MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI 
14 Ocak 2019 Pazartesi günü geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Yılmaz ve 17 Ocak 2019 Perşembe günü yaşamını yitiren EMO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Şakir Aydoğan için 23 Ocak 2019 Çarşamba günü EMO Konferans Salonu’nda geniş bir katılım ile anma etkinliği düzenlendi.
 

Anma Şakir Aydoğan ve Tahsin Yılmaz, yitirilen bütün değerler için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından Şakir Aydoğan ve Tahsin Yılmaz`ın fotoğraflarının yer aldığı filmler gösterildi. Film gösterimlerinin ardından etkinlik açılışını yapan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal şöyle konuştu "Hepinizi EMO Ankara Şubesi adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Geçtiğimiz hafta iki üzücü olayla karşılaştık. 14 Ocak`ta sevgili Tahsin Yılmaz, 17 Ocak`ta sevgili Şakir Aydoğan`ı kaybettik. Bugün onların anısına bir anma töreni yapmayı düşündük. Şakir Bey`le, Tahsin Bay hemen hemen aynı yaştaydılar. 68 yıllık yaşamları 10`ar dakikalık filmlere sığdırmak kolay değil. İkisiyle de çalışma fırsatına eriştim. Tahsin Bey vefat ettiğinde 14 Ocak 2019`da tam bir yıl önce EMO Ankara Şubesi`nin ön seçimleri yapılmıştı beraber aynı listeden seçime girmiştik. Hatta 14 Ocak`ta ön seçimin yıl dönümünde yönetime yıl dönümü mesajını atmaya hazırlanırken Tahsin Bey`in kalp krizi geçirdiği haberi geldi. Şakir Bey`le nisan ayından bu yana EMO Yönetim Kurulu`nda birlikte çalışıyorduk –EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olarak-. Her ikisi de Oda emekçisiydi. Günün her saati burada aktif bir şekilde çalışmalar içinde görebilirdiniz. Yaşlarına bakmadan inanılmaz aktif bir şekilde buradaki çalışmalarda yer almışlardı. Beraber bir çok etkinlikte yer almıştık. Şimdi EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek`e söz vermek istiyorum."

Ömürhan Soysal`dan sonra söz alan EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek şunları söyledi; " Hepinize merhaba. Oda olarak son 10 gün içinde iki elim olay yaşadık, çok üzgünüz gerçekten. Şüphesiz aileleri bu hüznü daha çok yaşıyorlardır. Ailesinin, yakınlarının, dostlarının, arkadaşlarının, EMO camiasının hepimizin başı sağ olsun. Bu acıların göz göre göre olduğunu gördük. Şakir Beyle 10 aydır birlikte çalışıyoruz. Şakir Bey`in son bir ayda eridiğini gördük. Bir anlamda elimizden kayıp gitti diyebiliriz. Şakir Bey son derece beyefendi nazik, hepimizin en sinirlendiği anda bile efendiliğini koruyan, arkamızda her zaman güvendiğimiz sırtımızı dayayabileceğimiz dost olarak var oldu. Evet kaybettik. Tahsin Bey`i çok tanımadım açıkçası. En son TEDAŞ Genel Müdürlüğü`ne birlikte gittik. Toplantıdan çıktık oldukça neşeliydi. Evine gitti. Buraya geldiğimizde Oda`da elim olayla karşılaştık. İkisi de bu ülkenin demokrasi mücadelesi ve özellikle de hep beraber bu zor dönemde, ülkemizin bu kadar diktatörlükle ezilmek istenen bir dönemde sırtımızı verebileceğimiz dostlukların oluşması çok önemli. Kendilerini unutmayacağız. Öylesine duygularla yüklüyüz ki birlikte çalıştığımız arkadaşların ne olduğunu da anlamadan başımıza bunlar geldi. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum özellikle ailesine baş sağlığı diliyorum."

Gazi İpek`in konuşmasının ardından Şakir Bey ve Tahsin Bey`in dönem arkadaşı TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Ataç da duygularını şöyle aktardı; " Ölüm erken gelir kimi zaman, bir yıldırım gibi düşer, alır götürür, yaşanacak onca şey varken….Sevgili arkadaşlar çok zamansız çok üst üste iki dostumuzu kaybettik. Sevgili arkadaşımız Tahsin ve Şakir sınıf arkadaşımdı. 48 yıllık yol arkadaşlarımdan bahsediyorum. Arkalarından konuşmak, bu anma gününde onlara bir şeyler söylemek çok zor. İnanıyorum ki çocukları eşleri farklı duygular içindedir ama biz de en az onlar kadar farklı duygular içindeyiz. Dostumuzu, kardeşimizi, arkadaşımızı kaybettik…hem de ikisini 4 gün arayla kaybettik. Ağır bir travma geçiriyoruz, kolay değil bunu kaldırmak. 48 yıl bir ömür. İyisiyle kötüsüyle birlikte olduk. Demokrasi mücadelemizde birlikte olduk, meslek mücadelemizde birlikte olduk. Yol arkadaşı olduk. İyi günde kötü günde birlikte olduk. Anma toplantısında yad edeceğiz. İkisi de ne acıdır ki yönetimlerdeyken vefat ettiler. İkisi de bizim temsilen Meslek Odamızda bizleri temsil ederken vefat ettiler. Onlara çok şey borçluyuz. İnanıyorum ki odamız onların ismini yaşatacak onların ismini unutturmayacak çaba içinde olacaktır. Sevgili dostlar söylenecek çok şey var ama tanımayanlar için söylüyorum ki iyi bir dost iyi bir arkadaş iyi bir yoldaş iyi bir baba iyi bir eşti sevgili arkadaşlarım. Elde olsa genç ölünmez, insanın öleceği gün bilinmez, yaptıkların hiç silinmez, bir gün ölünecek ölünecek be dostum…babasız evladı yetim sayarız, yaşama bir gün son noktayı koyarız, salamızı ruhumuzla duyarız, gün gelinecek gidilecek be dostum, insanlar doğar, insanlar yaşar, ölüme gelince her insan şaşar, ruh ebediyete bir anda koşar, vakti gelince ölünecek ölünecek be dostum…vakitsiz gittiler sevgili arkadaşlarım.

Geriye bırakmış oldukları bizlere emanet olarak Fatma ve Nurten bizim ablamız kardeşimizdir, kızları Ceren ve Özge bizim kızlarımızdır, oğlu Kemal ve Arda bizim çocuklarımızdır Katre bizim torunlarımızdır, saygıyla minnetle anıyorum."

Anma etkinliğinde Şakir Aydoğan`ın kızı Özge Aydoğan ve Tahsin Yılmaz`ın oğlu Kemal Yılmaz babalarıyla ilgili duygu ve düşüncelerini aktardılar. Anma etkinliğinde Şakir Aydoğan ve Tahsin Yılmaz`ın çalışma arkadaşları, sınıf arkadaşları, sevenleri, dostları duygu ve düşüncelerini aktardılar.

 

 GAZİ İPEK VE KARDELEN KAMİŞLİ`DEN KANAL D HABER`E DEĞERLENDİRME

15.06.2020
 


Çok Okunanlar


GAZİ İPEK VE KARDELEN KAMİŞLİ`DEN KANAL D HABER`E DEĞERLENDİRME

TEMMUZ AYINDA ONLINE MİSEM EĞİTİMLERİ DÜZENLENECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM MESLEK DALI KOMİSYONLARI KURULUYOR

SMM KOMİSYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

`UYGUN ELEKTRİK TESİSATI VE UYGUN KAÇAK AKIM RÖLELERİ HAYAT KURTARABİLİR` (SOL GAZETE, 13.06.2020)

EMO ANKARA ŞUBESİ: ÖLÜM SAÇAN TESİSATLAR BİR AN ÖNCE REVİZE EDİLMELİ (EVRENSEL, 13.06.2020)

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. ÖNEM YÖNETİM KURULU TARAFINDAN 13 HAZİRAN 2020 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN `UYGUN ELEKTRİK TESİSATI VE UYGUN KAÇAK AKIM RÖLELERİ HAYAT TURTARABİLİR` BAŞLIKLI BASIN AÇIKLAMASI

UYGUN ELEKTRİK TESİSATI VE UYGUN KAÇAK AKIM RÖLELERİ HAYAT KURTARABİLİR (ZAFER GAZETESİ, 13.06.2020)

Okunma Sayısı: 220


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.