARI AÇIKLAMA YAPTI 10.03.2007

    

Ankara, İstanbul ve İzmir'de eşzamanlı olarak nükleer santrallara ilişkin basın açıklaması yapıldı. 170 bilim insanının imzaladığı "Nükleer Santral Karşıtı Bilim İnsanları Bildirisi" 10 Mart 2007 tarihinde kamuoyuna aktarıldı.

DİŞLİSİZ ASANSÖRLERDE FREKANS KONTROL UYGULAMALARI SEMİNERİ YAPILDI 01.03.2007

    

Şubemizin üyelerimize yönelik eğitim çalışmaları kapsamında düzenlenen seminer, 28 Şubat 2007 tarihinde saat 18:00 de Şubemiz eğitim salonunda gerçekleştirildi. Alp Arslan TEMUR tarafından yapılan sunuma 35 kişilik katılım sağlandı. Özellikle son dönemlerde asansöre yönelik uygulamaları yaygınlaşan dişlisiz sistemlerin genel yapısı, çalışma prensibi, avantajları gibi konuların aktarılmasının ardından bu sistemlerde uygulanan frekans kontrol sistemleri hakkında geniş bilgiler verildi. Seminer sonunda katılımcıların sorularına verilen cevaplar ile seminer son buldu.

ASANSÖRLERDE CAN GÜVENLİĞİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI 22.02.2007

    

Konak Belediyesi, MMO İzmir Şubesi ve Şubemiz asansörlerin yıllık denetimlerinin yapılmasıyla ilgili işbirliği protokolünü 22 Şubat 2007 tarihinde imzaladı.

AYDIN'DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 19.02.2007

    

Şube YK Başkanı Mustafa Küçük, YK üyemiz Ulaş Birgör, YK yedek üyemiz Mehmet Hepzarif, Aydın İl Temsilcimiz Haluk Demirci, Temsilci Yardımcılarımız Orhan Aslan, Halil Yorgalı, Şube Örgütlenme Sekreteri Ertan Beyazıt, Aydın Temsilciliği Teknik Görevlisi Muhammet Demir 17 Şubat 2007 tarihinde Aydın’da üyelerimiz Cihan Akçanal, Özgen Demircioğlu, A.Doğuş Bakır, Dündar Demirhan, Ergün Evran, Nurettin Ünlü, Fatih Ügüdür, Şenol Süslü, Ali Söğüt, Nevzat Bıçak, Üzeyir Turan, Burak Tenekeci, Ali Candan, Mustafa Karahan, Cevat Özcan, M. Gürhan Şenbak, Mehmet Öztürk, Süreyya Karasakaloğlu, Ahmet Öztürk, Serdar Sezer, Serkan Sürmen ile bir araya geldi.

GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.'DEN ODAMIZA ZİYARET 15.02.2007

    

Gediz Elektrik Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu üyesi ve Şirket Müdürü Metin DEMİRDAĞ, Müdür Yardımcısı Yunus ÖZEL, İl Müdürü Mehmet BUHARALIOĞLU, Ar-ge Planlama ve Koordinasyon Merkezi Müdürü Abdullah YAVUZLAR, Düzenleyici Kurum ve Müşteri İlişkileri Müdürü Turgut ERYİĞİT, Sistem İşletme Müdürü Mehmet MUNGAN, Sistem İşletme Müdür Yardımcısı Ümit YALÇIN 13 Şubat 2007 tarihinde Şubemizi ziyaret ettiler. Şube YK Başkanı Mustafa KÜÇÜK, Başkan Yardımcısı Emin ÖZGER, Sayman üye Özcan UĞURLU, YK üyemiz Hacer ÖZTURA, YK yedek üyemiz Güray GÜRGAN ve Şube Örgütlenme Sekreteri Ertan BEYAZIT'ın bulunduğu ziyarette, Oda - Gediz A.Ş. ilişkileri, Şube- GEDİZ Elk. Dağ. A.Ş. Komisyonu oluşturulması ve bu komisyonun aylık periyotlarla toplantılar yapması, enerji alanında yaşanan gelişmeler, Şubemizce 29/30 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Ege Bölgesi Enerji Forumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

BUCA BELEDİYESİ İLE ASANSÖR PROTOKOLÜ İMZALANDI 08.02.2007

    

Şubemiz, MMO İzmir Şubesi ve Buca Belediyesi arasında asansörlerin yıllık denetimine ilişkin protokol 1 Şubat 2007 tarihinde imzalandı.

BİNALARINDAN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİĞE İLİŞKİN BASIN TOPLANTISI YAPILDI 08.02.2007

    

Şubemiz tarafından, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla hazırlanan Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’in yeni haliyle bir çok binayı yangına karşı korumasız bırakacağına ilişkin görüş ve önerilerini kamuoyuna aktarmak için 8 Şubat 2007 tarihinde basın toplantısı düzenlendi. Yönetim Kurulu Sayman üyesi Özcan UĞURLU ve Yazman üye Mehmet GÜZEL'in sunduğu açıklama metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 


EMO, MMO VE ESM UYARDI: ENERJİ ZAMLARINI YENİLERİ İZLEYECEK

02.07.2021
 


Çok Okunanlar


ŞUBEMİZ İLE GDZ ELEKTRİK ORTAK TOPLANTISI

376. SAYI : YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU

MANİSA İL TEMSİLCİLİĞİ`NDE İŞLETME SORUMLULUĞU TOPLANTISI

BARIŞA BİR ŞANS VERİN!
1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!...


İZMİR`İN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN

EMO, TEİAŞ ÖZELLEŞTİRİLMESİNİ YARGIYA TAŞIDI

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.