MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 239  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÜRETİMDEN KULLANIMA, ASANSÖRLER HER AŞAMADA DENETLENMELİ! 04.10.2019

    

Konya’da 27 Eylül 2019 tarihinde üniversite öğrencisi genç bir kadının, tartıştığı araştırma görevlisi bir erkek tarafından uğradığı şiddet sonucu asansör boşluğuna düşüp ağır yaralanmasıyla ilgili EMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulu tarafından 4 Ekim 2019 tarihinde yapılan basın açıklamasında “Üretimden kullanıma, asansörler her aşamada denetlenmeli!.” denildi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

PHP İLE DİNAMİK WEB PROGRAMLAMA KURSU DÜZENLENECEK 04.10.2019

    

EMO Ankara Şubesi Eğitim Merkezi 2019 Ekim, Kasım, Aralık ayları boyunca yedi farklı konu başlığında düzenlenecek kurslar ile üyelerimizin mesleki gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda üyemiz Ali Haydar Gümüş tarafından “PHP İle Dinamik Web Programlama Kursu”, 26-28-29 Kasım, 03-05-06-10 Aralık 2019 tarihlerinde EMO Ankara Şubesi’nde düzenlenecek. Kursu verecek Ali Haydar Gümüş’ün PHP İle Dinamik Web Programlama ile ilgili yaptığı katılım çağrısı videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

LED AYDINLATMA TEKNOLOJİLERİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ 03.10.2019

    

“Led Aydınlatma Teknolojileri” konulu webinar 1 Ekim 2019 Salı günü Elektrik Elektronik Mühendisi Tarık İlker tarafından gerçekleştirildi. Sunumu videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, 10 EKİM-DER 10 EKİM ANKARA GAR KATLİAMI ANMA PROGRAMI 03.10.2019

    

10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nın 4. yıldönümü anması için DISK-KESK-TMMOB-TTB ve 10 EKİM BARIŞ ve DAYANIŞMA DERNEĞİ ortak bir anma programı hazırladı. Anma programına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMCİ EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR 02.10.2019

    

Robotik Kodlama Eğitimci Eğitimi, 01 Ekim 2019 Salı günü EMO Toplantı Salonu’nda geniş katılım ile başladı. Üyemiz Alper Gencan tarafından düzenlenen eğitimler 08-10 Ekim tarihlerinde devam edecek.

NOKTA TEK KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE MESLEKİ TANITIM SUNUMU YAPILDI 02.10.2019

    

Altındağ Nokta Tek Koleji,11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 1 Ekim 2019 Salı günü mesleki tanıtım sunumu yapıldı. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Tugay Nar ve üyemiz Deniz Berfin Şahin tarafından yapılan sunumda “Elektrik elektronik mühendisliği eğitimi, EMO ne yapar, ne işe yarar? Elektrik Elektronik Mühendisi ne iş yapar? Stajlarda neler yapıyoruz? İş hayatında Elektrik Elektronik Mühendisi ne yapar?” konuları anlatıldı. Sunum öğrencilerin sorularının Tugay Nar ve Deniz Berfin Şahin tarafından yanıtlanması ile sona erdi.

ELEKTRİKTE ZAMLAR HIZ KESMİYOR 01.10.2019

    

Elektrik fiyatlarına 1 Ekim 2019’dan geçerli olmak üzere yüzde 14.9 oranında zam yapıldı. Temmuz ayında yapılan yüzde 15 zamla birlikte bu yıl içinde yapılan zam yüzde 32’ye ulaştı. Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 230 kilovatsaat asgari tüketim tutarı üzerinden yaptığı hesaplamaya göre 4 kişilik bir ailenin aylık elektrik faturası 142 liradan 163 liraya çıktı. Yeni zamlarla ilgili basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÖMÜRHAN SOYSAL `23 DERECE` KANALINA BAĞLANARAK ELEKTRİK ZAMLARINI DEĞERLENDİRDİ 01.10.2019

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, 01 Ekim 2019 Salı günü youtube üzerinden yayın yapan Gökhan Özbek`in hazırladığı “23 Derece” kanalına canlı telefon bağlantısı ile katılarak elektriğe yapılan zammını değerlendirdi.

ÖMÜRHAN SOYSAL: “VERGİLERLE OLUŞTURULAN İLETİŞİM ALT YAPISI DEPREMDE KULLANILAMAYACAKSA NE ZAMAN KULLANILACAK?” 27.09.2019

    

İstanbul Silivri açıklarında dün meydana gelen 5.7 şiddetindeki deprem sonrası insanlar büyük bir panik yaşarken, iletişim alt yapısının çökmesi, insanların birbirleriyle iletişim kuramamasını Radyo Özgür’e değerlendiren EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, 2005’te Türk Telekom’un özelleştirilmesinin vahim sonuçlarının bugün yaşanan bir afetle gün yüzüne çıktığını belirterek, “Bu ülkenin yurttaşların vergileriyle birikimleriyle oluşturulan iletişim alt yapısı afet zamanlarında kullanılamayacaksa ne zaman kullanılacak?” dedi.

ÖMÜRHAN SOYSAL RADYO ÖZGÜR’DE SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NI ANLATTI 27.09.2019

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, 27 Eylül 2019 Cuma günü Radyo Özgür’de Nergis Demirkaya’nın hazırlayıp sunduğu “Özgür’de Güne Merhaba” programına telefonla bağlanarak , 5-6 Ekim tarihlerinde TED Üniversitesi’nde düzenlenecek Sinyal ve Görüntü İşleme Konferansı hakkında bilgi verdi. Soysal “her düzenlediğimizde daha fazla talep olması sinyal ve görüntü işleme alanlarında çalışan insanların, bu konu ile ilgilenenlerin sayısının arttığını gösteriyor.” dedi.

SMM YEREL ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ 26.09.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi tarafından Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) hizmetlerini yürüten üyelerimize yönelik “SMM Çalıştayı” EMO Toplantı Salonu’nda 25 Eylül 2019 tarihinde düzenlendi. Çalıştay gündemi şu başlıklardan oluştu; “Yönetim Kurulu tarafından bilgilendirme, EMO Ankara Şubesi Yönetmelikler Komisyonu tarafından önerilen değişiklikler hakkında ilgilendirme, tartışma başlıklarının görüşülmesi.”

VI. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRE VE SERGİSİ İÇİN İZMİR`E GİDİYORUZ 25.09.2019

    

VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, “Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme” ana temasıyla, EMO İzmir Şubesi tarafından 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecektir. EMO Ankara Şubesi olarak üyelerimizin katılımı ile etkinliğin 18-19 Ekim günlerine katılım sağlanacaktır. Kongreye ulaşım ve konaklama bilgileri haberimizin devamındadır.

ROBOTİK KODLAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ AÇILACAK 25.09.2019

    

Dokuz saatlik Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi 01, 03, 09 Ekim 2019 tarihlerinde EMO Ankara Şubesi`nde gerçekleştirilecektir. 19.00-22.00 saatleri arasında düzenlenecek eğitim hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve kayıt yaptırmak için haberimizin devamında bulunan bağlantıyı takip ediniz.

ONUR KOÇAK KANAL B’DE SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NI ANLATTI 25.09.2019

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr.Onur Koçak, 25 Eylül 2019 Çarşamba günü Kanal B’de Emre Saklıca’nın hazırlayıp sunduğu Güncel programına konuk olarak , 5-6 Ekim tarihlerinde TED Üniversitesi’nde düzenlenecek Sinyal ve Görüntü İşleme Konferansı hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

TBMM BAŞKANVEKİLİ LEVENT GÖK İLE GÖRÜŞTÜK 24.09.2019

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, Şube Sayman Üyesi Tufan Teziş ve Şube Müdürü Neşe Akkoç’tan oluşan EMO Ankara Şubesi heyeti 24 Eylül 2019 Salı günü TBMM Başkanvekili CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ü TBMM’deki makamında ziyaret ederek bir dizi konuda görüş alışverişinde bulundular.

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI FETHİ YAŞAR’I ZİYARET ETTİK 24.09.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Ali Yılmaz, Şube Sayman Üyesi Tufan Teziş, Şube Müdürü Neşe Akkoç’tan oluşan EMO Ankara Şubesi heyeti, 24 Eylül 2019 Salı günü Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret ederek, EMO Ankara Şubesi ile Yenimahalle Belediyesi arasında işbirliği konularını görüştüler.

TED ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANI TOLGA KURTULUŞ ÇAPIN’DAN SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NA KATILIM ÇAĞRISI 23.09.2019

    

TED Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.Tolga Kurtuluş Çapın, 5 – 6 Ekim 2019 tarihlerinde TED Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak olan Sinyal ve Görüntü İşleme Konferansı hakkında bilgi vererek katılım çağrısı yaptı.

ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLARININ FAİZSİZ ERTELENMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI 23.09.2019

    

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencilerine verilen öğrenim kredisi, mezuniyetten sonra zaten işsizlikle boğuşan çok sayıda genci “borç batağına” sürüklüyor. Bakanlık verilerine göre 2018 yılı itibariyle son 10 yılda borcu olan 5 milyon öğrenciden borcunu ödeyemeyen 279.797’si Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın borçlular listesine girdi. Öğrenim kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi için change.org ve EMO Ankara Şubesi’nde imza kampanyası başlatıldı.

İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MAHMUT TANAL’I ZİYARET ETTİK 23.09.2019

    

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencilerine verilen öğrenim kredisi, mezuniyetten sonra zaten işsizlikle boğuşan 279.797 genç Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın borçlular listesine girdi. Öğrenim kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi için change.org ve EMO Ankara Şubesi’nde imza kampanyası başlatılmasının ardından, EMO Ankara Şubesi heyeti konuyla ilgili çalışmalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı makamında ziyaret etti.

YAŞAMAK DİRENMEKTİR 23.09.2019

    

Kanser hastalığına karşı verdiği mücadele ile umudun simgesi olan “Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim” diyen Neslican Tay en zor şartlarda bile yaşamanın direnmek olduğunu tüm insanlara gösterdi...

 


ELEKTRİK TESİSLERİNDE AŞIRI AKIM VE KISA DEVRE KORUMASI KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

16.10.2019
 


Çok Okunanlar


İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MAHMUT TANAL’I ZİYARET ETTİK

ÇOCUKLAR İÇİN ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ AÇILACAK

ROBOTİK KODLAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ AÇILACAK

2019 MÜGE GÜZ DÖNEMİ EĞİTİM VE KURSLARI BAŞLIYOR...

VI. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRE VE SERGİSİ İÇİN İZMİR`E GİDİYORUZ

ÜRETİMDEN KULLANIMA, ASANSÖRLER HER AŞAMADA DENETLENMELİ!

ONUR KOÇAK KANAL B’DE SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NI ANLATTI

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, 10 EKİM-DER 10 EKİM ANKARA GAR KATLİAMI ANMA PROGRAMI

ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLARININ FAİZSİZ ERTELENMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

TED ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANI PROF.DR.ERDEM YAZGAN’DAN SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NA KATILIM ÇAĞRISI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri