MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 33  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU YAPILDI. 08.04.2009

    

Diyarbakır Kent Sempozyumu TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda 24-26 Nisan 2009 tarihlerinde düzenlendi.Üç gün boyunca süren Sempozyumda; Ulaşım, Altyapı, Tarihi Çevre ve Koruma, Kentsel Dönüşüm ve Konut, Planlama ve Kentleşme, Kent ve Çevre, Enerji konularında Vll oturumda ele alınarak, "Göç Olgusu, Kentsel ve Sosyal Sorunlar" konulu Paneli ile devam etmiş "Belediye Başkanlarıyla Kenti Tartışıyoruz" konulu Forum ile de tamamlanmıştır.Sempozyum Bildiriler Kitabı için yazının devamını okuyunuz.

BİLİME ÖZGÜRLÜK 12.03.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu, TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi‘nde Darwin ile ilgili yazılara yapılan sansürü 11 Mart 2009 tarihinde bir basın açıklaması yaparak tepki gösterdi. “Bundan 1.5 asır önce Türlerin Kökeni adlı kitabı yayımlanan Darwin’e ve fikirlerine 2009 yılında özgürlük istemek zorunda kalmaktan utanç duyuyoruz” denilen açıklamanın tam metnine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI. 10.03.2009

    

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle ilimizde 7 Mart 2009 tarihinde düzenlenen mitinge, TMMOB'ye bağlı Diyarbakır'daki Odalardan kadın üyelerimiz de katılım sağladılar.Bunun yanında, Sekreteryası Şubemizce yürütülen TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu’nca Dünya Emekçi Kadınlar Günü düzenlenen kokteylle kutlandı.Günün anlam ve önemine ilişkin; slaytlı sunumlar, kısa tiyatro oyunu ve canlı müzik gösterimi ile zenginleştirilen kokteyl, TMMOB’e bağlı oda yöneticileri ve kayıtlı kadın üyelerinden oluşan 100 kişilik bir katılım ile gerçekleştirildi.

DEDAŞ A.Ş YÖNETİCİLERİ İLE KURUMDA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZ ZİYARET EDİLDİ. 10.03.2009

    

Şube Yönetim kurulumuzca 09 Mart 2009 tarihinde yapılan ziyarette; Kurum Yöneticileri ile kurumda çalışan üyelerimizle biraraya gelindi.Ziyarette Oda-Kurum-Üye ilişkileri, üyelerimizin çalışma durumları ve sorunları ele alınarak değerlendirildi.

KRİZİN YÜKÜ KADINLARIN OMUZLARINDA 09.03.2009

    

EMO 41. Dönem Yönetim Kurulu, 8 Mart 2009 tarihinde yaptığı basın açıklamasında, kadınların ekonomik krizin yükü altında ezildikleri belirterek, "savaşta, krizde, işte, evde, okulda, sokakta, yaşamın her alanında cinsel kimliklerinden ötürü bedel ödeyen; egemen sınıfların çıkarına hizmet eden cinsiyet ayrımcılığına karşı mücadele yürüten tüm kadınları" desteklediğini kaydetti. Basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ŞUBEMİZDE 03 MART SALI GÜNÜ DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.'DE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZLE BİRARAYA GELİNDİ. 04.03.2009

    

Şube Yönetim Kurulumuzca Üyelerimizle Oda-Üye,Oda-Kurum ilişkileri ve sorunları ile Oda örgütlülüğü konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

TMMOB VE ODALAR BOYUN EĞMEYECEK 28.02.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu 27 Şubat 2009 tarihinde yazılı bir basın açıklaması yaparak, Bergama Altın Madeni'nin yargı kararlarına karşın hala işletilmesi ve yeniden ÇED süreci başlatılmasına tepki gösteren TMMOB’a yönelik şirket yöneticisi tarafından yapılan saldırıyı kınadı. TMMOB ve odalarının baskılara boyun eğmeyeceğinin vurgulandığı açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ 435. SAYIYA ULAŞTI 25.02.2009

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi’nin 435. sayısı “Özel Mülk Yazılım, Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Kod” başlıklı dosya konusu ile yayımlandı.

CUMHURİYET ENERJİ YARIN BAYİLERDE 24.02.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası ve Cumhuriyet Gazetesi işbirliği ile hazırlanan Cumhuriyet Enerji Dergisi'nin 14. sayısı yarın (24 Şubat 2009) yayımlanıyor. "Kyoto Protokolü Ne Getiriyor, Ne Götürüyor?" kapak konusu ile yayımlanan dergiye, Cumhuriyet Gazetesi'nin eki olarak tüm gazete bayilerinden ulaşabilirsiniz.

EMO MARDİN İL TEMSİLCİLİĞİMİZ ZİYARET EDİLEREK DENETLENDİ. 23.02.2009

    

Şube Yönetim Kurulu'ndan; Başkan Nedim TÜZÜN, Yazman Murat ÇELİK, Sayman Murat KUZU, Yönetim Kurulu üyesi Erhan GÜRGÖZE ve Şube Müdürü Murat Kaya ile Muhasebe görevlisi Selahattin ERDEM'in katılımı ile 21 Şubat 2009 tarihinde Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında İl Temsilciliğine yapılan ziyarette; temsilciliğin yapısı, oda-üye ilişkileri, kurumsal işleyişi, idari ve mali yapısı denetlendi.Temsilcilik heyeti ve üyelerimizle kısa bir değerlendirme toplantısı yapılarak ziyaret tamamlandı.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ HABER BÜLTENİ 11.SAYISI YAYINLANDI. 16.02.2009

    

Bültenlerin, Şubemize bağlı İl Temsilcilikleri ile EMO Diyarbakır Şubesi İşyeri Temsilciliklerine dağıtımı yapılmıştır.17 Şubat Salı gününden itibaren bültenlerinizi EMO Birimlerimizden temin edebilirsiniz.Devamı için tıklayınız..

ÖZELLEŞTİRME GEREKÇELERİ DAYANAKSIZ 16.02.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu, 13 Şubat 2009 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesine, tepki gösterdi. Başkent Elektrik ile Sakarya Elektrik dağıtım kuruluşlarının 1.5 yıllık satış geliri karşılığında bir bedelle devredildiğine dikkat çekilen açıklamada, “Elektrik alanında yaşanan maliyet artışları büyük oranda özelleştirme ve piyasalaştırma uygulamalarından kaynaklıdır. Kamu kaynaklarının yağmalanmasına dönüşen bu uygulamaların faturası, yurttaşlara ulaşan elektrik faturaları aracılığı ile ödettirilmeye çalışılmaktadır” denildi. Basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZ TARAFINDAN DİYARBAKIR'DA BULUNAN TİGRİS MÜHENDİSLİK, BAYINDIRLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ VE ANEL A.Ş‘YE İŞYERİ VE ÜYE ZİYARETİ DÜZENLENDİ. 07.02.2009

    

06 Şubat 2009 tarihinde İşyerlerine yapılan ziyaretlerde üyelerimizle; Oda üye ilişkisi, oda işlerliği ve faaliyetleri, üyelerin çalışma koşulları ve sorunları ele alınarak değerlendirildi. Bunun yanında şubemizin 19-20-21 Haziran 2009 tarihlerinde düzenleyeceği V.Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu hazırlık çalışmaları üyelerle paylaşıldı.

ŞUBEMİZİN DE BİLEŞENİ OLARAK YER ALDIĞI VE SEKRETERYASINI YÜRÜTTÜĞÜ TMMOB İL KOORDİNASYON KURULU TARAFINDAN "KENTİMİZİ KORUYALIM, KAÇAK YAPILAŞMANIN ÖNÜNE GEÇELİM" KONULU BİR BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENDİ. 26.01.2009

    

Basın Açıklaması metni için sitemizde Basın Açıklamaları bölümüne bakınız.

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZCA SMM ÜYE VE BÜRO ZİYARETLERİ YAPILDI. 24.01.2009

    

24 Ocak 2008 tarihinde SMM üyelerimizden M.Emin SAYAR, Özer ERDEMLİ, Dilber ÖNEN ve Asuman SAĞLAM'ın bürolarına düzenlenen ziyaretlerde;Oda Üye İlişkisi, SMM Üye sorunları ve Serbest Piyasa koşulları ele alınarak değerlendirildi.

NKP'DEN "FİYAT ZARFI" PROTESTOSU 22.01.2009

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), nükleer yarışmada tek teklif gelmesine rağmen sürecin devam ettirilerek, fiyat teklifinin açılmasını, bugün (19 Ocak 2009) düzenlediği kitlesel basın açıklaması ile protesto etti. NKP Sekretaryası Elektrik Mühendisleri Odası’ndan (EMO) Yönetim Kurulu Yazmanı Hüseyin Önder tarafından okunan basın açıklamasında, tek firma ile “ihalenin” sürdürülemeyeceği vurgulanarak, ihalenin iptal edilmesi istendi. Aynı tip nükleer santralın AB Enerji Komisyonu tarafından bir yıldır lisanslanmadığına da yer verilen açıklamada, Akkuyu’da kurulması planlanan nükleer santralın doğaya, deniz ve insan yaşamını olumsuz etkileyeceği anlatıldı. Basın açıklamasının tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

DOĞALGAZLI YAPILARDA TOPRAKLAMALAR VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLARA YÖNELİK TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ YAPAN YETKİLİ ÜYELERİMİZLE BİR BİLGİLENDİRME SEMİNERİ YAPILDI. 17.01.2009

    

Şube Başkanımız M. Nedim TÜZÜN ve Yönetim Kurulu Üyemiz Erhan Gürgöze tarafından düzenlenen bilgilendirme seminerinde; D.Bakır'daki yapılarda Doğalgaz tesisi süreci ve uygulamaları ile Doğalgaz tesisi yapılan binalarda elektrik tesisi ve topraklamalar noktasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar üyelere aktarılmıştır.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ, EN-VER KAMPANYALARININ DIŞINDA POLİTİKA ÜRETME SORUMLULUĞU GEREKTİRİR… ZAMLARLA ENERJİDE TASARRUF DAYATMASINA SON VERİN 14.01.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 41. Dönem Yönetim Kurulu, Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle bugün (14 Ocak 2009) yaptığı yazılı basın açıklamasıyla uyarılarda bulundu. "Türkiye‘de lamba üreten tek bir fabrikanın bile bulunmadığı ortamda göstermelik kampanyaların ötesinde verimliliğin gerçek ekonomik çözümlerle birlikte ele alınması da temel bir zorunluluktur" denilen açıklamada, tasarruflu lamba kullanımının yaygınlaştırılması için dar gelirli yurttaşlara ücretsiz lamba dağıtımı yapılması önerildi. Basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZCA SMM ÜYE VE BÜRO ZİYARETLERİ YAPILDI. 12.01.2009

    

10 Ocak 2008 tarihinde SMM üyelerimizden Feyzi Çalın, İ.Halil Hoşkal, Mustafa Tekbaran ve Gökhan Aksu'nun bürolarına düzenlenen ziyaretlerde;Oda Üye İlişkisi, SMM Üye sorunları ve Serbest Piyasa koşulları elel alınarak değerlendirildi.

DİYARBAKIR DEMOKRASİ PLATFORMU TARAFINDAN FİLİSTİN'DE GAZZE'YE YÖNELİK YAPILAN SALDIRILARA İLİŞKİN BİR BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENDİ. 08.01.2009

    

Basın açıklaması 08 Ocak 2009 tarihinde saat 12.30 da Diyarbakır Koşuyolu Parkı İnsan Hakları Anıtı önünde düzenlenen Basın açıklamasına şubemiz Yönetim Kurulu ve Üyelerimizle katılım sağlandı.

 

Çok Okunanlar


21 ŞUBAT DÜNYA ANADİL GÜNÜ KUTLU OLSUN..21 E SIBATE ROJA ZİMANE ZİKMAKİ PİROZ BE..

23.DÖNEM ŞUBE YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI YAPILDI..

ENERJİ ALANINA İLİŞKİN ŞUBEMİZ GÖRÜŞLERİ PAYLAŞILDI..

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYONUNDAN AÇIKLAMA:`SORUYORUZ 5 NOLU ASKERİ CEZAEVİ YAPISINDA KENTTEN GİZLENEN NEDİR?`

ŞUBEMİZ 23. DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMI YAYIMLANDI.

ENERJİ ALANINA İLİŞKİN ŞUBEMİZ GÖRÜŞLERİ PAYLAŞILDI..

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.