MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 357

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

GELECEĞİN MÜHENDİSLİĞİ İZMİR’DE ŞEKİLLENDİRİLDİ


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından `Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme` ana temasıyla düzenlenen VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlendi. Ülke genelinde kayıtlı 6 bine yakın mühendis ve teknik elemanların katılım sağladığı buluşma kapsamında 4 büyük sempozyum ve özel etkinlikler gerçekleştirildi. Kongre oturumlarında teorik ve uygulama bilgilerine dayanan sunumları takip eden katılımcılar, sergi alanında ise yeni geliştirilen teknolojileri tanıma şansı yakaladılar.
 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İZMİR ŞUBESİ BASIN BÜLTENİ

Binlerce Mühendis 4 Günlük "Dijitalleşme" Temalı Kongre`de Buluştu…

GELECEĞİN MÜHENDİSLİĞİ İZMİR`DE ŞEKİLLENDİRİLDİ

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından "Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme" ana temasıyla düzenlenen VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde düzenlendi. Ülke genelinde kayıtlı 6 bine yakın mühendis ve teknik elemanların katılım sağladığı buluşma kapsamında 4 büyük sempozyum ve özel etkinlikler gerçekleştirildi. Kongre oturumlarında teorik ve uygulama bilgilerine dayanan sunumları takip eden katılımcılar, sergi alanında ise yeni geliştirilen teknolojileri tanıma şansı yakaladılar.

Kongre`nin 4 günlük programı kapsamında  X. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu, V. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu, IV. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu`nun yanı sıra "SMM Forumu" ve "Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme" başlıklı iki özel etkinlik düzenlendi. Binlerce mühendis ve teknik elemanı buluşturan Kongre, bilim insanları, üreticiler, tasarımcılar ve uygulayıcıları ile kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Bilimsel bildirilerin yanı sıra, uzman mühendisler tarafından gerçekleştirilen uygulama ve proje sunumlarıyla, ülkemizin mühendislik birikiminin paylaşılmasına sağlandı. Alanlarında uzmanlıkları ve saygınlıklarıyla tanınan 15 yabancı konuşmacının da katılım sağladığı Kongre, dünya genelinde oluşan deneyimlerin ülkemize aktarılmasında da köprü işlevi gördü.

Ulusal Aydınlatma Sempozyumu
Kongre kapsamında Aydınlatma Türk Milli Komitesi`nin desteğiyle onuncusu düzenlenen Ulusal Aydınlatma Sempozyumu kapsamında 19 bildiri ve 5 proje sunumu gerçekleştirildi. "Aydınlatmada Dijitalleşme ve Etkileri" ana teması altında düzenlenen sempozyumda, "Şehir İçi Sokak Aydınlatmalarında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri" başlığı altına bir panel de düzenlendi.

Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu
Kongre kapsamında beşinci kez gerçekleştirilen Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu`nda ise dijitalleşmenin akıllı binalar başta olmak üzere yapılara yansıması irdelendi. Toplamda 27 bildirinin sunulduğu sempozyumda, uluslararası katılımcılar 3 sunumla yer aldılar.

Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu`nda ise "Enerji Depolama Sistemlerinde Mevzuat, Mevcut Durum ve Yeni Teknolojiler" başlıklı panel düzenlendi.. Sempozyum kapsamında 8`i uluslararası olmak 55 teknik ve bilimsel bildiri sunumu 4 güne yayılan program çerçevesinde gerçekleştirildi. Endüstriyel tesislerdeki dijital dönüşümün masaya yatırıldığı sempozyumda, endüstriyel tesislerde bakım teknolojilerine ilişkin bildiriler de yer aldı. Robotik otomasyon uygulamalarının bakımına ilişkin bildirilerin de sunulduğu oturumlarda, elektrik santralları, rafineriler gibi tesislerinde yürütülen bakım faaliyetlerine ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. Akıllı şebekelerde talep yönetimi, siber güvenlik, dağıtık üretim birimlerinin şebekeye etkilerin konularının ön plana çıktığı sempozyumda, giderek yaygınlaşan elektrikli araçlar ve şarj istasyonlarının şebekeye etkileri de irdelendi. Sempozyumda çatı güneş santralı yatırımlarının yanı sıra, atıl kalan doğalgaz santrallarının durumu da masaya yatırıldı.

Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu
Kongre kapsamında ilk kez düzenlenen Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu`nda ise 17 bildiri sunumunun yanında "Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği ve Değişiklik Çalışmaları" başlıklı bir de panel düzenlendi. EMO`nun uluslararası standartlara uygun olarak güncellenmesi için uzun yıllardır girişimlerini sürdürdüğü yönetmeliğe ilişkin konunun tüm taraflarının katıldığı panelde, uygulayıcı kurumların temsilcileri de yer aldı. Patlayıcı ortamlarda (ATEX) alınması gereken önlemlere ilişkin sunumların ön plana çıktığı sempozyumda, kullanılması gereken teçhizat ve koruyucu sistemlerin yanında, patlayıcı ortam içeren tesislerde çalışan personelin eğitimine yönelik de bilgiler aktarıldı.

SMM Forumu
Kongre kapsamında Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) Hizmetlerini yürüten EMO üyelerine yönelik olarak düzenlenen forumda ise ülke genelinde elektrik dağıtım bölgelerindeki uygulama farklılıkları değerlendirilerek, yaşanan sorunlara çözüm önerileri geliştirildi.

Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme Özel Etkinliği
Kongre kapsamında son gün "Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme" başlıklı özel bir etkinlik düzenlendi. Endüstri 4.0 kapsamında yaşanan gelişmelerin elektrik şebekelerine etkilerinin irdelendiği oturumun yanı sıra, yapay zeka çözümleri, robotik ve dijital fabrika uygulamalarına ilişkin sunumların gerçekleştirildiği oturumlar da düzenlendi. "Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme" ana teması altında gerçekleştirilen Kongre`de temaya uygun olarak son gün düzenlen özel etkinlikte, diğer alanlardaki bilimsel ve teknolojik gelişmeler, "Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme" kapsamında da değerlendirildi.

Sergi Alanında Yeni Teknolojiler Yer Aldı
Kongre ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilen sergide ise ulusal ve uluslararası ölçekli 61 firma 1.700 metrekarelik alanda yeni teknoloji ve hizmetleriyle katılım sağladı. Alanda faaliyet gösteren firmalar ile mühendisler ve diğer profesyoneller arasında iletişim olanağı yaratan sergide, güç kalitesi, otomasyon, AG-OG şalt malzemeleri, jeneratör, kesintisiz güç kaynakları, transformatör, kablo, güneş enerjisi ve exproof sistemleri, aydınlatma, otomasyon, yangın ve güvenlik ekipmanlarından, veri merkezi ve bina kontrol sistemlerine varıncaya kadar geniş bir ürün yelpazesi yer aldı. Bilim dünyası, mühendisler ve sektör profesyonellerini buluşturan etkinlikte, yeni teknolojilere ilişkin, katılımcılar 4 gün boyunca bilgilendirildi. Öte yandan sergi alanına kurulan Elektrik Müzesi`nde ise tarihi niteliği olan ve kilometre taşı sayılabilecek cihazlar sergilenerek, bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
İZMİR ŞUBESİ
21 Ekim 2019VI. ETUK -KATILIMCILAR KONGRE VE SERGİYİ DEĞERLENDİRDİ

08.01.2020
 


Çok Okunanlar


33. DÖNEM KURULLARI BELİRLENDİ

EMO İZMİR ŞUBESİ YENİ ÇALIŞMA DÖNEMİNE HAZIRLANIYOR

SMM ÜYE BULUŞMASI DÜZENLENDİ

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI YENİ DÖNEME HAZIR (İLKSES GAZETESİ)

UZAKTAN İZLEME VE KONTROL SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

EMO: YANGINLARI ANCAK DENETİM ÖNLER (DOKUZ EYLÜL GAZETESİ)

EBSO’DAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ DENEYİM PAYLAŞIM TOPLANTISI

GENEL KURULLAR SÜRECİNDE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

KİTAP OKUMA -DEĞERLENDİRME ETKİNLİĞİ

Okunma Sayısı: 140


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.