MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 351

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

BÜYÜK ASANSÖR BULUŞMASI İZMİR’DE BAŞLIYOR 
IX. Asansör Sempozyumu ve Sergisi 18-20 Ekim 2018 tarihleri arasından İzmir`de düzenleniyor. 30 bilimsel ve teknik bildirinin sunulacağı sempozyumda, `Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği` paneli ve `Onaylanmış Kuruluşların Uygunluk Değerlendirme Süreci` çalıştayı da gerçekleştirilecek. Sempozyumda `Artık Akım Anahtarı Kullanımı` eğitim yanı sıra ve ilköğretim çocuklarına yönelik `güvenli kullanım` eğitimi de düzenlenecek. Konuya ilişkin bugün (11 Ekim 2018) yapılan basın toplantısının haberine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi`nin 18-20 Ekim 2018 tarihleri arasından Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde birlikte düzenleyeceği Asansör Sempozyumu 2018`in, kamuoyuna duyurulması amacıyla bugün (11 Eylül 2018 Perşembe) basın toplantısı gerçekleştirildi.

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Avni Gündüz ve MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yaşartekin`in katımıyla düzenlenen basın toplantısında "Tasarım ve Teknoloji" ana temasıyla düzenlenecek sempozyuma ilişkin bilgi verildi. Asansör teknolojileri konusunda hızlı bir gelime yaşandığına dikkat çekilen ortak açıklamada, şöyle denildi: 

"İnsan yaşamının daha konforlu ve kolay hale gelmesinde önemli paya sahip taşıma sistemleri olan asansörler, yasal mevzuata uygun olarak yapılması, tasarımından imalatına, imalatından bakımına, bakımından periyodik kontrolüne kadar tüm süreçlerinde mühendislik hizmetine gereksinim duyan bir uzmanlık alanıdır. Asansör teknolojisindeki çok hızlı gelişmeler ve değişim, güvenlik, konfor, enerji verimliliği gibi konular asansörlerde mühendisliğin önemini gittikçe arttırmaktadır. Bu nedenle TMMOB Elektrik Mühendisleri ve TMMOB Makina Mühendisleri Odaları kendi meslek alanlarını doğrudan ilgilendiren asansör sektörüne yönelik çalışmalarını her anlamda geliştirerek meslek, üye ve toplum yararı çerçevesinde yoğunlaştırmaktadır."

Asansör Sempozyumu`nun tarihçesine ilişkin bilgiler ise açıklamaya şöyle yansıdı:

"Asansör Sempozyumu`nun tohumları, Türkiye`de ilk kez 1993 yılında İzmir`de düzenlenen İzmir Asansör Semineri ile atılmıştı. Bu yöndeki çabalarımız sonraki yıllarda İstanbul`da İletim Makinaları Kongre ve Sergisi olarak devam etmiş, 2006 yılından itibaren ise her iki yılda bir olmak üzere Asansör Sempozyumu olarak gerçekleştirilmiştir. Kurumsallaşan ve ülkemizdeki asansör sektörü için önemli bir etkinlik olduğuna inandığımız Asansör Sempozyumu ve Sergisi, ‘Tasarım ve Teknoloji` ana temasıyla 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde gerçekleştirilecektir."

30 Bildiri, Panel, Çalıştay ve Eğitimler
Sempozyumun dünyada yaşanan teknolojik gelişmelerin irdelenmesi, yasal düzenlemelerin ve standartların etkilerini tartışmayı hedeflediğine vurgu yapılan açıklamada, sempozyum programına ilişkin şu bilgilere yer verildi:  

"Sempozyum ile ülkemizde yaklaşık sayısı 300 bini bulan asansörlere ilişkin, ilgili sektörde üretim ve üretim sonrası süreçlerde yaşanan sorunlar ve bunların çözüm önerileri ortaya konulacaktır. Asansör Sempozyumu`nun düzenlenmesine ilişkin Yürütme Kurulumuz 7 toplantı gerçekleştirmiştir. Bu toplantılar sonunda Sempozyum programımız ortaya çıkmıştır.  Sektörün önde gelen kuruluşlarını İzmir`de bir araya getirecek Asansör Sempozyumu`nda 10 oturumda 30 bildiri sunulacaktır. Ayrıca Asansör Sempozyumu`nda sektörün sorunları ve çözüm önerileri oluşturabilmek amacıyla konunun tarafları olan bakanlık, dernekler ve odaların konuşmacı olarak katılımıyla ‘Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği` başlığında bir panel ve ‘Onaylanmış Kuruluşların Uygunluk Değerlendirme Süreci` konulu çalıştay gerçekleştirilecektir. Bildiri oturumlarının paralelinde Asansör Sempozyumu katılımcılarının yer alabileceği ‘Artık Akım Anahtarı Kullanımı` konulu eğitim ve ilköğretim çağındaki çocukların eğitimi amacıyla ‘Asansör ve Yürüyen Merdiven/Bantların Güvenli Kullanımı` konulu teorik ve pratik içerikli etkinlik düzenlenecektir. Bu etkinliklerin yanı sıra ‘Asansör Periyodik Kontrolleri Hakkında Bina Yöneticilerine Bilgilendirme Toplantısı` ile her yıl zorunlu olan asansör periyodik kontrolleri hakkında bina yöneticilerinin aydınlanmaları sağlanacaktır. İlk günün sonunda katılımcıların yorgunluklarını atmaları ve kaynaşma sağlanması amacıyla açılış kokteyli düzenlenecektir."

Asansör Sempozyumu`nun sektörünün en önemli etkinliklerinden birine dönüştüğüne vurgu yapılan açıklamada, etkinlik kapsamında firmaların katılımıyla sergi düzenlendiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Önde gelen sektörel dernekler, basın kuruluşları ve odalarca desteklenen ve sektörde, ulusal düzeyde yılın buluşması olarak kabul edilen etkinlik, asansör sanayicilerine, ürünlerini önemli bir platformda değerlendirme ve sergileme fırsatı da sunacaktır. Zengin bir içerikle bilgi şöleni şeklinde gerçekleştirilecek Asansör Sempozyumu ve Sergisi`ne sektörü oluşturan firmalar, ilgili bakanlıklar, sektörel dernekler, akademisyenler, meslek odaları ve bu alanda görev yapan mühendis ve teknik elemanların yanı sıra asansörlü bina yöneticilerini ve konuya duyarlı yurttaşlarımızı davet ediyoruz."
 

Sempozyum programına aşağıdaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.  

 

Dosyalar

(6291 KB)SÜS HAVUZLARINDA ÖNLEM MÜMKÜN (TRT 1) - VİDEO HABER

09.07.2019
 


Çok Okunanlar


BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETİ

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETİ

X. ULUSAL AYDINLATMA SEMPOZYUMU HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

KONAK BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ

TÜRKİYE ENERJİ ZAMLARINDA DÜNYA ŞAMPİYONU

TMMOB ÜYE PROFİLİ ARAŞTIRMASI: KRİZ VE MÜHENDİSLER

HİROŞİMA`NIN YIL DÖNÜMÜNDE NÜKLEER TEHLİKEYE HAYIR!

“İNSANCA YAŞAYACAK ÜCRET İSTİYORUZ!”

TMMOB KAMUCU POLİTİKALAR SEMPOZYUMU 22-23 KASIM`DA DÜZENLENİYOR

DEMOKRASİ İÇİN OMUZ OMUZA MÜCADELE ÇAĞRISI

Okunma Sayısı: 46


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri