MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EĞİTİM SEN VE MİMARLAR ODASINDAN MEB`İN ANKAPARK GEZİLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA


DUYURU


 
Öğrencilerimizin siyasi amaçlarla, siyasi propagandalarına malzeme konusu yapılması bir suçtur. Aynı zamanda anayasanın hükümleri uyarınca seçim kanunun 63. Maddesi gereğince memur ve kamu görevlilerinin araç ve gereç imkânlarını belli bir siyasi partinin hizmetine sunmaları da suçtur.
 

 

Basına ve Kamuoyuna,

Maliyeti, AOÇ üzerinde inşa edilişi ve de güvenliği tartışmalı olan ANKAPARK bu seferde seçim propagandasına dönüştürülmüş, milli eğitim müdürlükleri üzerinden öğrenci ve öğretmenler de buna alet edilmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan ve uzun süredir atıl durumda olan Ankapark, tepkilere rağmen yerel seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın da katılımıyla açılmış ve açılışında kısa bir süre sonra bir oyuncağın bozulması da tepkileri haklı çıkarmıştı.

Maliyetinin yanı sıra güvenliği de eleştirilen Ankapark konusunda Mimarlar Odası Ankara Şubesi, zeminin gevşek ve su varlığı yüksek bir mutlak tarım arazisi olduğunu, parkın yapım aşamasında teknik şartnamelerden kaçınıldığını, parktaki birçok araçta çökme ve paslanma olduğunu belirtilmiş, bakım ve onarım ihtiyacı var denmesine ve yetkili kurumlar göreve çağrılmasına rağmen açılışı yapılmıştır. Ankapark projesiyle ilgili Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından, aklı olan Ankapark‘taki oyuncaklara binmez diyerek açıkladığı Ankapark denemesinde Melih Gökçek`te yukarıda asılı kalmıştı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi, "Hızlı trenin sinyalizasyon olmadan açılıp kaza yapması gibi Ankapark`ın açılması da kazalara yol açacaktır" diyerek yurttaşları parktaki oyuncaklara binmemeleri konusunda uyarmıştı.

Bütün bu tartışmalar yürütülürken bu sefer de İlçe milli Eğitim Müdürlükleri üzerinden öğrencilerin Ankapark`a götürülmesine ve bunun için de her türlü baskı araçlarını kullanmaktan çekinmediklerine tanık oluyoruz. Öğrenci ve öğretmenleri resmi yazılar ve sözlü emirler üzerinden zorla AKP‘li Belediye başkanı adayının ve Cumhurbaşkanı`nın propagandası için kullanılan bir etkinliğe götürülmek istenmesi açıkça suçtur. Devletin bütün imkânlarının, iktidar partisi ve onun propagandasını yapan Cumhurbaşkanı`nın "eğlence merkezine gezi"  görünümlü propaganda için seferber edilmesi kabul edilemez. Milli Eğitim Müdürlüklerinin görevi iktidar partisinin mitinglerine insan toplamak değil, eğitimin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlamaktır.

Eğitim öğretim saatleri içinde ya da dışında öğrencilerin ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlerinin talimatı ile Ankapark`a taşınması yasaya açıkça aykırı olup, idareciler görevini kötüye kullanmıştır.

Öğrencilerimizin siyasi amaçlarla, siyasi propagandalarına malzeme konusu yapılması bir suçtur. Aynı zamanda anayasanın hükümleri uyarınca seçim kanunun 63. Maddesi gereğince memur ve kamu görevlilerinin araç ve gereç imkânlarını belli bir siyasi partinin hizmetine sunmaları da suçtur.

Ankapark`a götürülen öğrenciler, bir siyasi partinin dolgu malzemesi olduğundan habersizler, son yıllarda sık sık duydukları ve merak ettikleri, ancak çeşitli nedenlerle gitme şansı olmayan öğrenciler dağıtılan bildirileri görevliler dağıttığı için karşı çıkma şansları da yoktur. Gruptan ayrılma ya da tek başına Ankapark tan geri dönme şansı olmayan çocukların bu durumları suiistimal etmişlerdir. Çocuklarının elinde belediye başkanlığı seçimi bildirilerini gören öğrenci velileri okul idaresinin çocuklarını hedef alacakları kaygısı ile sessiz kalmayı tercih etmektedirler.

Ankapark`a gezi, eğlence adı altında yerel seçimlere yönelik siyasi propaganda yapılması, öğrencilerin siyasi etkinliklere alet edilmesi, AKP politikalarına dolgu malzemesi yapılması kabul edilemez. Yaşları 18 olan çoğu lise öğrencilerinin iktidar partisine oy vereceklerinin düşüncesi ile yapılan bu tutum ilgili eğitimcilerin eğitimci olma kimliği ile bağdaşmamaktadır.

Eğitim kurumlarını, öğretmen ve öğrencileri bir siyasi partinin propagandasına alet edecek şekilde yetkilerini kötüye kullananlar ile ilgili gerekli işlemler derhal başlatılmalıdır. Ayrıca Ankapark oyuncaklarının her türlü testten geçtiğine ilişkin bağımsız firmalar tarafından verilecek raporların ve güvenlik sertifikalarının kamuoyuna açıklanmasını istiyoruz.

EĞİTİM SEN ANKARA ŞUBELERİ VE MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİORTA GERİLİM PANO TİPLERİ, TİP TESTLER, STANDARTLAR KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

12.06.2019
 


Çok Okunanlar


WEBİNAR: ELEKTRONİKTE ARIZA BULMA TEKNİKLERİ

ORTA GERİLİM PANO TİPLERİ, TİP TESTLER, STANDARTLAR KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ VE KESİN HESAP KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

GENÇ MÜHENDİSLER PİKNİKTE BULUŞTU

TS 8737 YAPI RUHSATI STANDARDININ YÜRÜTMESİ DURDURULDU

YG TESİSLERİ VE İŞ GÜVENLİĞİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN ODTÜ SAVUNULMALIDIR DİRENİŞİNE DESTEK ZİYARETİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDIK

YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ PARATONERLER KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMܒNDE MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

Okunma Sayısı: 7


Tüm Duyurular

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri