MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 360

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EFELER BELEDİYESİ’YLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi ile Aydın Efeler Belediyesi arasında 5 yıllık mesleki işbirliği protokolü imzalandı. Belediye sınırları içinde EMO üyelerinin verdiği mühendislik hizmetlerinin kamu yarına yürütülmesini hedefleyen bilimsel teknik işbirliğini kapsamında, yapı ruhsat süreçlerinin mevzuatlara uygun olarak hızlı ve etkin biçimde ilerlemesi hedefleniyor.
 

EMO İzmir Şubesi ile Aydın Efeler Belediyesi arasında mesleki işbirliği protokolü, 22 Nisan 2020 tarihinde imzalandı. Efeler Belediyesi`nde düzenlenen imza törenine, Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay ve EMO Aydın İl Temsilcisi Haluk Demirci katılım sağladı.

İmza töreninde konuşan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, "Elektrik Mühendisleri Odası üyelerince Efeler Belediyesi ve Efeler halkına sunulan elektrik hizmetlerinin yasal ve düzgün bir şekilde gerçekleştirilmesi için kendileriyle iş birliği içerisinde bu protokolü imzalıyoruz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

İlçe sınırları içerinde gerçekleştirilecek elektrik mühendisliği hizmetlerinin, bilime ve tekniğe uygun olarak yürütülmesi amacıyla yapılan görüşmeler neticesinde protokolün hazırlandığını ifade eden EMO Aydın Temsilcisi Haluk Demirci ise protokolün Efeler halkına ve EMO üyelerine hayırlı olmasını diledi.

İlçe sınırları içinde sağlıklı kentleşme ve nitelikli bir yapılaşma sağlanarak, halk sağlığı, tarih, kültürel, doğa, çevre ve ekolojik değerlerin korunmasını hedefleyen protokol, belediye sınırlarında verilecek elektrik mühendisliği hizmetlerinin daha kaliteli ve verimli hale getirmeyi amaçlıyor. EMO üyelerinin verdiği mühendislik hizmetlerinin kamu yarına yürütülmesini hedefleyen protokol, yapı ruhsat süreçlerinin mevzuatlara uygun olarak hızlı ve etkin biçimde ilerlemesini amaçlıyor. EMO üyeleri arasında haksız rekabet oluşmasını da engelleyecek olan protokol, düşük kalitedeki mühendislik hizmeti dolayısıyla yurttaşların ve belediyenin maddi veya manevi zarar görmesi riskini azaltmayı hedefliyor.

Sicil ve Kontrol Süreçleri  
Beş yıl süreyle geçerli olacak protokol kapsamında, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği çerçevesinde parsel bazında proje müellifliği ve/veya fenni mesuliyet üstlenecek mühendisin EMO tarafından tutulan sicilindeki; kayıt ve üyelik durumu, büro tescili durumu ve süreli veya süresiz kısıtlılığı bulunup/bulunmadığına bakılacak. Ayrıca, fenni mesuliyet üstlenecek mühendis için 120 bin metrekare (m2) sınırı ve şantiye şefliği üstlenecek mühendisin 5 adet ve/veya 30 bin m2 sınırının aşılıp aşılmadığı denetlenerek, ilgili mevzuatlarca proje müellifliği, fenni mesuliyet ve şantiye şefliği üstlenemeyecek olanların faaliyetlerine engel olunacak.
5393 sayılı Belediye Kanunu`nun ve 6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Kanunu`nun uyarınca hazırlanan protokol kapsamında proje müellifliği, fenni mesuliyet, şantiye şefliği ile ilgili hizmetlerin EMO onayına sunulması, düzenlenecek ilgili formların EMO tarafından kontrol ve tasdik edilmesi kararlaştırıldı.

Beş yıl süre ile geçerli olacak olan protokolde, ihtiyaç duyulması halinde ayrıntılı düzenlemelere ve maddelerde değişikliğe gidilebilecek. Belediye ile EMO`nun müştereken yapacağı değişiklik ve düzenlemelerin yanında protokol kapsamındaki konulara ilişkin farklı protokoller de yapılabilecek, ihtiyaç duyulursa uygulamaya yönelik çalışma grupları da oluşturulabilecek. Sürenin bitiminden önce taraflarca fesih ile ilgili bir talep olmaması halinde protokol, 5 yıl süreyle geçerli olmak uzatılmış sayılacak.SÖYLEŞİ: PANDEMİ SONRASI MÜHENDİSLER: TOPLUMA VE GELECEĞE DAİR - CANLI İZLE

04.06.2020
 


Çok Okunanlar


BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ-BAŞVURU

COVİD 19 PANDEMİSİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ - CANLI YAYIN KAYDI

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ : COVİD 19 PANDEMİSİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: NESNELERİN İNTERNETİ İÇİN BÜTÜNLEŞİK TAHMİNLEME - ÇİZELGELEME // KAYIT

HÜKÜMETİN SALGINDAN DAHA ÖNCELİKLİ DERDİ: ODALAR VE BAROLAR SÖYLEŞİSİ - CANLI YAYIN KAYDI

E-SERBEST MESLEK MAKBUZU ZORUNLUĞU BAŞLIYOR

PANDEMİ FATURASI AĞIRLAŞIYOR

TMMOB MİLLETVEKİLLERİNİ UYARDI
DEĞİŞİKLİK TEKLİFLERİ ANAYASA’YI İHLAL EDER


EMO İZMİR ŞUBESİ MAYIS 2020 BÜLTENİ YAYIMLANDI

ÇEVRİMİÇİ UV-C DEZENFEKTASYON SEMİNERİ - ONLİNE KAYIT

Okunma Sayısı: 58


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.