MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 361

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO YENİ HİZMET VE EĞİTİM MERKEZİ DESTEKLERİNİZLE TAMAMLANIYOR 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi’nin iki katı kullanıma açıldı. Büyük ölçüde tamamlanan proje kapsamında, giriş ve birinci katta yer alan ofisler ve eğitim salonu 11 Şubat 2018’den itibaren kullanıma açılırken, merkezin konferans salonun yer aldığı ikinci katı ve uygulamalı eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek olan bodrum katındaki imalatların tamamlanması için çalışmalar sürdürülmektedir.
 

Üyelerin mesleki gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra ülkemizdeki mühendislik hizmetlerin kalitesinin uluslararası standartlar ölçüsüne çekilebilmesine yönelik olarak planlanan binada, konferans salonu, derslikler ve laboratuarlar da yer alacak. Üyelerinin artan hizmet içi eğitim gereksinimlerini de karşılayacak olan merkez bünyesinde yer alacak konferans salonu, derslikler ve laboratuarlar ülke çapındaki tüm EMO üyelerine hizmet verecek.

 


 

 

"Üyelerin önerileriyle şekillendirilen projenin yine üyelerin ayni ve maddi  katkılarıyla tamamlanarak, hizmete sunulması hedeflenmektedir."

  

Uygulamalı Eğitim Merkezi
İzmir Metrosu "Sanayi" durağı karşısında, TEİAŞ III. İletim Grup Müdürlüğü, TEDAŞ İzmir Koordinatörlüğü, GDZ Elektrik`in bulunduğu kampusun karşısında yer alan EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi`nin toplam iki bin metrekarelik kullanım alanı olacak. Çalışma ofislerinin yanı sıra binanın en üst katında bir konferans salonu yer alacak. Ayrıca binanın zemin katında hizmet içi eğitim çalışmalarında kullanılmak üzere 80 kişilik bir konferans salonu ve bir adet derslik bulunuyor.  Yapıda ayrıca yüksek gerilim tesisinde yer alan ekipmanların bulunduğu bir laboratuar ile elektronik laboratuarın da yer alması planlanmaktadır. Bu laboratuar ile trafo, çeşitli tiplerde yüksek gerilim hücreleri, panolar, gerekli elektronik sistemler, otomasyon ve PLC cihazlarıyla teorik eğitimler deneyimlerle geliştirilerek, üye ve öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlanacaktır.

 


  

 

"Proje çalışmalarını yürüten komisyonda görev alan meslektaşlarımızın emeği ile şekillenen merkez, mali olarak en çok kaynağa gerek duyulan ince işlerin bitirilmesi aşamasına gelmiştir. Merkezin hedeflenen laboratuarlar ve donanımla mühendisliğin ve İzmir`in kullanımına sunulması için komisyonumuz tarafından belirlenen güncel gereksinim listesine ilişkin Şubemizden bilgi alabilirsiniz. Eksiklerin giderilmesine katkı sağlayan üyelerimizin, kurum, kuruluş ve kişilerin isimlerine, merkezin ilgili alanlarında katkıları ölçüsünde yer verilecektir."

  

Yapım Aşamaları
Zaman içerisinde artan gereksinimler ve hizmet içi eğitim çalışmalarının yoğunlaşmasıyla Ashan`daki fiziki koşulların yetersiz kalması üzerine, EMO İzmir Şubesi 28. Dönem çalışmaları kapsamında 25 Kasım 2011 tarihinde Bornova Ağaçlıyol`da yer alan taşınmaz satın alınarak, Yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi için ilk adım atıldı. İlk olarak binanın kurulacağı alana zemin etüdü yapılarak, mimari ve statik proje çalışmaları yapıldı. Yapının, Şubenin gereksinimlerini tam olarak karşılayabilmesi amacıyla üyelerin katılımıyla proje çalışması gerçekleştirildi.

Mayıs 2014: Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından Bornova Belediyesi`ne ruhsat için başvuruldu. Hazırlanan projeye ruhsat verilmesiyle statik, mimari, mekanik, elektrik projeleri için keşif ve şartname hazırlıkları tamamlandı.

Ocak 2016: Mülkiyeti EMO`ya ait olan taşınmaz için EMO ve TMMOB nezdinde yapım işlerine ilişkin onaylar alındı. EMO Genel Merkezi tarafından oluşturulan İhale Komisyonu gerekli dosyaları oluşturdu. Projenin temel üstü vizesi alımına kadar gerekli olan bölümler için ihale gerçekleştirildi.

Mayıs 2016: Bornova Belediyesi tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği`ne göre Yapıyeri Kullanım ve Kot Krokisi revizyonunun onaylanmasıyla temel ve bodrum kat imalatları için yükleniciye iş başı yaptırıldı.

Haziran 2016: Şubemizin 48. kuruluş yıldönümünde; İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak, Bornova, Karşıyaka belediyelerinin başkan, başkan yardımcıları, kurum temsilcileri ve üyelerimizin katılımıyla temel atma töreni düzenlendi.

Kasım 2016: İnşaat çalışmalarının ikinci etabı için ihale gerçekleştirildi. İhale sonunda üç buçuk kat halinde toplam 1.467 metre kare betonarme karkas inşaatı ile dış ve iç duvarların yapımını gerçekleştirecek yüklenici firma belirlendi.

Ocak 2017: Yüklenici firmayla yapılan sözleşme kapsamında imalatlara başlandı. Çalışmalar kapsamında kolon ve betonarme perde betonları dökülerek, kiriş ve döşeme kalıplarına döküldü. Betonarmenin bitirilmesinin ardından dış ve iç duvarların yapımı da tamamlandı.

Ağustos 2017: Çelik çatı makas imalatları tamamlanarak, kabulü gerçekleştirildi. Kenet çatı kaplaması, teras ve balkon yalıtımlarına yönelik imalatlar tamamlandı. Çelik çatı imalatlarının gerçekleşmesinin ardından ise kenet çatı kaplaması, izolasyon imalatları tamamlandı.

Aralık 2017: Çalışmalar kapsamında dış cepheye yönelik olarak mantolanma, cephe kaplama ve ardından alüminyum doğrama ve cam kaplama imalatları tamamlandı.

Şubat 2019: Büyük ölçüde tamamlanan proje kapsamında, giriş ve birinci katta yer alan ofisler ve eğitim salonu kullanıma açılırken, merkezin konferans salonun yer aldığı ikinci katı ve uygulamalı eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek olan bodrum katındaki imalatların tamamlanması için çalışmalar sürdürülmektedir.

 


 

Nasıl Bağışta Bulunabilirim?

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ana Yönetmeliği`nin "Odanın Gelir Kaynakları" başlıklı maddesinde gelir kalemleri olarak "odaya bağış ve yardımlar" da sayılmaktadır. Ana Yönetmelik hükümleri kapsamında alınan bağışlar için bağışçılara "gelir makbuzu" kesilecektir.  Aşağıda verilen hesap bilgilerine havale ve EFT yöntemlerini kullanarak veya Şubemize başvurarak kredi kartı ile bağışta bulunanlara makbuzları teslim edilecektir. Ayni olarak yani mal veya hizmet olarak yapılan bağışlar ise komisyonumuz tarafından tutanakla tespit edilecektir. Bu kampanya çerçevesinde kabul edilen ayni ve nakdi yardımlar yalnızca Yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi kapsamındaki çalışmalarda kullanılacaktır. Söz konusu bağış kampanyası için aşağıda bilgileri bulunan hesap numarası kullanıma açılmıştır. 

 

 Banka Hesap Bilgileri
Banka Adı: Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
Hesap Adı: Elektrik Mühendisleri Odası
IBAN No: TR86 0006 7010 0000 0050 6926 90

 

 


 

 

Yeni Hizmet ve Eğitim Merkezine ilişkin detaylı bilgilerin bulunduğu broşürü aşağıdaki dosyalar bölümünden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

 

Dosyalar

Yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi Broşürü (1321 KB)KAPİTALİST DÜNYA SİSTEMİNDE KAOS VE POLİTİK AYRIŞMALAR: “ADALET YOKSA BARIŞ YOK” // ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ// CANLI YAYIN KAYDI

17.06.2020
 


Çok Okunanlar


EMO İZMİR ŞUBESİ BÜLTENİ`NİN HAZİRAN 2020 SAYISI YAYINLANDI: TMMOB‘YE DOKUNMA

27. YILINDA SİVAS KATLİAMINI LANETLİYORUZ

Okunma Sayısı: 1091


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.