MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 360

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TRT’DE İSTİHDAM FAZLASI PERSONEL YOKTUR! 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Basın Yayın ve İletişim Emekçileri Sendikası (Haber-Sen), TRT’de 169 çalışanın `istihdam fazlası personel` olarak belirlenmesine tepki göstermek amacıyla, 23 Mayıs 2019 tarihinde TRT Ankara Radyosu önünde basın açıklaması düzenledi. Aralarında EMO üyelerinin de bulunduğu deneyimli personelin tasfiye edilmeye çalışıldığına dikkat çekilen açıklamada, TRT’nin özerk, demokratik ve kamusal yayın yapacak bir yapıya kavuşturulması için mücadele çağrısı yapıldı.
 

CHP milletvekilleri Ali Öztunç ve Servet Ünsal, İyi Parti Milletvekili Prof. Dr. Ayhan Altıntaş, HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ve TİP Milletvekili Barış Atay`ın da destek verdiği basın açıklamasında, "AKP elini TRT`den çek", "Emekçi kıyımı durdurulsun", "Yandaş TRT istemiyoruz", "TRT halkındın halkın kalacak" sloganları atılırken, "İktidara değil, halka hizmet eden TRT" ve "İstihdam fazlası değil yönetim hatası" yazılı dövizler taşındı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, alanda yaptığı açıklamada, TRT`de yaşanan usulsüzlere karşı Haber-Sen`le birlikte mücadele etmeye kararlı olduklarını ifade ederek, "TRT çalışanlarının istihdam fazlası personel olarak tasfiye edilmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Ortak açıklama metnini ise Haber-Sen Genel Başkanı Musa Özdemir okudu. "İstihdam Fazlası Personel" uygulamasının, aralarında EMO üyelerinin de bulunduğu deneyimli personelin tasfiye edilmesinin, aracına dönüştüğüne vurgu yapılan açıklamada, geçen yıl da "sürgün tehdidiyle" 1774 personelin emekli edildiği belirtildi.  İstihdam fazlası ilan edilen kişiler arasından mühendis, sanatçı, prodüktör, yönetmen, spiker, montajcı, müfettiş, muhabir, kameraman, memur, şeflerin bulunduğu vurgu yapılan açıklamada, "Çoğunluğu TRT`de yetişen, bilgi ve birikimlerini kuruma aktaran çalışanların, uzmanlık alanları dışında görevlendirilerek atıl bırakılmak istenmesi, kamu yönetiminde etik ve liyakat ilkelerine aykırı olduğu gibi, kurumsal hafızanın da yok edilmesine neden olacaktır" ifadelerine yer verildi. Devlet Personel Başkanlığı`na bildirilen listesini geri çekilmesi gerektiğinin altı çizilen açıklamada, şöyle denildi: 

"Bilinmelidir ki bir mühendis, ses sanatçısı, prodüktör, yönetmen, spiker, montajcı ve diğerleri bu ülkede kolay yetişmiyor. Belli bir çabanın, emeğin, birikimin ürünü olan bu çalışanları hangi kuruma göndermeyi düşünüyorsunuz?"

"Tek Bir Sesin Sesi"
Anayasa`ya göre tarafsız bir kamu hizmeti yayıncısı olması gereken TRT`nin, Kanun Hükmünde Kararname ve Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle özerk yapısının bozulduğuna işaret edilen açıklamada, "Gelirleri, halkın vergileri ve bandrol ücretlerinden oluşan TRT, 31 Mart seçimlerinde de görüldüğü üzere ‘Tek Bir Sesin Sesi` olmuştur." Deneyimli personelin "istihdam fazlası" ilan edilerek havuza gönderilirken, TRT`ye kurum dışından personel alındığına dikkat çekilen açıklamada, "Kendi ‘yandaşlarını` yine ‘yandaş kurumlardan` TRT`ye aktaranlar bir yandan da dış yapımlarla kendi destekçilerinin cebini doldurmaktadır" ifadelerine yer verildi.  TRT`nin şirkette, çalışanlarının ise iş güvencesinden yoksun, yönetenlerin iki dudağı arasından çıkacak kararlarla çalışan kişilere dönüştürülmek istendiğine vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelerle sonlandırıldı:
 "TRT`yi siyasi kadrolaşma için mekan olarak görenler bilmeliler ki TRT emekçileri sahipsiz değildir. Sadece TRT çalışanlarının haklarının korunması için değil, TRT`nin özerk, demokratik ve kamusal yayın yapacak bir kurumsal yapıya kavuşturulması için tüm kamuoyunu duyarlı olmaya ve mücadelemize destek vermeye çağırıyoruz."
 HÜKÜMETİN SALGINDAN DAHA ÖNCELİKLİ DERDİ: ODALAR VE BAROLAR SÖYLEŞİSİ - CANLI YAYIN KAYDI

23.05.2020
 


Çok Okunanlar


BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ-BAŞVURU

COVİD 19 PANDEMİSİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ - CANLI YAYIN KAYDI

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ : COVİD 19 PANDEMİSİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: NESNELERİN İNTERNETİ İÇİN BÜTÜNLEŞİK TAHMİNLEME - ÇİZELGELEME // KAYIT

EMO İZMİR ŞUBESİ MAYIS 2020 BÜLTENİ YAYIMLANDI

E-SERBEST MESLEK MAKBUZU ZORUNLUĞU BAŞLIYOR

ÇEVRİMİÇİ UV-C DEZENFEKTASYON SEMİNERİ - ONLİNE KAYIT

33. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: HÜKÜMETİN SALGINDAN DAHA ÖNCELİKLİ DERDİ: ODALAR VE BAROLAR

TMMOB`YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK TEPKİ

Okunma Sayısı: 27


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.