MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 341

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TURİNG`DEN GELECEĞE YAPAY ZEKA KONFERANSI CANLI YAYINLANDI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, `Geleceğin Teknolojileri` dizisi kapsamında `Turing`den Geleceğe Yapay Zeka` Konferansı düzenlendi. Konferansta yapay zeka konusu teknolojik ve bilimsel gelişmelerin yanı sıra felsefi ve sanatsal boyutlarıyla da ele alındı. Oturumların gerçekleştirildiği salonun yanı sıra 2 farklı salon ve fuaye alanına görüntü aktarılmasıyla, gün boyu kayıtlı 1650 kişinin takip ettiği konferansın, canlı yayın görüntülerine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi‘nin "Geleceğin Teknolojileri Konferansları" dizisi kapsamında gerçekleştirdiği "Turing‘den Geleceğe Yapay Zeka" başlıklı etkinlik, 9 gerçekleştirildi. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde düzenlenen konferansta yapay zeka konusu teknolojik ve bilimsel gelişmelerin yanı sıra felsefi ve sanatsal boyutlarıyla da ele alındı. 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi‘nin "Geleceğin Teknolojileri Konferansları" dizisi kapsamında gerçekleştirdiği "Turing‘den Geleceğe Yapay Zeka" başlıklı etkinlik, 9 gerçekleştiriliyor. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde düzenlenen konferansta yapay zeka konusu teknolojik ve bilimsel gelişmelerin yanı sıra felsefi ve sanatsal boyutlarıyla da ele alınıyor. 

EMO İzmir Şubesi‘nin "Geleceğin Teknolojileri Konferansı" temasıyla başlattığı etkinliklerin ilki "Yapay Zeka" konusuna ayrıldı. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde bugün (9 Aralık 2017 Cumartesi) düzenlenen konferans, EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurul Başkanı Mahir Ulutaş‘ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında etkinliğe gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Ulutaş, yapay zeka çalışmalarının önemine dikkat çekerek başladı.Ulutaş, konuşmasında gerçek bir büyüme için bilgi yoğun, Ar-Ge temelli bir ekonomi politikasının oluşturulmasının önemine dikkat çekti. Bilim ve teknolojinin halkın genel yararı ve çıkarı için kullanmak gerekliliğine dikkat çekmek için sürekli olarak gerekli raporları hazırladıklarını belirten Ulutaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Son dönemde hazırladığımız raporlar ülkenin gündeminden dolayı gerekli ilgiyi görmüyor. Ancak Türkiye`de ne yazık ki; madenlerde, inşaatlarda, asansörlerde, binalarda gerekli tedbirler alınmadığı ya da alınmak istemediği için onlarca insanımızı kaybettik. Ülkemizde doğanın talanına, kültürel alanlarının yağmasına açık ve ucuz emek cehennemi bir ekonomik modeli sürdürüyoruz. Diğer tarafta ise yaşadıklarımızın doğal sonucu olarak eğitimin bilimden uzaklaştırılarak dinselleştirildiği, çocukların geleceksizleştirildiği, kadın cinayetlerinin sıradanlaştığı bir ülke konumundayız. Buradan çıkışın ise sadece bilimsel bilgiye verilen önemle sağlanabileceğinin de bilincinde olarak yola çıktık. Bugünkü etkinliğimizin amacı da böyle bir çıkışın satır başarılarını ortaya koyabilmek. Toplum olarak dünyanın yaşadığı değişim sürecini ve bu süreçte yapay zekayı konuşacağız. Yapay zekanın bilimsel, sosyal, ekonomik ve felsefi boyutları olduğu için konferans serisine bunla başlamayı istedik."

Konferans ilk olarak düzenlenen açılış oturumunda Yıldız Teknik Üniversitesi‘nden Prof. Dr. Tülay Yıldırım‘ın katılımıyla başladı. "Yapay Zeka: Hayalden Gerçeğe" başlıklı sunumunu gerçekleştiren Prof. Dr. Tülay Yıldırım, konuya ilişkin gelişmelerin çerçevesini çizerek, yapay zeka uygulamalarının hayatı nasıl değiştirdiğini örnekleriyle anlattı. 

Ardından gerçekleştirilen Yaşar Üniversitesi‘nden Prof. Dr. Cüneyt Güzeliş‘in yönettiği ilk oturumda ise Boğaziçi Üniversitesi‘nden Prof. Dr. Cem Say "Yapay Zekanın Evrimi"; ODTܑden Prof. Dr. Fatoş Yalman Vural "Yapay Zeka, Doğal Zeka ve Ortak Zeka"; yine ODTܑden Doç. Dr. Aziz Zambak ise "Matematikselleştiremediklerimizden misiniz?" başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler. 

İzmir Ekonomi Üniversitesi‘nden Prof. Dr. Murat Aşkar‘ın yönetimindeki ikinci otumunda ise ODTܑden Prof. Dr. Uğur Halıcı‘nın "Derin Öğrenme"; Boğaziçi Üniversitesi‘nden Prof. Dr. H. Levent Akın‘ın "Zeki Robot Araştırmalarının Yapay Zekanın Gelişimine Katkıları" ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü‘nden Prof. Dr. Acar Savacı‘nın "Bilişsel Süreçlerin Modellemesinde Bir Sinir Hücresinin Davranışından Sinir Hücreleri Topluluklarının Dinamiklerine Hızlı Bir Bakış" başlıklı sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdiler. 

Konferansın son oturumu ise EMO İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş‘ın yönetiminde düzenlendi. Oturumda, ODTܑden Prof. Dr. Ahmet İnam "Can, Yapay Olarak Oluşturulabilir mi?" ve E3TAM Firması‘ndan Sedat Sami Ömeroğlu "Yapay Zekanın Gelecek Projeksiyonu" konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Konferans EMO‘nun Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlandı. Canlı yayın kayıtların aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: 

 

Bağlantılar

www.youtube.com/playlist?list=PLQIvUPs36rK_hGV7GgocfiRTQwZKVlPlo
 


ELEKTRİK FATURASI 137 TL`YE YÜKSELDİ (EGE TÜRK TV)

04.10.2018
 


Çok Okunanlar


EMO-GENÇ TOPLANTISI DÜZENLENİYOR

50. YIL SÖYLEŞİLERİ: DİJİTAL DÜNYADA MÜHENDİSLİĞİN ROLÜ

50. YIL SÖYLEŞİLERİ: ŞEHİR HASTANELERİ GERÇEĞİ

SMM ÜYELERE YÖNELİK PERİYODİK KONTROL HİZMETLERİ BAŞVURU FORMU

BİLİRKİŞİLİK BAŞVURULARI BAŞLIYOR

ŞEBNEM SEÇKİN UĞURLU, TASARRUFU ÖNLEMLERİNİ ANLATTI - VİDEO HABER

GARİP BİR ELEKTRİKSEL ARIZANIN ÖYKÜSÜ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ŞEBNEM SEÇKİN UĞURLU, TASARRUFU ÖNLEMLERİNİ ANLATTI - VİDEO HABER

KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİSLERİN ÖZLÜK HAKLARI İÇİN KAMPANYA BAŞLIYOR

“GÜVENLİK SİSTEMLERİ, PROJELENDİRME VE UYGULAMALARI” EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 438


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri