MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 234  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KONYA İL TEMSİLCİLİĞİNDEN MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİ PROJE YARIŞMASI ETKİNLİĞİNE ZİYARET 23.05.2019

    

EMO Konya İl Temsilci Yardımcıları Mehmet Karabacak ve Hacı Mehmet Azizoğlu, 23 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik Öğrenci Proje yarışmasında jüri üyeliği yaptılar ve projeleri yerinde incelediler.

İSTİHDAM FAZLASI PERSONEL DENİLEREK HAVUZA GÖNDERİLMEK İSTENEN EMEKÇİLER İÇİN TRT ANKARA RADYOSU ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENDİ 23.05.2019

    

Kamu hizmeti yayıncılığı yapmakla görevli olmasına karşın, iktidarın propaganda aygıtına dönüşen ve yaptığı yayınlar nedeniyle sürekli eleştirilen TRT, siyasi kadrolaşmayı artıracak yeni bir uygulamaya daha imza atıp aralarında Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) üyelerinin de bulunduğu 169 TRT çalışanı “İstihdam Fazlası Personel” olarak Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesi, 23 Mayıs 2019 Perşembe günü TRT Ankara Radyosu önünde yapılan kitlesel basın açıklaması ile protesto edildi.

İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMLERİ SEMİNERİ İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ 22.05.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Bahar Dönemi Mayıs ayı programı kapsamında düzenlenecek olan `İş Güvenliği Yönetim Sistemleri` semineri ileri bir tarihe ertelenmiştir.

TRT’DEKİ ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 22.05.2019

    

EMO Yönetim Kurulu ile TRT çalışanı üyelerimiz ; TRT’de istihdam fazlası personel var denilerek başka kurumlara gönderilmek üzere Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen ve aralarında üyelerimizin de bulunduğu 169 TRT emekçisinin durumunu görüşmek üzere 21 Mayıs 2019 Salı günü bir araya geldiler.

ELEKTRONİKTE ARIZA BULMA-GİDERME VE TEST METOTLARI YAZI DİZİSİ’NİN 4. BÖLÜMÜ YAYINLANDI 21.05.2019

    

Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisi Önder Şişer tarafından hazırlanan ve EMO Ankara Şubesi Haber Bülteni’nde yer alan, Elektronikte Arıza Bulma-Giderme Ve Test Metotları Yazı Dizisi’nin 4. Bölümü “Taklit Elektronik Malzemeler Ve Tespit Edilmeleri” alt başlığı ile yayınlandı. Yazı dizisinin bölümlerine ulaşmak için haberimizin devamındaki linkleri tıklayınız.

EMO AFYONKARAHİSAR, AKŞEHİR, KONYA, EREĞLİ, YOZGAT, TOKAT, SİVAS TEMSİLCİLİKLERİNDE DENETLEME YAPILDI 21.05.2019

    

EMO Ankara Şubesi Denetçileri Sebati Göken, Bekir Sami Öztürk, Nezir Özsoy, 8 Mayıs 2019’da Afyonkarahisar İl Temsilciliği, 9 Mayıs 2019 Konya-Akşehir İlçe Temsilciliği, 10 Mayıs Konya İl Temsilciliği, 11 Mayıs Konya-Ereğli İlçe Temsilciliği, 16 Mayıs 2019 Yozgat İl Temsilciliği, 17 Mayıs 2019 Tokat İl Temsilciliği ve 18 Mayıs 2019 tarihinde Sivas İl Temsilciliği’nde denetleme yaptılar. Denetlemelerde il ve ilçe temsilcileri de yer aldı.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE GÜVENLİK İÇİN ALTI ADIM SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 17.05.2019

    

Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü`nde okutulan HAS 223 kodlu İş Sağlığı ve Güvenliği dersi kapsamında beşinci sunumumuz 16 Mayıs 2019 Perşembe günü üyemiz Ebru Akgün Yalçın tarafından `Güvenlik İçin Altı Adım` başlığıyla gerçekleştirildi.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN… 17.05.2019

    

Emperyalizme karşı verilen Milli Mücadelenin başlamasının 100. yılında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun…

17 MAYIS DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON VE BİLGİ TOPLUMU GÜNܒNDE YASAKSIZ İNTERNET… 16.05.2019

    

EMO Ankara Şubesi tarafından 16 Mayıs 2019 Perşembe günü yapılan basın açıklamasında, “Bilgiye erişim konusundaki yasaklamalar, iktidarın sırlarının dökülmesini engelleme girişimleri, yurttaşların bilgiye ulaşmasının engellenmesi, yönetenlerin seçtiği “hukukçuların” internetle ilgili olarak verdiği hukuk dışı yasaklama, erişime engelleme kararları 17 Mayıs Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu gününde Türkiye’de iletişimsizliğin son noktasıdır.” Denildi. Basın açıklamasının tam metni haberimizin devamındadır.

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRİKTE İŞ GÜVENLİĞİ - MAHALLİ TOPRAKLAMA SEMİNERİ DÜZENLENDİ 16.05.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Bahar Dönemi Mayıs ayı programı kapsamında 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü `Elektrikte İş Güvenliği - Mahalli Topraklama` semineri üyemiz Nejat Cahit Gencer tarafından EMO Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: İŞÇİLER MEZARDA, SORUMLULAR DIŞARIDA ADALET İSTİYORUZ! 13.05.2019

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, Soma faciasının yıldönümünde yaşamını yitiren maden emekçilerini anmak ve iş cinayetlerine dikkat çekmek için 12 Mayıs`ta Soma’da 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü ise kent merkezlerinde kitlesel basın açıklamaları düzenledi. Ankara`da Olgunlar Sokak`ta bulunan Madenci Anıtı önünde gerçekleştirilen açıklamanın metnine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

NÖROBİLİM VE ROBOTLAR SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ 13.05.2019

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve ODTÜ Mezunlar Derneği işbirliğinde düzenlenen seminer dizisinin beşincisi 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü ODTÜ MD Vişnelik Tesislerinde Nörobilim ve Robotlar üst başlığıyla gerçekleşti. Seminerde, Doç. Dr. Didem Gökçay tarafından `Nörogörüntülemenin Vaadleri, Katkıları, Teknik Açmazlar ve Fırsatlar` ve Doç. Dr. Sinan Kalkan tarafından `Zekanın Üç Silahşörleri: Algı, Eylem ve Dil` başlıklı sunumlar yapıldı.

BEŞ YIL GEÇTİ AMA ACISI HALA TAZE 13.05.2019

    

13 Mayıs 2014`te Soma’da yaşanan 301 cana mal olan madenci katliamının üzerinden beş yıl geçti... Mahkeme sürecinde ihmal ve sorumsuzluklar bilirkişi raporlarında açık şekilde görülmesine rağmen sorumlular neredeyse cezasızlıkla ödüllendirildi... Soma için adalet arayışı devam ediyor...

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRONİK BAKIM ONARIM LABORATUVARI YAPISI VE TAVSİYE EDİLEN CİHAZ VE EKİPMANLARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 09.05.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Bahar Dönemi Mayıs ayı programı kapsamında 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü `Elektronik Bakım Onarım Laboratuvarı Yapısı ve Tavsiye Edilen Cihaz ve Ekipmanlar` semineri üyemiz Önder Şişer tarafından EMO Konferans Salonunda düzenlendi.

ÜÇ FİDANI SAYGIYLA, ÖZLEMLE ANIYORUZ 06.05.2019

    

“Vatan, onu parsel parsel satanların değil; uğrunda darağacına gidenlerin vatanıdır.” #6Mayıs1972

YAŞAMI EMEĞİYLE GÜZELLEŞTİREN, BİR FİDANDAN ORMAN YARATAN TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLARIZ. 02.05.2019

    

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI ANKARA’DA COŞKUYLA KUTLANDI 02.05.2019

    

1 Mayıs İşçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü Ankara’da Tandoğan Meydanı’nda geniş bir katılım ile kutlandı. İşçiler, emekçiler, iktidarın kıdem fonu oluşturma girişimine karşı “Kıdem tazminatına dokunma” sloganları ile yürüdüler. TMMOB, EMO, EMO Ankara Şubesi üyeleri Atatürk Kültür Merkezi önünden pankartlarla, sloganlarla mitingin yapıldığı Tandoğan Meydanı’na yürüdüler.

DEVRİMCİ OZAN VE YAZARLARIMIZI ANIYORUZ 01.05.2019

    

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, 3 Haziran 1963’te ölen Nâzım Hikmet, 1 Haziran 1970’de ölen Orhan Kemal, 2 Haziran 1991’de ölen Ahmed Arif için 30 Mayıs 2019 Perşembe günü “Haziranda Ölmek Zor” başlığıyla bir etkinlik düzenliyor. Şükrü Erbaş, Abdullah Ataşçı ve Oğuz Türkyılmaz`ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlik kapsamında Tiyatro 1112 Garaj tarafından “15.Yıl Kıraathanesi” oyunu özel gösterimi, İMO Teoman Öztürk Toplantı Salonu’nda saat 19.00’da gerçekleştirilecek. Etkinlik ücretsizdir.

TMMOB SOMA KATLİAMINI ANIYOR 01.05.2019

    

Soma’da maden ocağında iş cinayetine kurban giden 301 madencinin ölümlerinin 5. Yıldönümünde, 13 Mayıs 2019 (pazartesi) saat:12.30’da Olgunlar Sokaktta’ki Madenci Anıtı önünde buluşuyoruz. TMMOB, DİSK, KESK ve ATO tarafından düzenlenen basın açıklamasına tüm üyelerimiz davetlidir.

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ VE UYGULAMALARI KİTABI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI 29.04.2019

    

EMO Ankara Şubesi tarafından yayına hazırlanan, Prof. Dr. Osman Eroğul ve Dr. Onur Koçak’ın baş editörlüğünü yaptığı “Biyomedikal Mühendisliği ve Uygulamaları” kitabının tanıtım toplantısı 26 Nisan 2019 tarihinde EMO toplantı salonunda yapıldı. Kitabın yazarları, EMO ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile akademisyenlerin katıldığı toplantıda, toplam yedi ana başlık altında işlenen, 67 yazar tarafından 27 farklı kitap bölümü kaleme alınan çalışma kamuoyuna sunuldu.

 


ELEKTRONİKTE ARIZA BULMA TEKNİKLERİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

26.06.2019
 


Çok Okunanlar


ORTA GERİLİM PANO TİPLERİ, TİP TESTLER, STANDARTLAR KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ VE KESİN HESAP KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

GENÇ MÜHENDİSLER PİKNİKTE BULUŞTU

TS 8737 YAPI RUHSATI STANDARDININ YÜRÜTMESİ DURDURULDU

YG TESİSLERİ VE İŞ GÜVENLİĞİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN ODTÜ SAVUNULMALIDIR DİRENİŞİNE DESTEK ZİYARETİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDIK

YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ PARATONERLER KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMܒNDE MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

SMM ÜYELERİMİZLE TEST ÖLÇÜM ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri