MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

KADINLAR ÖLMEK DEĞİL, YAŞAMAK İSTİYOR! 
EMO Ankara Şubesi Kadın Komisyonu 23 Ağustos 2019 tarihli basın açıklamasında, eski kocası tarafından katledilen Emine Bulut ve şiddete maruz kalan bütün kadınlar için “Kadınlar ölmek değil yaşamak istiyor.” dedi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
 

Kırıkkale`de 18 Ağustos 2019 günü, eski kocası Fedai Baran tarafından katledilen Emine Bulut, kayıtlara 23 Ağustos 2019 itibariyle bu yıl içinde öldürülen 224. kadın olarak geçti. Aynı gün içinde Konya`da Tuba Erkol, uğradığı şiddet nedeniyle şikayetçi olduğu ancak uzaklaştırma kararına uymayan eşi Bekir Erkol tarafından, Ağrı Sığınma Evi‘nde kalan Emine Nuyan ise Patnos`ta eşi Özkan Nuyan tarafından öldürüldü.

Şiddetten Ölen Kadınlar İçin Dijital Anıt, anitsayac.com sitesine göre bu yıl öldürülen kadınların sayısı ne yazık ki 224`e ulaştı. 2008-2019 yılları arasında babaları, erkek kardeşleri, kocaları, partnerleri, ayrıldıkları halde HALA üzerlerinde hak iddia etmeye devam eden "eski" partnerleri, töre tetikçileri, yani kısaca erkekler tarafından katledilen kadın sayısı 2717`yi buldu.

Ancak unutulmamalıdır ki, bu kızkadeşlerimiz birer istatistiki veri değil. Her biri -erkekler tarafından katledilene kadar- yaşayan, nefes alan, üreten, hayal kuran, gülen, ağlayan, istekleri ve -inanmayacaksınız ama- istemedikleri de olan birer kadındı.

Çalıştığı plazada işvereni tarafından cinsel saldırıya uğrayıp, intihar süsü vermek için aşağı atılan Şule Çet davasının belirsizliği sürerken, bu toprakların her yerinde kadınların katledildiklerini görüyoruz. Bir yandan boşanma hakkı, nafaka üzerinden sürdürülen saldırgan tartışmalarla fiilen bitirilmek istenirken, diğer yandan boşanma bir cinayet nedeni olarak normalleştirilmeye çalışılıyor. BİR KADINI ÖLDÜRMENİN HİÇ BİR GEÇERLİ NEDENİ OLAMAZ!

Devlet cinayetleri önleyici koruma desteğini vermek, sığınma evlerinin sayısını ve gizliliğini artırıp şartlarını iyileştirmek, erkeklere caydırıcı cezalar vermek yerine katillerin sırtını sıvazlıyor. Erkek egemen zihniyetle beslenen ve patriyarkanın her tür kaymağını yiyen iktidar, kadınların çalışmasına, sosyal yaşama katılmasına, doğurup doğurmayacağına, gülüp gülemeyeceğine, dilediği gibi giyinip giyinemeyeceğine bile karışıyor.

Bir kızkardeşimizi daha kaybetmeye tahamülümüz yok! Bir kişi daha eksilmeyeceğiz! Bu nedenle, Anayasa‘nın ve İstanbul Sözleşmesi‘nin gerekleri derhal yerine getirilmeli, yasalar uygulanmalı, "iyi hal" ve "haksız tahrik" adı altında uygulanan teşvik indirimlerine son verilmelidir. Kadınlar olarak EŞİT yurttaşlık haklarımızı istiyoruz!

Tarihin tekerrürden ibaret olduğu düzeninizi yıkmaya geliyoruz. Failleri masaya yatırmak, onlara dair istatistikleri de konuşmak istiyoruz! Yargının verdiği "ödül gibi" cezaların hesabını soruyoruz! Kaç faile ne oranda ceza indirimi yapıldığını, kaçına "sevgilimdi, namusumu korudum, tahrik etti, erkekliğime hakaret etti" diyerek haksız tahrik indirimi kapabileceği konusunda yol gösterildiğini, kaçının duruşma günü takılan bir kravata bir ömür satın alabildiğini, kaç hakimin kanıtları hiçe sayıp sadece katil erkeklerin beyanına göre karar verdiğini "üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla" yazın istiyoruz.

Çünkü ERKEKLER KADINLARI ÖLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR, HALA!

 

EMO ANKARA ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU

 

 

 TED ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANI PROF.DR.ERDEM YAZGAN’DAN SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NA KATILIM ÇAĞRISI

18.09.2019
 


Çok Okunanlar


SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI 2019 İÇİN ONLİNE KAYITLAR BAŞLADI!

ÇOCUKLAR İÇİN ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

EŞLİ LATİN DANSLARI KURSU BAŞLADI

SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI 5 - 6 EKİM 2019`DA ANKARA`DA

AYDIN YÖRESİ HALK OYUNLARI KURSUMUZ BAŞLIYOR

ODTÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF.DR.FATOŞ YARMAN VURAL’DAN SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NA KATILIM ÇAĞRISI

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİKTE YENİ TEKNOLOJİLER WEBINAR DÜZENLENDİ

ÜYELERİMİZLE EYMİR’DE BULUŞTUK

BİLKENT ÜNİVERİSTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ.DR.SELİM AKSOY’DAN SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NA KATILIM ÇAĞRISI

EMO`DAN ANKET ÇALIŞMASI: KRİZ MÜHENDİSLERİ NASIL ETKİLİYOR?

Okunma Sayısı: 301


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri