MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 251  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO BİYOMEDİKAL MEDAK “KORONAVİRÜS” GÜNDEMİYLE TOPLANDI 15.04.2020

    

Tıbbi cihazların tasarımı, üretimi, kurulumu ve çalışmasında görev alan biyomedikal mühendislerinin meslek örgütü EMO Biyomedikal Mühendisliği MEDAK, Koronavirüs salgını ile mücadele süreci ve alınması gereken önlemlerle ilgili toplantı yaptı. Komisyonun raporunda, yerli tıbbi cihaz üretimi için kamu desteğine gereksinim duyulduğu, ancak üretim sırasında malzemelerin anti-alerjik, biyouyumlu olması ve kullanımdan önce mutlaka sterilizasyon işleminden geçirilmesinin insan sağlığı için büyük önem taşıdığı belirtilerek, bu nedenle kamu denetimlerinin artırılması istendi.

ACI KAYBIMIZ… GÜLTEKİN TÜRKOĞLU’NU YİTİRDİK… 14.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Genel Merkezi 6. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi, 7. Dönem Yönetim Kurulu Saymanı, 14. ve 15. Dönem Yönetim Kurulu Yazman Üyesi, Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) eski Genel Müdürü Gültekin Türkoğlu, 14 Nisan 2020 tarihinde (bugün) hayatını kaybetmiştir. Türkoğlu’nun yakınlarına, ailesine ve EMO örgütlülüğüne başsağlığı ve sabır diliyoruz. Türkoğlu’nun mesleki alanda yaptığı çalışmalar, örnek kişiliği ve mücadele anlayışını unutmayacağız.

TÜRKİYE’DE İNTERNET’İN 27. YAŞI KUTLU OLSUN! 13.04.2020

    

Tüm dünyayı sarsan Covid-19 salgını koşullarında, Türkiye’de İnternet’in 27. yaşı ve 23. İnternet Haftası’nı kutluyoruz. Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) da aralarında bulunduğu bilişim alanında faaliyet gösteren meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri İnternet Haftası nedeniyle ortak açıklama yaparak, öneri ve görüşlerini paylaştılar. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

1 MAYIS SAAT 14.00’TE EKRAN BAŞINDA SANAL MİTİNG’DE, SAAT 21.00’DE BALKONLARDA BULUŞUYORUZ 11.04.2020

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından organize edilen sanal Miting’in duyurusu ve gün boyu yapılacak olan 1 Mayıs Etkinlikleri haberimizin devamındadır.

KORONAVİRÜS SALGIN TEHTİDİ NEDENİYLE EMO ANKARA ŞUBESİ ÇALIŞMA SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI 10.04.2020

    

Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covıd-19) sebebiyle T.C. İç İşleri Bakanlığı’nın yayınladığı tebligat ve EMO Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu’nun aldığı karar gereği EMO Ankara Şubesi ve bağlı İl/İlçe temsilciliklerinde 17 Mart 2020 tarihi itibari ile çalışma saatleri 11:00-14:00 olarak düzenlenmiştir. Üyelerimize önemle duyurulur.

ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU 30.03.2020

    

Tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de can kayıplarına yol açan Koronavirüs salgınına karşı riskleri en aza indirmek, üyelerimiz ve çalışanlarımızın sağlıklarını korumak adına üyelik, SMM, mesleki denetim ve MİSEM işlemlerinizi-taleplerinizi online olarak gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

ŞANTİYELER İÇİN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ GENELGESİ 30.03.2020

    

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgınının yayılma riskinin önüne geçilmesi amacıyla alınması gereken tedbirler kapsamında, inşaat şantiyelerinde yapılması gerekenlere ilişkin genelge yayımladı. Genelge ile ilgili ayrıntılı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ 27.03.2020

    

`Elektrik Elektronik Mühendisliğinde Yapay Zeka Uygulamaları` başlıklı webinar Elektrik-Elektronik Mühendisi Dr. Figen ÖZEN`in sunumu ile 26 Mart 2020 Perşembe saat 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleştirildi. Eş zamanlı katılım sağlayamayan üyelerimiz youtube kanalımızdan webinarın video kaydını izleyebilirler.

DAYANIŞMA BÜYÜTÜR... 27.03.2020

    

65 yaş üstü üyelerimiz ile iletişime geçerek hem olası ihtiyaçlarına yardımcı olmak hem de moral ve motivasyonlarını güçlü kılmak, bilgi birikimleriyle bizlere yol açan büyüklerimize borcumuzdur. Destek olmak ve katkı sunmak isteyen üyelerimiz ankara@emo.org.tr adresinden iletişime geçebilirler.

WEBINAR: ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI 26.03.2020

    

`Elektrik Elektronik Mühendisliğinde Yapay Zeka Uygulamaları` başlıklı webinar Elektrik-Elektronik Mühendisi Dr. Figen ÖZEN`in sunumu ile 26 Mart 2020 Perşembe saat 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleşecek.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 46. DÖNEM YÖNETİM KURULU: KAYYUM ATAMALARINI KINIYORUZ! 26.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu, HDP’li 8 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili 25 Mart 2020 tarihinde bir açıklama yaparak, dayanışma ve yardımlaşmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, toplumda kamplaşmaya, kin ve nefrete yol açacak girişimlerden uzak durulmasını ve tüm kayyum yönetimlerinin derhal sona erdirilmesini istedi.

`BORÇLAR NEDENİYLE ELEKTRİK VE İNTERNET KESİLMESİN, KESİLENLER AÇILSIN; KAYIPLAR HAZİNE TARAFINDAN KARŞILANSIN!` 24.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu’nca, ölümcül Koronavirüs salgını nedeniyle yapılan açıklamada, halkın yaşamsal ihtiyaçlarını dikkate alan tedbirler alınması gerektiği belirtilerek, elektrik, su, doğalgaz ve İnternet bedellerinin kriz sonrasına kadar ertelenmesi istendi.

`GİYİLEBİLİR SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ` BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ 24.03.2020

    

`Giyilebilir Sağlık Teknolojileri` başlıklı webinar Dr. Ali Levent KURTOĞLU`nun sunumu ile 23 Mart 2020 Pazartesi 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleştirildi. Eş zamanlı katılım sağlayamayan üyelerimiz youtube kanalımızdan webinarın video kaydını izleyebilirler.

EMO HEYETİNDEN EPDK’YA ZİYARET 23.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) heyeti, 5 Mart 2020 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkan Yardımcısı Hacı Ali Ulutaş’ı ziyaret etti. Görüşmede, EMO üyelerinin dağıtım şirketlerinde karşılaştıkları sorunlar dile getirilerek çözüm önerileri iletildi ve proje onaylarında EMO onayının aranması talep edildi.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: HALKIN SESİNE KULAK VERİN,YAŞAMSAL TALEPLERİ KARŞILAYIN! 23.03.2020

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu ve Türk Tabipleri Birliği hükümete seslenerek Koronavirüs salgını altındaki ülkemizde yapılabileceklere ilişkin önerilerini 23 Mart 2020 tarihinde yaptıkları basın açıklamasıyla duyurdular.

NEVRUZ KUTLU OLSUN… NEWROZ PİROZ BE 21.03.2020

    

Diriliş, direniş ve özgürlüğün sembolü Nevruz/Newroz’un tüm dünyaya barış ve özgürlük tohumları saçması en büyük dileğimizdir. Barış ve özgürlüğe olan özlemle Nevruz kutlu olsun..Newroz piroz be...

`GERÇEK YANGIN KORUMA RÖLESİ: AFCI-AFDD` BAŞLIKLI WEBINAR GERÇEKLEŞTİ 20.03.2020

    

`Gerçek Yangın Koruma Rölesi: AFCI-AFDD` başlıklı webinar Elektrik Mühendisi Emre Metin`in sunumu ile 19 Mart 2020 Perşembe saat 20.00`de web üzerinden canlı gerçekleştirildi. Eş zamanlı katılım sağlayamayan üyelerimiz youtube kanalımızdan webinarın video kaydını izleyebilirler.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ 18.03.2020

    

1.Paylaşım Savaşı’nda emperyalist güçlerin Anadolu’yu işgal plânı Anadolu insanlarının verdiği mücadele ile boşa çıkartıldı. Çanakkale Savaşı; Anadolu’nun her tarafından, her milletten, dinden, mezhepten insanların emperyalizme ve işgalcilere karşı verdiği mücadelenin adıdır...

GÜNEŞ ENERJİSİNDE KÜÇÜK ÇATI UYGULAMALARI WEBINARI DÜZENLENDİ 17.03.2020

    

`Güneş Enerjisinde Küçük Çatı Uygulamaları` başlıklı webinar Elektrik Elektronik Mühendisi Kerem ÇİLLİ`nin sunumu ile 16 Mart 2020 Pazartesi web üzerinden canlı yayınlandı. Gerçekleşen webinarların kaydına haberimizin devamından ve ayrıca şubemizin youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

TMMOB YAPI RUHSAT FORMLARINDA HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI 16.03.2020

    

TMMOB`nin açtığı dava sonucu; Bakanlık, Yapı Ruhsatlarını yeniden düzenleyerek formlarda imza hanelerine ve ruhsat formlarının meslek odalarına gönderilmesi kuralına yeniden yer verildi.

 


TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ ÜYELERE SESLENDİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


“UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASTAN UZAK DURULMALIDIR

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NDA SANAL ANITKABİR GEZİSİ DÜZENLİYORUZ

“UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASTAN UZAK DURULMALIDIR

TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ ÜYELERE SESLENDİ

BELEDİYELERİN “MÜELLİF KAYDI/YENİLEME” GİBİ ADLAR ALTINDA ÜCRET ALMASINA YARGI FRENİ

EMO ÇALIŞANLARI: ODALARIMIZA, BİRLİĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ!

1 MAYIS ULUSLARARASI BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN!

`KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN VE HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` BROŞÜRÜ YAYINLANDI

PROF. DR. İŞAYA ÜŞÜR`Ü KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

BİRLİĞİMİZİ VE DEMOKRASİYİ SAVUNACAĞIZ!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.