MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 360

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

DANIŞMA KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi 33. Dönem 1. Danışma Kurulu toplantısı, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Dönemin ilk toplantısına katılım sağlayan Danışma Kurulu üyeleri, gerçekleştirilecek çalışmalara ilişkin hazırlanan Çalışma Raporu taslağını değerlendirerek, koronavirüs salgını dolayısıyla alınan önlemleri ve çevrimiçi eğitimlere ilişkin değerlendirmelerini paylaştılar.
 

Çalışma döneminin ilk Danışma Kurulu toplantısı, koronavirüs salgını nedeniyle 15 Nisan 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. "Pandemi Sürecinde Oda/Şube Çalışmaları", "Şube Çalışma Programı Hakkında Görüşmeler", "Dağıtım Şirketi ile İlişkiler", "Dilek ve Öneriler" gündemiyle gerçekleştirilen toplantıya 60 kişi İnternet üzerinden katılım sağladı. EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu`nun yönettiği çevrimiçi toplantıda, 1-2 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen EMO İzmir Şubesi 33. Olağan Genel Kurulu sonrasında gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin temel bilgiler verilerek başlandı. EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi`nin tamamlanmasına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalara değinilen toplantıda, bodrum katta oluşturulan eğitim salonu ve laboratuvara ilişkin de bilgi verildi. Şube`nin Oda merkezi ve TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmalara ilişkin bilgi verilerek, mali durum değerlendirildi. Koronavirüs salgını sonrası alınan önlemler ve değişen çalışma koşullarına ilişkin bilgi verilen toplantıda, sokağa çıkma sınırlaması getirilen 65 yaş ve üstü üyeleri için düzenlenen dayanışma kampanyasına da değinildi.

Danışma Kurulu üyeleri bu dönem komisyon çalışmalarının önem kazandığına vurgu yaparak, verimliği artırmak için komisyonların çalışma programı hazırlayarak, çalışmalarını bir program doğrultusunda yürütmesi tavsiyesinde bulundular. Çevrimiçi eğitimlerin de değerlendirildiği toplantıda, MİSEM kapsamında uygulamalı bölümleri de bulunan YG İşletme Sorumluluğu, Elektrik Tesislerinde Topraklamalar, Elektrik Tesislerinin Denetlenmesi ve Raporlanması gibi eğitimlerin bütünüyle çevrimiçi verilmesinin uygun olmadığı ifade edilerek, bu eğitimlerde uygulamalı bölümlerin yapılması gerektiği ifade edildi.

Salgın ve ekonomik kriz nedeniyle dayanışmaya olan ihtiyacın büyüdüğüne işaret edilen toplantıda, şubenin mali bütçesi ve üyelerin desteğiyle üyelerin mesleki gelişimine katkıda bulunacak dışarıda bulunan çevrimiçi eğitim portallarından üyelere özel indirimli eğitimler düzenlenmesi önerildi. Çevrimiçi toplantılar için kullanılan uygulamanın kurulumu ve kullanımını anlatan görsel bilgilendirme dosyası hazırlanması istenilen toplantıda, uzaktan eğitim kapsamında geçmiş yıllarda kayıt altına alınan videoların kullanılabileceği belirtildi. Toplantıda Şube Bülteni`nin online yayının görsel olarak iyileştirilmesi için öneriler de dile getirildi.
Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmeliği`nin hükümlerinin hatırlatıldığı toplantıda, yönetmelik kapsamında EMO`nun eğitim, yetkilendirme ve izleme hizmetlerinde yetkili kuruluş olmasına yönelik araştırılması yapılması önerilirken, SMM eğitimlerinde ise en az ücret bedellerinin hesaplanması ilişkin konuların daha detaylı bir şekilde işlenmesi gerektiği ifade edildi.

Salgın sürecinde sağlıkta özelleştirmenin ve başta tarım olmak üzere plansız ekonomi politikalarının yarattığı tahribatın daha görünür hale geldiğine değinilen toplantıda, kamusallık vurgusunun ön plana çıkacağı etkinliklerin düzenlenmesini faydalı olacağı belirtildi.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantı, Danışma Kurulu üyelerine taslak olarak iletilen 33. Dönem Çalışma Programı hakkında görüş ve önerilerini elektronik ortamda iletebilecekleri hatırlatılarak, tamamlandı.SÖYLEŞİ: PANDEMİ SONRASI MÜHENDİSLER: TOPLUMA VE GELECEĞE DAİR - CANLI İZLE

04.06.2020
 


Çok Okunanlar


BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ-BAŞVURU

COVİD 19 PANDEMİSİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ - CANLI YAYIN KAYDI

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ : COVİD 19 PANDEMİSİ SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: NESNELERİN İNTERNETİ İÇİN BÜTÜNLEŞİK TAHMİNLEME - ÇİZELGELEME // KAYIT

HÜKÜMETİN SALGINDAN DAHA ÖNCELİKLİ DERDİ: ODALAR VE BAROLAR SÖYLEŞİSİ - CANLI YAYIN KAYDI

E-SERBEST MESLEK MAKBUZU ZORUNLUĞU BAŞLIYOR

PANDEMİ FATURASI AĞIRLAŞIYOR

TMMOB MİLLETVEKİLLERİNİ UYARDI
DEĞİŞİKLİK TEKLİFLERİ ANAYASA’YI İHLAL EDER


EMO İZMİR ŞUBESİ MAYIS 2020 BÜLTENİ YAYIMLANDI

ÇEVRİMİÇİ UV-C DEZENFEKTASYON SEMİNERİ - ONLİNE KAYIT

Okunma Sayısı: 47


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.