MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 67  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMİ EYLÜL 2005 DERS PROGRAMI 26.08.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin genç mühendislere ve son sınıf öğrencisi EMO-Genç üyelerine yönelik olarak düzenlediği "EMO Mühendislik Geliştirme Eğitimi" kapsamında Ağustos 2005 döneminden Eylül 2005 döneminden “Tıbbi Elektronik, Mikrodalga ve Akustik Görüntüleme, Teşhis aygıtları”, “Elektronik Sayaçlar”, “Televizyon-Radyo İletişim Sistemleri ve Şebekeleri”, “Veri İletişim Teknoloji ve Sistemleri”, “AG-OG Elektrik Dağıtım Şebekeleri Pratik Uygulama” (Malzeme Tanıtımı), “Radyolink”, “Enerji Nakil Hattı Üzerinden İletişim” (Power Line Carrier) ve “Seslendirme” konu başlıklarında ücretsiz seminerler düzenlenecektir. Ders programına ve kayıt bilgilerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

YAZ OKULU EK ETKİNLİK TAKVİMİ 24.08.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin üyelerinin veya birinci dereceden yakınlarının çocuklarına yönelik ücretsiz olarak başlatığı “Yaz Okulu” çalışmalarının kapsamı genişletildi. Yaz Okulu kapsamında Origami dersi ve çeşitli geziler de düzenlenecek. Yaz Okulu kapsamında Adnan Ötüken Kütüphanesi, Altınpark Feza Gürsoy Bilim Merkezi, Aydınlıkevler Telekom Müzesi, MTA Enerji Parkı'a çocuklarımızla yönelik geziler düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

FİYAT FARKI HESABI 03.08.2005

    

Bakanlar Kurulu’nun “Kamu Sektörüne Dahil İdarelerin İhalesi Yapılmış ve Yapılacak İşlerinde İhale Usul ve Şekillerine Göre Fiyat Farkı Hesabında Uygulayacakları Esaslarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Esaslar”ın yürürlüğe konulması kararı 03 Ağustos 2005 tarihli ve 25895 sayılı Resmi Gazete’de yayınlandı. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

EMO MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMİ AĞUSTOS 2005 DERS PROGRAMI 27.07.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin genç mühendislere ve son sınıf öğrencisi EMO-Genç üyelerine yönelik olarak düzenlediği "EMO Mühendislik Geliştirme Eğitimi" kapsamında Ağustos 2005 döneminden Optimizasyon Yöntemleri”, “Jeneratör”, “Ölçü ve Koruma”, “Enerji Nakil Hattı Projelendirme”, “Network Sistemleri”, “Trafo Merkezleri Tasarımı”, “Akıllı Binalar”, “Kablo TV Kapalı Devre TV, Uydu Yayınları” ve “Kesintisiz Güç Kaynakları” konu başlıklarında ücretsiz seminerler düzenlenecektir. Ders programına ve kayıt bilgilerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAZ OKULU BAŞLIYOR 15.07.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi çocuklara yönelik “Yaz Okulu” düzenliyor. Üyelerimiz veya birinci dereceden yakınlarının çocuklarının ücretsiz olarak katılabilecekler “Yaz Okulu” kapsamında “Sanat Atölyesi”, “Belgesel Atölyesi”, “Web Atölyesi” ve “Bilgisayar Atölyesi” çalışmaları yapılacaktır. Ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

CİHAN KAYIKET’İ ANIYORUZ
PANEL-FORUM: 25. YILINDA 12 EYLÜL
14.07.2005

    

EMO Ankara Şubesi 11. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Kayıket’i ölümünün 13. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. Cihan Kayıket Anma Etkinlikleri kapsamında 29 Temmuz 2005 Cuma günü mezarlık ziyareti ve “Asmayalım da Besleyelim mi? 25. Yılında 12 Eylül” konulu panel-forum düzenlenecektir. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Necati İpek’in yöneticiliğini yapacağı panele, Yazar Mahmut Memduh Uyan, Ankara 78’liler Derneği Başkanı Ruşen Sümbüloğlu, Gazeteci- Yazar Erbil Tuşalp ve Avukat Mehdi Bektaş konuşmacı olarak katılacak. Açılış konuşmasının EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler tarafından yapılacak olan etkinliğe katılımızı bekler, iyi çalışmalar dileriz.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU YETKİLENDİRME BELGESİ 13.07.2005

    

“TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği” kapsamında, Yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayınlanma tarihinden önce (18 Mart 2004) İşletme Sorumluluğu görevini üstlenmiş olan serbest, özel veya kamuda çalışan Elektrik Mühendislerine, “YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Yetkilendirme Belgesi”nin verilebilmesi için MİSEM kapsamında 1 (bir) günlük eğitim düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TMMOB’NİN UNUTULMAZ BAŞKANI TEOMAN ÖZTÜRK'Ü ANIYORUZ 07.07.2005

    

Teoman Öztürk' ü ölümünün 11. yılında saygıyla ve özlemle anıyoruz. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği' nin 1973- 1980 yılları arası başkanlığını yapan Öztürk, mühendis- mimar hareketinin toplumcu bir çizgiye sahip olmasında önder ve yiğit kişiliği ile hep ön saflarda yer almış bir isimdi. Teoman Öztürk’ün özgeçmişini ve anma programını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Tüm üyelerimizi TMMOB’nin unutulmaz başkanını anmaya davet ediyoruz.

EMO MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMİ TEMMUZ 2005 DERS PROGRAMI 30.06.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin genç mühendislere ve son sınıf öğrencisi EMO-Genç üyelerine yönelik olarak düzenlediği "EMO Mühendislik Geliştirme Eğitimi" kapsamında Temmuz 2005 döneminden “Santraller, Sayısal, Analog, Elektronik, PBX Santraller” “Birim Fiyat, Hakediş, Keşif, Metraj-1”, “Optik (Tıbbi) Görüntüleme Aygıtları”, “Rezonans Hesapları-Kompanzasyon”, “Birim Fiyat, Hakediş, Keşif, Metraj-2”, “Bilişim Sistemlerinde Güvenlik”, “Enstrümantasyon” ve “Yangın Algılama Sistemleri” konu başlıklarında ücretsiz seminerler düzenlenecektir. Ders programına ve kayıt bilgilerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İTUSEM BİLDİRİ GÖNDERME SÜRESİ UZATILDI 28.06.2005

    

Odamız adına EMO Adana Şubesi’nin düzenlediği ve 17-19 Kasım 2005 tarihlerinde Adana'da gerçekleştirilecek olan İletişim Teknolojileri Ulusal Sempozyumu (İTUSEM) bildiri özetleri son gönderme tarihi 15 Haziran 2005 tarihine kadar uzatıldı. Sempozyum bildiri konuları hakkında detaylı bilgiyi ve ayrıntıları haberimizi devamında bulabilirsiniz.

TMMOB ÖĞRENCİ ÜYE KURULTAYI YAPILIYOR 28.06.2005

    

TMMOB tarafından sekreteryalığı yürütülen "TMMOB Öğrenci Üye Kurultayı" 26 Kasım 2005 Cumartesi günü Ankara Kocatepe Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.

İŞGAL ALTINDAKİ FİLİSTİN 08.06.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 09 Haziran 2005 günü Saat: 18.30’da “İşgal Altındaki Filistin” konulu söyleşi düzenleyecektir. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler’in açılış konuşmasını yapacağı söyleşiye konuşmacı olarak Amerikalı Yahudi Barış Aktivisti Anna Piller ve “Filistin İçin Kervan” Aktivisti Özhan Önder katılacaktır. Söyleşi sırasında Anna Piller, Filistin’de çektiği fotoğraflardan oluşan bir dia gösterisi de gerçekleştirecektir. Ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GELENEKSEL EMO PİKNİĞİNE DAVET 27.05.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği ‘Geleneksel EMO Pikniği’ bu yıl 05 Haziran 2005 Pazar günü Karagöl’de (Beypazarı) yapılacaktır. Şehrin gürültüsünden uzak bir gün geçirmek isteyen üyelerimizin 03 Haziran 2005 Cuma gününe kadar rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Ulaşımın ücretsiz sağlanacağı etkinliğimiz hakkında ayrıntılı bilgiyi ve kayıt bilgilerini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

4. LİNUX VE ÖZGÜR YAZILIM ŞENLİĞİ ÇAĞRI 18.05.2005

    

Linux Kullanıcıları Derneği, 4. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'ni 19-22 Mayıs 2005 tarihlerinde, Ankara Milli Kütüphane'de düzenliyor. Elektrik Mühendisleri Odası, şenliğe aktif destek veriyor. Şenlik kapsamında kullanılacak olan Büyüksalon, "EMO Salonu" olarak anılacak. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler'in de açılış konuşması yapacağı 4. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği’ne tüm üyelerimizi davet ediyoruz. Ziyaretçi olarak katılım ücretsizdir. Konuya ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

EMO MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMİ EKİM 2005 DERS PROGRAMI 17.05.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin genç mühendislere ve son sınıf öğrencisi EMO-Genç üyelerine yönelik olarak düzenlediği "EMO Mühendislik Geliştirme Eğitimi" kapsamında Ağustos 2005 döneminden “AG Şebekelerde Sigorta Seçiciliği”, “Kablo TV,Kapalı Devre TV,Uydu Yayınları”, “Enerji Nakil Hattı Üzerinden İletişim (Power Line Carrier)”, “Mobil İletişim” ve “Yük Yönetimi ve Sistem Planlaması (Gerilim ve Frekans kontrolü ve Scada Sistemi)” konu başlıklarında konu başlıklarında ücretsiz seminerler düzenlenecektir. "Enerji Nakil Hattı Üzerinden İletişim (Power Line Carrier)" ve "Yük Yönetimi ve Sistem Planlaması (Gerilim ve Frekans kontrolü ve Scada Sistemi)" seminerleri kapsamında teknik geziler de düzenlenecektir. Ders programına ve kayıt bilgilerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BURSA YAPI YAŞAM FUARI'NA TEKNİK GEZİ 12.05.2005

    

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18-22 Mayıs 2005 tarihleri arasında yapılacak olan ‘Bursa Yapı Yaşam Fuarı’na Şubemiz tarafından ücretsiz teknik gezi düzenlenecektir. Ücretsiz ulaşım hizmeti verilecek olan teknik geziye katılmak isteyen üyelerimizin kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Konuya ilişkin detayları ve kayıt bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TMMOB BİLİRKİŞİLİK YÖNETMELİĞİ YAYINLANDI 05.05.2005

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bilirkişilik Yönetmeliği 05 Mayıs 2005 tarihli ve 25806 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğin tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ÇOCUKLARIMIZA 23 NİSAN ARMAĞANI 19.04.2005

    

23 Nisan 2005 Cumartesi günü gösterilecek olan “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” adlı tiyatro oyunu çocuklarıyla birlikte izlemek isteyen üyelerimize tiyatro bileti sağlanacaktır. Saat 18.30 seansında Ankara Ekin Tiyatrosu’nda gösterimi yapılacak oyuna ilişkin bilgileri ve rezervasyon bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU YETKİLENDİRME BELGESİ 12.04.2005

    

EMO Yönetim Kurulu, “TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği”nin yayınlanmasından önce işletme sorumluluğu görevini üstlenmiş üyelerimizin MİSEM kapsamında düzenlenmekte olan 1 günlük eğitime katılmak koşuluyla 31.12.2005 tarihi sonuna kadar yetkilendirme belgesi verilmesini kararlaştırmıştır. Konuya ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

'EMO MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMİ' BAŞLADI 23.03.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, genç mühendislere ve son sınıf öğrencisi EMO-Genç üyelerine yönelik ücretsiz 71 ayrı başlıkta mühendislik uygulamalarını içeren eğitim programı düzenliyor. Toplam 9 ayı kapsayacak olan eğitim 6 Nisan 2005 günü başladı. Genç mühendislerin ve mühendis adaylarının pratik bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler, meslekte deneyimli mühendisler tarafından verilecektir. Eğitimlere katılmak isteyen üyelerimiz konuya ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirler.

 


TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ ÜYELERE SESLENDİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


HAZİRAN AYINDA ONLINE MİSEM EĞİTİMLERİ DÜZENLENECEK

TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ ÜYELERE SESLENDİ

EMO ÇALIŞANLARI: ODALARIMIZA, BİRLİĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ!

PROF. DR. İŞAYA ÜŞÜR`Ü KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

`KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN VE HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ` BROŞÜRÜ YAYINLANDI

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASA DİKKAT! (BAŞKENT GAZETESİ, 07.05.2020)

SOMA’YI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

ULTRAVİYOLE (UV) IŞINLARIN DEZENFEKSİYON AMAÇLI KULLANIMI VE MARUZ KALMA ETKİLERİNE DİKKAT (TÜRK İNTERNET, 06.05.2020)

UV LAMBA VE YAYILAN IŞINLARLA DİREKT TEMASTAN UZAK DURULMALIDIR (KAYSERİ YENİ HABER, 13.05.2020)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.